Pagėgiuose tokia tvarka…

Paskelbta, kad artimiausiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas pašalinti Edgarą Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Darbo partijos atstovas E. Kuturys Etikos komisijos pirmininko pareigas užėmė opozicijos siūlymu, kuriam pritarė Taryba.

Edgarą Kuturį planuojama šalinti iš Etikos komisijos pirmininkų.
Simono Skutulo nuotr.

Nauji veidai
Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio padėjėja nuo rugsėjo 1 d. dirba Rita Vidraitė. Dar vienas naujas veidas Pagėgių valdžios rūmuose – mero patarėjas Bronislovas Budvytis, buvęs „Meliovestos“ bendrovės vadovas, praėjusią kadenciją buvęs Pagėgių savivaldybės tarybos narys.
Pagėgių savivaldybėje iš biudžeto atlyginimus gaunančių darbuotojų vis gausėja, tačiau pasikalbėti su jais ir sužinoti tai, ką derėtų paskelbti laikraštyje, vargų vargai. Po ilgos pertraukos į Savivaldybę sugrįžusi Rita Vidraitė – nekalbi. Telefono ragelis delne kaito, kai viena specialistė patarė kalbėtis su kita, ana – su trečia, o ši, išklausiusi pageidavimų, pažadėjo, bet ištesėjo tik dalį pažado. Žodžiu, daug kas vis siuntė…
Kas ta Etikos komisija?
Šią kadenciją Darbo partijos atstovai Pagėgiuose per rinkimus Savivadlybės taryboje gavo 4 vietas, praėjusią kadenciją turėjo dvi. Opozicijoje tvirtai įsitaisę darbiečiai dėmesį atkreipia Edgaro Kuturio aktyvumu, kritika, siūlymais. Su vargu, tačiau opozicijos lyderis Edgaras Kuturys vis dėlto tapo Etikos komisijos pirmininku.
Daugelyje savivaldybių įprasta, kad opozicijos deleguoti Tarybos nariai vadovauja Etikos komisijai ir Kontrolės komitetui. Tiesa, sunkokai pavyksta į šias pareigas patekti aktyviems, kandiems, atkakliems ir daug ką išmanantiems įkyruoliams – paprastai valdantieji už tokius kandidatus nebalsuoja, tokias kandidatūras atmeta. Ir ką? Nieko, nes jie turi tokią teisę – pritarti arba atmesti.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųju ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar sutuoktinis, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Įprasta, kad Etikos komisija bendradarbiauja su Vyriausiąja tarnybinės etikos komsija, atlieka šios komisijos pavedimus.
Pagėgių Etikos komisijoje
Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje skelbiama tokia Etikos komisijos sudėtis: pirmininkas – E. Kuturys, pavaduotoja – Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, nariai: Tarybos narės Kristina Dvarvytienė, Pagėgių seniūnaitijos seniūnaitis Stasys Zakaras ir Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas. Viena sąrašo eilutė – tuščia. Tikėtina, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tapusio Alvido Einikio. Šioje komisijoje bendruomenių atstovų turi buti ne mažiau kaip trečdalis.
Penki Etikos komisijos nariai rugpjūčio 24 d. merui Virginijui Komskiui ir Tarybai pateikę skundą. Jį pasirašę K. Dvarvytienė, A. Einikis, L. Kazlauskienė, S. Zakaras ir V. Navickas prašo Tarybą apsvarstyti Etikos komisijos pirmininko E. Kuturio tinkamumą eiti šios komisijos pirmininko pareigas. Pateikiami tokie argumentai. E. Kuturys viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Liepos 1 d. vykusiame komisijos posėdyje Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja paskirta K. Dvarvytienė, tačiau šios komisijos pirmininko pavaduotoją skiria Taryba. Liepos 30 d. Taryba priėmė sprendimą ir šios komisijos pirmininko pavaduotoja paskyrė Ligitą Kazlauskienę. Komisijos pirmininkas teikia merui pirmininko pavaduotojo kandidatūrą – vieną iš komisijos narių, tačiau pastarieji pasigedo posėdžių, kuriuose būtų tai aptarta.
Beveik dviejų puslapių apimties skunde minima ir daugiau abejonių, susijusių su Etikos komisijos posėdžiuose priimtas sprendimais, pirmininko E. Kuturio pozicija, Etikos komisijos nuostatų galimu nepaisymu.
Projektas
Tarybos sprendimo projekte „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“ numatyta: atsižvelgus į Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos narių skundą, pašalinti E. Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Įpareigoti Tarybos mažumą (opoziciją) pasiūlyti Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą ir pateikti merui raštu prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio dienos.
Tokį sprendimo projektą Pagėgių savivaldybės taryba svarstys artėjančiame posėdyje, kuris planuojamas rugsėjo 9 d. Apie diskusijas šiame posėdyje ir priimtą Tarybos sprendimą „Pamarys“ informuos.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite