Pakvietė emigravusius „paukštelius“ į stilizuotus inkilėlius…

Vasario 15 d. Šilgalių parko pušų kamienus papuošė Lietuvos vėliavos spalvomis nudažyti miniatiūriniai inkilėliai. Įgyvendinta išskirtinė Vasario16-osios šventės idėja – simboliškai pakviesti emigravusius kaimo gyventojus į stilizuotus inkilus, simbolizuojančius Tėvynę, namus, šilumą ir meilę.

Šie stilizuoti inkilėliai laukia 250 šilgališkių, kurie išvykę dirbti ir gyventi į užsienį.

Nepaisydama žvarboko vėjo, šeštadienį, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Stoniškių seniūnijos Šilgalių kaimo bendruomenė rinkosi į parką. Lietuvybės puoselėtoja šilgališkių vadinama vietos mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Daugalienė ir vėl stebino savo idėja: švęsti ne vieną dieną, atsigręžti į tuos, kurie išvažiavo iš Šilgalių.
Vasario 10-14 d. šeštų-dešimtų klasių mokiniai, globojami mokytojų Inetos Maziliauskienės, Jūratės Daugalienės, Gitanos Baužaitės, Aušros Urbaitytės, ėjo per namus, butus ir rinko informaciją apie šilgališkius, išvykusius į Ispaniją, Vokietiją, Jungtinę Karalystę, Norvegiją, Latviją, Daniją, kitas valstybes. Pasirodo, yra išvykę 250 Šilgalių kaimo gyventojų.
Kol vieni mokiniai rinko ir apibendrino informaciją, kiti tautine simbolika puošė mokyklą. Jiems vadovavo mokytoja Lina Zarambienė ir socialinė pedagogė Virginija Budrikienė. Mokytojai Vytas Stanišauskas ir Liucija Bungardienė skatino vaikus meistrauti kumščio dydžio inkilėlius, nudažytus Lietuvos vėliavos spalvomis – geltonai, žaliai ir raudonai, juos pritvirtino prie gimtinės medžių šakelių. Pirmos-trečios klasių vaikai su mokytojomis Meilute Mišeikiene ir Sandvina Birvydiene rengė piešinių parodą „Čiulba ulba visa Lietuva“. Trečiokai net parengė lankstinuką su savo mintimis apie tėvynę ir piešiniais. Mažieji mokėsi Lietuvos himno žodžius.
Vasario 14 d., visai pamiršę Valentino dieną, mokiniai ir klasių vadovai giedojo valstybės himną – „Tautišką giesmę“, skaitė Maironio, P. Širvio eiles.

Su inkilėliais – į parką

Šilgalių mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Daugalienė (centre) – lietuvybės puoselėtoja, prasmingai veiklai telkianti bendruomenę ir vaikus. Autorės nuotr.

Vasario 15 d. į Šilgalių parką rinkosi mokytojai, mokiniai, Šilgalių jaunimas, įvairaus amžiaus žmonės. Ko gero, tiksliausia būtų pasakyti, kad čia švęsti Valstybės atkūrimo dienos suėjo tėvai, jų vaikai, seneliai. Iš trijų inkilėlių sudėjusi trispalvę, Irena Dapkuvienė sakė, kad dvi jos dukros yra išvykusios dirbti į užsienį. Viena lyg ir žada sugrįžti, o kita – ne…
Garsi Šilgalių kaimo dainininkė, „Kamanos“ folkloro ansamblio dalyvė Irena Bitinienė, apžiūrinėdama stilizuotą inkilėlį, garsiai stebėjosi, kas bus taip sumąstęs. Sugiedojus Lietuvos himną, mokytoja J. Daugalienė, kukliai nutylėdama savo nuopelnus, priminė susirinkusiems, kaip ilgai ir gražiai mokykla šventė šią Vasario 16-ąją. Paskelbta, kad į užsienį yra išvykę 250 Šilgalių gyventojų. „Jeigu sugrįžtų, reikėtų didesnės mokyklos. Turime viltį, kad sugrįš į gimtąjį kaimą…“ – kalbėjo J. Daugalienė.
Vėliau mokinės padeklamavo eilių apie Tėvynę. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas pasidžiaugė šilgališkių inkilėlių akcija, kurios atgarsiai turėtų pasiekti ir išvykusiuosius į užsienį. Vicemeras pripažino, kad 250 – didelis skaičius, todėl reikėtų visiems dirbti taip, kad išvykusieji patikėtų ir sugrįžtų.

Į gimtinę sugrįžę Giedrė ir Linas Siriūnaičiai.

J. Daugalienei bei mokyklos kolektyvui dėkojo ne tik mero pavaduotojas, bet ir Šilgalių bendruomenės pirmininkė Daina Korženkienė, į šventę vežimėlyje atsivežusi trijų mėnesių dukrytę Luką. Vienybės, stiprybės bei visiems darbuotis Lietuvos labui palinkėjo šilgališkiai Milda Puodžiūnienė, Irena Bitinienė, Vaclovas Mišeikis.
Visų akys nukrypo į paminėtą porą – Giedrę ir Liną Siriūnaičius, praėjusį sausį sugrįžusius iš užsienio ir besikuriančius Šilgaliuose. Jurbarko krašte gimęs Linas „Pamariui“ pasakojo JAV, Ispanijoje, Airijoje dirbęs ištisus 11 metų, iš jų net devynerius dirbo vairuotoju Airijoje. Ką dirbo? „Lengviau atsakyti, kuo nedirbau – nebuvau direktoriumi…“ – šmaikštavo Linas, žavėdamasis gražia Šilgalių krašto gamta, žvejybos galimybėmis. Linas jau įsidarbino Vilkyškių pieninėje, Giedrė – kirpėja, šeima jau stato šiltnamį…
Netrukus storus pušų kamienus papuošė geltoni, žali ir raudoni inkilėliai, suliepsnojo laužas, akordeoną į rankas paėmė Šilgalių mokyklos vadovas Vygantas Jurkutaitis. Moterys dengė stalą, ant jo dėjo saldumynų, ruošė arbatą. Šilgališkiai neskubėjo skirstytis.

Stasė SKUTULIENĖ

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 komentarai

  • gražu

    Ačiū už gražų straipsnį ir inkilėlius.

  • Lina Miksyte

    Nuostabi ideja. Kilnus siekis. Grazus lukesciai. Aciu nuostabiajai J. Daugalienei ir visiems prisidejusiems prie sio sumanymo igyvendinimo! Sugrizta pauksciai, sugris ir emigrantai i namus! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite