Pagėgiuose tokia tvarka…

Paskelbta, kad artimiausiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas pašalinti Edgarą Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Darbo partijos atstovas E. Kuturys Etikos komisijos pirmininko pareigas užėmė opozicijos siūlymu, kuriam pritarė Taryba.

Edgarą Kuturį planuojama šalinti iš Etikos komisijos pirmininkų.
Simono Skutulo nuotr.

Nauji veidai
Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio padėjėja nuo rugsėjo 1 d. dirba Rita Vidraitė. Dar vienas naujas veidas Pagėgių valdžios rūmuose – mero patarėjas Bronislovas Budvytis, buvęs „Meliovestos“ bendrovės vadovas, praėjusią kadenciją buvęs Pagėgių savivaldybės tarybos narys.
Pagėgių savivaldybėje iš biudžeto atlyginimus gaunančių darbuotojų vis gausėja, tačiau pasikalbėti su jais ir sužinoti tai, ką derėtų paskelbti laikraštyje, vargų vargai. Po ilgos pertraukos į Savivaldybę sugrįžusi Rita Vidraitė – nekalbi. Telefono ragelis delne kaito, kai viena specialistė patarė kalbėtis su kita, ana – su trečia, o ši, išklausiusi pageidavimų, pažadėjo, bet ištesėjo tik dalį pažado. Žodžiu, daug kas vis siuntė…
Kas ta Etikos komisija?
Šią kadenciją Darbo partijos atstovai Pagėgiuose per rinkimus Savivadlybės taryboje gavo 4 vietas, praėjusią kadenciją turėjo dvi. Opozicijoje tvirtai įsitaisę darbiečiai dėmesį atkreipia Edgaro Kuturio aktyvumu, kritika, siūlymais. Su vargu, tačiau opozicijos lyderis Edgaras Kuturys vis dėlto tapo Etikos komisijos pirmininku.
Daugelyje savivaldybių įprasta, kad opozicijos deleguoti Tarybos nariai vadovauja Etikos komisijai ir Kontrolės komitetui. Tiesa, sunkokai pavyksta į šias pareigas patekti aktyviems, kandiems, atkakliems ir daug ką išmanantiems įkyruoliams – paprastai valdantieji už tokius kandidatus nebalsuoja, tokias kandidatūras atmeta. Ir ką? Nieko, nes jie turi tokią teisę – pritarti arba atmesti.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųju ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar sutuoktinis, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Įprasta, kad Etikos komisija bendradarbiauja su Vyriausiąja tarnybinės etikos komsija, atlieka šios komisijos pavedimus.
Pagėgių Etikos komisijoje
Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje skelbiama tokia Etikos komisijos sudėtis: pirmininkas – E. Kuturys, pavaduotoja – Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, nariai: Tarybos narės Kristina Dvarvytienė, Pagėgių seniūnaitijos seniūnaitis Stasys Zakaras ir Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas. Viena sąrašo eilutė – tuščia. Tikėtina, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tapusio Alvido Einikio. Šioje komisijoje bendruomenių atstovų turi buti ne mažiau kaip trečdalis.
Penki Etikos komisijos nariai rugpjūčio 24 d. merui Virginijui Komskiui ir Tarybai pateikę skundą. Jį pasirašę K. Dvarvytienė, A. Einikis, L. Kazlauskienė, S. Zakaras ir V. Navickas prašo Tarybą apsvarstyti Etikos komisijos pirmininko E. Kuturio tinkamumą eiti šios komisijos pirmininko pareigas. Pateikiami tokie argumentai. E. Kuturys viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Liepos 1 d. vykusiame komisijos posėdyje Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja paskirta K. Dvarvytienė, tačiau šios komisijos pirmininko pavaduotoją skiria Taryba. Liepos 30 d. Taryba priėmė sprendimą ir šios komisijos pirmininko pavaduotoja paskyrė Ligitą Kazlauskienę. Komisijos pirmininkas teikia merui pirmininko pavaduotojo kandidatūrą – vieną iš komisijos narių, tačiau pastarieji pasigedo posėdžių, kuriuose būtų tai aptarta.
Beveik dviejų puslapių apimties skunde minima ir daugiau abejonių, susijusių su Etikos komisijos posėdžiuose priimtas sprendimais, pirmininko E. Kuturio pozicija, Etikos komisijos nuostatų galimu nepaisymu.
Projektas
Tarybos sprendimo projekte „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“ numatyta: atsižvelgus į Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos narių skundą, pašalinti E. Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Įpareigoti Tarybos mažumą (opoziciją) pasiūlyti Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą ir pateikti merui raštu prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio dienos.
Tokį sprendimo projektą Pagėgių savivaldybės taryba svarstys artėjančiame posėdyje, kuris planuojamas rugsėjo 9 d. Apie diskusijas šiame posėdyje ir priimtą Tarybos sprendimą „Pamarys“ informuos.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 59

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite