Pamarį pasiekė dešimtys nuo karo bėgančių ukrainiečių

Šiandien, kovo 8-ąją, į buvusios Rusnės specialiosios mokyklos laisvą pastatą turėtų atvykti pirmieji pabėgėliai iš karo siaubiamos Ukrainos. Čia Šilutės rajono savivaldybė pasirūpino 141 apgyvendinimo vieta. Ne namai, tačiau paruošta viskas taip, kad būtų kuo panašiau į namų aplinką.

 

Žmonės ištrūkę iš pragaro

Tokia žinia pasidalijo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė, kuri koordinuoja pagalbą iš Ukrainos atvykusiems pabėgėliams mūsų rajone.

„Žmonės – dosnūs, geranoriški, labai tuo džiaugiuosi…“ – sakė D. Žebelienė apie Šilutės krašto gyventojus, kurie siūlo pabėgėliams ir gyvenamąją vietą, ir daug visko, ko gali prireikti. Juk pabėgėliai atvyksta kaip stovi, tik šį tą spėję įsimesti į krepšį. Merginą iš Ukrainos gyventi priėmusi D. Žebelienė sakė, kad ši jauna ukrainietė praėjo tikrą pragarą. Turėjo tik kuprinę, o kokia jos savijauta, kokie išgyvenimai, sunku ir papasakoti…

Atbėga moterys su vaikais

„Šiandien, kovo 8-ąją, laukiame atvykstant motinos su trimis vaikais. Gali prireikti ir medikų pagalbos. Juk vaikai būna peršalę, kosėja, sloguoja… Vienai motinai ir vaikui medikai jau padėjo. Esame viskam pasiruošę, kovo 7 dieną vienas pabėgėlių vaikas pradėjo lankyti vaikų darželį. Švėkšnos darželis irgi priima du vaikus, kuriems 4 ir 6 metai. Žinoma, vyresnius reikės mokyti.

Iš karo Ukrainoje, kaip žinote, bėga moterys su vaikais. Jų vyrai lieka kariauti, ginti savo valstybę“, – pasakojo D. Žebelienė. Ji priminė, jog pasirūpinta maitinimu, gausybę būtinų daiktų suaukojo Šilutės rajono žmonės.

„Vertinu tai, tik noriu paprašyti gyventojų sekti mūsų informaciją, nes gausybės suaukotų daiktų nesinorėtų kur nors sandėliuoti. Tai būtų papildomas darbas, o mums laikas brangus, yra gausybė svarbesnių darbų, kurių nevalia atidėlioti.  Jeigu ko reikės, pranešime, paprašysime. Ačiū visiems už dosnumą, geranoriškumą“, – tokį prašymą išsakė D. Žebelienė.

Apie 50 pabėgėlių

Savivaldybė interneto svetainėje paskelbta informacija: „Tapome liudininkais negailestingo karo, kuris griauna, naikina. Lietuvių draugai iš Ukrainos priversti bėgti, palikti savo kraštą ir tikėtis, kad karas jų nepasivys.

Kovo 7 d. Pamarį jau pasiekė apie 50 ukrainiečių (jauniausiajam jų – vos 9 mėnesiai) iš Zaporožės, Charkovo, Lvovo, Žitomyro srities. Daugiausia tai mamos su vaikais. Atvykstančiųjų į Pamarį kasdien vis daugėja.

Ačiū visiems už rūpestį, pagalbą. Šios nelaimės akivaizdoje matome, kokie pamariškiai vieningi, dosnūs ir užjaučiantys. Šeimos aprūpintos būtiniausiais daiktais, organizuojama būtiniausioji pagalba“.

Pagalbos reikės ir reikės

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad informacija nuolat keičiasi, žinomi tik tie asmenys, kurie oficialiai atvyko į rajoną. Gali būti ir atvykusių, kurie apie tai nepranešė.

Anot V. Pozingio, rajono gyventojai nusiteikę labai geranoriškai, padeda ir siūlo pagalbą atvykusiems ukrainiečiams: priima gyventi į savo namus, aktyviai įsijungė krašto verslininkai. „Ištiesti pagalbos ranką – kilnu, tačiau kiltų rūpesčių, jeigu padovanotų buities daiktų kauptųsi tiek daug, jog tektų ieškoti jiems sandėlio. To nesinorėtų. Prašyčiau gyventojų supratimo, kad pagalbos į rajoną atvykusiems karo pabėgėliams dar reikės ir reikės. Juk nežinome, kaip situacija Ukrainoje keisis.

Dar nežinome, kiek žmonių iš Ukrainos atvyks į Šilutės rajoną, kada atvyks. Tad pagalbos dar reikės ilgai. Jos mes paprašysime, pranešime, paskelbsime“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Stasė Skutulienė


Pabėgėlių – du milijonai

Oslas, kovo 8 d. (AFP-ELTA). Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros vadovas antradienį sakė manąs, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius per artimiausias dvi dienas viršys 2 milijonus.

„Manau, kad šiandien arba vėliausiai rytoj bus viršyta 2 mln. riba. Srautai nesiliauja“, – reporteriams Osle teigė JT vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippo Grandi.

JT skaičiavimais, pirmadienį pabėgėlių iš Ukrainos skaičius siekė 1,7 mln.

F.Grandi savo komentarus išsakė spaudos konferencijoje po vizitų Moldovoje, Lenkijoje ir Rumunijoje – po Rusijos invazijos vasario 24 dieną į visas šias šalis pradėjo plūsti pabėgėliai.

Palyginimui, F. Grandi nurodė, kad per Balkanų karus savo namus paliko „veikiausiai nuo dviejų iki trijų milijonų žmonių, tačiau per aštuonerių metų laikotarpį“. Nors panaši situacija po to stebėta „ir kitose pasaulio dalyse“, tai yra „pirmasis kartas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite