Pagėgių šventėje – visi Lietuvos regionai

Šių metų Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ tema „Lietuvos regionai“. Regionų specifiką šventėje perteiks penkios Pagėgių krašto seniūnijos, pasitelkusios sumaniausius, gabiausius aktyviausius savo gyventojų.

Regioną, kuriam teks atstovauti, seniūnai išsirinko traukdami burtus. Šventėje Žemaitijai atstovaus Natkiškiai. Dainingoji Dzūkija atiteko Stoniškių seniūnijai, lumpėniškiai vaizduos darbščiuosius suvalkiečius, Vilkyškių seniūnija taps Aukštaitija. Pagėgiškiams šventėje belieka būti tikrais, kiekvieną svečią sutikti nusiteikusiais, svetingais šeimininkais, mat jie ištraukė Mažosios Lietuvos regioną.
Pristatant regionus bus žiūrima gėlių darželių, kasų pynimo, kulinarinio paveldo, tautinio kostiumo, architektūros ypatumų. Ne visuomet šventės šurmulyje išmanieji seniūnijų kiemelių artistai spėja parodyti, ką būna sumanę, todėl siūloma nevengti rašytinės informacijos, fotografijų – juk šventė tęsis visą dieną, lankytojai tikrai perskaitys parengtą informaciją ir gaus žinių apie Lietuvos regionus neišvykdami iš Pagėgių.
Rugsėjo 18 d.
Įžanga į šventę – Vilkyškių dvaro ansamblio atidarymas ,,Dvarininkų Elli ir Hanso Šperber sugrįžimas“. Dvaro istorija persipins su šiandiena. Sugrįžę dvariškiai Elli ir Hansas pažins dvarą iš naujo, o šių dienų šventės dalyviai išgirs daug istorijos faktų apie dvarą.
Pagėgių viešoji biblioteka kvies į popietę suaugusiems, skirtą Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Popietėje bus pristatyta pagėgiškio tautodailininko Igno Inciaus fotografijų paroda „Pagėgių kraštas laiko tėkmėje“ ir virtuali Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos veiklos apžvalga „Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka: 15 metų krašto bendruomenės gyvenime“.
Vakarop šventė persikels į Pagėgius. Kaip ir kasmet, pasidžiaugsime ryškia augmenija ir pinsime Lietuvos regionų gėlyną. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir paženklinti gėlės žiedu regioną, kuriame yra jūsų šaknys. Bepinant Lietuvą skambės folkloro dainos iš visos Lietuvos, kurias atliks folkloro kolektyvai ir pasakoriai.
O kai Lietuvos kontūrai bus apkaišyti gėlėmis ir žolynais, visus šventės dalyvius kviesime į regioninį folkloro kolektyvų festivalį „Neškit aliuką geltoną …“, skirtą Alutinio ir Šv. Mato dienai, kuri minima rugsėjo 21-ą. Tądien mūsų protėviai jau pradėdavo gaminti alų iš to meto derliaus. Tai nebus Bavarijos alaus gėrimo šventė – tai folklorininkų suėjimas, kuriame etninės veiklos specialistai pasakos apie alaus tradicijas Mažojoje ir Didžiojoje Lietuvoje. Pasakojimai bus vaizdingesni, pailiustruoti vaizdu ar praktiniu veiksmu – festivalyje bus galima paragauti įvairaus naminio alaus, rinkti geriausią, skaniausią.
Rugsėjo 19 d.
Šeštadienio pirmoji dienos pusė tradiciškai bus skirta mažiesiems pagėgiškiams ir sporto aistruoliams. Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotojai kvies mažuosius į vaikų rytmetį „Kai išskrenda vasara….“ , kuris vyks viešojoje bibliotekoje. Numatyta gausybė renginių: garsinio skaitymo valanda „Sakmė apie Paukštę Gegutę“, bus atidaromos parodos „Mano origamis“ – „Pagėgių Gegutė“, pamatysime Tauragė r. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos literatūros skyriaus lėlių teatro spektaklį „Batuotas katinas“ ir t. t. dar bus ir „saldainių lietus“.
Tuo pat metu bėgikai bėgs tradicinį maršrutą „Mikytai – Pagėgiai“, krepšinio aikštelėje varžysis dėl Pagėgių savivaldybės mero taurės.
Šventinė eisena įprastai rikiuosis Pušyno gatvėje, ją lydės Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras. Žygiuos improvizuoti dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai, aukštaičiai, Mažosios Lietuvos atstovai , Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų, verslininkų atstovai. Už pastangas eisenoje atstovauti savo įmonei ar organizacijai šiemet laukia apdovanojimas.
Veiks Pagėgių savivaldybės 15 lankytinų objektų paveikslų spalvinimo alėja, skirta Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Maloniai kviečiame šeimas registruotis, pasirinkti vieną objektą ir jį nuspalvinti. Spalvingiausio piešinio autoriai ar gausiausiai dalyvavusi šeima bus apdovanota. Vaikai ir jaunimas galės pūsti didžiulius muilo burbulus.
Šventėje išdalysime gausybę apdovanojimų ir nominacijų. Bus nominuoti Pagėgių kraštui nusipelnę verslininkai, jaunimo atstovai, ūkininkai, kiti iniciatyvūs žmonės, šiais metais garsinę Pagėgių kraštą. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukia specialus Pagėgių savivaldybės mero prizas „Krištolinis obuolys“.
Kraštiečius ir svečius kviečiame nebūti abejingais ir atvykti pasveikinti savo kaimyną ar giminaitį, gavusį apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą, ūkį, daugiabutį ar kitą apdovanojimą.
Šventės dalyvių laukia kelionė po Pagėgių krašto seniūnijų sukurtus Lietuvos regionų kiemelius.
Kviečiame dalyvauti tradicinėje gėlynų bei floristikos kilimų parodoje. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami.
Vakarop šventės dalyvių laukia koncertų kaleidoskopas. Dainuos Edmundas Kučinskas, grupės „Man-go“, „Kitava“. Baigiamasis šventės akordas – šventiniai fejerverkai.

Šventės organizatoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite