Pamarį pasiekė dešimtys nuo karo bėgančių ukrainiečių

Šiandien, kovo 8-ąją, į buvusios Rusnės specialiosios mokyklos laisvą pastatą turėtų atvykti pirmieji pabėgėliai iš karo siaubiamos Ukrainos. Čia Šilutės rajono savivaldybė pasirūpino 141 apgyvendinimo vieta. Ne namai, tačiau paruošta viskas taip, kad būtų kuo panašiau į namų aplinką.

 

Žmonės ištrūkę iš pragaro

Tokia žinia pasidalijo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė, kuri koordinuoja pagalbą iš Ukrainos atvykusiems pabėgėliams mūsų rajone.

„Žmonės – dosnūs, geranoriški, labai tuo džiaugiuosi…“ – sakė D. Žebelienė apie Šilutės krašto gyventojus, kurie siūlo pabėgėliams ir gyvenamąją vietą, ir daug visko, ko gali prireikti. Juk pabėgėliai atvyksta kaip stovi, tik šį tą spėję įsimesti į krepšį. Merginą iš Ukrainos gyventi priėmusi D. Žebelienė sakė, kad ši jauna ukrainietė praėjo tikrą pragarą. Turėjo tik kuprinę, o kokia jos savijauta, kokie išgyvenimai, sunku ir papasakoti…

Atbėga moterys su vaikais

„Šiandien, kovo 8-ąją, laukiame atvykstant motinos su trimis vaikais. Gali prireikti ir medikų pagalbos. Juk vaikai būna peršalę, kosėja, sloguoja… Vienai motinai ir vaikui medikai jau padėjo. Esame viskam pasiruošę, kovo 7 dieną vienas pabėgėlių vaikas pradėjo lankyti vaikų darželį. Švėkšnos darželis irgi priima du vaikus, kuriems 4 ir 6 metai. Žinoma, vyresnius reikės mokyti.

Iš karo Ukrainoje, kaip žinote, bėga moterys su vaikais. Jų vyrai lieka kariauti, ginti savo valstybę“, – pasakojo D. Žebelienė. Ji priminė, jog pasirūpinta maitinimu, gausybę būtinų daiktų suaukojo Šilutės rajono žmonės.

„Vertinu tai, tik noriu paprašyti gyventojų sekti mūsų informaciją, nes gausybės suaukotų daiktų nesinorėtų kur nors sandėliuoti. Tai būtų papildomas darbas, o mums laikas brangus, yra gausybė svarbesnių darbų, kurių nevalia atidėlioti.  Jeigu ko reikės, pranešime, paprašysime. Ačiū visiems už dosnumą, geranoriškumą“, – tokį prašymą išsakė D. Žebelienė.

Apie 50 pabėgėlių

Savivaldybė interneto svetainėje paskelbta informacija: „Tapome liudininkais negailestingo karo, kuris griauna, naikina. Lietuvių draugai iš Ukrainos priversti bėgti, palikti savo kraštą ir tikėtis, kad karas jų nepasivys.

Kovo 7 d. Pamarį jau pasiekė apie 50 ukrainiečių (jauniausiajam jų – vos 9 mėnesiai) iš Zaporožės, Charkovo, Lvovo, Žitomyro srities. Daugiausia tai mamos su vaikais. Atvykstančiųjų į Pamarį kasdien vis daugėja.

Ačiū visiems už rūpestį, pagalbą. Šios nelaimės akivaizdoje matome, kokie pamariškiai vieningi, dosnūs ir užjaučiantys. Šeimos aprūpintos būtiniausiais daiktais, organizuojama būtiniausioji pagalba“.

Pagalbos reikės ir reikės

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad informacija nuolat keičiasi, žinomi tik tie asmenys, kurie oficialiai atvyko į rajoną. Gali būti ir atvykusių, kurie apie tai nepranešė.

Anot V. Pozingio, rajono gyventojai nusiteikę labai geranoriškai, padeda ir siūlo pagalbą atvykusiems ukrainiečiams: priima gyventi į savo namus, aktyviai įsijungė krašto verslininkai. „Ištiesti pagalbos ranką – kilnu, tačiau kiltų rūpesčių, jeigu padovanotų buities daiktų kauptųsi tiek daug, jog tektų ieškoti jiems sandėlio. To nesinorėtų. Prašyčiau gyventojų supratimo, kad pagalbos į rajoną atvykusiems karo pabėgėliams dar reikės ir reikės. Juk nežinome, kaip situacija Ukrainoje keisis.

Dar nežinome, kiek žmonių iš Ukrainos atvyks į Šilutės rajoną, kada atvyks. Tad pagalbos dar reikės ilgai. Jos mes paprašysime, pranešime, paskelbsime“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Stasė Skutulienė


Pabėgėlių – du milijonai

Oslas, kovo 8 d. (AFP-ELTA). Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros vadovas antradienį sakė manąs, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius per artimiausias dvi dienas viršys 2 milijonus.

„Manau, kad šiandien arba vėliausiai rytoj bus viršyta 2 mln. riba. Srautai nesiliauja“, – reporteriams Osle teigė JT vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippo Grandi.

JT skaičiavimais, pirmadienį pabėgėlių iš Ukrainos skaičius siekė 1,7 mln.

F.Grandi savo komentarus išsakė spaudos konferencijoje po vizitų Moldovoje, Lenkijoje ir Rumunijoje – po Rusijos invazijos vasario 24 dieną į visas šias šalis pradėjo plūsti pabėgėliai.

Palyginimui, F. Grandi nurodė, kad per Balkanų karus savo namus paliko „veikiausiai nuo dviejų iki trijų milijonų žmonių, tačiau per aštuonerių metų laikotarpį“. Nors panaši situacija po to stebėta „ir kitose pasaulio dalyse“, tai yra „pirmasis kartas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų“.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite