Pagėgiuose bus įteikta 14-oji Jūratės Caspersen (Šveicarija) įsteigta premija

Gegužės 25 d. 17.00 val. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka Pagėgių krašto kūrėjus, literatūrinio žodžio ir meno gerbėjus kvies jau 18-ąjį kartą pakvies į Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“.V

Šios šventės metu bus įteikta jau 14-oji Šveicarijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam pagėgiškiui. Jei tik oro sąlygos leis, šiemet ši šventė bus kiek kitokia, neįprasta – renginio dalyviai ir svečiai bus pasitinkami žalumos apsuptyje, prie ne vienam kraštiečiui sentimentus keliančio fontano, esančio dailininko Adomo Brako ir architekto Kazimiero Maksvyčio suprojektuoto didingo pastato – Pagėgių savivaldybės administracijos Pagėgių seniūnijos – kiemelyje (Vilniaus g. 46, Pagėgiai).

Šiemet „Pagėgių krašto garsintojos“ vardas bus suteiktas ir piniginė premija įteikta Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai metodininkei, Algimanto Mackaus muziejaus vadovei ir vienai iš jo įkūrėjų, aktyviai Pagėgių krašto raštijos, literatūros kūrėjų palikimo saugotojai bei puoselėtojai Vilmai Vaivadienei.

Šis garbus apdovanojimas p. Vilmai skiriamas už ilgametį žymaus išeivių poeto Algimanto Mackaus vardo ir jo kūrybos sklaidą Pagėgių krašte, Lietuvoje ir užsienyje. Taip pat už poeto Algimanto Mackaus muziejaus įkūrimą ir jo kolekcijų nuolatinį gausinimą vertingais eksponatais; už jaunosios kartos kūrybinių galių skatinimą šiame muziejuje vedant literatūros pamokas, leidžiant ir pristatant kasmetinius mokinių kūrybos almanachus, skirtus Algimanto Mackaus metinėms paminėti, bei už ilgametį ir svarų indėlį į Pagėgių krašto raštijos aruodą.

Šiais metais yra minimos Algimanto Mackaus 90-osios gimimo metinės, tad šis apdovanojimas įgauna dar didesnę reikšmę ir yra puiki galimybė įvertinti p. Vilmos indėlį Pagėgių krašto kultūrai.

Literatūrinės šventės metu savo naujausiais kūrybos darbais žiūrovus džiugins Tauragės, Šilutės ir Pagėgių krašto literatai. Dainuojamosios poezijos kūriniais žavės Jurbarko bardų klubo nariai. Skambės nostalgija dvelkiančios anoniminio eilėraščio konkurso INCOGNITO (tema – ,,Susitikim prie seno fontano, kol pavasaris, kol dar jauni…“) eilės ir bus renkamas nugalėtojas (-a).

Visi norintieji, savo mintis, jausmus, Pagėgių krašto vaizdus, o galbūt – renginio metu išgirstą kūrybą, galės įamžinti ir teptuku. Šilti pokalbiai, literatūriniai skaitymai vakarą pavers ypatingu…

Tikimasi, jog kasmet po Pagėgių miestą keliausiantis Pagėgių literatūrinis pavasaris taps gražia tradicija, pritraukiančia naujus kūrėjus. Norėtume, kad renginys skatintų jaunąją kartą atrasti ir lavinti savo rašytinės kūrybos gebėjimus, suburtų literatūriniam žodžiui neabejingus kraštiečius prasmingai kultūrinei veiklai.

Tad susitikime gegužės 25-ąją ir sušilkime prie bendro kūrybos židinio.

Laukiame Jūsų! Išsamesnė informacija tel. (8 441) 56 040, 57 328; el. p. info@pagegiusvb.lt.

 

Sonata Nognienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite