Pagėgių savivaldybėje – konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas dalyvauti 2015 m. tarptautiniame mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1-4 klasių mokinių grupės komanda „Obuoliukai“ sprendžia konkurso užduotis.

7-8 kl. mokinių grupėje nugalėjo Stoniškių pagrindinės mokyklos komanda.

9-11 kl. grupėje I vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

 

Pagėgių savivaldybėje konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“ vyksta nuo šių metų lapkričio 16 d. iki gruodžio 20 d. Konkurso užduotys pasirinktos iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) pateiktų variantų. Komisija nusprendė visoms konkurso dalyvių amžiaus grupėms pateikti po 6 užduotis – atitinkamai kiekvienai amžiaus grupei, taip pat užduotį, skirtą pedagogui ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistui, ar bendrosios praktikos slaugytojui. Viena iš konkurso užduočių – komandos prisistatymas. Taip pat konkurso dalyviams pateikta įvairių testų, klausimų, praktinių užduočių, kryžiažodžių apie sveiką gyvenseną, žmogaus saugą (saugus eismas, elgesys žaibuojant lauke, atšvaito nešiojimas, kt.), žalingų įpročių prevencinę veiklą (tabako, alkoholio vartojimas) ir kt. Konkurse numatyta ir komandų kapitonų rungtis.
Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną bei ugdyti vaikų atsakomybę.
Pagėgių savivaldybėje surengtus konkursus vedė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič.
Patiems mažiausiems priešmokyklinio amžiaus mokiniams konkursas surengtas Pagėgių lopšelyje-darželyje. Dalyvavo 3 komandos – Pagėgių lopšelio-darželio, Pagėgių pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės. Mažieji sveikuoliai laukdami konkurso turėjo galimybę jam ruoštis iš anksto, reikėjo sukurti ir savo komandos prisistatymą. Komandoms buvo pateiktos 6 užduotys. Laimėjo Pagėgių lopšelio-darželio komanda. Beje, mažieji konkurso dalyviai labai džiaugėsi konkursu, kadangi anksčiau vykusiame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“ nedalyvavo nė viena Pagėgių savivaldybės ikimokyklinė ar priešmokyklinė mokinių amžiaus grupės komanda.
Konkursas, skirtas 1-4 klasių mokiniams, vyko Pagėgių pradinėje mokykloje. Dalyvavo 6 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Pagėgių pradinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visos komandos, demonstruodamos prisistatymus ir atlikdamos 6 užduotis, parodė puikias žinias ir kūrybiškumą. Po kiekvienos užduoties suskaičiavus surinktus komandų balus paaiškėjo, kad komandos mažai nusileidžia viena kitai. Vis dėlto konkurso pabaigoje paaiškėjo nugalėtojai – Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos komanda.
5-6 klasių amžiaus grupėje varžėsi 2 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė 5 mokiniai, mokytojas ir sveikatos priežiūros specialistas. Pagėgiškiai sveikuoliai įveikė varžovus.
Gausiau dalyvavo 7-8 klasių mokiniai – į konkursą atvyko 4 komandos iš Stoniškių pagrindinės mokyklos, Piktupėnų pagrindinės mokyklos, Algimanto Mackaus gimnazijos, Lumpėnų Enziaus Jagomasto ugdymo skyriaus. Konkurso dalyviams buvo pateiktos 6 užduotys, tarp kurių teko įveikti ir įdomų testą, kurį spręsdami komandos nariai turėjo rasti teisingus atsakymus apie sveiką mitybą. Teko rungtis ir komandos kapitonams: 5-6 klasių komandų vadams reikėjo išsiaiškinti, apie kokį aprašytą vaisių kalbama ir kokia jo nauda, o 7-8 klasių komandų kapitonai atsakinėjo į klausimus apie sveiką gyvenseną. Pedagogams ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams teko klausimai apie sveiką mitybą, gripą, peršalimą…
Konkurse dalyvavo ir vyresni moksleiviai – 9-11 klasių mokinių amžiaus grupėje varžėsi 3 komandos. Mokiniai atvyko iš Algimanto Mackaus gimnazijos, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos. Visi dalyviai nustebino gražiais, originaliais prisistatymais – skambėjo dainos apie sveiką gyvenseną, kurioms žodžius sukūrė patys komandų nariai, taip pat šmaikščiai demonstravo, kaip reikia „tinkamai“ daryti mankštą. Vyriausiems konkurso dalyviams, kaip ir kitoms komandos, reikėjo įveikti 6 užduotis. Pirmąją vietą laimėjo Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos mokinių komanda.
Kiekvienam konkurso dalyviui buvo įteikti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštai, atminimo dovanėlės.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Hits: 61

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite