Pagėgių savivaldybėje – konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti 2015 m. tarptautiniame mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1-4 klasių mokinių grupės komanda „Obuoliukai“ sprendžia konkurso užduotis.

7-8 kl. mokinių grupėje nugalėjo Stoniškių pagrindinės mokyklos komanda.

9-11 kl. grupėje I vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

 

Pagėgių savivaldybėje konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vyksta nuo šių metų lapkričio 16 d. iki gruodžio 20 d. Konkurso užduotys pasirinktos iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) pateiktų variantų. Komisija nusprendė visoms konkurso dalyvių amžiaus grupėms pateikti po 6 užduotis – atitinkamai kiekvienai amžiaus grupei, taip pat užduotį, skirtą pedagogui ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, ar bendrosios praktikos slaugytojui. Viena iš konkurso užduočių – komandos prisistatymas. Taip pat konkurso dalyviams pateikta įvairių testų, klausimų, praktinių užduočių, kryžiažodžių apie sveiką gyvenseną, žmogaus saugą (saugus eismas, elgesys žaibuojant lauke, atšvaito nešiojimas, kt.), žalingų įpročių prevencinę veiklą (tabako, alkoholio vartojimas) ir kt. Konkurse numatyta ir komandų kapitonų rungtis.
Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną bei ugdyti vaikų atsakomybę.
Pagėgių savivaldybėje surengtus konkursus vedė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič.
Patiems mažiausiems priešmokyklinio amžiaus mokiniams konkursas surengtas Pagėgių lopšelyje-darželyje. Dalyvavo 3 komandos – Pagėgių lopšelio-darželio, Pagėgių pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės. Mažieji sveikuoliai laukdami konkurso turėjo galimybę jam ruoštis iš anksto, reikėjo sukurti ir savo komandos prisistatymą. Komandoms buvo pateiktos 6 užduotys. Laimėjo Pagėgių lopšelio-darželio komanda. Beje, mažieji konkurso dalyviai labai džiaugėsi konkursu, kadangi anksčiau vykusiame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ nedalyvavo nė viena Pagėgių savivaldybės ikimokyklinė ar priešmokyklinė mokinių amžiaus grupės komanda.
Konkursas, skirtas 1-4 klasių mokiniams, vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Dalyvavo 6 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Pagėgių pradinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visos komandos, demonstruodamos prisistatymus ir atlikdamos 6 užduotis, parodė puikias žinias ir kūrybiškumą. Po kiekvienos užduoties suskaičiavus surinktus komandų balus paaiškėjo, kad komandos mažai nusileidžia viena kitai. Vis dėlto konkurso pabaigoje paaiškėjo nugalėtojai – Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos komanda.
5-6 klasių amžiaus grupėje varžėsi 2 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė 5 mokiniai, mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistas. Pagėgiškiai sveikuoliai įveikė varžovus.
Gausiau dalyvavo 7-8 klasių mokiniai – į konkursą atvyko 4 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Algimanto Mackaus gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus. Konkurso dalyviams buvo pateiktos 6 užduotys, tarp kurių teko įveikti ir įdomų testą, kurį spręsdami komandos nariai turėjo rasti teisingus atsakymus apie sveiką mitybą. Teko rungtis ir komandos kapitonams: 5-6 klasių komandų vadams reikėjo išsiaiškinti, apie kokį aprašytą vaisių kalbama ir kokia jo nauda, o 7-8 klasių komandų kapitonai atsakinėjo į klausimus apie sveiką gyvenseną. Pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams teko klausimai apie sveiką mitybą, gripą, peršalimą…
Konkurse dalyvavo ir vyresni moksleiviai – 9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje varžėsi 3 komandos. Mokiniai atvyko iš Algimanto Mackaus gimnazijos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visi dalyviai nustebino gražiais, originaliais prisistatymais – skambėjo dainos apie sveiką gyvenseną, kurioms žodžius sukūrė patys komandų nariai, taip pat šmaikščiai demonstravo, kaip reikia „tinkamai“ daryti mankštą. Vyriausiems konkurso dalyviams, kaip ir kitoms komandos, reikėjo įveikti 6 užduotis. Pirmąją vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.
Kiekvienam konkurso dalyviui buvo įteikti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštai, atminimo dovanėlės.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite