Pagėgių šventėje – visi Lietuvos regionai

Šių metų Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ tema „Lietuvos regionai“. Regionų specifiką šventėje perteiks penkios Pagėgių krašto seniūnijos, pasitelkusios sumaniausius, gabiausius aktyviausius savo gyventojų.

Regioną, kuriam teks atstovauti, seniūnai išsirinko traukdami burtus. Šventėje Žemaitijai atstovaus Natkiškiai. Dainingoji Dzūkija atiteko Stoniškių seniūnijai, lumpėniškiai vaizduos darbščiuosius suvalkiečius, Vilkyškių seniūnija taps Aukštaitija. Pagėgiškiams šventėje belieka būti tikrais, kiekvieną svečią sutikti nusiteikusiais, svetingais šeimininkais, mat jie ištraukė Mažosios Lietuvos regioną.
Pristatant regionus bus žiūrima gėlių darželių, kasų pynimo, kulinarinio paveldo, tautinio kostiumo, architektūros ypatumų. Ne visuomet šventės šurmulyje išmanieji seniūnijų kiemelių artistai spėja parodyti, ką būna sumanę, todėl siūloma nevengti rašytinės informacijos, fotografijų – juk šventė tęsis visą dieną, lankytojai tikrai perskaitys parengtą informaciją ir gaus žinių apie Lietuvos regionus neišvykdami iš Pagėgių.
Rugsėjo 18 d.
Įžanga į šventę – Vilkyškių dvaro ansamblio atidarymas ,,Dvarininkų Elli ir Hanso Šperber sugrįžimas“. Dvaro istorija persipins su šiandiena. Sugrįžę dvariškiai Elli ir Hansas pažins dvarą iš naujo, o šių dienų šventės dalyviai išgirs daug istorijos faktų apie dvarą.
Pagėgių viešoji biblioteka kvies į popietę suaugusiems, skirtą Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Popietėje bus pristatyta pagėgiškio tautodailininko Igno Inciaus fotografijų paroda „Pagėgių kraštas laiko tėkmėje“ ir virtuali Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos veiklos apžvalga „Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka: 15 metų krašto bendruomenės gyvenime“.
Vakarop šventė persikels į Pagėgius. Kaip ir kasmet, pasidžiaugsime ryškia augmenija ir pinsime Lietuvos regionų gėlyną. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir paženklinti gėlės žiedu regioną, kuriame yra jūsų šaknys. Bepinant Lietuvą skambės folkloro dainos iš visos Lietuvos, kurias atliks folkloro kolektyvai ir pasakoriai.
O kai Lietuvos kontūrai bus apkaišyti gėlėmis ir žolynais, visus šventės dalyvius kviesime į regioninį folkloro kolektyvų festivalį „Neškit aliuką geltoną …“, skirtą Alutinio ir Šv. Mato dienai, kuri minima rugsėjo 21-ą. Tądien mūsų protėviai jau pradėdavo gaminti alų iš to meto derliaus. Tai nebus Bavarijos alaus gėrimo šventė – tai folklorininkų suėjimas, kuriame etninės veiklos specialistai pasakos apie alaus tradicijas Mažojoje ir Didžiojoje Lietuvoje. Pasakojimai bus vaizdingesni, pailiustruoti vaizdu ar praktiniu veiksmu – festivalyje bus galima paragauti įvairaus naminio alaus, rinkti geriausią, skaniausią.
Rugsėjo 19 d.
Šeštadienio pirmoji dienos pusė tradiciškai bus skirta mažiesiems pagėgiškiams ir sporto aistruoliams. Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotojai kvies mažuosius į vaikų rytmetį „Kai išskrenda vasara….“ , kuris vyks viešojoje bibliotekoje. Numatyta gausybė renginių: garsinio skaitymo valanda „Sakmė apie Paukštę Gegutę“, bus atidaromos parodos „Mano origamis“ – „Pagėgių Gegutė“, pamatysime Tauragė r. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos literatūros skyriaus lėlių teatro spektaklį „Batuotas katinas“ ir t. t. dar bus ir „saldainių lietus“.
Tuo pat metu bėgikai bėgs tradicinį maršrutą „Mikytai – Pagėgiai“, krepšinio aikštelėje varžysis dėl Pagėgių savivaldybės mero taurės.
Šventinė eisena įprastai rikiuosis Pušyno gatvėje, ją lydės Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras. Žygiuos improvizuoti dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai, aukštaičiai, Mažosios Lietuvos atstovai , Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų, verslininkų atstovai. Už pastangas eisenoje atstovauti savo įmonei ar organizacijai šiemet laukia apdovanojimas.
Veiks Pagėgių savivaldybės 15 lankytinų objektų paveikslų spalvinimo alėja, skirta Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Maloniai kviečiame šeimas registruotis, pasirinkti vieną objektą ir jį nuspalvinti. Spalvingiausio piešinio autoriai ar gausiausiai dalyvavusi šeima bus apdovanota. Vaikai ir jaunimas galės pūsti didžiulius muilo burbulus.
Šventėje išdalysime gausybę apdovanojimų ir nominacijų. Bus nominuoti Pagėgių kraštui nusipelnę verslininkai, jaunimo atstovai, ūkininkai, kiti iniciatyvūs žmonės, šiais metais garsinę Pagėgių kraštą. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukia specialus Pagėgių savivaldybės mero prizas „Krištolinis obuolys“.
Kraštiečius ir svečius kviečiame nebūti abejingais ir atvykti pasveikinti savo kaimyną ar giminaitį, gavusį apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą, ūkį, daugiabutį ar kitą apdovanojimą.
Šventės dalyvių laukia kelionė po Pagėgių krašto seniūnijų sukurtus Lietuvos regionų kiemelius.
Kviečiame dalyvauti tradicinėje gėlynų bei floristikos kilimų parodoje. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami.
Vakarop šventės dalyvių laukia koncertų kaleidoskopas. Dainuos Edmundas Kučinskas, grupės „Man-go“, „Kitava“. Baigiamasis šventės akordas – šventiniai fejerverkai.

Šventės organizatoriai

Hits: 23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite