Pagėgių valdžios skauduliai pratrūko prieš Kalėdas

Visi, t. y. 21 Pagėgių savivaldybės tarybos narys atvyko į 35-ąjį posėdį, kuris buvo sušauktas gruodžio 20 d. Svarbiausias šio posėdžio klausimas darbotvarkėje buvo įrašytas antruoju: „Dėl Dainoros Butvydienės atleidimo iš Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pareigų“. Bet klausimas buvo tik įrašytas į posėdžio darbotvarkę ir pačioje posėdžio pradžioje iš jos buvo išbrauktas.

Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje ant stalo padėta Advento žvakė liko neuždegta. Visi ją pamiršo…

Pati direktorė, prieš posėdį paklausta, kaip jaučiasi, sakė besijaučianti tvirtai. Matyt, ir dauguma Tarybos narių ne blogiau už direktorę žinojo, kad tai tėra deklaracija, kad politinė valdančioji dauguma Pagėgių savivaldybės taryboje tebėra tvirta ir jokie perversmai čia nėra galimi. Bent kol kas.
Šį klausimą į darbotvarkę pasiūlęs Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis posėdžio pradžioje ragino Tarybos narius klausimą apsvarstyti, nors leisti direktorei atsakyti į jai mero adresuotus kaltinimus, kodėl ji praradusi politinį ir asmeninį mero pasitikėjimą. Apie priežastis, kodėl toks klausimas teikiamas svarstyti Tarybai, meras tik užsiminė. Tos priežastys Pagėgių vietos politikams tikriausiai yra geriau žinomos, bet apie jas tekalbama puse lūpų.
Pasak mero, rugsėjo 1 dieną direktorė, girdint Seimo nariui Ričardui Juškai, pareiškusi, kad ne mero ji klausanti, bet paklūstanti Tarybos daugumai. Kreipdamasis į Tarybos valdančiąją daugumą meras posėdžio pradžioje sakė: „Matyt, ne jūs nusprendžiate, kas ką darys, kas ką veiks. Yra toksai prezidiumas (turima galvoje partijos Tvarka ir teisingumas valdymo organas Pagėgiuose – red. pastaba), už prezidiumo dar kažkas sėdi… Šiandien yra susidariusi tokia situacija, kai tikriausiai turėtume rengti naujus rinkimus. Kai kurie veiksmai, aiškus jėgos demonstravimas, nurodymai iš vienos firmos jau kertasi su Savivaldybe. Bet juk Savivaldybė yra aukščiau negu Komskio ar tai Butvydienės įmonė…“
Dar meras apgailestavo, kad, jo nuomone, darbas savivaldybėje yra sustojęs, atmosfera esanti slogi.
Dėl darbotvarkės pasisakę Tarybos nariai iš opozicijos pusės Petras Ubartas, Edgaras Kuturys ragino neišbraukti antrojo darbotvarkės klausimo. K. Kuturys dar pridūrė, kad dalį kaltės dėl susidariusios situacijos turėtų prisiimti ir pats meras, mat jis ne kartą apgynęs administracijos direktorę, kai jis, t. y. E. Kuturys, nurodęs ne vieną direktorės daromą pažeidimą. Nepaisant to, opozicija merą palaikysianti dėl direktorei pareikšto nepasitikėjimo.
Tai buvo tik pašnekesiai prieš balsavimą dėl posėdžio darbotvarkės. Dvylikai Tarybos narių balsavus už ir devyniems – prieš, iš posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas dėl Dainoros Butvydienės atleidimo iš Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pareigų.
Šis mažytės ir vis dar mažėjančios Pagėgių savivaldybės tarybos narių politinių jėgų santykis (12 už ir 9 prieš) yra savotiškas dabartinis politinių jėgų barometras. Skirtumas tarp valdančiosios daugumos monolito ir margos opozicijos nebėra beviltiškai didelis – trys balsai…

Tarybos balsavimo rezultatai labai aiškiai rodo Pagėgių politinių jėgų santykį.
Autoriaus nuotr.

Toliau Taryba posėdžiavo gerokai ramiau. Nemažai sprendimų buvo priimta visų Tarybos narių balsais. Kai kuriais klausimais būdavo susilaikiusių, retkarčiais net prieštaraujančių.
Tarybos posėdžiui pasibaigus, Savivaldybės administracijos direktorė pakvietė Tarybos narius į „Peroną“ (tai garsi Pagėgiuose kavinė – red. pastaba) artėjančių švenčių proga pakelti po taurę šampano.
Dar vieną viešą pralaimėjimą patyręs meras Virginijus Komskis savo kabinete surengė spaudos konferenciją. Pirmas šio rašinio autoriaus klausimas buvo: „Mere, kam buvo reikalinga bandyti atstatydinti direktorę, jei iš anksto buvo galima nesunkiai atspėti, kad to padaryti nepavyks? Ir dar prieš Kalėdas…“
Mero atsakymas nebuvo labai konkretus ir aiškus: „Norisi prisibelsti į daugumos žmones, kurie nesilaiko įsikabinę savo darbo vietos… Kas yra ta dauguma, kas yra tas prezidiumas Tvarkos ir teisingumo? Ir pats esu ten dalyvavęs. Tai nėra tie Tarybos nariai, kurie dalyvauja, kai yra priimami Tarybos sprendimai. Ten yra kitoks organas, kuriame dalyvauja ir seniūnė, ir gydytoja, ir mano brolis (buvęs Seimo narys Kęstas Komskis – red. pastaba) pirmininkauja. Ten nėra tos pačios administracijos direktorės… Kai ten priimami sprendimai, ši Taryba mažai ką ir keičia. Toks tas jų valdymas… Aš nebijau prarasti posto, bet toliau taip dirbti nebeįmanoma. Tikslas, manau, yra mane spausti, kad aš nebeičiau į kitus rinkimus. Žmonės nebesupranta, kas čia vadovauja…“
„Tai kas dabar Pagėgiams vadovauja?“ – paklausėme mero.
„Šiandien vadovauja mano brolis Kęstas Komskis. Jis vadovauja ir Tarybos posėdžiuose dalyvauja…“
„Kažkada buvo situacija, kai brolis broliui perdavė Pagėgių savivaldybės mero postą. Ir štai broliai tarpusavyje susipyko…“ Į šį klausimą meras atsakė: „Ne, mes nesame susipykę. Jis ir laidotuvėse gražiai dalyvavo. Ir esame kalbėjęsi. Bet politika čia yra tokia, kad ne jis vienas viską formuoja. Matosi, kad Tvarka ir teisingumas nori toliau valdyti. Man tas jų valdymas primena Šiaurės Korėją… Bauginimai, atleidimai, kvietimai įstaigų vadovų atsiskaityti… Man tai yra nepriimtina. Nes jie kol kas turėtų atsiskaityti man“.
Pokalbio pabaigoje meras patikino, kad jis su broliu Kęstu galėtų ir prie Kūčių stalo susėsti. Ar taip ir buvo, tiesą sakant, nepaklausėme.

Petras SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite