Pagėgių viešojoje bibliotekoje – kraštiečių kūrybos sklaidos popietė

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė krašto gyventojus ir svečius atkeliaujančią vasarą pasitikti kvietė pristatydama Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų gyventojų bei Dienos užimtumo centro lankytojų spalvingąją rankdarbių parodą „Ant kūrybos sparnų“.

Nuotraukoje (iš dešinės): sveikinamąjį žodį taria ir socialines darbuotojas Ievą Baškienę bei Astą Rolandą Bietienę kalbina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

Parodos koordinatorius ir autorius sveikino bei šios ekspozicijos kūrybinėje paletėje vyraujančią tematiką pristatė Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.
Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų direktorė Regina Narušienė pakvietė visus renginio žiūrovus drauge atrasti savo kūrybinius talentus, įsiliejant į Dienos užimtumo centre plėtojamas įvairius meninius gebėjimus lavinančias veiklas. Socialinės darbuotojos Asta Rolanda Bietienė ir Ieva Baškienė visą šioje įstaigoje vykstantį kūrybinį procesą vadina rankų darbo terapija, padedančia atgauti tiek fizines jėgas, tiek dvasinę tvirtybę.

Pagėgių krašto gyventojai ir svečiai džiaugėsi spalvingąja rankdarbių paroda „Ant kūrybos sparnų“.

Parodoje eksponuojamus savo kūrinius pristatė popietėje dalyvavę jų autoriai – Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų gyventojai bei Dienos užimtumo centro lankytojai. Rankdarbiams kurti naudojamas plastilinas, laikraščiai, cementas, kilimai, makaronai, akmenukai, karoliukai, kankorėžiai, saulėgrąžos, viela, plunksnos ir, didžiam nustebimui, – pieštuko drožlės bei įvairios kitos medžiagos. Žvelgiant į kai kuriuos darbelius, net atsiveria juose išgautas 3D efekto vaizdas.
Pagėgių krašto rašytoja, pedagogė Stasė Valužienė akcentavo, jog parodoje eksponuojamų rankdarbių panoramoje figūruoja itin smulkios, begalinio kruopštumo reikalaujančios detalės. Lietuvos gražinimo draugijos Pagėgių skyriaus pirmininkė Ona Poškienė pasidžiaugė kraštiečių išmoningumu, darbų stilistikos įvairove, juose atsispindinčia šiluma, energija ir kūrybine meile.
Muzikinių garsų vaivorykšte popietę išmargino Meno ir sporto mokyklos mokinių Gabijos Gudaitytės, Gabijos Sragauskaitės ir Mato Sragausko atliekamos dainos, o visą šį muzikinį pasirodymą apvainikavo jų vadovės, mokytojos Reginos Pilkionienės solo daina „Tikėkim gerumu“.

Dainuoja Meno ir sporto mokyklos mokinys Matas Sragauskas (vadovė – Regina Pilkionienė).
Astos Andrulienės nuotr.

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bei Palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų bendruomenės gražios kultūrinės bičiulystės vardan viena kitą pagerbė gėlėmis ir literatūrinėmis dovanomis, simbolinių dovanų įteikta muzikinės programos atlikėjams bei jų vadovei.
Parodos „Ant kūrybos sparnų“ atidarymas nepaliko abejingų: ne vienas popietės dalyvis panoro papuošti savo namus eksponuojamais dirbiniais arba padovanoti juos savo artimui. Pokalbiai apie kūrybą, bičiulystę ir bendrystę buvo pratęsti prie arbatos puodelio…
Sonata Vitkutė,
Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite