Pagėgių šventėje – visi Lietuvos regionai

Šių metų Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ tema „Lietuvos regionai“. Regionų specifiką šventėje perteiks penkios Pagėgių krašto seniūnijos, pasitelkusios sumaniausius, gabiausius aktyviausius savo gyventojų.

Regioną, kuriam teks atstovauti, seniūnai išsirinko traukdami burtus. Šventėje Žemaitijai atstovaus Natkiškiai. Dainingoji Dzūkija atiteko Stoniškių seniūnijai, lumpėniškiai vaizduos darbščiuosius suvalkiečius, Vilkyškių seniūnija taps Aukštaitija. Pagėgiškiams šventėje belieka būti tikrais, kiekvieną svečią sutikti nusiteikusiais, svetingais šeimininkais, mat jie ištraukė Mažosios Lietuvos regioną.
Pristatant regionus bus žiūrima gėlių darželių, kasų pynimo, kulinarinio paveldo, tautinio kostiumo, architektūros ypatumų. Ne visuomet šventės šurmulyje išmanieji seniūnijų kiemelių artistai spėja parodyti, ką būna sumanę, todėl siūloma nevengti rašytinės informacijos, fotografijų – juk šventė tęsis visą dieną, lankytojai tikrai perskaitys parengtą informaciją ir gaus žinių apie Lietuvos regionus neišvykdami iš Pagėgių.
Rugsėjo 18 d.
Įžanga į šventę – Vilkyškių dvaro ansamblio atidarymas ,,Dvarininkų Elli ir Hanso Šperber sugrįžimas“. Dvaro istorija persipins su šiandiena. Sugrįžę dvariškiai Elli ir Hansas pažins dvarą iš naujo, o šių dienų šventės dalyviai išgirs daug istorijos faktų apie dvarą.
Pagėgių viešoji biblioteka kvies į popietę suaugusiems, skirtą Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Popietėje bus pristatyta pagėgiškio tautodailininko Igno Inciaus fotografijų paroda „Pagėgių kraštas laiko tėkmėje“ ir virtuali Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos veiklos apžvalga „Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka: 15 metų krašto bendruomenės gyvenime“.
Vakarop šventė persikels į Pagėgius. Kaip ir kasmet, pasidžiaugsime ryškia augmenija ir pinsime Lietuvos regionų gėlyną. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir paženklinti gėlės žiedu regioną, kuriame yra jūsų šaknys. Bepinant Lietuvą skambės folkloro dainos iš visos Lietuvos, kurias atliks folkloro kolektyvai ir pasakoriai.
O kai Lietuvos kontūrai bus apkaišyti gėlėmis ir žolynais, visus šventės dalyvius kviesime į regioninį folkloro kolektyvų festivalį „Neškit aliuką geltoną …“, skirtą Alutinio ir Šv. Mato dienai, kuri minima rugsėjo 21-ą. Tądien mūsų protėviai jau pradėdavo gaminti alų iš to meto derliaus. Tai nebus Bavarijos alaus gėrimo šventė – tai folklorininkų suėjimas, kuriame etninės veiklos specialistai pasakos apie alaus tradicijas Mažojoje ir Didžiojoje Lietuvoje. Pasakojimai bus vaizdingesni, pailiustruoti vaizdu ar praktiniu veiksmu – festivalyje bus galima paragauti įvairaus naminio alaus, rinkti geriausią, skaniausią.
Rugsėjo 19 d.
Šeštadienio pirmoji dienos pusė tradiciškai bus skirta mažiesiems pagėgiškiams ir sporto aistruoliams. Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotojai kvies mažuosius į vaikų rytmetį „Kai išskrenda vasara….“ , kuris vyks viešojoje bibliotekoje. Numatyta gausybė renginių: garsinio skaitymo valanda „Sakmė apie Paukštę Gegutę“, bus atidaromos parodos „Mano origamis“ – „Pagėgių Gegutė“, pamatysime Tauragė r. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos literatūros skyriaus lėlių teatro spektaklį „Batuotas katinas“ ir t. t. dar bus ir „saldainių lietus“.
Tuo pat metu bėgikai bėgs tradicinį maršrutą „Mikytai – Pagėgiai“, krepšinio aikštelėje varžysis dėl Pagėgių savivaldybės mero taurės.
Šventinė eisena įprastai rikiuosis Pušyno gatvėje, ją lydės Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras. Žygiuos improvizuoti dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai, aukštaičiai, Mažosios Lietuvos atstovai , Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų, verslininkų atstovai. Už pastangas eisenoje atstovauti savo įmonei ar organizacijai šiemet laukia apdovanojimas.
Veiks Pagėgių savivaldybės 15 lankytinų objektų paveikslų spalvinimo alėja, skirta Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Maloniai kviečiame šeimas registruotis, pasirinkti vieną objektą ir jį nuspalvinti. Spalvingiausio piešinio autoriai ar gausiausiai dalyvavusi šeima bus apdovanota. Vaikai ir jaunimas galės pūsti didžiulius muilo burbulus.
Šventėje išdalysime gausybę apdovanojimų ir nominacijų. Bus nominuoti Pagėgių kraštui nusipelnę verslininkai, jaunimo atstovai, ūkininkai, kiti iniciatyvūs žmonės, šiais metais garsinę Pagėgių kraštą. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukia specialus Pagėgių savivaldybės mero prizas „Krištolinis obuolys“.
Kraštiečius ir svečius kviečiame nebūti abejingais ir atvykti pasveikinti savo kaimyną ar giminaitį, gavusį apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą, ūkį, daugiabutį ar kitą apdovanojimą.
Šventės dalyvių laukia kelionė po Pagėgių krašto seniūnijų sukurtus Lietuvos regionų kiemelius.
Kviečiame dalyvauti tradicinėje gėlynų bei floristikos kilimų parodoje. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami.
Vakarop šventės dalyvių laukia koncertų kaleidoskopas. Dainuos Edmundas Kučinskas, grupės „Man-go“, „Kitava“. Baigiamasis šventės akordas – šventiniai fejerverkai.

Šventės organizatoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite