Pagėgių kultūros darbuotojams – garbus apdovanojimas

Pagėgių savivaldybės kultūros centro ir Natkiškių kultūros namų darbuotojai balandžio 15 dieną iškiliai minėjo Pasaulinę kultūros dieną. Organizuotoje šventėje Pagėgių savivaldybės kultūros centro kolektyvui buvo įteiktas garbingas apdovanojimas „Geriausias kultūros centras Lietuvoje – II kategorija“.

Pagėgių kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienės iškilmių metu įteiktas apdovanojimas „Geriausias kultūros centras Lietuvoje – II kategorija“.

Pagėgių kultūros centro direktorei Svetlanai Jašinskienės iškilmių metu įteiktas apdovanojimas „Geriausias kultūros centras Lietuvoje – II kategorija“.

Kultūros ministerijos įsteigtos premijos skiriamos už paskutiniųjų 5 metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką kultūros centrų veiklą, puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką (edukacinę), pramoginę veiklą, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuojant profesionalaus meno sklaidą. Skiriant premijas taip pat atsižvelgiama į kultūros centrų patalpų ir darbo organizavimui reikalingų priemonių būklę bei kultūros ir meno darbuotojų kvalifikaciją.
Į apdovanojimo ceremonijai skirtą koncertą atvyko garbingų svečių iš Kultūros ministerijos: Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Jadvyga Lisevičiūtė bei Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliudžiuvaitienė, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus, Pagėgių krašto Garbės pilietis Martynas Purvinas su žmona, Pagėgių krašto įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei pagėgiškiai.
Šventinio koncerto šūkis: „Laikas, kurį mums dovanoja kasdieninis darbų laikrodis“.
Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“. Jos atvykstantiems svečiams dovanojo po nedidelį akmeninį laikroduką, rodantį skirtingą laiką. „Niekada nevėlu įsilieti į kultūrinį veiksmą“, – tokia organizatorių mintis.
Kultūros namų fojė, stiklo menėje, trimito garsai, kviečiantys į ceremoniją, aidėjo skleidžiami ilgamečio saviveiklininko, pagėgiškio Vaclovo Kasnausko.
Kiekvienas į renginį atvykęs svečias buvo istorinio įvykio liudininkas bei šio garbaus apdovanojimo dalis. Pasak Kultūros centro direktorės Svetlanos Jašinskienės, koncertu, iškilmių scenarijaus siužetu norėta parodyti laiko tėkmę kultūroje ir pabūti laikrodžiu – jo mechanizmu. Ne, ne šveicarišku – paprastu Pagėgių laikrodžiu, bet su tiksliu ir tvirtu mechanizmu, kurį sudaro mieli žiūrovai, svečiai, kolektyvų dalyviai, rėmėjai, steigėjai, bičiuliai… Ir jei nors viena detalė stringa – stringa viskas.
„Džiaugiuosi, kad mažame, bet pačiame brangiausiame Pagėgių krašte į Kultūros laikrodžio mechanizmą buvo, yra ir bus įsuktas kiekvienas. Dėkojame Jums iš širdies, kad esate mūsų įvertinimo didelė dalis“, – kreipėsi į susirinkusius direktorė.
Scenoje iškilmingai buvo pagerbtas kiekvienas darbuotojas, dirbantis šiame kolektyve, o svečiai turėjo galimybę įsiamžinti prie fotosienos su Lietuvoje geriausio antros kategorijos kultūros centro logotipu.

Mažosios Lietuvos kultūros paveldo tyrinėtojai Marija ir Martynas Purvinai įsiamžino prie fotosienos.

Mažosios Lietuvos kultūros paveldo tyrinėtojai Marija ir Martynas Purvinai įsiamžino prie fotosienos.

Saviveiklininkai dovanojo nuoširdų koncertą, po kurio prasidėjo sveikinimų banga. Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėjai Jadvygai Lisevičiūtei bei Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriui Sauliui Liausai įteikus kultūros ministro Šarūno Biručio diplomą, liudijantį apie geriausią Lietuvoje II kategorijos kultūros centrą, į sceną lipo gausus būrys Pagėgių krašto įstaigų vadovų, garbių svečių, nevyriausybinių organizacijų atstovų, kurie sveikino gėlėmis ir dovanomis gražaus apdovanojimo proga visus kultūros darbuotojus.
Koncertą vainikavo nuotaikinga kultūros darbuotojų ir saviveiklininkų bendrai atlikta daina.
Iki vėlumos kultūrininkai bei svečiai neskubėjo namo, bendravo, šoko, dainavo.
Gautas apdovanojimas įpareigoja ir ateityje dirbti kūrybiškai, kad darbo ir veiklos laikrodis veiktų sklandžiai ir nesustojamai.

Kultūros centro inf.

Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“.

Besirenkančius svečius pasitiko jaunosios šokėjos, tądien virtusios „mažaisiais laikrodukais“.

Hits: 29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite