Pagėgių savivaldybėje – konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti 2015 m. tarptautiniame mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1-4 klasių mokinių grupės komanda „Obuoliukai“ sprendžia konkurso užduotis.

7-8 kl. mokinių grupėje nugalėjo Stoniškių pagrindinės mokyklos komanda.

9-11 kl. grupėje I vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

 

Pagėgių savivaldybėje konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vyksta nuo šių metų lapkričio 16 d. iki gruodžio 20 d. Konkurso užduotys pasirinktos iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) pateiktų variantų. Komisija nusprendė visoms konkurso dalyvių amžiaus grupėms pateikti po 6 užduotis – atitinkamai kiekvienai amžiaus grupei, taip pat užduotį, skirtą pedagogui ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, ar bendrosios praktikos slaugytojui. Viena iš konkurso užduočių – komandos prisistatymas. Taip pat konkurso dalyviams pateikta įvairių testų, klausimų, praktinių užduočių, kryžiažodžių apie sveiką gyvenseną, žmogaus saugą (saugus eismas, elgesys žaibuojant lauke, atšvaito nešiojimas, kt.), žalingų įpročių prevencinę veiklą (tabako, alkoholio vartojimas) ir kt. Konkurse numatyta ir komandų kapitonų rungtis.
Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną bei ugdyti vaikų atsakomybę.
Pagėgių savivaldybėje surengtus konkursus vedė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič.
Patiems mažiausiems priešmokyklinio amžiaus mokiniams konkursas surengtas Pagėgių lopšelyje-darželyje. Dalyvavo 3 komandos – Pagėgių lopšelio-darželio, Pagėgių pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės. Mažieji sveikuoliai laukdami konkurso turėjo galimybę jam ruoštis iš anksto, reikėjo sukurti ir savo komandos prisistatymą. Komandoms buvo pateiktos 6 užduotys. Laimėjo Pagėgių lopšelio-darželio komanda. Beje, mažieji konkurso dalyviai labai džiaugėsi konkursu, kadangi anksčiau vykusiame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ nedalyvavo nė viena Pagėgių savivaldybės ikimokyklinė ar priešmokyklinė mokinių amžiaus grupės komanda.
Konkursas, skirtas 1-4 klasių mokiniams, vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Dalyvavo 6 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Pagėgių pradinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visos komandos, demonstruodamos prisistatymus ir atlikdamos 6 užduotis, parodė puikias žinias ir kūrybiškumą. Po kiekvienos užduoties suskaičiavus surinktus komandų balus paaiškėjo, kad komandos mažai nusileidžia viena kitai. Vis dėlto konkurso pabaigoje paaiškėjo nugalėtojai – Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos komanda.
5-6 klasių amžiaus grupėje varžėsi 2 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė 5 mokiniai, mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistas. Pagėgiškiai sveikuoliai įveikė varžovus.
Gausiau dalyvavo 7-8 klasių mokiniai – į konkursą atvyko 4 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Algimanto Mackaus gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus. Konkurso dalyviams buvo pateiktos 6 užduotys, tarp kurių teko įveikti ir įdomų testą, kurį spręsdami komandos nariai turėjo rasti teisingus atsakymus apie sveiką mitybą. Teko rungtis ir komandos kapitonams: 5-6 klasių komandų vadams reikėjo išsiaiškinti, apie kokį aprašytą vaisių kalbama ir kokia jo nauda, o 7-8 klasių komandų kapitonai atsakinėjo į klausimus apie sveiką gyvenseną. Pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams teko klausimai apie sveiką mitybą, gripą, peršalimą…
Konkurse dalyvavo ir vyresni moksleiviai – 9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje varžėsi 3 komandos. Mokiniai atvyko iš Algimanto Mackaus gimnazijos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visi dalyviai nustebino gražiais, originaliais prisistatymais – skambėjo dainos apie sveiką gyvenseną, kurioms žodžius sukūrė patys komandų nariai, taip pat šmaikščiai demonstravo, kaip reikia „tinkamai“ daryti mankštą. Vyriausiems konkurso dalyviams, kaip ir kitoms komandos, reikėjo įveikti 6 užduotis. Pirmąją vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.
Kiekvienam konkurso dalyviui buvo įteikti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštai, atminimo dovanėlės.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite