Pamarį pasiekė dešimtys nuo karo bėgančių ukrainiečių

Šiandien, kovo 8-ąją, į buvusios Rusnės specialiosios mokyklos laisvą pastatą turėtų atvykti pirmieji pabėgėliai iš karo siaubiamos Ukrainos. Čia Šilutės rajono savivaldybė pasirūpino 141 apgyvendinimo vieta. Ne namai, tačiau paruošta viskas taip, kad būtų kuo panašiau į namų aplinką.

 

Žmonės ištrūkę iš pragaro

Tokia žinia pasidalijo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė, kuri koordinuoja pagalbą iš Ukrainos atvykusiems pabėgėliams mūsų rajone.

„Žmonės – dosnūs, geranoriški, labai tuo džiaugiuosi…“ – sakė D. Žebelienė apie Šilutės krašto gyventojus, kurie siūlo pabėgėliams ir gyvenamąją vietą, ir daug visko, ko gali prireikti. Juk pabėgėliai atvyksta kaip stovi, tik šį tą spėję įsimesti į krepšį. Merginą iš Ukrainos gyventi priėmusi D. Žebelienė sakė, kad ši jauna ukrainietė praėjo tikrą pragarą. Turėjo tik kuprinę, o kokia jos savijauta, kokie išgyvenimai, sunku ir papasakoti…

Atbėga moterys su vaikais

„Šiandien, kovo 8-ąją, laukiame atvykstant motinos su trimis vaikais. Gali prireikti ir medikų pagalbos. Juk vaikai būna peršalę, kosėja, sloguoja… Vienai motinai ir vaikui medikai jau padėjo. Esame viskam pasiruošę, kovo 7 dieną vienas pabėgėlių vaikas pradėjo lankyti vaikų darželį. Švėkšnos darželis irgi priima du vaikus, kuriems 4 ir 6 metai. Žinoma, vyresnius reikės mokyti.

Iš karo Ukrainoje, kaip žinote, bėga moterys su vaikais. Jų vyrai lieka kariauti, ginti savo valstybę“, – pasakojo D. Žebelienė. Ji priminė, jog pasirūpinta maitinimu, gausybę būtinų daiktų suaukojo Šilutės rajono žmonės.

„Vertinu tai, tik noriu paprašyti gyventojų sekti mūsų informaciją, nes gausybės suaukotų daiktų nesinorėtų kur nors sandėliuoti. Tai būtų papildomas darbas, o mums laikas brangus, yra gausybė svarbesnių darbų, kurių nevalia atidėlioti.  Jeigu ko reikės, pranešime, paprašysime. Ačiū visiems už dosnumą, geranoriškumą“, – tokį prašymą išsakė D. Žebelienė.

Apie 50 pabėgėlių

Savivaldybė interneto svetainėje paskelbta informacija: „Tapome liudininkais negailestingo karo, kuris griauna, naikina. Lietuvių draugai iš Ukrainos priversti bėgti, palikti savo kraštą ir tikėtis, kad karas jų nepasivys.

Kovo 7 d. Pamarį jau pasiekė apie 50 ukrainiečių (jauniausiajam jų – vos 9 mėnesiai) iš Zaporožės, Charkovo, Lvovo, Žitomyro srities. Daugiausia tai mamos su vaikais. Atvykstančiųjų į Pamarį kasdien vis daugėja.

Ačiū visiems už rūpestį, pagalbą. Šios nelaimės akivaizdoje matome, kokie pamariškiai vieningi, dosnūs ir užjaučiantys. Šeimos aprūpintos būtiniausiais daiktais, organizuojama būtiniausioji pagalba“.

Pagalbos reikės ir reikės

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad informacija nuolat keičiasi, žinomi tik tie asmenys, kurie oficialiai atvyko į rajoną. Gali būti ir atvykusių, kurie apie tai nepranešė.

Anot V. Pozingio, rajono gyventojai nusiteikę labai geranoriškai, padeda ir siūlo pagalbą atvykusiems ukrainiečiams: priima gyventi į savo namus, aktyviai įsijungė krašto verslininkai. „Ištiesti pagalbos ranką – kilnu, tačiau kiltų rūpesčių, jeigu padovanotų buities daiktų kauptųsi tiek daug, jog tektų ieškoti jiems sandėlio. To nesinorėtų. Prašyčiau gyventojų supratimo, kad pagalbos į rajoną atvykusiems karo pabėgėliams dar reikės ir reikės. Juk nežinome, kaip situacija Ukrainoje keisis.

Dar nežinome, kiek žmonių iš Ukrainos atvyks į Šilutės rajoną, kada atvyks. Tad pagalbos dar reikės ilgai. Jos mes paprašysime, pranešime, paskelbsime“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Stasė Skutulienė


Pabėgėlių – du milijonai

Oslas, kovo 8 d. (AFP-ELTA). Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros vadovas antradienį sakė manąs, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius per artimiausias dvi dienas viršys 2 milijonus.

„Manau, kad šiandien arba vėliausiai rytoj bus viršyta 2 mln. riba. Srautai nesiliauja“, – reporteriams Osle teigė JT vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippo Grandi.

JT skaičiavimais, pirmadienį pabėgėlių iš Ukrainos skaičius siekė 1,7 mln.

F.Grandi savo komentarus išsakė spaudos konferencijoje po vizitų Moldovoje, Lenkijoje ir Rumunijoje – po Rusijos invazijos vasario 24 dieną į visas šias šalis pradėjo plūsti pabėgėliai.

Palyginimui, F. Grandi nurodė, kad per Balkanų karus savo namus paliko „veikiausiai nuo dviejų iki trijų milijonų žmonių, tačiau per aštuonerių metų laikotarpį“. Nors panaši situacija po to stebėta „ir kitose pasaulio dalyse“, tai yra „pirmasis kartas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite