Pakeistos lašišų, ungurių ir šlakių žvejybos taisyklės

Aplinkos ministras pasirašė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimų projektus. Pakeitimuose numatoma drausti naudoti žvejybai skritulius, išskyrus žvejojant ant ledo, keičiamas draudimo žvejoti lašišas ir šlakius terminas, tikslinami upių ruožai, kuriuose galioja lašišų ir šlakių žvejybos ribojimai, įteisinamas principas, kad visas rudens sezono metu sugautas lašišas ir šlakius bus privalu paleisti, nustatomi ungurių žvejybos ribojimai Kuršių mariose.

 

Teisės aktų pakeitimais siekiama gausinti žuvų išteklius, ypač saugoti vertingas plėšriąsias žuvis, nes mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad plėšriųjų žuvų būklė galėtų būti geresnė daugelyje ežerų ir tvenkinių.

Vasarą – be skritulių

Nuo 2023 m. gegužės 1 d. nebebus galima naudoti plūdrių mėgėjų žvejybos įrankių, kurie nepritvirtinti prie meškerykočio ir kuriais žvejojama naudojant kabliuką. Šis draudimas nebus taikomas žvejojant ant ledo, tačiau vasarą skritulių ir analogiškų žvejybos įrankių, tarp žvejų vadinamų „popkėmis“ vandens telkiniuose nebeliks. Numatoma, kad šis ribojimas prisidės ne tik prie lydekų, bet ir ungurių, sterkų, šamų, o taip pat ir stambesnių karpinių žuvų apsaugos.

Patikslintas lašišų ir šlakių žvejybos draudimo terminas. Šiuo metu lašišų iš šlakių žvejyba draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. Siekiant efektyviau saugoti lašišų bei šlakių išteklius ir suvienodinti žvejybos draudimų datas, lašišų ir šlakių žvejybos draudimas pratęstas iki gruodžio 31 d. Iki šios datos nebus išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, galios draudimas žvejoti lašišų ir šlakių migracijai bei nerštui svarbiausiose upėse ar jų dalyse. Margųjų upėtakių apsaugai svarbiose upėse taip pat draudžiama žvejoti iki gruodžio 31 d.

Privalu paleisti visas lašišas ir šlakius

Vienas iš priimtų pakeitimų jau artimiausiu metu taps aktualus lašišas ir šlakius gaudantiems žvejams. Iki šiol nuo rugsėjo 1 d. būdavo išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, ir visą rugsėjo mėnesį, turint žvejo mėgėjo kortelę, buvo leidžiama paimti vieną sugautą lašišą arba šlakį. Nors žvejo mėgėjo korteles bus galima įsigyti, kaip ir anksčiau, svarbu atsiminti, kad nuo šių metų, rudens sezono metu (nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.), privaloma paleisti visas sugautas lašišas ir šlakius.

Dėl prastai veikiančio žuvitakio Rokantiškių tvenkinyje, jame įstrigusios lašišos ir šlakiai tampa nesąžiningų žvejų grobiu, todėl patvirtintas draudimas nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. žvejoti Rokantiškių tvenkinyje naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.

Kada draudžiama žvejoti ungurius?

Europos Sąjungos reglamentas, skirtas ungurių apsaugai, įpareigojo valstybes nares numatyti tris mėnesius trunkantį ungurių žvejybos draudimą, kuris turi būti taikomas ir Kuršių mariose. Patvirtinta nuostata, draudžianti žvejoti ungurius Kuršių mariose nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Patikslinti kai kurių upių ruožai, kuriuose galioja žvejybos ribojimai, Pavyzdžiui, Vilnios upėje reikalavimas žvejoti natūralios kilmės masalais naudojant ne daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką, galios ne iki Rokantiškių užtvankos, kaip buvo anksčiau, bet dar didesnėje upės dalyje – iki Kenos žiočių. Šioje Vilnios dalyje taip pat privaloma paleisti visas sugautas lašišines žuvis.

Draudimas žvejoti Vilnios upėje nuo žiočių iki Kenos žiočių ir Žeimenos upėje nuo žiočių iki Lakajos žiočių nuo šių metų galios nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Tuo tarpu Musės upė nebėra svarbi lašišinėms žuvims buveinė, todėl atsisakyta draudimo žvejoti aukščiau Bartkuškio užtvankos nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.  Nuo šių metų šis draudimas galios tik nuo Musės žiočių iki Bartkuškio užtvankos.

Su Limituotos žvejybos tvarkos ir Mėgėjų žvejybos taisyklių pakeitimais galite susipažinti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

AM inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Dalis būsimųjų kandidatų į Prezidentus netrukus pradės rinkti rinkėjų parašus

Vakar, vasario 20 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapus pirmiesiems pareiškinius dokumentus pateikusiems pretendentams į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose. Tarp kandidatų į Prezidentus – Remigijus Žemaitaitis VRK informacinėje sistemoje iki vasario 20 d. dokumentus pateikė: Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Valdas Tutkus, Eduardas Vaitkus, Aurelijus Veryga, Ignas Vėgėlė, Dainius Žalimas, Remigijus Žemaitaitis. Jiems parašų lapus VRK numato išduoti trečiadienį, nuo 9 val. Likusiems 4 politinės kampanijos dalyviams (Zenonui Andrulėnui, Gintautui Kniukštai,

Lietuviška statistika negailestinga: į nuotolinių sukčių pinkles patenka kas trečias

Kas trečias Lietuvos gyventojas patiria kibernetinių incidentų. Nuotoliniai sukčiai kelia grėsmę ne tik lengvai pasiekiamiems vartotojų duomenims, bet ir jautriai informacijai, pvz., banko ar asmens duomenys. Ekspertas pasakoja, kad pasitelkus prevencines priemones vien per sausio mėnesį buvo sustabdyta beveik 7 mln. sukčiavimo atvejų. „Mūsų surinkti duomenys rodo, kad nuo rudens internete suaktyvėjo kenkėjiškų atakų skaičius. Vien per pirmąjį šių metų mėnesį žmones apsaugojome nuo daugiau nei 29 mln. kenkėjiškų programų bei užkirtome kelią 7 mln. sukčiavimo atvejų“, – pranešime žiniasklaidai sako

Pinigai sportui

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys ir apsispręs, kiek šiais metais lėšų skirti sporto reikmėms. Tarybai svarstyti pasiūlyta, kad viešajai įstaigai „Šilutės sportas“ išlaikyti būtų skiriama 602 400 eurų, o rajone veikiantiems sporto klubams, nevyriausybinėms sporto organizacijoms bei sportininkų skatinimui – 60 tūkst. Eur. Iš viso planuojama paskirstyti 662 400 Eur. Šis lėšų krepšelis patenka į Ugdymo kokybės ir sporto plėtros programą, kurios vienas iš tikslų – ugdyti ir skatinti sveiką, stiprų, gerai fiziškai ir dvasiškai susiformavusį pilietį per sportinę ar

Žodžio ir posakio rinkimai: siūlyti gali kiekvienas

LRT, siekdama skatinti visuomenę domėtis ir fiksuoti viešosios kalbos vartosenos reiškinius, jau septintąjį kartą skelbia LRT žodžio ir posakio rinkimus. Jau nuo vasario 15 dienos visi gali siūlyti įsiminusius LRT eteryje nuskambėjusius ar perskaitytus žodžius bei posakius. Televizijos, radijo laidų kūrėjai, vedėjai, žurnalistai ir visuomenė kviečiama siūlyti 2023-2024 m. televizijos, radijo laidose išgirstus, LRT.lt portale perskaitytus įdomius, naujus, šmaikščius, keistus, vaizdingus, paradoksalius, tarmiškus, netikėtų reikšmių įgavusius žodžius ir posakius. Visi pasiūlyti žodžiai ir posakiai bus skelbiami portale LRT.lt. „Septintąjį kartą

Taip pat skaitykite