Pagrindinės priežastys, kodėl dyzelinis automobilis gali neužsivesti

Ryte pasukę dyzelinio automobilio raktelį ir pamatę, kad jis neužsiveda, tikrai galite susierzinti. Šią dilemą gali lemti kelios priežastys – nuo išsikrovusio akumuliatoriaus iki netinkamai veikiančių degalų purkštukų. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias problemas, dėl kurių dyzelinis automobilis gali neužsivesti.

Esminės priežastys

 

Akumuliatorius

Priežastys, kodėl automobilis neužsiveda, gali būti įvairios, tačiau elementariausias kaltininkas gali būti akumuliatorius. Jei akumuliatorius išsikrovė, jis nesuteikia elektros krūvio, reikalingo starterio varikliui maitinti.

Taip gali nutikti dėl to, kad palikote įjungtus žibintus ar garso sistemą, kai automobilio variklis išjungtas, arba tiesiog dėl produkto senėjimo. Akumuliatoriui taip pat gali pakenkti šaltas oras arba trumpos kelionės, per kurias jis nespėja visiškai įsikrauti. Daugeliu atvejų problemą galima išspręsti įkraunant akumuliatorių. Tačiau jei ji kartojasi, gali tekti apsilankyti pas mechaniką ir patikrinti generatoriaus veikimą.

Starteris: Uždegimo sistemos pagrindinis pagalbininkas

Starteris padeda užvesti automobilio vidaus degimo variklį. Apie starterio gedimą gali signalizuoti keistas girgždėjimas arba matomi dūmai iš po variklio dangčio. Jei pastebėjote bet kurį iš šių požymių, patartina kuo greičiau kreiptis į autoservisą. Kai kuriais atvejais starterį dar galima suremontuoti, tačiau jei juo ilgai nesirūpinama, vienintelė išeitis liks jį pakeisti.

Kuro siurblio problemos

Kuro siurblys yra atsakingas už reikiamo degalų kiekio tiekimą iš bako į variklį. Blogai veikiantis kuro siurblys tinkamai netiekia kuro, todėl automobilio neįmanoma užvesti. Jei girdite, kad starteris sukasi, bet variklis vis tiek neužsiveda, priežastis gali būti sugedęs kuro siurblys.

Šaltis paveikia kurą

Šaltesniais mėnesiais dyzelinas bake gali užšalti ir sutrikti kuro tiekimas. Taip dažniausiai atsitinka atvejais, kai bake tėra mažai degalų. Kad išvengtumėte šios problemos, patartina žiemą degalų baką laikyti pilnesnį. Jei susidūrėte su šia problema, vienintelis sprendimas – atšildyti degalus perkeliant automobilį į šiltesnę vietą arba kreiptis į specializuotą servisą.

Svarbus pakaitinimo žvakių vaidmuo

Dyzeliniuose varikliuose pagal informaciją apie pakaitinimo žvakes iš automobiliudalys24.lt pakaitinimo žvakės yra labai svarbus elementas. Ypač vedant šaltą variklį. Jos suteikia reikiamą šilumą dyzelinui uždegti. Jei pakaitinimo žvakės neveikia, šaltą rytą bandydami užvesti variklį gali likti nieko nepešę.

Šiltuoju metu laiku galima net nepastebėti, kad žvakės yra sugedusios, kadangi variklis užsiveda ir be jų. Tačiau atėjus šalčiams problema greitai išlenda į paviršių. Jei pakaitinimo žvakės yra nešvarios, pažeistos korozijos arba drėgnos, jos nesuteikia nuolatinės kibirkšties, todėl variklį sunku užvesti. Jas reikėtų išimti, išvalyti ir išdžiovinti, tačiau jei problema išlieka, komponentus gali tekti pakeisti.

Naujų pakaitinimo žvakių tarnavimo laikas yra gana ilgas, tad šių dalių netenka dažnai keisti. Užtat prieš kiekvieną žiemą patartina patikrinti, ar jos veikia tinkamai. Jos ne tik labai svarbios uždegimo procesui, bet ir turi įtakos bendram dyzelinio variklio našumui ir ilgaamžiškumui.

Užsikimšę kuro filtrai

Kuro filtrą reikėtų keisti kas 20-30 tūkst. km. Tačiau nekokybiški degalai gali pagreitinti jo nusidėvėjimą, todėl jis greičiau užsikemša. Dėl to gali kilti užvedimo problemų. Ypač atšalus orams, kai dyzelinas linkęs kristalizuotis, o tai dar smarkiau užkemšą komponentą.

Kuro purkštukų gedimas

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra kuro purkštukai, kurie taip pat gali būti priežastis, kodėl neužsiveda variklis. Užsikimšę arba nusidėvėję kuro purkštukai nepaduoda reikiamo kuro kiekio į degimo kamerą, todėl kyla problemų užvedant.

Apibendrinimas

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių dyzelinis automobilis gali neužsivesti, todėl pravartu reguliariai tikrinti ir atlikti techninę priežiūrą. Bet kuriuo atveju, naudinga žinoti galimas problemos priežastis, išvardintas šiame straipsnyje.

Labai svarbu visada atkreipti dėmesį į įvairių automobilio užvedimo procese dalyvaujančių komponentų veikimo požymius, kadangi tokiu būdu anksčiau pastebimi galimi gedimai.

Būdami budrūs ir reguliariai atlikdami techninę automobilio priežiūrą, galite išvengti daugelio paminėtų problemų ir užtikrinti, kad jūsų dyzelinis automobilis išliktų patikimas net ir žiemą. Prisiminkite, kad labai dažnai problemos kaltininkės būna blogai veikiančios pakaitinimo žvakės.

pr2023/187

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite