Pagėgiuose tokia tvarka…

Paskelbta, kad artimiausiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas pašalinti Edgarą Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Darbo partijos atstovas E. Kuturys Etikos komisijos pirmininko pareigas užėmė opozicijos siūlymu, kuriam pritarė Taryba.

Edgarą Kuturį planuojama šalinti iš Etikos komisijos pirmininkų.
Simono Skutulo nuotr.

Nauji veidai
Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio padėjėja nuo rugsėjo 1 d. dirba Rita Vidraitė. Dar vienas naujas veidas Pagėgių valdžios rūmuose – mero patarėjas Bronislovas Budvytis, buvęs „Meliovestos“ bendrovės vadovas, praėjusią kadenciją buvęs Pagėgių savivaldybės tarybos narys.
Pagėgių savivaldybėje iš biudžeto atlyginimus gaunančių darbuotojų vis gausėja, tačiau pasikalbėti su jais ir sužinoti tai, ką derėtų paskelbti laikraštyje, vargų vargai. Po ilgos pertraukos į Savivaldybę sugrįžusi Rita Vidraitė – nekalbi. Telefono ragelis delne kaito, kai viena specialistė patarė kalbėtis su kita, ana – su trečia, o ši, išklausiusi pageidavimų, pažadėjo, bet ištesėjo tik dalį pažado. Žodžiu, daug kas vis siuntė…
Kas ta Etikos komisija?
Šią kadenciją Darbo partijos atstovai Pagėgiuose per rinkimus Savivadlybės taryboje gavo 4 vietas, praėjusią kadenciją turėjo dvi. Opozicijoje tvirtai įsitaisę darbiečiai dėmesį atkreipia Edgaro Kuturio aktyvumu, kritika, siūlymais. Su vargu, tačiau opozicijos lyderis Edgaras Kuturys vis dėlto tapo Etikos komisijos pirmininku.
Daugelyje savivaldybių įprasta, kad opozicijos deleguoti Tarybos nariai vadovauja Etikos komisijai ir Kontrolės komitetui. Tiesa, sunkokai pavyksta į šias pareigas patekti aktyviems, kandiems, atkakliems ir daug ką išmanantiems įkyruoliams – paprastai valdantieji už tokius kandidatus nebalsuoja, tokias kandidatūras atmeta. Ir ką? Nieko, nes jie turi tokią teisę – pritarti arba atmesti.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųju ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar sutuoktinis, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Įprasta, kad Etikos komisija bendradarbiauja su Vyriausiąja tarnybinės etikos komsija, atlieka šios komisijos pavedimus.
Pagėgių Etikos komisijoje
Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje skelbiama tokia Etikos komisijos sudėtis: pirmininkas – E. Kuturys, pavaduotoja – Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, nariai: Tarybos narės Kristina Dvarvytienė, Pagėgių seniūnaitijos seniūnaitis Stasys Zakaras ir Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas. Viena sąrašo eilutė – tuščia. Tikėtina, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tapusio Alvido Einikio. Šioje komisijoje bendruomenių atstovų turi buti ne mažiau kaip trečdalis.
Penki Etikos komisijos nariai rugpjūčio 24 d. merui Virginijui Komskiui ir Tarybai pateikę skundą. Jį pasirašę K. Dvarvytienė, A. Einikis, L. Kazlauskienė, S. Zakaras ir V. Navickas prašo Tarybą apsvarstyti Etikos komisijos pirmininko E. Kuturio tinkamumą eiti šios komisijos pirmininko pareigas. Pateikiami tokie argumentai. E. Kuturys viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Liepos 1 d. vykusiame komisijos posėdyje Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja paskirta K. Dvarvytienė, tačiau šios komisijos pirmininko pavaduotoją skiria Taryba. Liepos 30 d. Taryba priėmė sprendimą ir šios komisijos pirmininko pavaduotoja paskyrė Ligitą Kazlauskienę. Komisijos pirmininkas teikia merui pirmininko pavaduotojo kandidatūrą – vieną iš komisijos narių, tačiau pastarieji pasigedo posėdžių, kuriuose būtų tai aptarta.
Beveik dviejų puslapių apimties skunde minima ir daugiau abejonių, susijusių su Etikos komisijos posėdžiuose priimtas sprendimais, pirmininko E. Kuturio pozicija, Etikos komisijos nuostatų galimu nepaisymu.
Projektas
Tarybos sprendimo projekte „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“ numatyta: atsižvelgus į Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos narių skundą, pašalinti E. Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Įpareigoti Tarybos mažumą (opoziciją) pasiūlyti Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą ir pateikti merui raštu prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio dienos.
Tokį sprendimo projektą Pagėgių savivaldybės taryba svarstys artėjančiame posėdyje, kuris planuojamas rugsėjo 9 d. Apie diskusijas šiame posėdyje ir priimtą Tarybos sprendimą „Pamarys“ informuos.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite