Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vos sutilpo svečiai

Argi gali būti kas džiugiau, kai atvyksta toks būrys svečių, jog net pritrūksta vietos juos priimti?..  

Balandžio 17-os rytas bibliotekoje buvo būtent toks! Apžiūrėti biblioteką atvyko Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai, jų mokytojai bei čia besisvečiuojantys „Erasmus+“ programos tarptautinio mainų projekto „Jaunieji Europos balsai“ dalyviai iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos.

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė svečiams pristatė šviesuolio Vydūno asmenybę, supažindino su bibliotekos erdvėmis ir eksponuojamomis parodomis. Svečiai pakviesti sugrįžti į biblioteką šios viešnagės Pagėgių krašte metu.

Susitikimas su dviem rašytojomis

Astos Andrulienės nuotr.

Šiemet jau 24-ąjį kartą Lietuvoje minima svarbi visoms bibliotekoms data – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. 2024 m. ši savaitė šalyje prasideda balandžio 23 d.  Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje jos pradžia balandžio 18-oji. Šią dieną bibliotekoje įvyko susitikimas su neeilinėmis ir ypatingomis viešniomis – rašytojomis, prozininkėmis Gina Viliūne bei Irena Buivydaite-Kupčinskiene.

Pasitelkusi gausią vaizdinę medžiagą, pasinerti į Vilniaus istoriją kvietė ir savo naujausią knygą „Apolonija“,  išleistą 2023 m., pristatė viena populiariausių šalies rašytojų, prozininkė, istorinių romanų autorė, Lietuvos bibliotekų iniciatyvos „Metai su knyga“ ambasadorė,  profesionali Vilniaus gidė Gina Viliūnė.

Susirinkusieji turėjo galimybę sužinoti ir meilės romanų atsiradimų istorijas. Jas pasakojo ir savo naujausią bendraautorinę knygą „Atgimusi melodija“, išleistą 2024 m. drauge su rašytoja Jolita Herlyn, pristatė rašytoja, prozininkė, vertėja, anglų kalbos dėstytoja, skaitomiausia lietuvių autorė bibliotekose Irena Buivydaitė-Kupčinskienė.

Renginį muzikiniais pasirodymais papuošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunosios pianistės Henrieta Mišeikytė, Augustė Sauspreikšytė ir mokytoja, koncertmeisterė Nadežda Snigir. Dėkojant už vakaro metu atliktus kūrinius, simbolinės dovanėlės įteiktos moksleivėms ir jas šiam vakarui paruošusioms pedagogėms – vyriausiajai mokytojai, koncertmeisterei Marinai Dvarvitenei bei mokytojai, koncertmeisterei Nadeždai Snigir.

Baigiantis susitikimui, atminimo dovanos ir gėlės įteiktos vakaro viešnioms. Padėkos žodžius tarė bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė. Renginio pabaigoje – bendra nuotrauka atminčiai.

Daugiau: https://pagegiusvb.lt/naujienos-2/vyduno-viesojoje-bibliotekoje-susitikimas-su-zymiomis-salies-rasytojomis-irena-buivydaite-kupcinskiene-bei-gina-viliune/

 Dalia Mankienė, Vydūno viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė 

Bibliotekoje svečiavosi mylima vaikų rašytoja Gina Viliūnė

Į Pagėgių savivaldybės Vydūno viešąją biblioteką  iš Vilniaus atvyko suaugusiems ir vaikams rašanti prozininkė, Lietuvos bibliotekų iniciatyvos „Metai su knyga“ skaitymo ambasadorė Gina Viliūnė. Susitikime su rašytoja dalyvavo Pagėgių, Kentrių, Šilgalių vaikų dienos centrų auklėtiniai su vaikų dienos centrų užimtumo specialistėmis Sandra Dadure ir Raimonda Grigele-Kulikauskaite bei Pagėgių atvirą jaunimo erdvę lankantys vaikai su jaunimo darbuotoja Viktorija Valinčiūte.

Rašytoja jauniesiems Pagėgių krašto skaitytojams atskleidė, ką jos gyvenime reiškia knygų rašymas ir vedė klausytojus istorijų atsiradimo takais: „Rašymas man – tai galimybė pabėgti į kitą laiką, kitą erdvę, kur pati galiu kurti taisykles. <…> Visos knygos atsirado, nes galvoje gimė istorija ir tiesiog reikėjo ją užrašyti. O istorijos gimė susipažinus su ypatingais žmonėmis.“

Viešnia bibliotekos bičiuliams pristatė tris savo pažintines knygeles: „Išgelbėti mešką. Nuotykiai Renesanso Vilniuje“ (2023 m.), „Kur dingo gandras Grantas? Paukščių nuotykiai Ventės rage“ (2021 m.) bei „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ (2019 m.). Knygų autorė šiltai bendravo su jaunaisiais skaitytojais, atsakinėjo į gausybę pateiktų klausimų… Būta susikaupimo bei juoko.

Daugiau: https://pagegiusvb.lt/naujienos/vyduno-viesojoje-bibliotekoje-sveciavosi-mylima-vaiku-rasytoja-gina-viliune/ 

Gitana Baužaitė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite