Pakeistos lašišų, ungurių ir šlakių žvejybos taisyklės

Aplinkos ministras pasirašė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimų projektus. Pakeitimuose numatoma drausti naudoti žvejybai skritulius, išskyrus žvejojant ant ledo, keičiamas draudimo žvejoti lašišas ir šlakius terminas, tikslinami upių ruožai, kuriuose galioja lašišų ir šlakių žvejybos ribojimai, įteisinamas principas, kad visas rudens sezono metu sugautas lašišas ir šlakius bus privalu paleisti, nustatomi ungurių žvejybos ribojimai Kuršių mariose.

 

Teisės aktų pakeitimais siekiama gausinti žuvų išteklius, ypač saugoti vertingas plėšriąsias žuvis, nes mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad plėšriųjų žuvų būklė galėtų būti geresnė daugelyje ežerų ir tvenkinių.

Vasarą – be skritulių

Nuo 2023 m. gegužės 1 d. nebebus galima naudoti plūdrių mėgėjų žvejybos įrankių, kurie nepritvirtinti prie meškerykočio ir kuriais žvejojama naudojant kabliuką. Šis draudimas nebus taikomas žvejojant ant ledo, tačiau vasarą skritulių ir analogiškų žvejybos įrankių, tarp žvejų vadinamų „popkėmis“ vandens telkiniuose nebeliks. Numatoma, kad šis ribojimas prisidės ne tik prie lydekų, bet ir ungurių, sterkų, šamų, o taip pat ir stambesnių karpinių žuvų apsaugos.

Patikslintas lašišų ir šlakių žvejybos draudimo terminas. Šiuo metu lašišų iš šlakių žvejyba draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. Siekiant efektyviau saugoti lašišų bei šlakių išteklius ir suvienodinti žvejybos draudimų datas, lašišų ir šlakių žvejybos draudimas pratęstas iki gruodžio 31 d. Iki šios datos nebus išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, galios draudimas žvejoti lašišų ir šlakių migracijai bei nerštui svarbiausiose upėse ar jų dalyse. Margųjų upėtakių apsaugai svarbiose upėse taip pat draudžiama žvejoti iki gruodžio 31 d.

Privalu paleisti visas lašišas ir šlakius

Vienas iš priimtų pakeitimų jau artimiausiu metu taps aktualus lašišas ir šlakius gaudantiems žvejams. Iki šiol nuo rugsėjo 1 d. būdavo išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, ir visą rugsėjo mėnesį, turint žvejo mėgėjo kortelę, buvo leidžiama paimti vieną sugautą lašišą arba šlakį. Nors žvejo mėgėjo korteles bus galima įsigyti, kaip ir anksčiau, svarbu atsiminti, kad nuo šių metų, rudens sezono metu (nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.), privaloma paleisti visas sugautas lašišas ir šlakius.

Dėl prastai veikiančio žuvitakio Rokantiškių tvenkinyje, jame įstrigusios lašišos ir šlakiai tampa nesąžiningų žvejų grobiu, todėl patvirtintas draudimas nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. žvejoti Rokantiškių tvenkinyje naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.

Kada draudžiama žvejoti ungurius?

Europos Sąjungos reglamentas, skirtas ungurių apsaugai, įpareigojo valstybes nares numatyti tris mėnesius trunkantį ungurių žvejybos draudimą, kuris turi būti taikomas ir Kuršių mariose. Patvirtinta nuostata, draudžianti žvejoti ungurius Kuršių mariose nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Patikslinti kai kurių upių ruožai, kuriuose galioja žvejybos ribojimai, Pavyzdžiui, Vilnios upėje reikalavimas žvejoti natūralios kilmės masalais naudojant ne daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką, galios ne iki Rokantiškių užtvankos, kaip buvo anksčiau, bet dar didesnėje upės dalyje – iki Kenos žiočių. Šioje Vilnios dalyje taip pat privaloma paleisti visas sugautas lašišines žuvis.

Draudimas žvejoti Vilnios upėje nuo žiočių iki Kenos žiočių ir Žeimenos upėje nuo žiočių iki Lakajos žiočių nuo šių metų galios nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Tuo tarpu Musės upė nebėra svarbi lašišinėms žuvims buveinė, todėl atsisakyta draudimo žvejoti aukščiau Bartkuškio užtvankos nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.  Nuo šių metų šis draudimas galios tik nuo Musės žiočių iki Bartkuškio užtvankos.

Su Limituotos žvejybos tvarkos ir Mėgėjų žvejybos taisyklių pakeitimais galite susipažinti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

AM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite