Pagėgių krašto vandens autobusas – parodoje „Adventur 2014“

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vykusioje tarptautinėje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“ VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras originaliu stendu pristatė parodos lankytojams Pagėgių krašto turizmo naujienas.

Šiemet parodos lankytojams pagėgiškiai pasiūlė ir naują turizmo paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu Nemuno upe.

Naujasis turizmo sezonas Pagėgių krašte prasidės vandens autobuso krikštynų švente, kuri vyks birželio 22 d. Nemune, Rambyno kalno papėdėje. Todėl parodos lankytojai buvo kviečiami atvykti į Pagėgių kraštą ir vasaros sezono metu išbandyti naujai teikiamą paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu numatoma stabtelėti vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas, be to, turistų laukia ir kitų atrakcijų. Kelionių organizatoriai ir kiti turizmo verslo atstovai džiaugėsi išgirdę apie planuojamus pasiplaukiojimus neįprastu vandens transportu Nemuno upe ir jau nekantraudami laukia, kol tai galės išbandyti.
Beje, Pagėgių krašto gyventojai kviečiami dalyvauti vandens autobuso vardo suteikimo konkurse, daugiau informacijos apie šį konkursą artimiausiu metu bus paskelbta Pagėgių savivaldybės tinklalapyje.
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė parodos dalyvius kvietė aplankyti atnaujintą, įdomią ir informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei originalųjį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Parodoje daugiausia dėmesio sulaukė rugpjūčio 1-9 d. organizuojamas profesionalių dailininkų pleneras ,,Donelaičio žemės ženklai“ ir rugpjūčio 11 d. vyksianti Sueiga pas Martyną Jankų. Šiemet Sueigos metu vyks poetinė impresija ,,METŲ šviesoje“, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.


Pasiilgusiems gamtos ir ramybės buvo pasiūlyta pakeliauti po Rambyno regioninį parką, užsukti į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, susipažinti su čia esančia ekspozicija bei pasinaudoti gido teikiamomis paslaugomis. Vyresnio amžiaus parodos lankytojai žinojo, kur yra šventas ir legendomis apipintas Rambyno kalnas, todėl mielai klausėsi pasakojimo apie tradicinę Joninių šventę ,,Tradicijų pynė pagal Vydūną“ ir birželio 23 d. žadėjo atvykti.
Be to, birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių vyks renginys ,,Piliakalnių legendos atgyja. Krašto žolinčių sueiga“. Toks renginys Pagėgių krašte organizuojamas pirmą kartą, tačiau stebint aktyvią Pagėgių krašto bendruomenių veiklą tikimasi, kad ilgainiui jis taps tradicinis. Vilkyškių bendruomenė kartu su dar keturiomis bendruomenėmis propaguoja Pagėgių krašto kulinarinį paveldą: renka vaistažoles, jas džiovina, ruošia mišinius, kuriuos vėliau ir realizuoja. Ne vienas vietos gyventojas bei į kraštą atvykstantys turistai ir svečiai iš kitų Lietuvos regionų yra ragavę senosios Prūsijos lobių – natūralių žolelių arbatų. Receptūras arbatų mišiniams sudaro vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. Šios arbatos dėl savo išskirtinės sudėties, skonio ir gydomųjų savybių sulaukia vis didesnio pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje.
Pagėgių krašto turizmo naujienas parodoje pristatė vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė, Vilkyškių bendruomenės atstovas Bartas Giedraitis. Beje, pasiruošti parodai padėjo ir Pagėgių krašto turizmo paslaugų teikėjai: UAB ,,Agrūnė“, UAB ,,Sprangi ašaka“, UAB ,,Senoji giria“, UAB ,,Senasis Rambynas“ ir UAB ,,Lavirga“.

Ilona Meirė
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras

Hits: 31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite