Pagėgių savivaldybėje – konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti 2015 m. tarptautiniame mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1-4 klasių mokinių grupės komanda „Obuoliukai“ sprendžia konkurso užduotis.

7-8 kl. mokinių grupėje nugalėjo Stoniškių pagrindinės mokyklos komanda.

9-11 kl. grupėje I vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

 

Pagėgių savivaldybėje konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vyksta nuo šių metų lapkričio 16 d. iki gruodžio 20 d. Konkurso užduotys pasirinktos iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) pateiktų variantų. Komisija nusprendė visoms konkurso dalyvių amžiaus grupėms pateikti po 6 užduotis – atitinkamai kiekvienai amžiaus grupei, taip pat užduotį, skirtą pedagogui ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, ar bendrosios praktikos slaugytojui. Viena iš konkurso užduočių – komandos prisistatymas. Taip pat konkurso dalyviams pateikta įvairių testų, klausimų, praktinių užduočių, kryžiažodžių apie sveiką gyvenseną, žmogaus saugą (saugus eismas, elgesys žaibuojant lauke, atšvaito nešiojimas, kt.), žalingų įpročių prevencinę veiklą (tabako, alkoholio vartojimas) ir kt. Konkurse numatyta ir komandų kapitonų rungtis.
Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną bei ugdyti vaikų atsakomybę.
Pagėgių savivaldybėje surengtus konkursus vedė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič.
Patiems mažiausiems priešmokyklinio amžiaus mokiniams konkursas surengtas Pagėgių lopšelyje-darželyje. Dalyvavo 3 komandos – Pagėgių lopšelio-darželio, Pagėgių pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės. Mažieji sveikuoliai laukdami konkurso turėjo galimybę jam ruoštis iš anksto, reikėjo sukurti ir savo komandos prisistatymą. Komandoms buvo pateiktos 6 užduotys. Laimėjo Pagėgių lopšelio-darželio komanda. Beje, mažieji konkurso dalyviai labai džiaugėsi konkursu, kadangi anksčiau vykusiame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ nedalyvavo nė viena Pagėgių savivaldybės ikimokyklinė ar priešmokyklinė mokinių amžiaus grupės komanda.
Konkursas, skirtas 1-4 klasių mokiniams, vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Dalyvavo 6 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Pagėgių pradinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visos komandos, demonstruodamos prisistatymus ir atlikdamos 6 užduotis, parodė puikias žinias ir kūrybiškumą. Po kiekvienos užduoties suskaičiavus surinktus komandų balus paaiškėjo, kad komandos mažai nusileidžia viena kitai. Vis dėlto konkurso pabaigoje paaiškėjo nugalėtojai – Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos komanda.
5-6 klasių amžiaus grupėje varžėsi 2 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė 5 mokiniai, mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistas. Pagėgiškiai sveikuoliai įveikė varžovus.
Gausiau dalyvavo 7-8 klasių mokiniai – į konkursą atvyko 4 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Algimanto Mackaus gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus. Konkurso dalyviams buvo pateiktos 6 užduotys, tarp kurių teko įveikti ir įdomų testą, kurį spręsdami komandos nariai turėjo rasti teisingus atsakymus apie sveiką mitybą. Teko rungtis ir komandos kapitonams: 5-6 klasių komandų vadams reikėjo išsiaiškinti, apie kokį aprašytą vaisių kalbama ir kokia jo nauda, o 7-8 klasių komandų kapitonai atsakinėjo į klausimus apie sveiką gyvenseną. Pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams teko klausimai apie sveiką mitybą, gripą, peršalimą…
Konkurse dalyvavo ir vyresni moksleiviai – 9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje varžėsi 3 komandos. Mokiniai atvyko iš Algimanto Mackaus gimnazijos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visi dalyviai nustebino gražiais, originaliais prisistatymais – skambėjo dainos apie sveiką gyvenseną, kurioms žodžius sukūrė patys komandų nariai, taip pat šmaikščiai demonstravo, kaip reikia „tinkamai“ daryti mankštą. Vyriausiems konkurso dalyviams, kaip ir kitoms komandos, reikėjo įveikti 6 užduotis. Pirmąją vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.
Kiekvienam konkurso dalyviui buvo įteikti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštai, atminimo dovanėlės.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite