Pamario naujienos

VAKAR Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šventė gimtadienį – pirmajam tiesiogiai išrinktam rajono merui sukako 51-eri metai.

suo

Dingo Lietuvos skalikų veislės 6 metų šuo. Ant pilvo yra neryški tatuiruotė. Mačiusius ar žinančius, kur šuo yra, labai prašome paskambinti tel. 8 678 00 744, 8 657 99 179. Atsidėkosime.

PERMAINOS. Ketvirtadienį vyks Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dėmesio centre bus socialdemokratai. Turėtų prisiekti du nauji pagal socialdemokratų sąrašą ateinantys nariai Saulius Vytuvis iš Saugų ir Alfonsas Vanagas iš Šilutės. Abu praėjusią kadenciją buvo Tarybos nariais. Laisvos socialdemokratų vietos liko į Seimą išrinkus Alfredą Stasį Nausėdą bei netekus mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio.

SAVIVALDYBĖS taryba ketvirtadienį posėdyje planuoja svarstyti 33 klausimus. Bus renkamas  Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas. Į šį postą socialdemokratai pasiūlė pirmą kadenciją  rajono Taryboje esantį Arūną Pupšį, nors buvo diskutuota ir apie Alfonso Vanago kandidatūrą. Mero pavaduotojo kandidatūrą Tarybai teikia meras, balsuojama slaptai. Mero pavaduotojas renkamas iš Savivaldybės tarybos narių. Dabartinėje valdančiojoje daugumoje vicemero postas priklausė socialdemokratams, tad į šias pareigas galėjo pretenduoti šie socialdemokratai Taryboje: Algis Bekeris, Antanas Kubaitis, Antanas Martinkus, Arūnas Pupšys, Alfonsas Vanagas, Saulius Vytuvis.

PENKTADIENIS – paskutinė diena, kai Šilutės r. savivaldybei galima teikti dokumentus dėl dalyvavimo konkurse užimti Šilutės H. Šojaus muziejaus direktoriaus pareigas. Pirmadienį Savivaldybė dar nebuvo sulaukusi nė vieno pretendento.

PRAŠYMAI. Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė ir Šilutės vaikų lopšelio–darželio „Raudonkepuraitė“ direktorė Donė Normantienė pateikė prašymą Savivaldybei, kad nori išeiti į užtarnautą poilsį. Švietimo įstaigų vadovus atleidžia Taryba, kitų biudžetinių įstaigų – rajono meras Vytautas Laurinaitis. Įprasta tartis ir dėl išeitinės išmokos, kurios ilgamečiai vadovai dažniausiai prašo 6 mėnesių vidutinio atlyginimo dydžio.

VAGYSTĖS. Mokykloje, esančioje Sodų g., Šilutėje,  iš neužrakintos spintelės pavogtas nepilnamečio mobiliojo ryšio telefonas „Sony xperia M4“. Nuostolis – 242 eurai. Saugose iš parduotuvės du jaunuoliai pavogė prekių už 26 Eur ir pabėgo. Inkakliuose, išdaužus parduotuvės langą, pavogta rūkalų ir alkoholio, nuostoliai skaičiuojami. Kuršių mariose dingo du žvejybos tinklai, nuostolis – 140 Eur. Vilkyčiuose pavogtas mopedas „Alpha“ apgadintas rastas griovyje Vilkmedžio k. Nuostolis – 150 eurų. 1980 m. gimęs įtariamasis sulaikytas.

IŠLAUŽUS plastikinio lango rėmą, iš namo (Barzdūnų g., Šilutėje) dingo aukso dirbiniai ir pinigai. Nuostolis nustatinėjamas. Vilkyčiuose, išėmus rūsio langą, iš namų dingo aukso dirbiniai, sidabrinės monetos ir pinigai. Nuostolis – 9 000 eurų. Įtariamasis (gim. 1979 m.) sulaikytas. Policija gavo moters pareiškimą, kad Vilkyčiuose iš namų pavogti pinigai, aukso dirbiniai ir senovinės monetos. Nuostolis – 900 eurų. Tokią informaciją skelbia Tauragės apskr. VPK.

LAPKRIČIO 20-os vakarą Inkaklių kaime (Švėkšnos sen.), daržinėje rastas 1963 m. gimusio vyro kūnas smaugvirvėje.

tilzes-aktas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite