Pagėgių šventėje – visi Lietuvos regionai

Šių metų Pagėgių krašto šventės „Pagėgiai laiko labirintuose“ tema „Lietuvos regionai“. Regionų specifiką šventėje perteiks penkios Pagėgių krašto seniūnijos, pasitelkusios sumaniausius, gabiausius aktyviausius savo gyventojų.

Regioną, kuriam teks atstovauti, seniūnai išsirinko traukdami burtus. Šventėje Žemaitijai atstovaus Natkiškiai. Dainingoji Dzūkija atiteko Stoniškių seniūnijai, lumpėniškiai vaizduos darbščiuosius suvalkiečius, Vilkyškių seniūnija taps Aukštaitija. Pagėgiškiams šventėje belieka būti tikrais, kiekvieną svečią sutikti nusiteikusiais, svetingais šeimininkais, mat jie ištraukė Mažosios Lietuvos regioną.
Pristatant regionus bus žiūrima gėlių darželių, kasų pynimo, kulinarinio paveldo, tautinio kostiumo, architektūros ypatumų. Ne visuomet šventės šurmulyje išmanieji seniūnijų kiemelių artistai spėja parodyti, ką būna sumanę, todėl siūloma nevengti rašytinės informacijos, fotografijų – juk šventė tęsis visą dieną, lankytojai tikrai perskaitys parengtą informaciją ir gaus žinių apie Lietuvos regionus neišvykdami iš Pagėgių.
Rugsėjo 18 d.
Įžanga į šventę – Vilkyškių dvaro ansamblio atidarymas ,,Dvarininkų Elli ir Hanso Šperber sugrįžimas“. Dvaro istorija persipins su šiandiena. Sugrįžę dvariškiai Elli ir Hansas pažins dvarą iš naujo, o šių dienų šventės dalyviai išgirs daug istorijos faktų apie dvarą.
Pagėgių viešoji biblioteka kvies į popietę suaugusiems, skirtą Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Popietėje bus pristatyta pagėgiškio tautodailininko Igno Inciaus fotografijų paroda „Pagėgių kraštas laiko tėkmėje“ ir virtuali Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos veiklos apžvalga „Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka: 15 metų krašto bendruomenės gyvenime“.
Vakarop šventė persikels į Pagėgius. Kaip ir kasmet, pasidžiaugsime ryškia augmenija ir pinsime Lietuvos regionų gėlyną. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir paženklinti gėlės žiedu regioną, kuriame yra jūsų šaknys. Bepinant Lietuvą skambės folkloro dainos iš visos Lietuvos, kurias atliks folkloro kolektyvai ir pasakoriai.
O kai Lietuvos kontūrai bus apkaišyti gėlėmis ir žolynais, visus šventės dalyvius kviesime į regioninį folkloro kolektyvų festivalį „Neškit aliuką geltoną …“, skirtą Alutinio ir Šv. Mato dienai, kuri minima rugsėjo 21-ą. Tądien mūsų protėviai jau pradėdavo gaminti alų iš to meto derliaus. Tai nebus Bavarijos alaus gėrimo šventė – tai folklorininkų suėjimas, kuriame etninės veiklos specialistai pasakos apie alaus tradicijas Mažojoje ir Didžiojoje Lietuvoje. Pasakojimai bus vaizdingesni, pailiustruoti vaizdu ar praktiniu veiksmu – festivalyje bus galima paragauti įvairaus naminio alaus, rinkti geriausią, skaniausią.
Rugsėjo 19 d.
Šeštadienio pirmoji dienos pusė tradiciškai bus skirta mažiesiems pagėgiškiams ir sporto aistruoliams. Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotojai kvies mažuosius į vaikų rytmetį „Kai išskrenda vasara….“ , kuris vyks viešojoje bibliotekoje. Numatyta gausybė renginių: garsinio skaitymo valanda „Sakmė apie Paukštę Gegutę“, bus atidaromos parodos „Mano origamis“ – „Pagėgių Gegutė“, pamatysime Tauragė r. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos literatūros skyriaus lėlių teatro spektaklį „Batuotas katinas“ ir t. t. dar bus ir „saldainių lietus“.
Tuo pat metu bėgikai bėgs tradicinį maršrutą „Mikytai – Pagėgiai“, krepšinio aikštelėje varžysis dėl Pagėgių savivaldybės mero taurės.
Šventinė eisena įprastai rikiuosis Pušyno gatvėje, ją lydės Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras. Žygiuos improvizuoti dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai, aukštaičiai, Mažosios Lietuvos atstovai , Pagėgių krašto mokyklų, įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų, ūkininkų, verslininkų atstovai. Už pastangas eisenoje atstovauti savo įmonei ar organizacijai šiemet laukia apdovanojimas.
Veiks Pagėgių savivaldybės 15 lankytinų objektų paveikslų spalvinimo alėja, skirta Pagėgių savivaldybės 15 metų sukakčiai paminėti. Maloniai kviečiame šeimas registruotis, pasirinkti vieną objektą ir jį nuspalvinti. Spalvingiausio piešinio autoriai ar gausiausiai dalyvavusi šeima bus apdovanota. Vaikai ir jaunimas galės pūsti didžiulius muilo burbulus.
Šventėje išdalysime gausybę apdovanojimų ir nominacijų. Bus nominuoti Pagėgių kraštui nusipelnę verslininkai, jaunimo atstovai, ūkininkai, kiti iniciatyvūs žmonės, šiais metais garsinę Pagėgių kraštą. Labiausiai šventės temą atitinkančių šventės dalyvių, svečių, prekybininkų laukia specialus Pagėgių savivaldybės mero prizas „Krištolinis obuolys“.
Kraštiečius ir svečius kviečiame nebūti abejingais ir atvykti pasveikinti savo kaimyną ar giminaitį, gavusį apdovanojimą už gražiausiai tvarkomą sodybą, ūkį, daugiabutį ar kitą apdovanojimą.
Šventės dalyvių laukia kelionė po Pagėgių krašto seniūnijų sukurtus Lietuvos regionų kiemelius.
Kviečiame dalyvauti tradicinėje gėlynų bei floristikos kilimų parodoje. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami.
Vakarop šventės dalyvių laukia koncertų kaleidoskopas. Dainuos Edmundas Kučinskas, grupės „Man-go“, „Kitava“. Baigiamasis šventės akordas – šventiniai fejerverkai.

Šventės organizatoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite