Pagėgių savivaldybės tarybos daugumai – opozicijos kirtis

Penktojo šaukimo Tarybos mažumos lyderis Edgaras Kuturys džiaugėsi pergale, Tarybai nepatvirtinus sprendimo dėl mero atlyginimo dydžio.

Antrajame naujai išrinktos Tarybos posėdyje opozicijos atstovai sugebėjo sutrukdyti patvirtinti sprendimą dėl mero atlyginimo dydžio. Toks buvo opozicijos atsakas į atmestą jų siūlyto kandidato Edvino Kriščiūno į Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą.

Didėja koeficientas
Iki šiol Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose sprendimai būdavo priimami daugumos narių bendru sutarimu. Opozicijos atstovams pareikalavus balsuoti, pastarųjų balsų vis tiek nepakakdavo sprendimams pakeisti. Tapo įprasta, kad Tarybos daugumą sudaro partijos Tvarka ir teisingumas atstovai.
Balandžio 23 d. vykusio Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo klausimai dėl komitetų, komisijų sudarymo bei mero atlyginimo dydžio nustatymo. Politinės aistros posėdyje užvirė renkant Etikos komisijos pirmininką. Pagal Tarybos reglamentą jį siūlo opozicijos atstovai. Jos lyderis, darbietis E. Kuturys į šias pareigas pasiūlė bendrapartietį E. Kriščiūną. Tarybos narių dauguma šiam siūlymui nepritarė. Kita Etikos komisijos pirmininko kandidatūra bus siūloma artimiausiame posėdyje.
Mažumos atstovai pyktelėję už jų pasiūlytos kandidatūros atmetimą „atsidėkojo“ suardydami kvorumą, be kurio nepavyko patvirtinti didesnio mero atlyginimo. Dar praėjusių metų gruodį Seimas pritarė merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientą padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.
Neliko kvorumo
Svarstant minėtą klausimą nepavyko surinkti didžiosios dalies Tarybos narių. Pagėgių savivaldybėje kvorumą turi sudaryti bent 11 politikų iš 21. Tądien vykusiame posėdyje nedalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Petras Ubartas bei naujasis mero pavaduotojas, tvarkietis Sigitas Stonys. Nuo balsavimo tvirtinant mero atlyginimo dydį dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų nusišalino V. Komskis bei jo bendrapartietis ir giminaitis Kęstutis Komskis.
Merui išėjus, toliau posėdžiui pirmininkavo Tarybos narys Alvydas Einikis. Nė neprasidėjus svarstymui, opozicijos lyderis E. Kuturys, kartu su kitais opozicijos politikais išėjo iš posėdžių salės, kurioje liko sėdėti 10 valdančiosios daugumos Tarybos narių. Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė likusius Tarybos narius įspėjo, kad nesudarius kvorumo, klausimo svartyti ir už jį balsuoti negalima.
„Džiaugiamės, kad pavyko suvienyti opozicijos narius. Dabar galime pareikšti savo nuomonę bei nepritarti mūsų manymu netinkamiems sprendimų projektams. Kitame Tarybos posėdyje siūlysime kitą Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą, kurią išrinksime surengę opozicijos pasitarimą. Pagal reglamentą opozicijos siūlomo Etikos komisijos pirmininko kandidatūra turi būti patvirtinta per 2 mėnesių laikotarpį, kitu atveju opozicijos atstovą į šias pareigas paskiria Vyriausybės atstovas“, – situaciją komentavo opozicijos lyderis E. Kuturys.
Stipri opozicija
5-ojo šaukimo Tarybos nariams davus priesaiką, ir toliau valdančiąją daugumą sudaro 13 partijos Tvarka ir teisingumas narių. Likusieji 8 – sutarė oponuoti valdantiesiems ir pareiškė, kad opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, išklausyti gyventojų nuomonę dėl svarbių savivaldybės reikalų, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudarė dvi frakcijas: darbo partijos ir mišrią.
Opoziciją dabar sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas bei darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, E. Kriščiūnas, ir E. Kuturys.
Apie tai, kad šia kadenciją nusimato sunkus darbas, neslėpė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
„Mūsų partijai Taryboje atstovaujantys 13 narių yra mažai. Praeito šaukimo posėdyje mus palaikė dar 2 Socialdemokratų partijos atstovai, o dabar likęs vienas prisijungė prie opozicijos, kuri dabar sustiprėjo. Gali būti, kad nutarimas dėl mero atlyginimo dydžio nebus patvirtintas ir kitame Tarybos posėdyje, jei opozicijos atstovai nedalyvaus balsavime. Vienas iš valdančiosios daugumos narių iš anksto pranešė, kad negalės dalyvauti, aš nuo balsavimo turėsiu nusišalinti, Kęstutis Komskis – taip pat, todėl istorija gali pasikartoti. Atlyginimo koeficientus Vyriausybė nustato įstatymiškai, tad jie turėtų būti patvirtinti. Kitu atveju yra galimybė kreiptis į teismą“, – sakė „Pamariui“ V. Komskis.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite