Pakavimo medžiagos – tipai ir pritaikymo galimybės

Transportavimui paruoštas siuntas būtina tinkamai supakuoti. Pagrindinė pakuotės paskirtis – apsaugoti prekes per visą logistikos kelią, kol jos pasiekia gavėją.

Pakuotė apsaugo prekes nuo smūgių transportavimo ar pakavimo metu, apsaugo nuo gedimo dėl klimato sąlygų, sumažina žalą dėl kritimo, įtrūkimų ir gniuždymo ruošiant siuntą, apsaugo nuo užteršimo išoriniais veiksniais ir užtikrina daiktų saugumą. Vykstant ilgoms ar tarpvalstybinėms kelionėms, siuntiniui keliaujant per skirtingus logistikos operatorius, prekių pakuotė tampa esminiu elementu.

Prekių ir paslaugų rinkoje didėjant konkurencijai, pakuočių kokybei keliama vis daugiau reikalavimų. Pakuotė nustojo būti tik elementari priemonė, apsauganti gaminį nuo mechaninių pažeidimų. Dabar prekės turi būti supakuotos taip, kad tinkamai reprezentuotų gamybos įmonę ar asmenį ir patvirtintų jų statusą. Atsiranda vis daugiau pakavimo medžiagų rūšių, skirtų atlikti daugiau funkcijų.

Rinktis pakavimo medžiagas derėtų labai atsakingai, kad ji tinkamai apsaugotų prekes bet kokiomis aplinkos sąlygomis.

Pagrindinis pakavimo medžiagų privalumai

Pakuotės gamyboje, logistikoje ir sandėliuose vaidina svarbų vaidmenį – nuo ​​jų priklauso pristatymo ergonomika ir sandėliavimo patogumas sandėliuose ar namuose. Būtų didelė klaida manyti, kad pakuotė gali atlikti tik apsauginę funkciją.

Taigi, kokias funkcijas atlieka šiuolaikinės pakavimo medžiagos, nepaisant jų tipo ir formos:

apsaugo prekes ir daiktus nuo įvairių neigiamų oro ir aplinkos veiksnių;

saugo vežamų ar sandėliuojamų prekių išvaizdą ir funkcijas;

užtikrina prekių gabenimui būtiną temperatūrą, drėgmę ir kitas sąlygas.

Pakavimo medžiagų įvairovė

Pakuočių klasifikacija leidžia suskirstyti jas į kelias rūšis: išorines ir vidines, kietas ir minkštas, vienkartines ir daugkartines. Taip pat yra grupinė ir vienkartinė pakuotė. Tarp pakavimo medžiagų vis labiau populiarėja polimerinės medžiagos: polietilenas, polipropilenas, polistirenas. Pagrindinis jų privalumas – galimybė pirkti internetu ir sumažinti pakavimo išlaidas 20-40 %.

Pagrindinis pakavimo medžiagos pasirinkimo kriterijus yra jos kaina. Pakuotės kaina priklauso nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta, tipo ir savybių. Pastaruoju metu gamintojai atkreipia dėmesį į pakavimo medžiagų ekologiškumą. Jos turi būti saugios ir draugiškos aplinkai.

pr2022/161

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite