Pagėgiuose tokia tvarka…

Paskelbta, kad artimiausiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas pašalinti Edgarą Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Darbo partijos atstovas E. Kuturys Etikos komisijos pirmininko pareigas užėmė opozicijos siūlymu, kuriam pritarė Taryba.

Edgarą Kuturį planuojama šalinti iš Etikos komisijos pirmininkų.
Simono Skutulo nuotr.

Nauji veidai
Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio padėjėja nuo rugsėjo 1 d. dirba Rita Vidraitė. Dar vienas naujas veidas Pagėgių valdžios rūmuose – mero patarėjas Bronislovas Budvytis, buvęs „Meliovestos“ bendrovės vadovas, praėjusią kadenciją buvęs Pagėgių savivaldybės tarybos narys.
Pagėgių savivaldybėje iš biudžeto atlyginimus gaunančių darbuotojų vis gausėja, tačiau pasikalbėti su jais ir sužinoti tai, ką derėtų paskelbti laikraštyje, vargų vargai. Po ilgos pertraukos į Savivaldybę sugrįžusi Rita Vidraitė – nekalbi. Telefono ragelis delne kaito, kai viena specialistė patarė kalbėtis su kita, ana – su trečia, o ši, išklausiusi pageidavimų, pažadėjo, bet ištesėjo tik dalį pažado. Žodžiu, daug kas vis siuntė…
Kas ta Etikos komisija?
Šią kadenciją Darbo partijos atstovai Pagėgiuose per rinkimus Savivadlybės taryboje gavo 4 vietas, praėjusią kadenciją turėjo dvi. Opozicijoje tvirtai įsitaisę darbiečiai dėmesį atkreipia Edgaro Kuturio aktyvumu, kritika, siūlymais. Su vargu, tačiau opozicijos lyderis Edgaras Kuturys vis dėlto tapo Etikos komisijos pirmininku.
Daugelyje savivaldybių įprasta, kad opozicijos deleguoti Tarybos nariai vadovauja Etikos komisijai ir Kontrolės komitetui. Tiesa, sunkokai pavyksta į šias pareigas patekti aktyviems, kandiems, atkakliems ir daug ką išmanantiems įkyruoliams – paprastai valdantieji už tokius kandidatus nebalsuoja, tokias kandidatūras atmeta. Ir ką? Nieko, nes jie turi tokią teisę – pritarti arba atmesti.
Etikos komisija svarsto ir vertina Tarybos narių abejotinus viešus pasisakymus, abejotinus veiksmus, elgesį, visa kita, kas prieštarauja etikos normoms, nesuderinama su Tarybos nario vardu, pareigomis, veikla ir t. t. Dažniausiai pasitaiko, kad Tarybos narys nevykdo Viešųju ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo – balsuoja už finansinę paramą įstaigai, kurioje dirba pats ar sutuoktinis, nenusišalina, diskutuoja, balsuoja už sprendimą, susijusį su jo verslu, darboviete ir pan.
Įprasta, kad Etikos komisija bendradarbiauja su Vyriausiąja tarnybinės etikos komsija, atlieka šios komisijos pavedimus.
Pagėgių Etikos komisijoje
Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje skelbiama tokia Etikos komisijos sudėtis: pirmininkas – E. Kuturys, pavaduotoja – Tarybos narė Ligita Kazlauskienė, nariai: Tarybos narės Kristina Dvarvytienė, Pagėgių seniūnaitijos seniūnaitis Stasys Zakaras ir Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas. Viena sąrašo eilutė – tuščia. Tikėtina, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tapusio Alvido Einikio. Šioje komisijoje bendruomenių atstovų turi buti ne mažiau kaip trečdalis.
Penki Etikos komisijos nariai rugpjūčio 24 d. merui Virginijui Komskiui ir Tarybai pateikę skundą. Jį pasirašę K. Dvarvytienė, A. Einikis, L. Kazlauskienė, S. Zakaras ir V. Navickas prašo Tarybą apsvarstyti Etikos komisijos pirmininko E. Kuturio tinkamumą eiti šios komisijos pirmininko pareigas. Pateikiami tokie argumentai. E. Kuturys viešai kritikavo Etikos komisijos narius, išreiškė viešą nepagarbą jiems. Liepos 1 d. vykusiame komisijos posėdyje Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja paskirta K. Dvarvytienė, tačiau šios komisijos pirmininko pavaduotoją skiria Taryba. Liepos 30 d. Taryba priėmė sprendimą ir šios komisijos pirmininko pavaduotoja paskyrė Ligitą Kazlauskienę. Komisijos pirmininkas teikia merui pirmininko pavaduotojo kandidatūrą – vieną iš komisijos narių, tačiau pastarieji pasigedo posėdžių, kuriuose būtų tai aptarta.
Beveik dviejų puslapių apimties skunde minima ir daugiau abejonių, susijusių su Etikos komisijos posėdžiuose priimtas sprendimais, pirmininko E. Kuturio pozicija, Etikos komisijos nuostatų galimu nepaisymu.
Projektas
Tarybos sprendimo projekte „Dėl Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pašalinimo iš užimamų pareigų“ numatyta: atsižvelgus į Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos narių skundą, pašalinti E. Kuturį iš Etikos komisijos pirmininko pareigų iki Tarybos nario kadencijos pabaigos. Įpareigoti Tarybos mažumą (opoziciją) pasiūlyti Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą ir pateikti merui raštu prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio dienos.
Tokį sprendimo projektą Pagėgių savivaldybės taryba svarstys artėjančiame posėdyje, kuris planuojamas rugsėjo 9 d. Apie diskusijas šiame posėdyje ir priimtą Tarybos sprendimą „Pamarys“ informuos.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite