Pamario naujienos, 2017-01-12

Alfredas NausedaSEIMO NARYS Alfredas Stasys Nausėda, praėjusių metų lapkričio 14 d. Seime davęs priesaiką, Šilutėje sausio 16 d. rengia pirmąją spaudos konferenciją, ji vyks Šilutės rajono savivaldybės mažojoje salėje 10 val. Jeigu turite klausimų Seimo nariui, juos galite perduoti „Pamario“ redakcijai tel. 52 474 arba el. p. pamarys@litera.lt.

VYDŪNO gimnazijos sporto salė Šilutėje jau pastatyta, tačiau iki galutinio atsiskaitymo už atliktus darbus bei būsimus, kurie susiję su visos teritorijos sutvarkymu, automobilių stovėjimo aikštelės įrengimu, dar trūksta 850 tūkst. eurų. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis įsitikinęs, jog pusę reikalingos sumos degs valstybė, pusę – Savivaldybė, tad šiais metais šis objektas bus užbaigtas galutinai.

ESTAKADOS statybos reikalai kelyje Šilutė – Rusnė juda į priekį. Automobilių kelių direkcija šiais metais planuoja skelbti estakados projekto konkursą, direkcijos finansuoti poveikio aplinkai tyrimo darbai jau atlikti. Kelias Šilutė – Rusnė yra krašto kelias, nepriklausantis Šilutės savivaldybei, tad estakados statyba yra Automobilių kelių direkcijos rūpestis.

ŠILUTĖS rajono savivaldybė praėjusių metų biudžeto pajamų planą viršijo 1 milijonu eurų, nors Šilutę pasiekė ne visos planuotosios pajamos iš valstybės iždo.

KOVĄ turėtų baigtis Šilutės daugiafunkcio sporto centro su baseinu statybos darbų konkursas, praėjusiais metais skirtosios lėšos dėl užsitęsusio konkurso perkeltos į šiuos metus, iš viso šiemet Savivaldybė tikisi 700 tūkst. Eur sumos. Rusnės gatvėje, priešais Šilutės ligoninę, bus nugriautas senasis pastatas ir pradėta statyti baseiną.
gulbe

PRIEŠGAISRINĖS apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad sausio 10 d. 16 val.  gautas pranešimas, kad Rusnėje, Atmatos upėje, prireikė ugniagesių pagalbos prišalusiai gulbei. Priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų vyrai gelbėjimo valtimi pasiekė įšalusią gulbę, ją išlaisvino iš ledo, įkėlę į valtį ir parplukdė į saugią vietą.

SMURTAS. Policija tiria smurto atvejį, kai sausio 8 d. vakare namuose Laisvės alėjoje, Šilutėje, 64 m. vyras užsipuolė pora metų jaunesnę žmoną, kuriai teko smūgių į įvairias kūno vietas. Įtariamasis ieškomas.

GRUODŽIO pabaigoje, tiksli data ir laikas nenustatyti, Tilžės g., Šilutėje, pavogtas automobilis VW LT50, valstybiniai numeriai ZLP736. Žala – 6000 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

VAGYSTĖS. Sausio 9 d. 11 val. vienoje Šilutės mokykloje iš nepilnametės kuprinės buvo pavogtas telefonas „iPhone 6S“. Nuostolis – 700 eurų. Sausio 8-os vakare parduotuvėje, esančioje Dariaus ir Girėno gatvėje, Šilutėje, moteriai iš kišenės ištraukė telefoną „Samsung Galaxy S5“. Nuostolis – 350 eurų.  Sausio 10 d. policijoje registruotas pareiškimas, kad nuo gruodžio pabaigos iki  sausio 10 d. iš buto Melioratorių al., Šilutėje, buvo pavogtas televizorius, interaktyvioji kolonėlė, planšetė, telefonas. Nuostolis – 1180 eurų.

SAVIVALDA. LRT diskusijų laidoje, kurią transliavo Lietuvos radijas, buvęs politikas Jonas Jagminas pasiūlė mažinti Lietuvoje savivaldybių, nes gyventojų sumažėjo visu milijonu. Diskutuota, ar tikslinga turėti 60 savivaldybių, ypač kai didieji miestai ir jų rajonai turi net atskiras savivaldybes, kai yra labai mažai gyventojų beturinčių mažų savivaldybių. Daugelį reikalų gyventojas gali susitvarkyti internetu.

PERNAI Lietuvos biudžetas negavo per 54 milijonus eurų dėl nelegaliai į rinką patekusių kontrabandinių cigarečių. Tiek eurų sudarytų nesurinkta akcizo mokesčių suma.

ANT LEDO. Ties Preila ir Nida ant Kuršių marių ledo jau traukia atkaklūs poledinės stintų žūklės mėgėjai. Nors geriausio laimikio tikimasi sausio pabaigoje, žvejai ant ledo traukia jau dabar. Stintų kilogramas pajūryje kainuoja 7 Eur, Vilniaus krašte – net 9 Eur. Tačiau laimikiai kol kas menki.

KAUNO savivaldybės taryba gruodį nusprendė į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti politinių partijų, sąjungų bei kai kurių nevyriausybinių organizacijų panaudos teise turimas patalpas, iš viso per 1000 kv. m. ploto. Panaudai suteiktos patalpos – tai naudojimasis jomis nemokant mokesčių. Šilutės r. savivaldybės taryboje atstovų turinčios kelios partijos ar sąjungos kabinetus panaudos teise turi Šilutės seniūnijos pastate. Jos taip pat nemoka jokių komunalinių mokesčių.

OPTIMISTAI. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei jos vadovai ir atstovai šalies valdžioje neabejoja, kad Seimo narių skaičių nuo 141 pavyks sumažinti iki 101, taip pat pusmečiu paankstinti Seimo rinkimus, nes jų rengimas spalio mėnesį, artėjant metų pabaigai, ypač trukdo tinkamai parengti kitų metų valstybės biudžetą.

POPIERIAI. Į „Pamario“ redakciją paskambinusi moteris teiravosi, ar nuo šių metų neišduodant popierinių santuokos, gimimo, mirties, ištuokos, vardo ar pavardės, tautybės keitimo liudijimų nebeliko galimybės gauti tokį dokumentą. Išties nuo šių metų ši svarbi informacija kaupiama elektroninėje erdvėje, tačiau popierinio dokumento galima kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių, kuris jį išduos.

GRIPAS. Lietinga ir drėgna žiemos pradžia pasižymėjo ir atsėlinusiu gripu, kurį Lietuvoje trumpam sustabdė atėję šalčiai, tačiau po jų sergamumas gripu vėl didėja. Medikai įspėja, kad pakilus temperatūrai, čiaudint, kosint, „laužant“ kaulus būtina neiti į darbą ar kitas žmonių susibūrimo vietas, nes gripu užkrečiami ir sveikieji.

ŠEŠTADIENĮ LRT transliuos atrankos į „Eurovizijos“ konkursą koncertą. Dalyvauti „Eurovizijoje“ siekia ir pernai atrankos konkurse sėkmingai pasirodęs rusniškis Valdas Lacko. „Eurovizijos“ konkursas gegužę vyks Ukrainos sostinėje Kijeve.

TAURAGĖS apskrities VPK pateikė aptarnaujamos teritorijos 2016 m. veiklos ataskaitą.Dalyvavo Tauragės, Šilalės, Šilutės, Pagėgių savivaldybių vadovai. Pranešta, jog per 2016 m. užregistruota 67 proc. mažiau nusikaltimų nei 2015 m. Pareigūnai ištyrė 462 nusikalstamas veikas: Pagėgių – 60, Šilalės – 220, Šilutės – 322.

PREMJERAS Saulius Skverelis neslepia, kad Lietuvai užtektų penkių universitetų. Aukštųjų mokyklų pertvarką palaiko ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akcentuojanti ir būtinybę siekti geresnės aukštojo mokslo kokybės. Dabar šalyje veikia 47 aukštosios mokyklos – 14 valstybinių universitetų ir 13 kolegijų, 8 nevalstybiniai universitetai, 12 privačių kolegijų.

STATISTIKOS departamento duomenimis, pernai iš Lietuvos emigravo per 51 tūkst. gyventojų, tai šeštadaliu daugiau negu 2015 metais.

Respublikos prezidento vėliavaPREZIDENTĖ Dalia Grybauskaitė teikia Seimui įstatymo pataisas, kad visų viešojo sektoriaus įstaigų ir įmonių vadovai galėtų dirbti tik po dvi penkerių metų kadencijas, nes gausu „amžinųjų vadovų“. Ypač jų daug miškų urėdijose bei kelių tvarkymo įmonėse. Lietuvoje veikia 356 valstybės ir savivaldybių įmonės, Šilutės savivaldybė turi tris įmones, tai – Šilutės vandenys, Šilutės šilumos tinklai ir Šilutės autobusų parkas.

NAUJOJI valdžia suskaičiavo pinigus ir susigriebė, kad pensijas gali didinti ne po 40 Eur, bet galbūt perpus mažiau, dėl pensijų didinimo negrąžinti per krizę 2010–2013 m. atimtos dalies pensijos iki 2014 m. gegužės 167 tūkst. mirusių pensininkų turto paveldėtojams. Mat nėra iš ko grąžinti atimtųjų pinigų. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis viešai aiškina, kad reikia rūpintis gyvaisiais, o ne mirusiais…

MOKYKLŲ valgyklose turės būti kasos aparatai.

„NETIKĖTAI“ paaiškėjus, kad nuo sausio didėja mokesčiai su verslo liudijimais dirbantiems asmenims, ūkinių bendrijų nariams, kūrybiniams darbuotojams, žodžiu, tūkstančiams smulkaus verslo atstovų, Lietuvos valdžia vėl susigriebė iki kovo taisyti įstatymą, kurį patys ir priėmė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Gėlės ir gražiausi žodžiai 95–erių sulaukusiai Emilijai Baikauskienei

Kovo 13 d. šilutiškė Emilija Baikauskienė šventė savo 95–metį. Jubiliejaus iškilmėse buvo ir jos dukra Laimutė, 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių 1500 metrų bėgimo vicečempionė. Ilgaamžė Emilija papasakojo, kad gimė netoli Pandėlio, Rokiškio rajone. Šeimoje augo 7 vaikai. Kai Emilija buvo pusantrų metukų, mirė mama. Tėvas netrukus parvedė pamotę. Apie mokslus nebuvo nė ko svajoti. „Nemažai matėme vargo, teko daug dirbti, pas ūkininkus ganyti bandą“, – prisiminimais dalijosi Emilija. Vis dėlto šiek tiek žiemomis pasimokiusi baigė tris klases. 60-aisiais įsivedė

Pavasarį parskrenda ne tik paukščiai…

Saulėtą kovo 22 d., penktadienį, apie 16.52 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai užfiksavo eismo įvykį. Pareigūnams važiuojant pareigūnams Tilžės gatve, Šilutėje, ties kelio vingiu, priešpriešiais ,,parskrido“ automobilis ,,Audi A6″, kuris slydo kelkraščiu ir trenkėsi į pakelėje augantį medį, atotranka automobilį išmetė į priešingą eismo juostą ir tik dėl greitos pareigūno reakcijos automobiliai nesusidūrė. Iš automobilio išlipęs vyras (gim. 1985 m.) akivaizdžiai atrodė neblaivus, sunkiai orientavosi aplinkoje. Alkoholio kiekio matuoklis parodė net 3,99 promilės. Vairuotojas dėl sužalojimų buvo pristatytas

Rinkimai turi būti skaidrūs ir privalomi. Diskusijos vaizdo įrašas

Kovo 22-ąją „Pamario“ laikraščio redakcijoje antrą kartą susitiko pabendrauti Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda ir verslininkas, dvi kadencijas anksčiau buvęs Seimo narys, per įvykusius savivaldos rinkimus,  jeigu rezultatai bus patvirtinti, išrinktas Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariu Audrius Endzinas. Pateikiame pokalbio įrašą. Kovo 29 dieną „Pamario“ laikraštyje paskelbsime šią diskusiją.

Ant plento Šilutė – Žemaičių Naumiestis klosim 12 milijonų

Kovo 19 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai susitiko su Lietuvos automobilių kelių direkcijos bei kelią Šilutė – Žemaičių Naumiestis rekonstruojančios bendrovės „YIT Lietuva“ atstovais aptarti pradėtų darbų. Kelias iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį, ko gero, baisiausias Vakarų Lietuvoje. Eismas juo intensyvus. Šio beveik 11 km ilgio kelio atkarpos ir naujo tilto per Šyšą Laučiuose statyba kainuos beveik 12 mln. Eur. Finansuoja Automobilių kelių direkcija, nes šis kelias yra jos pavaldumo. Direkcija organizavo darbų rangovo konkursą. Jį laimėjo UAB „YIT Lietuva“.