Pamario naujienos

aciuEURAS. Sausio 1 d. sukako dveji metai, kai Lietuvoje cirkuliuoja euras. Nors valdžia žadėjo, kad kainos litais bus sąžiningai perskaičiuotos į eurus, netrukus daugelio prekių ir paslaugų ėmė didėti, kol sumos litais susilygino su kainomis eurais. Deja, atlyginimai, pensijos ir kitos išmokos tiek sparčiai nekilo…

PINIGAI. 2017 metais Lietuvos gyventojams teks daugiau mokėti už cigaretes ir alkoholį, daugumą verslo liudijimų, brangiau kainuos kitą žiemą ir šildymas. Pigs elektra ir brangiausi vaistai.

Nuo sausio didinamos pensijos ir neapmokestinamųjų pajamų dydis nuo 200 iki 310 Eur, mažų vaikų turinčioms šeimoms ši lengvata dar didesnė, tačiau nuo metų vidurio už gautas pašalpas teks mokėti gyventojų pajamų mokestį.

NAKTĮ iš sekmadienio į pirmadienį, kai laikrodis rodė beveik pusę trijų, Melioratorių g. 10, Šilutėje, užsiliepsnojo BMW automobilis, kuriame buvo sumontuota dujų įranga. Ugniagesiai užgesino gaisrą, vyksta tyrimas.vegrotos

VAIRUOTOJUI nustačius 1,5 promilės girtumą, šiais metais jau bus taikoma baudžiamoji atsakomybė – biografijoje  rasis teistumas, o laikinų teisių nebeduos iki galutinio teismo sprendimo. Anksčiau už tokį nusižengimą grėsė bauda ir teisių atėmimas. Jau įsigaliojo gerokai didesnės baudos už kalbėjimą telefonu vairuojant, greičio viršijimą, kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

NEBEDUODA. Nuo sausio 1 d. Civilinės metrikacijos skyriai nebeišduoda popierinių gimimo, mirties, santuokos, ištuokos, pavardės, vardo ar tautybės keitimo dokumentų – visi duomenys perkeliami į elektroninę erdvę.

TAURAGĖS apylinkės prokuratūra perdavė teismui bylą dėl pasieniečių tarnybinio šuns Ramzio nušovimo rugsėjo 27 d. ties Bitėnais (Pagėgių sav.), kai pasieniečiai persekiojo kontrabandininkus. Ten medžiojęs Arvydas Komskis nušovė Ramzį. Šiai žiniai pasklidus Lietuvoje, kilo pasipiktinimo ir įtarimų banga, žmonės suaukojo kelis tūkstančius eurų tarnybinių šunų atminimui įamžinti.

IŠLAIDOS. 22 909 eurus numatyta skirti 2017-2021 m. Šilutės r. suaugusiųjų mėgėjų meno kolektyvų kostiumams, instrumentams ir kitoms mėgėjų meno veiklai reikalingoms priemonėms įsigyti. Taip nusprendė Šilutės rajono savivaldybės taryba.

GINKLAS. Vėlyvą gruodžio 29 d. vakarą Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, neblaivus (1,70 prom.  alkoholio) 36 metų vyras turėjo dujinį pistoletą, neturėdamas tam leidimo. Ginklas paimtas.

VAGYSTĖS. Metų pabaigoje Kintuose pavogė elektros variklius. Nuostolis – 660 eurų

Švėkšnoje, išlaužus plastikinį langą, iš namo pavogti 2 nešiojami kompiuteriai ir fotoaparatas. Nuostolis – 2000 eurų.

SAUSIO 1 d. automobilių remonto aikštelėje Pramonės g., Šilutėje, po automobiliu „Audi A6 Avent“ sprogus pirotechnikos priemonei, užsidegė automobilio degalų bakas, apdegė automobilis. Nuostolis – 3000 eurų.

GYVENTOJŲ nuo 2010 m. Šilutės rajone sumažėjo 5093. 2015 metais jų buvo 41 453, nors dėl emigracijos srautų tai nėra tiksli informacija. Nuo 2011 m. rajone gyventojų vis mažėjo. 2015 m. 54 proc. mirčių rajone nulėmė kraujotakos sistemos ligos, 21 proc. – onkologiniai susirgimai. Trečioji pagal dydį mirtingumo priežastis – išorinės priežastys, iš kurių savižudybių skaičiumi rajonas aplenkė ir Klaipėdos apskrities, ir Lietuvos vidurkius.

STATISTIKA. 2016 m. Šilutės rajone veikė 35 mėgėjų meno kolektyvai: 27 – prie Savivaldybės kultūros centrų, 3 – prie Šilutės turizmo ir informacijos centro, 5 buvo nevyriausybinių organizacijų ar asociacijų. Veikia 5 dramos kolektyvai, 5 kapelos ir 1 instrumentinis kolektyvas, 5 liaudies šokių kolektyvai, 3 chorai, 11 vokalinių ansamblių ir 6 folkloro grupės. Jų veiklai 2016 m. skirta 66 330 Eur.

KUPIŪRA. Gruodžio 28 d. po 17 val. parduotuvėje H. Zudermano gatvėje, Šilutėje, vienas vaikinas bandė atsiskaityti įtartina 50 eurų nominalo kupiūra.

PASIPRIEŠINO pareigūnui. Gruodžio 25 d. apie 5 val. gautas pranešimas, kad Stubrių kaime (Katyčių sen.) neblaivus vyras triukšmauja, grasina peiliu. Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, sulaikymo metu asmuo pasipriešino ir sužalojo Pagėgių policijos komisariato  vyriausiąjį patrulį.

MEDŽIOJAMŲ gyvūnų padarytai žalai atlyginti Savivaldybės taryba paskirstė 17 tūkst. eurų: Šilutės miškų urėdijai už medelių tepimą repelentais – per 12 tūkst. Eur, už vilkų padarytą žalą ūkininkei Zitai Jazdauskienei – 594 Eur, ūkininkei Stefanijai Juškienei – 1272 Eur, Švėkšnos seniūnijai – 3040 Eur, čia išardytos 4 bebravietės, išvalyta 5,6 km Švėkšnalės atkarpa.

KLIUDĖ. Gruodžio 26 d. pavakare prie namo Tilžės gatvėje, Šilutėje, 56 m. vyras, vairuodamas automobilį „Toyota Avensis“, kliudė pėsčiųjų perėja ėjusias dvi moteris. Vienai iš nukentėjusiųjų nustatytas blauzdikaulio ir šeivikaulio lūžis, kita moteris išleista gydytis namo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite