Pagerbtos rūpestingos ir mylinčios motinos

Vakar Šilutės rajono savivaldybėje pagerbta 9 vaikus užauginusi švėkšniškė Stefanija Starkienė, kuriai įteiktas valstybės apdovanojimas. Motinos dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo šią 82 metų motiną ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, kurį į Šilutę atvežė ir garbiajai švėkšniškei įteikė atvykę prezidentūros darbuotojai.

Devynių vaikų motinos švėkšniškės Stefanijos Starkienės krūtinę papuošė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

Devynių vaikų motinos švėkšniškės Stefanijos Starkienės krūtinę papuošė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

 

Ilgas gyvenimo kelias
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir kiti kalbinti Švėkšnos gyventojai tarsi susitarę kalbėjo, kad sausio pabaigoje 82 metų sulaukusios Stefanijos Starkienės gyvenimo kelias ir ilgas, ir sunkus, ir vertas didelės pagarbos. Su dukra Gedminaičių kaime gyvenanti motina pagimdė ir užaugino 9 vaikus. Iš Plungės rajono kilusi moteris ragavo tik pradžios mokyklos mokslo, dirbo ūkyje, dar jauna tarnavo šeimoje Švėkšnoje, čia sutiko Stanislovą Vytautą, ištekėjo ir gimė vaikas po vaiko. Kaip apsigyveno Gedminaičiuose, taip niekur kitur ir neišsikėlė. Trys vaikai – pametinukai, sulaukė ir dvynių. Anot pažįstamų, užauginti 9 vaikus, ne vieną palaidoti, kas tėvams – baisi nelaimė, reikėjo ir jėgų, ir tvirtybės. Moteris nepalūžo ir mirus vyrui. Dabar ji turi 15 anūkų, 20 proanūkių. Tiesa, sveikatos nebėra tiek, kad įveiktų kelionę į Vilnių, kur buvo pakviesta iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų atsiimti valstybės apdovanojimo. Tačiau vakar Stefanija Starkienė jį priėmė Šilutės rajono savivaldybėje, kur pagerbti motinos susirinko nemažai žmonių.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis „Pamariui“ džiaugėsi, kad S. Starkienė turi išskirtinę savybę suburti vaikus ir artimuosius, jeigu kas, visi renkasi, tariasi ir padeda vienas kitam. „Kai vaikai užauga geri, darbštūs, tai juos užaugino rūpestinga ir mylinti motina, geri tėvai. Mūsų Stefanija yra paprasta kaimo moteris, daug metų rūpinosi visų pirma vaikais, namais. Nei ko prašė, nei ko reikalavo. Būna žmonių, kurie naudojasi išskirtinumu, tad jeigu turi būrį vaikų, nori ir didesnio dėmesio. Apie mūsų Stefaniją to nepasakyčiau. Ši moteris brangino savo šeimą, vaikus, niekam neužkrovė nei savo rūpesčių, nei bėdų. Su ja miela kalbėtis, nes yra labai tyli, kukli, kupina gerumo, šilumos, nuoširdumo. Mes didžiuojamės savo bendruomenėje turėdami šią Motiną, džiaugiamės ir sveikiname gerbiamąją Stefaniją garbingo valstybės apdovanojimo proga“, – kalbėjo daugelį metų Švėkšnos seniūnu dirbantis A. Šeputis.
Vakar švėkšniškę S. Starkienę pagerbė svečiai iš Vilniaus, Savivaldybės vadovai, Švėkšnos seniūnija ir bendruomenė, žinoma, ir būrys artimųjų.artimieji.gyv
Kai artėjo Motinos diena
„Esu labai turtinga…“ – taip sakė dešimties vaikų motina Veronika Macijauskienė, gyvenanti Laučių kaime, Šilutės seniūnijoje, kai praėjusį penktadienį sulaukė netikėtų svečių. Tądien Seimo narys Artūras Skardžius Motinos dienos proga aplankė keturias daugiavaikes motinas, kurias kartu pagerbė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys verslininkas Algis Bekeris, Šilutės ir Juknaičių seniūnai Raimondas Steponkus, Alfredas Gaubys.
Laučių kaime
Veronika Macijauskienė tvarkėsi sodyboje, kai į kiemą įriedėjo du automobiliai. Nieko nežinojusi, nelaukusi – todėl labai nustebo, kai Seimo narys Artūras Skardžius pasveikino Motinos dienos proga ir įteikė asmeninį įrėmintą sveikinimą, seniūnas Raimondas Steponkus padovanojo didelį tortą, Algis Bekeris – gėlę ir dar dūmų jutiklį, kurį patarė pritvirtinti ant lubų, kad įspėtų apie gaisrą… Moteris pasišaukė iš trobos mažąsias pagalbininkes Rugilę su Roberta, kad visas dovanas paimtų, ir tarė: „Esu labai turtinga, labai, 10 vaikų, 19 anūkų, 5 proanūkiai“. Ji sukasi dar greitai ir troboje, ir po sodybą, nors pati prisipažino, kad metai artina solidų jubiliejų.
Erika Mikužienė irgi gyvena Laučių kaime, ji – 13-os vaikų motina, jau sulaukusi 12 anūkų, 10 proanūkių. Padėkojo už svečių dėmesį, sveikinimą, dovanas, pasidžiaugė, kad per Motinos dieną atvažiuoja vis jos vaikai.
Laučiuose taip pat gyvena 7 vaikų motina Genė Kasnauskienė, šešių vaikų motina Aldona Butkienė. A. Skardžiaus sveikinimai buvo perduoti ir šioms garsioms bei labai gerbiamoms Laučių kaimo motinoms.
Juknaičių seniūnijoje
Pasiekti Rūtos ir Vido Misių šeimą Naujininkų kaime buvo sunku: po lietaus per lauką vedantis kelias su giliomis provėžomis buvo įveikiamas ne kiekvienam automobiliui. Tačiau seniūnas Alfredas Gaubys pagelbėjo visiems pasiekti namą, kuriame gyvena Rūta ir Vidas Misiai.
Rūta – namų šeimininkė, Vidas dirba žemės ūkio bendrovėje „Agronomija“. Šeimoje gimė 10 vaikų, Vilius ir Karina dar lanko Pašyšių mokyklą, Vilma mokosi Klaipėdoje, kiti jau gyvena savarankiškai. Šioje šeimoje užauginti ir du sesers vaikai.
Juknaičiuose gyvenanti Vidos ir Arvydo Meižių šeima turi 5 vaikus, iš jų sūnūs Arvydas, Edvinas ir dukrelė Beata gimė 2008 metų kovo 23 d. Trynukai yra Juknaičių pagrindinės mokyklos pirmokai. Sūnus Vygandas mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, Andrius – Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykloje. Vasarį 40 metų jubiliejų atšventusi mama Vida – jaunatviška, žavi ir besišypsanti, dirba bendrovėje Šilutėje. Šeimos tėvas Vidas irgi įsidarbinęs bendrovėje Šilutėje.
Seimo nario A. Skardžiaus sveikinimas perduotas ir Viktorijai Stėgvilienei, šešių vaikų motinai, kuri, iširus šeimai, viena augina keturis mokyklinio amžiaus vaikus, du jau gyvena savarankiškai. Dukros Roberta ir Andželika mokosi Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, Gintarė – Šilutės Žibų pradinėje, o Lukas – būsimasis pirmokas, tad mokyklai ruošiamas Juknaičiuose.

Stasė SKUTULIENĖ

Laučiuose gyvenančią trylikos vaikų motiną Eriką Mikužienę Motinos dienos proga pasveikino (iš kairės) rajono Tarybos narys Algis Bekeris, Seimo narys Artūras Skardžius ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Laučiuose gyvenančią trylikos vaikų motiną Eriką Mikužienę Motinos dienos proga pasveikino (iš kairės) rajono Tarybos narys Algis Bekeris, Seimo narys Artūras Skardžius ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite