Pagėgių savivaldybės tarybos daugumai – opozicijos kirtis

Penktojo šaukimo Tarybos mažumos lyderis Edgaras Kuturys džiaugėsi pergale, Tarybai nepatvirtinus sprendimo dėl mero atlyginimo dydžio.

Antrajame naujai išrinktos Tarybos posėdyje opozicijos atstovai sugebėjo sutrukdyti patvirtinti sprendimą dėl mero atlyginimo dydžio. Toks buvo opozicijos atsakas į atmestą jų siūlyto kandidato Edvino Kriščiūno į Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą.

Didėja koeficientas
Iki šiol Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose sprendimai būdavo priimami daugumos narių bendru sutarimu. Opozicijos atstovams pareikalavus balsuoti, pastarųjų balsų vis tiek nepakakdavo sprendimams pakeisti. Tapo įprasta, kad Tarybos daugumą sudaro partijos Tvarka ir teisingumas atstovai.
Balandžio 23 d. vykusio Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo klausimai dėl komitetų, komisijų sudarymo bei mero atlyginimo dydžio nustatymo. Politinės aistros posėdyje užvirė renkant Etikos komisijos pirmininką. Pagal Tarybos reglamentą jį siūlo opozicijos atstovai. Jos lyderis, darbietis E. Kuturys į šias pareigas pasiūlė bendrapartietį E. Kriščiūną. Tarybos narių dauguma šiam siūlymui nepritarė. Kita Etikos komisijos pirmininko kandidatūra bus siūloma artimiausiame posėdyje.
Mažumos atstovai pyktelėję už jų pasiūlytos kandidatūros atmetimą „atsidėkojo“ suardydami kvorumą, be kurio nepavyko patvirtinti didesnio mero atlyginimo. Dar praėjusių metų gruodį Seimas pritarė merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientą padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.
Neliko kvorumo
Svarstant minėtą klausimą nepavyko surinkti didžiosios dalies Tarybos narių. Pagėgių savivaldybėje kvorumą turi sudaryti bent 11 politikų iš 21. Tądien vykusiame posėdyje nedalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Petras Ubartas bei naujasis mero pavaduotojas, tvarkietis Sigitas Stonys. Nuo balsavimo tvirtinant mero atlyginimo dydį dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų nusišalino V. Komskis bei jo bendrapartietis ir giminaitis Kęstutis Komskis.
Merui išėjus, toliau posėdžiui pirmininkavo Tarybos narys Alvydas Einikis. Nė neprasidėjus svarstymui, opozicijos lyderis E. Kuturys, kartu su kitais opozicijos politikais išėjo iš posėdžių salės, kurioje liko sėdėti 10 valdančiosios daugumos Tarybos narių. Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė likusius Tarybos narius įspėjo, kad nesudarius kvorumo, klausimo svartyti ir už jį balsuoti negalima.
„Džiaugiamės, kad pavyko suvienyti opozicijos narius. Dabar galime pareikšti savo nuomonę bei nepritarti mūsų manymu netinkamiems sprendimų projektams. Kitame Tarybos posėdyje siūlysime kitą Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą, kurią išrinksime surengę opozicijos pasitarimą. Pagal reglamentą opozicijos siūlomo Etikos komisijos pirmininko kandidatūra turi būti patvirtinta per 2 mėnesių laikotarpį, kitu atveju opozicijos atstovą į šias pareigas paskiria Vyriausybės atstovas“, – situaciją komentavo opozicijos lyderis E. Kuturys.
Stipri opozicija
5-ojo šaukimo Tarybos nariams davus priesaiką, ir toliau valdančiąją daugumą sudaro 13 partijos Tvarka ir teisingumas narių. Likusieji 8 – sutarė oponuoti valdantiesiems ir pareiškė, kad opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, išklausyti gyventojų nuomonę dėl svarbių savivaldybės reikalų, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudarė dvi frakcijas: darbo partijos ir mišrią.
Opoziciją dabar sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas bei darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, E. Kriščiūnas, ir E. Kuturys.
Apie tai, kad šia kadenciją nusimato sunkus darbas, neslėpė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
„Mūsų partijai Taryboje atstovaujantys 13 narių yra mažai. Praeito šaukimo posėdyje mus palaikė dar 2 Socialdemokratų partijos atstovai, o dabar likęs vienas prisijungė prie opozicijos, kuri dabar sustiprėjo. Gali būti, kad nutarimas dėl mero atlyginimo dydžio nebus patvirtintas ir kitame Tarybos posėdyje, jei opozicijos atstovai nedalyvaus balsavime. Vienas iš valdančiosios daugumos narių iš anksto pranešė, kad negalės dalyvauti, aš nuo balsavimo turėsiu nusišalinti, Kęstutis Komskis – taip pat, todėl istorija gali pasikartoti. Atlyginimo koeficientus Vyriausybė nustato įstatymiškai, tad jie turėtų būti patvirtinti. Kitu atveju yra galimybė kreiptis į teismą“, – sakė „Pamariui“ V. Komskis.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seime – paroda skirta M. Jankaus muziejaus 40-mečiui Trečiadienį, spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje atidaryta paroda „Metai, darbai ir veidai“, skirta Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės. „Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Taip pat skaitykite