Pagėgius sudrebins miesto šventė

Bent jau taip teigia pranešimą išplatinęs Pagėgių kultūros centras. Šiame pranešime skelbiama:

„Rugsėjo 11-12 dienomis Pagėgiuose šurmuliuos miesto šventė, kurioje įdomios veiklos ras kiekvienas – sporto, meno, kultūros entuziastai, o išsiilgę muzikos vakare miesto stadione galės klausytis žymių šalies atlikėjų koncerto.

Jau nuo ryto sporto entuziastų lauks tradicinis bėgimas „Mikytai – Pagėgiai“, stalo teniso rungtys, krepšinio turnyras. Gėlių mylėtojus džiugins gėlininkės Dijanos Sudeikienės tradicinė gėlių paroda „Diagnozė – jurginai“, kurioje bus eksponuojama daugiau nei 100 jurginų rūšių. Panemunėje bus atidarytas parkas, atidengta skulptūra „Vilko vaikams“ atminti.

Po aktyvios pirmosios dienos pusės pagėgiškiai ir svečiai bus kviečiami į miesto stadioną, kuriame mažuosius šventės lankytojus pasitiks šou grupė „Trys draugai“ su programa „Išdaigos burbulų šalyje“. Šventės metu veiks mugė, kurioje neabejotinai kiekvienas ras ką įsigyti. Organizatoriai žada, kad išalkusieji irgi nebus palikti likimo valiai. Maistą gamins ir juo prekiaus patyrusi įmonė iš Kauno. Maisto gurmanai galės paskanauti įvairių šalių virtuvių patiekalų. Neabejingi kultūrai ir menui, turės galimybę pasiklausyti Pagėgių krašto mėgėjų meno kolektyvų koncerto, o sportininkų, ūkininkų ir naujagimių laukia apdovanojimai.

Šventę atidarys Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus ir svečių sveikinimai. Koncertinėje vakaro programoje pasirodys įžymūs atlikėjai – Ruslanas Kirilkinas, Natalija Bunkė ir Džordana Butkutė. Nepamirštamą Pagėgių miesto šventės pirmąją dieną vainikuos šventinis fejerverkas!

Po aktyvaus bei triukšmingo šeštadienio, sekmadienį pagėgiškiai bus kviečiami į Pagėgių parapijos titulinius Šv. Kryžiaus atlaidus. Šv. Mišios skirtos Pagėgių kraštui ir jo žmonėms. Po mišių – atlikėjos Andželos Mickutės ir pianisto Kęstučio Paulaičio koncertas.

Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius patikino, kad Miesto šventėje laukiami ne tik šio krašto žmonės, bet ir visi geranoriškai nusiteikę svečiai, kurie atsižvelgs į organizatorių prašymus, nes saugumui bus skiriamas itin didelis dėmesys.

Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorius Sigitas Kancevyčius irgi sako tikintis, kad renginius lankantys dalyviai jau išmoko kaip reikia saugiai elgtis ir supranta esamos situacijos sudėtingumą bei sugeba įvertinti galimas rizikas. Todėl jis prašo žiūrovų, prekybininkų ir visų dalyvausiančių šventės renginiuose žmonių, laikytis LR Vyriausybės nustatytų COVID-19 saugumo reikalavimų, apie kuriuos nuolat bus informuojama renginių metu. Saugus atstumas, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, rankų dezinfekavimas, rekomenduojamas apsauginių kaukių dėvėjimas, tikriausiai, jau visiems suprantami dalykai.

Tad susitikime rugsėjo 11 – 12 dienomis Pagėgiuose!

Miesto šventės organizatoriai – Pagėgių savivaldybės kultūros centras, VšĮ „Sporto ir turizmo centras“, finansiniai rėmėjai – Pagėgių savivaldybė, AB „Vilkyškių pieninė“, UAB „LT Energija“, UAB „International Restaurant“. Partneris – Pagėgių seniūnija.

Informaciniai rėmėjai – Voruta, naujienų svetainė www.pamarys.eu, laikraštis „Šilokarčema“, interneto svetainė „Šilainės kraštas“.

Pagėgių kultūros centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite