Pagėgių savivaldybės tarybos daugumai – opozicijos kirtis

Penktojo šaukimo Tarybos mažumos lyderis Edgaras Kuturys džiaugėsi pergale, Tarybai nepatvirtinus sprendimo dėl mero atlyginimo dydžio.

Antrajame naujai išrinktos Tarybos posėdyje opozicijos atstovai sugebėjo sutrukdyti patvirtinti sprendimą dėl mero atlyginimo dydžio. Toks buvo opozicijos atsakas į atmestą jų siūlyto kandidato Edvino Kriščiūno į Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą.

Didėja koeficientas
Iki šiol Pagėgių savivaldybės tarybos posėdžiuose sprendimai būdavo priimami daugumos narių bendru sutarimu. Opozicijos atstovams pareikalavus balsuoti, pastarųjų balsų vis tiek nepakakdavo sprendimams pakeisti. Tapo įprasta, kad Tarybos daugumą sudaro partijos Tvarka ir teisingumas atstovai.
Balandžio 23 d. vykusio Tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo klausimai dėl komitetų, komisijų sudarymo bei mero atlyginimo dydžio nustatymo. Politinės aistros posėdyje užvirė renkant Etikos komisijos pirmininką. Pagal Tarybos reglamentą jį siūlo opozicijos atstovai. Jos lyderis, darbietis E. Kuturys į šias pareigas pasiūlė bendrapartietį E. Kriščiūną. Tarybos narių dauguma šiam siūlymui nepritarė. Kita Etikos komisijos pirmininko kandidatūra bus siūloma artimiausiame posėdyje.
Mažumos atstovai pyktelėję už jų pasiūlytos kandidatūros atmetimą „atsidėkojo“ suardydami kvorumą, be kurio nepavyko patvirtinti didesnio mero atlyginimo. Dar praėjusių metų gruodį Seimas pritarė merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientą padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.
Neliko kvorumo
Svarstant minėtą klausimą nepavyko surinkti didžiosios dalies Tarybos narių. Pagėgių savivaldybėje kvorumą turi sudaryti bent 11 politikų iš 21. Tądien vykusiame posėdyje nedalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Petras Ubartas bei naujasis mero pavaduotojas, tvarkietis Sigitas Stonys. Nuo balsavimo tvirtinant mero atlyginimo dydį dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų nusišalino V. Komskis bei jo bendrapartietis ir giminaitis Kęstutis Komskis.
Merui išėjus, toliau posėdžiui pirmininkavo Tarybos narys Alvydas Einikis. Nė neprasidėjus svarstymui, opozicijos lyderis E. Kuturys, kartu su kitais opozicijos politikais išėjo iš posėdžių salės, kurioje liko sėdėti 10 valdančiosios daugumos Tarybos narių. Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė likusius Tarybos narius įspėjo, kad nesudarius kvorumo, klausimo svartyti ir už jį balsuoti negalima.
„Džiaugiamės, kad pavyko suvienyti opozicijos narius. Dabar galime pareikšti savo nuomonę bei nepritarti mūsų manymu netinkamiems sprendimų projektams. Kitame Tarybos posėdyje siūlysime kitą Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą, kurią išrinksime surengę opozicijos pasitarimą. Pagal reglamentą opozicijos siūlomo Etikos komisijos pirmininko kandidatūra turi būti patvirtinta per 2 mėnesių laikotarpį, kitu atveju opozicijos atstovą į šias pareigas paskiria Vyriausybės atstovas“, – situaciją komentavo opozicijos lyderis E. Kuturys.
Stipri opozicija
5-ojo šaukimo Tarybos nariams davus priesaiką, ir toliau valdančiąją daugumą sudaro 13 partijos Tvarka ir teisingumas narių. Likusieji 8 – sutarė oponuoti valdantiesiems ir pareiškė, kad opozicijos veiklos kryptys: skaidri ir vieša savivaldybės institucijų ir įstaigų veikla, savivaldybės institucijų pagalba gyventojams, išklausyti gyventojų nuomonę dėl svarbių savivaldybės reikalų, demokratijos puoselėjimas. Opozicijoje esantys Tarybos nariai sudarė dvi frakcijas: darbo partijos ir mišrią.
Opoziciją dabar sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Eugenijus Dargužas, LR liberalų sąjūdžio atstovė Gražina Jankauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Remigijus Kelneris, Petras Ubartas bei darbiečiai Vida Gečienė, Algis Grublys, E. Kriščiūnas, ir E. Kuturys.
Apie tai, kad šia kadenciją nusimato sunkus darbas, neslėpė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
„Mūsų partijai Taryboje atstovaujantys 13 narių yra mažai. Praeito šaukimo posėdyje mus palaikė dar 2 Socialdemokratų partijos atstovai, o dabar likęs vienas prisijungė prie opozicijos, kuri dabar sustiprėjo. Gali būti, kad nutarimas dėl mero atlyginimo dydžio nebus patvirtintas ir kitame Tarybos posėdyje, jei opozicijos atstovai nedalyvaus balsavime. Vienas iš valdančiosios daugumos narių iš anksto pranešė, kad negalės dalyvauti, aš nuo balsavimo turėsiu nusišalinti, Kęstutis Komskis – taip pat, todėl istorija gali pasikartoti. Atlyginimo koeficientus Vyriausybė nustato įstatymiškai, tad jie turėtų būti patvirtinti. Kitu atveju yra galimybė kreiptis į teismą“, – sakė „Pamariui“ V. Komskis.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite