Pagėgių savivaldybėje – konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti 2015 m. tarptautiniame mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1-4 klasių mokinių grupės komanda „Obuoliukai“ sprendžia konkurso užduotis.

7-8 kl. mokinių grupėje nugalėjo Stoniškių pagrindinės mokyklos komanda.

9-11 kl. grupėje I vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

 

Pagėgių savivaldybėje konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vyksta nuo šių metų lapkričio 16 d. iki gruodžio 20 d. Konkurso užduotys pasirinktos iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) pateiktų variantų. Komisija nusprendė visoms konkurso dalyvių amžiaus grupėms pateikti po 6 užduotis – atitinkamai kiekvienai amžiaus grupei, taip pat užduotį, skirtą pedagogui ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, ar bendrosios praktikos slaugytojui. Viena iš konkurso užduočių – komandos prisistatymas. Taip pat konkurso dalyviams pateikta įvairių testų, klausimų, praktinių užduočių, kryžiažodžių apie sveiką gyvenseną, žmogaus saugą (saugus eismas, elgesys žaibuojant lauke, atšvaito nešiojimas, kt.), žalingų įpročių prevencinę veiklą (tabako, alkoholio vartojimas) ir kt. Konkurse numatyta ir komandų kapitonų rungtis.
Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną bei ugdyti vaikų atsakomybę.
Pagėgių savivaldybėje surengtus konkursus vedė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič.
Patiems mažiausiems priešmokyklinio amžiaus mokiniams konkursas surengtas Pagėgių lopšelyje-darželyje. Dalyvavo 3 komandos – Pagėgių lopšelio-darželio, Pagėgių pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės. Mažieji sveikuoliai laukdami konkurso turėjo galimybę jam ruoštis iš anksto, reikėjo sukurti ir savo komandos prisistatymą. Komandoms buvo pateiktos 6 užduotys. Laimėjo Pagėgių lopšelio-darželio komanda. Beje, mažieji konkurso dalyviai labai džiaugėsi konkursu, kadangi anksčiau vykusiame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ nedalyvavo nė viena Pagėgių savivaldybės ikimokyklinė ar priešmokyklinė mokinių amžiaus grupės komanda.
Konkursas, skirtas 1-4 klasių mokiniams, vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Dalyvavo 6 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Pagėgių pradinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visos komandos, demonstruodamos prisistatymus ir atlikdamos 6 užduotis, parodė puikias žinias ir kūrybiškumą. Po kiekvienos užduoties suskaičiavus surinktus komandų balus paaiškėjo, kad komandos mažai nusileidžia viena kitai. Vis dėlto konkurso pabaigoje paaiškėjo nugalėtojai – Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos komanda.
5-6 klasių amžiaus grupėje varžėsi 2 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė 5 mokiniai, mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistas. Pagėgiškiai sveikuoliai įveikė varžovus.
Gausiau dalyvavo 7-8 klasių mokiniai – į konkursą atvyko 4 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Algimanto Mackaus gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus. Konkurso dalyviams buvo pateiktos 6 užduotys, tarp kurių teko įveikti ir įdomų testą, kurį spręsdami komandos nariai turėjo rasti teisingus atsakymus apie sveiką mitybą. Teko rungtis ir komandos kapitonams: 5-6 klasių komandų vadams reikėjo išsiaiškinti, apie kokį aprašytą vaisių kalbama ir kokia jo nauda, o 7-8 klasių komandų kapitonai atsakinėjo į klausimus apie sveiką gyvenseną. Pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams teko klausimai apie sveiką mitybą, gripą, peršalimą…
Konkurse dalyvavo ir vyresni moksleiviai – 9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje varžėsi 3 komandos. Mokiniai atvyko iš Algimanto Mackaus gimnazijos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visi dalyviai nustebino gražiais, originaliais prisistatymais – skambėjo dainos apie sveiką gyvenseną, kurioms žodžius sukūrė patys komandų nariai, taip pat šmaikščiai demonstravo, kaip reikia „tinkamai“ daryti mankštą. Vyriausiems konkurso dalyviams, kaip ir kitoms komandos, reikėjo įveikti 6 užduotis. Pirmąją vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.
Kiekvienam konkurso dalyviui buvo įteikti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštai, atminimo dovanėlės.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite