Pagėgių krašto vandens autobusas – parodoje „Adventur 2014“

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vykusioje tarptautinėje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“ VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras originaliu stendu pristatė parodos lankytojams Pagėgių krašto turizmo naujienas.

Šiemet parodos lankytojams pagėgiškiai pasiūlė ir naują turizmo paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu Nemuno upe.

Naujasis turizmo sezonas Pagėgių krašte prasidės vandens autobuso krikštynų švente, kuri vyks birželio 22 d. Nemune, Rambyno kalno papėdėje. Todėl parodos lankytojai buvo kviečiami atvykti į Pagėgių kraštą ir vasaros sezono metu išbandyti naujai teikiamą paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu numatoma stabtelėti vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas, be to, turistų laukia ir kitų atrakcijų. Kelionių organizatoriai ir kiti turizmo verslo atstovai džiaugėsi išgirdę apie planuojamus pasiplaukiojimus neįprastu vandens transportu Nemuno upe ir jau nekantraudami laukia, kol tai galės išbandyti.
Beje, Pagėgių krašto gyventojai kviečiami dalyvauti vandens autobuso vardo suteikimo konkurse, daugiau informacijos apie šį konkursą artimiausiu metu bus paskelbta Pagėgių savivaldybės tinklalapyje.
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė parodos dalyvius kvietė aplankyti atnaujintą, įdomią ir informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei originalųjį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Parodoje daugiausia dėmesio sulaukė rugpjūčio 1-9 d. organizuojamas profesionalių dailininkų pleneras ,,Donelaičio žemės ženklai“ ir rugpjūčio 11 d. vyksianti Sueiga pas Martyną Jankų. Šiemet Sueigos metu vyks poetinė impresija ,,METŲ šviesoje“, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.


Pasiilgusiems gamtos ir ramybės buvo pasiūlyta pakeliauti po Rambyno regioninį parką, užsukti į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, susipažinti su čia esančia ekspozicija bei pasinaudoti gido teikiamomis paslaugomis. Vyresnio amžiaus parodos lankytojai žinojo, kur yra šventas ir legendomis apipintas Rambyno kalnas, todėl mielai klausėsi pasakojimo apie tradicinę Joninių šventę ,,Tradicijų pynė pagal Vydūną“ ir birželio 23 d. žadėjo atvykti.
Be to, birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių vyks renginys ,,Piliakalnių legendos atgyja. Krašto žolinčių sueiga“. Toks renginys Pagėgių krašte organizuojamas pirmą kartą, tačiau stebint aktyvią Pagėgių krašto bendruomenių veiklą tikimasi, kad ilgainiui jis taps tradicinis. Vilkyškių bendruomenė kartu su dar keturiomis bendruomenėmis propaguoja Pagėgių krašto kulinarinį paveldą: renka vaistažoles, jas džiovina, ruošia mišinius, kuriuos vėliau ir realizuoja. Ne vienas vietos gyventojas bei į kraštą atvykstantys turistai ir svečiai iš kitų Lietuvos regionų yra ragavę senosios Prūsijos lobių – natūralių žolelių arbatų. Receptūras arbatų mišiniams sudaro vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. Šios arbatos dėl savo išskirtinės sudėties, skonio ir gydomųjų savybių sulaukia vis didesnio pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje.
Pagėgių krašto turizmo naujienas parodoje pristatė vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė, Vilkyškių bendruomenės atstovas Bartas Giedraitis. Beje, pasiruošti parodai padėjo ir Pagėgių krašto turizmo paslaugų teikėjai: UAB ,,Agrūnė“, UAB ,,Sprangi ašaka“, UAB ,,Senoji giria“, UAB ,,Senasis Rambynas“ ir UAB ,,Lavirga“.

Ilona Meirė
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite