Pagėgių kultūros darbuotojams – garbus apdovanojimas

Pagėgių savivaldybės kultūros centro ir Natkiškių kultūros namų darbuotojai balandžio 15 dieną iškiliai minėjo Pasaulinę kultūros dieną. Organizuotoje šventėje Pagėgių savivaldybės kultūros centro kolektyvui buvo įteiktas garbingas apdovanojimas „Geriausias kultūros centras Lietuvoje – II kategorija“.

Pagėgių kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienės iškilmių metu įteiktas apdovanojimas „Geriausias kultūros centras Lietuvoje – II kategorija“.

Pagėgių kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienės iškilmių metu įteiktas apdovanojimas „Geriausias kultūros centras Lietuvoje – II kategorija“.

Kultūros ministerijos įsteigtos premijos skiriamos už paskutiniųjų 5 metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką kultūros centrų veiklą, puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką (edukacinę), pramoginę veiklą, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuojant profesionalaus meno sklaidą. Skiriant premijas taip pat atsižvelgiama į kultūros centrų patalpų ir darbo organizavimui reikalingų priemonių būklę bei kultūros ir meno darbuotojų kvalifikaciją.
Į apdovanojimo ceremonijai skirtą koncertą atvyko garbingų svečių iš Kultūros ministerijos: Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Jadvyga Lisevičiūtė bei Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliudžiuvaitienė, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus, Pagėgių krašto Garbės pilietis Martynas Purvinas su žmona, Pagėgių krašto įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei pagėgiškiai.
Šventinio koncerto šūkis: „Laikas, kurį mums dovanoja kasdieninis darbų laikrodis“.
Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“. Jos atvykstantiems svečiams dovanojo po nedidelį akmeninį laikroduką, rodantį skirtingą laiką. „Niekada nevėlu įsilieti į kultūrinį veiksmą“, – tokia organizatorių mintis.
Kultūros namų fojė, stiklo menėje, trimito garsai, kviečiantys į ceremoniją, aidėjo skleidžiami ilgamečio saviveiklininko, pagėgiškio Vaclovo Kasnausko.
Kiekvienas į renginį atvykęs svečias buvo istorinio įvykio liudininkas bei šio garbaus apdovanojimo dalis. Pasak Kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinskienės, koncertu, iškilmių scenarijaus siužetu norėta parodyti laiko tėkmę kultūroje ir pabūti laikrodžiu – jo mechanizmu. Ne, ne šveicarišku – paprastu Pagėgių laikrodžiu, bet su tiksliu ir tvirtu mechanizmu, kurį sudaro mieli žiūrovai, svečiai, kolektyvų dalyviai, rėmėjai, steigėjai, bičiuliai… Ir jei nors viena detalė stringa – stringa viskas.
„Džiaugiuosi, kad mažame, bet pačiame brangiausiame Pagėgių krašte į Kultūros laikrodžio mechanizmą buvo, yra ir bus įsuktas kiekvienas. Dėkojame Jums iš širdies, kad esate mūsų įvertinimo didelė dalis“, – kreipėsi į susirinkusius direktorė.
Scenoje iškilmingai buvo pagerbtas kiekvienas darbuotojas, dirbantis šiame kolektyve, o svečiai turėjo galimybę įsiamžinti prie fotosienos su Lietuvoje geriausio antros kategorijos kultūros centro logotipu.

Mažosios Lietuvos kultūros paveldo tyrinėtojai Marija ir Martynas Purvinai įsiamžino prie fotosienos.

Mažosios Lietuvos kultūros paveldo tyrinėtojai Marija ir Martynas Purvinai įsiamžino prie fotosienos.

Saviveiklininkai dovanojo nuoširdų koncertą, po kurio prasidėjo sveikinimų banga. Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėjai Jadvygai Lisevičiūtei bei Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriui Sauliui Liausai įteikus kultūros ministro Šarūno Biručio diplomą, liudijantį apie geriausią Lietuvoje II kategorijos kultūros centrą, į sceną lipo gausus būrys Pagėgių krašto įstaigų vadovų, garbių svečių, nevyriausybinių organizacijų atstovų, kurie sveikino gėlėmis ir dovanomis gražaus apdovanojimo proga visus kultūros darbuotojus.
Koncertą vainikavo nuotaikinga kultūros darbuotojų ir saviveiklininkų bendrai atlikta daina.
Iki vėlumos kultūrininkai bei svečiai neskubėjo namo, bendravo, šoko, dainavo.
Gautas apdovanojimas įpareigoja ir ateityje dirbti kūrybiškai, kad darbo ir veiklos laikrodis veiktų sklandžiai ir nesustojamai.

Kultūros centro inf.

Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“.

Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Taip pat skaitykite