Pagėgių savivaldybės tarybos daugumai – opozicijos kirtis

Penktojo šaukimo Tarybos mažumos lyderis Edgaras Kuturys džiaugėsi pergale, Tarybai nepatvirtinus sprendimo dėl mero atlyginimo dydžio.

Antrajame naujai išrinktos Tarybos posėdyje opozicijos atstovai sugebėjo sutrukdyti patvirtinti sprendimą dėl mero atlyginimo dydžio. Toks buvo opozicijos atsakas į atmestą jų siūlyto kandidato Edvino Kriščiūno į Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą.

Didėja koeficientas
Iki šiol Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose sprendimai būdavo priimami daugumos narių bendru sutarimu. Opozicijos atstovams pareikalavus balsuoti, pastarųjų balsų vis tiek nepakakdavo sprendimams pakeisti. Tapo įprasta, kad Tarybos daugumą sudaro partijos Tvarka ir teisingumas atstovai.
Balandžio 23 d. vykusio Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo klausimai dėl komitetų, komisijų sudarymo bei mero atlyginimo dydžio nustatymo. Politinės aistros posėdyje užvirė renkant Etikos komisijos pirmininką. Pagal Tarybos reglamentą jį siūlo opozicijos atstovai. Jos lyderis, darbietis E. Kuturys į šias pareigas pasiūlė bendrapartietį E. Kriščiūną. Tarybos narių dauguma šiam siūlymui nepritarė. Kita Etikos komisijos pirmininko kandidatūra bus siūloma artimiausiame posėdyje.
Mažumos atstovai pyktelėję už jų pasiūlytos kandidatūros atmetimą „atsidėkojo“ suardydami kvorumą, be kurio nepavyko patvirtinti didesnio mero atlyginimo. Dar praėjusių metų gruodį Seimas pritarė merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientą padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.
Neliko kvorumo
Svarstant minėtą klausimą nepavyko surinkti didžiosios dalies Tarybos narių. Pagėgių savivaldybėje kvorumą turi sudaryti bent 11 politikų iš 21. Tądien vykusiame posėdyje nedalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Petras Ubartas bei naujasis mero pavaduotojas, tvarkietis Sigitas Stonys. Nuo balsavimo tvirtinant mero atlyginimo dydį dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų nusišalino V. Komskis bei jo bendrapartietis ir giminaitis Kęstutis Komskis.
Merui išėjus, toliau posėdžiui pirmininkavo Tarybos narys Alvydas Einikis. Nė neprasidėjus svarstymui, opozicijos lyderis E. Kuturys, kartu su kitais opozicijos politikais išėjo iš posėdžių salės, kurioje liko sėdėti 10 valdančiosios daugumos Tarybos narių. Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė likusius Tarybos narius įspėjo, kad nesudarius kvorumo, klausimo svartyti ir už jį balsuoti negalima.
„Džiaugiamės, kad pavyko suvienyti opozicijos narius. Dabar galime pareikšti savo nuomonę bei nepritarti mūsų manymu netinkamiems sprendimų projektams. Kitame Tarybos posėdyje siūlysime kitą Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą, kurią išrinksime surengę opozicijos pasitarimą. Pagal reglamentą opozicijos siūlomo Etikos komisijos pirmininko kandidatūra turi būti patvirtinta per 2 mėnesių laikotarpį, kitu atveju opozicijos atstovą į šias pareigas paskiria Vyriausybės atstovas“, – situaciją komentavo opozicijos lyderis E. Kuturys.
Stipri opozicija
5-ojo šaukimo Tarybos nariams davus priesaiką, ir toliau valdančiąją daugumą sudaro 13 partijos Tvarka ir teisingumas narių. Likusieji 8 – sutarė oponuoti valdantiesiems ir pareiškė, kad opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, išklausyti gyventojų nuomonę dėl svarbių savivaldybės reikalų, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudarė dvi frakcijas: darbo partijos ir mišrią.
Opoziciją dabar sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas bei darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, E. Kriščiūnas, ir E. Kuturys.
Apie tai, kad šia kadenciją nusimato sunkus darbas, neslėpė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
„Mūsų partijai Taryboje atstovaujantys 13 narių yra mažai. Praeito šaukimo posėdyje mus palaikė dar 2 Socialdemokratų partijos atstovai, o dabar likęs vienas prisijungė prie opozicijos, kuri dabar sustiprėjo. Gali būti, kad nutarimas dėl mero atlyginimo dydžio nebus patvirtintas ir kitame Tarybos posėdyje, jei opozicijos atstovai nedalyvaus balsavime. Vienas iš valdančiosios daugumos narių iš anksto pranešė, kad negalės dalyvauti, aš nuo balsavimo turėsiu nusišalinti, Kęstutis Komskis – taip pat, todėl istorija gali pasikartoti. Atlyginimo koeficientus Vyriausybė nustato įstatymiškai, tad jie turėtų būti patvirtinti. Kitu atveju yra galimybė kreiptis į teismą“, – sakė „Pamariui“ V. Komskis.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite