Pamario naujienos, 2017-01-12

Alfredas NausedaSEIMO NARYS Alfredas Stasys Nausėda, praėjusių metų lapkričio 14 d. Seime davęs priesaiką, Šilutėje sausio 16 d. rengia pirmąją spaudos konferenciją, ji vyks Šilutės rajono savivaldybės mažojoje salėje 10 val. Jeigu turite klausimų Seimo nariui, juos galite perduoti „Pamario“ redakcijai tel. 52 474 arba el. p. pamarys@litera.lt.

VYDŪNO gimnazijos sporto salė Šilutėje jau pastatyta, tačiau iki galutinio atsiskaitymo už atliktus darbus bei būsimus, kurie susiję su visos teritorijos sutvarkymu, automobilių stovėjimo aikštelės įrengimu, dar trūksta 850 tūkst. eurų. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įsitikinęs, jog pusę reikalingos sumos degs valstybė, pusę – Savivaldybė, tad šiais metais šis objektas bus užbaigtas galutinai.

ESTAKADOS statybos reikalai kelyje Šilutė – Rusnė juda į priekį. Automobilių kelių direkcija šiais metais planuoja skelbti estakados projekto konkursą, direkcijos finansuoti poveikio aplinkai tyrimo darbai jau atlikti. Kelias Šilutė – Rusnė yra krašto kelias, nepriklausantis Šilutės savivaldybei, tad estakados statyba yra Automobilių kelių direkcijos rūpestis.

ŠILUTĖS rajono savivaldybė praėjusių metų biudžeto pajamų planą viršijo 1 milijonu eurų, nors Šilutę pasiekė ne visos planuotosios pajamos iš valstybės iždo.

KOVĄ turėtų baigtis Šilutės daugiafunkcio sporto centro su baseinu statybos darbų konkursas, praėjusiais metais skirtosios lėšos dėl užsitęsusio konkurso perkeltos į šiuos metus, iš viso šiemet Savivaldybė tikisi 700 tūkst. Eur sumos. Rusnės gatvėje, priešais Šilutės ligoninę, bus nugriautas senasis pastatas ir pradėta statyti baseiną.
gulbe

PRIEŠGAISRINĖS apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad sausio 10 d. 16 val.  gautas pranešimas, kad Rusnėje, Atmatos upėje, prireikė ugniagesių pagalbos prišalusiai gulbei. Priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų vyrai gelbėjimo valtimi pasiekė įšalusią gulbę, ją išlaisvino iš ledo, įkėlę į valtį ir parplukdė į saugią vietą.

SMURTAS. Policija tiria smurto atvejį, kai sausio 8 d. vakare namuose Laisvės alėjoje, Šilutėje, 64 m. vyras užsipuolė pora metų jaunesnę žmoną, kuriai teko smūgių į įvairias kūno vietas. Įtariamasis ieškomas.

GRUODŽIO pabaigoje, tiksli data ir laikas nenustatyti, Tilžės g., Šilutėje, pavogtas automobilis VW LT50, valstybiniai numeriai ZLP736. Žala – 6000 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

VAGYSTĖS. Sausio 9 d. 11 val. vienoje Šilutės mokykloje iš nepilnametės kuprinės buvo pavogtas telefonas „iPhone 6S“. Nuostolis – 700 eurų. Sausio 8-os vakare parduotuvėje, esančioje Dariaus ir Girėno gatvėje, Šilutėje, moteriai iš kišenės ištraukė telefoną „Samsung Galaxy S5“. Nuostolis – 350 eurų.  Sausio 10 d. policijoje registruotas pareiškimas, kad nuo gruodžio pabaigos iki  sausio 10 d. iš buto Melioratorių al., Šilutėje, buvo pavogtas televizorius, interaktyvioji kolonėlė, planšetė, telefonas. Nuostolis – 1180 eurų.

SAVIVALDA. LRT diskusijų laidoje, kurią transliavo Lietuvos radijas, buvęs politikas Jonas Jagminas pasiūlė mažinti Lietuvoje savivaldybių, nes gyventojų sumažėjo visu milijonu. Diskutuota, ar tikslinga turėti 60 savivaldybių, ypač kai didieji miestai ir jų rajonai turi net atskiras savivaldybes, kai yra labai mažai gyventojų beturinčių mažų savivaldybių. Daugelį reikalų gyventojas gali susitvarkyti internetu.

PERNAI Lietuvos biudžetas negavo per 54 milijonus eurų dėl nelegaliai į rinką patekusių kontrabandinių cigarečių. Tiek eurų sudarytų nesurinkta akcizo mokesčių suma.

ANT LEDO. Ties Preila ir Nida ant Kuršių marių ledo jau traukia atkaklūs poledinės stintų žūklės mėgėjai. Nors geriausio laimikio tikimasi sausio pabaigoje, žvejai ant ledo traukia jau dabar. Stintų kilogramas pajūryje kainuoja 7 Eur, Vilniaus krašte – net 9 Eur. Tačiau laimikiai kol kas menki.

KAUNO savivaldybės taryba gruodį nusprendė į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti politinių partijų, sąjungų bei kai kurių nevyriausybinių organizacijų panaudos teise turimas patalpas, iš viso per 1000 kv. m. ploto. Panaudai suteiktos patalpos – tai naudojimasis jomis nemokant mokesčių. Šilutės r. savivaldybės taryboje atstovų turinčios kelios partijos ar sąjungos kabinetus panaudos teise turi Šilutės seniūnijos pastate. Jos taip pat nemoka jokių komunalinių mokesčių.

OPTIMISTAI. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei jos vadovai ir atstovai šalies valdžioje neabejoja, kad Seimo narių skaičių nuo 141 pavyks sumažinti iki 101, taip pat pusmečiu paankstinti Seimo rinkimus, nes jų rengimas spalio mėnesį, artėjant metų pabaigai, ypač trukdo tinkamai parengti kitų metų valstybės biudžetą.

POPIERIAI. Į „Pamario“ redakciją paskambinusi moteris teiravosi, ar nuo šių metų neišduodant popierinių santuokos, gimimo, mirties, ištuokos, vardo ar pavardės, tautybės keitimo liudijimų nebeliko galimybės gauti tokį dokumentą. Išties nuo šių metų ši svarbi informacija kaupiama elektroninėje erdvėje, tačiau popierinio dokumento galima kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių, kuris jį išduos.

GRIPAS. Lietinga ir drėgna žiemos pradžia pasižymėjo ir atsėlinusiu gripu, kurį Lietuvoje trumpam sustabdė atėję šalčiai, tačiau po jų sergamumas gripu vėl didėja. Medikai įspėja, kad pakilus temperatūrai, čiaudint, kosint, „laužant“ kaulus būtina neiti į darbą ar kitas žmonių susibūrimo vietas, nes gripu užkrečiami ir sveikieji.

ŠEŠTADIENĮ LRT transliuos atrankos į „Eurovizijos“ konkursą koncertą. Dalyvauti „Eurovizijoje“ siekia ir pernai atrankos konkurse sėkmingai pasirodęs rusniškis Valdas Lacko. „Eurovizijos“ konkursas gegužę vyks Ukrainos sostinėje Kijeve.

TAURAGĖS apskrities VPK pateikė aptarnaujamos teritorijos 2016 m. veiklos ataskaitą.Dalyvavo Tauragės, Šilalės, Šilutės, Pagėgių savivaldybių vadovai. Pranešta, jog per 2016 m. užregistruota 67 proc. mažiau nusikaltimų nei 2015 m. Pareigūnai ištyrė 462 nusikalstamas veikas: Pagėgių – 60, Šilalės – 220, Šilutės – 322.

PREMJERAS Saulius Skverelis neslepia, kad Lietuvai užtektų penkių universitetų. Aukštųjų mokyklų pertvarką palaiko ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akcentuojanti ir būtinybę siekti geresnės aukštojo mokslo kokybės. Dabar šalyje veikia 47 aukštosios mokyklos – 14 valstybinių universitetų ir 13 kolegijų, 8 nevalstybiniai universitetai, 12 privačių kolegijų.

STATISTIKOS departamento duomenimis, pernai iš Lietuvos emigravo per 51 tūkst. gyventojų, tai šeštadaliu daugiau negu 2015 metais.

Respublikos prezidento vėliavaPREZIDENTĖ Dalia Grybauskaitė teikia Seimui įstatymo pataisas, kad visų viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių vadovai galėtų dirbti tik po dvi penkerių metų kadencijas, nes gausu „amžinųjų vadovų“. Ypač jų daug miškų urėdijose bei kelių tvarkymo įmonėse. Lietuvoje veikia 356 valstybės ir savivaldybių įmonės, Šilutės savivaldybė turi tris įmones, tai – Šilutės vandenys, Šilutės šilumos tinklai ir Šilutės autobusų parkas.

NAUJOJI valdžia suskaičiavo pinigus ir susigriebė, kad pensijas gali didinti ne po 40 Eur, bet galbūt perpus mažiau, dėl pensijų didinimo negrąžinti per krizę 2010–2013 m. atimtos dalies pensijos iki 2014 m. gegužės 167 tūkst. mirusių pensininkų turto paveldėtojams. Mat nėra iš ko grąžinti atimtųjų pinigų. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis viešai aiškina, kad reikia rūpintis gyvaisiais, o ne mirusiais…

MOKYKLŲ valgyklose turės būti kasos aparatai.

„NETIKĖTAI“ paaiškėjus, kad nuo sausio didėja mokesčiai su verslo liudijimais dirbantiems asmenims, ūkinių bendrijų nariams, kūrybiniams darbuotojams, žodžiu, tūkstančiams smulkaus verslo atstovų, Lietuvos valdžia vėl susigriebė iki kovo taisyti įstatymą, kurį patys ir priėmė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite