Pagerbtos rūpestingos ir mylinčios motinos

Vakar Šilutės rajono savivaldybėje pagerbta 9 vaikus užauginusi švėkšniškė Stefanija Starkienė, kuriai įteiktas valstybės apdovanojimas. Motinos dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo šią 82 metų motiną ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, kurį į Šilutę atvežė ir garbiajai švėkšniškei įteikė atvykę prezidentūros darbuotojai.

Devynių vaikų motinos švėkšniškės Stefanijos Starkienės krūtinę papuošė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

Devynių vaikų motinos švėkšniškės Stefanijos Starkienės krūtinę papuošė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

 

Ilgas gyvenimo kelias
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir kiti kalbinti Švėkšnos gyventojai tarsi susitarę kalbėjo, kad sausio pabaigoje 82 metų sulaukusios Stefanijos Starkienės gyvenimo kelias ir ilgas, ir sunkus, ir vertas didelės pagarbos. Su dukra Gedminaičių kaime gyvenanti motina pagimdė ir užaugino 9 vaikus. Iš Plungės rajono kilusi moteris ragavo tik pradžios mokyklos mokslo, dirbo ūkyje, dar jauna tarnavo šeimoje Švėkšnoje, čia sutiko Stanislovą Vytautą, ištekėjo ir gimė vaikas po vaiko. Kaip apsigyveno Gedminaičiuose, taip niekur kitur ir neišsikėlė. Trys vaikai – pametinukai, sulaukė ir dvynių. Anot pažįstamų, užauginti 9 vaikus, ne vieną palaidoti, kas tėvams – baisi nelaimė, reikėjo ir jėgų, ir tvirtybės. Moteris nepalūžo ir mirus vyrui. Dabar ji turi 15 anūkų, 20 proanūkių. Tiesa, sveikatos nebėra tiek, kad įveiktų kelionę į Vilnių, kur buvo pakviesta iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų atsiimti valstybės apdovanojimo. Tačiau vakar Stefanija Starkienė jį priėmė Šilutės rajono savivaldybėje, kur pagerbti motinos susirinko nemažai žmonių.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis „Pamariui“ džiaugėsi, kad S. Starkienė turi išskirtinę savybę suburti vaikus ir artimuosius, jeigu kas, visi renkasi, tariasi ir padeda vienas kitam. „Kai vaikai užauga geri, darbštūs, tai juos užaugino rūpestinga ir mylinti motina, geri tėvai. Mūsų Stefanija yra paprasta kaimo moteris, daug metų rūpinosi visų pirma vaikais, namais. Nei ko prašė, nei ko reikalavo. Būna žmonių, kurie naudojasi išskirtinumu, tad jeigu turi būrį vaikų, nori ir didesnio dėmesio. Apie mūsų Stefaniją to nepasakyčiau. Ši moteris brangino savo šeimą, vaikus, niekam neužkrovė nei savo rūpesčių, nei bėdų. Su ja miela kalbėtis, nes yra labai tyli, kukli, kupina gerumo, šilumos, nuoširdumo. Mes didžiuojamės savo bendruomenėje turėdami šią Motiną, džiaugiamės ir sveikiname gerbiamąją Stefaniją garbingo valstybės apdovanojimo proga“, – kalbėjo daugelį metų Švėkšnos seniūnu dirbantis A. Šeputis.
Vakar švėkšniškę S. Starkienę pagerbė svečiai iš Vilniaus, Savivaldybės vadovai, Švėkšnos seniūnija ir bendruomenė, žinoma, ir būrys artimųjų.artimieji.gyv
Kai artėjo Motinos diena
„Esu labai turtinga…“ – taip sakė dešimties vaikų motina Veronika Macijauskienė, gyvenanti Laučių kaime, Šilutės seniūnijoje, kai praėjusį penktadienį sulaukė netikėtų svečių. Tądien Seimo narys Artūras Skardžius Motinos dienos proga aplankė keturias daugiavaikes motinas, kurias kartu pagerbė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys verslininkas Algis Bekeris, Šilutės ir Juknaičių seniūnai Raimondas Steponkus, Alfredas Gaubys.
Laučių kaime
Veronika Macijauskienė tvarkėsi sodyboje, kai į kiemą įriedėjo du automobiliai. Nieko nežinojusi, nelaukusi – todėl labai nustebo, kai Seimo narys Artūras Skardžius pasveikino Motinos dienos proga ir įteikė asmeninį įrėmintą sveikinimą, seniūnas Raimondas Steponkus padovanojo didelį tortą, Algis Bekeris – gėlę ir dar dūmų jutiklį, kurį patarė pritvirtinti ant lubų, kad įspėtų apie gaisrą… Moteris pasišaukė iš trobos mažąsias pagalbininkes Rugilę su Roberta, kad visas dovanas paimtų, ir tarė: „Esu labai turtinga, labai, 10 vaikų, 19 anūkų, 5 proanūkiai“. Ji sukasi dar greitai ir troboje, ir po sodybą, nors pati prisipažino, kad metai artina solidų jubiliejų.
Erika Mikužienė irgi gyvena Laučių kaime, ji – 13-os vaikų motina, jau sulaukusi 12 anūkų, 10 proanūkių. Padėkojo už svečių dėmesį, sveikinimą, dovanas, pasidžiaugė, kad per Motinos dieną atvažiuoja vis jos vaikai.
Laučiuose taip pat gyvena 7 vaikų motina Genė Kasnauskienė, šešių vaikų motina Aldona Butkienė. A. Skardžiaus sveikinimai buvo perduoti ir šioms garsioms bei labai gerbiamoms Laučių kaimo motinoms.
Juknaičių seniūnijoje
Pasiekti Rūtos ir Vido Misių šeimą Naujininkų kaime buvo sunku: po lietaus per lauką vedantis kelias su giliomis provėžomis buvo įveikiamas ne kiekvienam automobiliui. Tačiau seniūnas Alfredas Gaubys pagelbėjo visiems pasiekti namą, kuriame gyvena Rūta ir Vidas Misiai.
Rūta – namų šeimininkė, Vidas dirba žemės ūkio bendrovėje „Agronomija“. Šeimoje gimė 10 vaikų, Vilius ir Karina dar lanko Pašyšių mokyklą, Vilma mokosi Klaipėdoje, kiti jau gyvena savarankiškai. Šioje šeimoje užauginti ir du sesers vaikai.
Juknaičiuose gyvenanti Vidos ir Arvydo Meižių šeima turi 5 vaikus, iš jų sūnūs Arvydas, Edvinas ir dukrelė Beata gimė 2008 metų kovo 23 d. Trynukai yra Juknaičių pagrindinės mokyklos pirmokai. Sūnus Vygandas mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, Andrius – Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykloje. Vasarį 40 metų jubiliejų atšventusi mama Vida – jaunatviška, žavi ir besišypsanti, dirba bendrovėje Šilutėje. Šeimos tėvas Vidas irgi įsidarbinęs bendrovėje Šilutėje.
Seimo nario A. Skardžiaus sveikinimas perduotas ir Viktorijai Stėgvilienei, šešių vaikų motinai, kuri, iširus šeimai, viena augina keturis mokyklinio amžiaus vaikus, du jau gyvena savarankiškai. Dukros Roberta ir Andželika mokosi Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje, Gintarė – Šilutės Žibų pradinėje, o Lukas – būsimasis pirmokas, tad mokyklai ruošiamas Juknaičiuose.

Stasė SKUTULIENĖ

Laučiuose gyvenančią trylikos vaikų motiną Eriką Mikužienę Motinos dienos proga pasveikino (iš kairės) rajono Tarybos narys Algis Bekeris, Seimo narys Artūras Skardžius ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Laučiuose gyvenančią trylikos vaikų motiną Eriką Mikužienę Motinos dienos proga pasveikino (iš kairės) rajono Tarybos narys Algis Bekeris, Seimo narys Artūras Skardžius ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite