Pagėgių krašto vandens autobusas – parodoje „Adventur 2014“

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vykusioje tarptautinėje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“ VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras originaliu stendu pristatė parodos lankytojams Pagėgių krašto turizmo naujienas.

Šiemet parodos lankytojams pagėgiškiai pasiūlė ir naują turizmo paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu Nemuno upe.

Naujasis turizmo sezonas Pagėgių krašte prasidės vandens autobuso krikštynų švente, kuri vyks birželio 22 d. Nemune, Rambyno kalno papėdėje. Todėl parodos lankytojai buvo kviečiami atvykti į Pagėgių kraštą ir vasaros sezono metu išbandyti naujai teikiamą paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu numatoma stabtelėti vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas, be to, turistų laukia ir kitų atrakcijų. Kelionių organizatoriai ir kiti turizmo verslo atstovai džiaugėsi išgirdę apie planuojamus pasiplaukiojimus neįprastu vandens transportu Nemuno upe ir jau nekantraudami laukia, kol tai galės išbandyti.
Beje, Pagėgių krašto gyventojai kviečiami dalyvauti vandens autobuso vardo suteikimo konkurse, daugiau informacijos apie šį konkursą artimiausiu metu bus paskelbta Pagėgių savivaldybės tinklalapyje.
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė parodos dalyvius kvietė aplankyti atnaujintą, įdomią ir informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei originalųjį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Parodoje daugiausia dėmesio sulaukė rugpjūčio 1-9 d. organizuojamas profesionalių dailininkų pleneras ,,Donelaičio žemės ženklai“ ir rugpjūčio 11 d. vyksianti Sueiga pas Martyną Jankų. Šiemet Sueigos metu vyks poetinė impresija ,,METŲ šviesoje“, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.


Pasiilgusiems gamtos ir ramybės buvo pasiūlyta pakeliauti po Rambyno regioninį parką, užsukti į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, susipažinti su čia esančia ekspozicija bei pasinaudoti gido teikiamomis paslaugomis. Vyresnio amžiaus parodos lankytojai žinojo, kur yra šventas ir legendomis apipintas Rambyno kalnas, todėl mielai klausėsi pasakojimo apie tradicinę Joninių šventę ,,Tradicijų pynė pagal Vydūną“ ir birželio 23 d. žadėjo atvykti.
Be to, birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių vyks renginys ,,Piliakalnių legendos atgyja. Krašto žolinčių sueiga“. Toks renginys Pagėgių krašte organizuojamas pirmą kartą, tačiau stebint aktyvią Pagėgių krašto bendruomenių veiklą tikimasi, kad ilgainiui jis taps tradicinis. Vilkyškių bendruomenė kartu su dar keturiomis bendruomenėmis propaguoja Pagėgių krašto kulinarinį paveldą: renka vaistažoles, jas džiovina, ruošia mišinius, kuriuos vėliau ir realizuoja. Ne vienas vietos gyventojas bei į kraštą atvykstantys turistai ir svečiai iš kitų Lietuvos regionų yra ragavę senosios Prūsijos lobių – natūralių žolelių arbatų. Receptūras arbatų mišiniams sudaro vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. Šios arbatos dėl savo išskirtinės sudėties, skonio ir gydomųjų savybių sulaukia vis didesnio pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje.
Pagėgių krašto turizmo naujienas parodoje pristatė vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė, Vilkyškių bendruomenės atstovas Bartas Giedraitis. Beje, pasiruošti parodai padėjo ir Pagėgių krašto turizmo paslaugų teikėjai: UAB ,,Agrūnė“, UAB ,,Sprangi ašaka“, UAB ,,Senoji giria“, UAB ,,Senasis Rambynas“ ir UAB ,,Lavirga“.

Ilona Meirė
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite