Pamario krašte stebėjo 39 poras jūrinių erelių

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos specialistai kartu su Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus bei Ventės rago ornitologais vykdė jūrinių erelių stebėseną pamaryje. Kasmet Nemuno deltoje ir aplinkiniuose miškuose kontroliuojama kelios dešimtys jūrinių erelių porų.

Tęsdami buvusio ilgamečio Nemuno deltos regioninio parko specialisto šviesios atminties Romo Mečionio pradėtus darbus, ornitologai kasmet vykdo šių paukščių lizdaviečių patikrą, ieško naujų lizdų, įvertina šių paukščių perėjimo sėkmingumą, kylančias grėsmes. Jūrinių erelių jaunikliai išmatuojami, apžieduojami, įvertinama jų būklė, analizuojamas lizduose aptiktas erelių grobis ar jo liekanos, surenkami įvairūs lizdaviečių parametrai, naujų lizdų informacija suvedama į SRIS (Saugomų rūšių informacinę sistemą).

Apibendrinus rezultatus galima pasakyti, kad šiais metais stebėtos 39 erelių poros, iš kurių mažiau nei pusė – 46 procentai perėjo sėkmingai. Perėjusioms poroms teko po 1,7 išauginto jauniklio, o tai atitinka daugiametį vidurkį. Pasak ekspertų, mažas perėjimo sėkmingumas gali būti susijęs su perinčių erelių porų tankumu. Ilgamečių tyrimų duomenimis, vidutinis atstumas tarp artimiausių kaimyninių porų lizdų pamaryje sumažėjo tris kartus, lokali populiacija vis dar gausėja.

Ekologams su talkininkų pagalba pamaryje pavyko apžieduoti 12 šių paukščių jauniklių. Metams dar nesibaigus jau surasta net 12 naujų lizdų! Kažkada šie didingi paukščiai buvo laikyti išnykusiais mūsų šalyje, o dabar vėl sklando virš vandens telkinių, gaudo žuvį, augina jauniklius.

Jūrinis erelis labai stambus ir vienas didžiausių Lietuvos plėšriųjų paukščių atstovas. Jūrinių erelių kūno ilgis nuo 70 iki 92 cm ilgio. Išskėstų sparnų ilgis – beveik 2 metrai. Paprastieji jūriniai ereliai gyvena iki 20 metų. Paprastasis jūrinis erelis yra saugomas. Šie didingi paukščiai aptinkami visoje Lietuvoje, nors gausiausi Lietuvos vakaruose apie Nemuno deltą ir aplink Kuršių marias.

Parengta pagal Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išrinkti dienos stovyklą vaikui?

Renkantis dienos stovyklą vaikui būtina atsižvelgti į jo amžių ir pomėgius. Pavyzdžiui, aktyviam, sportuojančiam vaikui puikiai tiktų sporto stovykla, o menais besidominčiam – dailės stovykla. Labai svarbu pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko interesus, kad jie mėgautųsi stovykloje praleistu laiku ir gautų kuo daugiau naudos iš pasisemtos patirties. Tėvai gali įtraukti savo vaikus į sprendimų priėmimo procesą, kad jie pasirinktų stovyklą, kurioje vaikas mielai lankytųsi. Vieta ir tvarkaraštis taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dienos stovyklos vaikams.

Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą. Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti

Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę. Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų. Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai? Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų,

Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

generatorius

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį. Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą? Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros. Prieš

Taip pat skaitykite