Pagėgių krašto vandens autobusas – parodoje „Adventur 2014“

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vykusioje tarptautinėje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“ VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras originaliu stendu pristatė parodos lankytojams Pagėgių krašto turizmo naujienas.

Šiemet parodos lankytojams pagėgiškiai pasiūlė ir naują turizmo paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu Nemuno upe.

Naujasis turizmo sezonas Pagėgių krašte prasidės vandens autobuso krikštynų švente, kuri vyks birželio 22 d. Nemune, Rambyno kalno papėdėje. Todėl parodos lankytojai buvo kviečiami atvykti į Pagėgių kraštą ir vasaros sezono metu išbandyti naujai teikiamą paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu numatoma stabtelėti vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas, be to, turistų laukia ir kitų atrakcijų. Kelionių organizatoriai ir kiti turizmo verslo atstovai džiaugėsi išgirdę apie planuojamus pasiplaukiojimus neįprastu vandens transportu Nemuno upe ir jau nekantraudami laukia, kol tai galės išbandyti.
Beje, Pagėgių krašto gyventojai kviečiami dalyvauti vandens autobuso vardo suteikimo konkurse, daugiau informacijos apie šį konkursą artimiausiu metu bus paskelbta Pagėgių savivaldybės tinklalapyje.
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė parodos dalyvius kvietė aplankyti atnaujintą, įdomią ir informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei originalųjį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Parodoje daugiausia dėmesio sulaukė rugpjūčio 1-9 d. organizuojamas profesionalių dailininkų pleneras ,,Donelaičio žemės ženklai“ ir rugpjūčio 11 d. vyksianti Sueiga pas Martyną Jankų. Šiemet Sueigos metu vyks poetinė impresija ,,METŲ šviesoje“, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.


Pasiilgusiems gamtos ir ramybės buvo pasiūlyta pakeliauti po Rambyno regioninį parką, užsukti į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, susipažinti su čia esančia ekspozicija bei pasinaudoti gido teikiamomis paslaugomis. Vyresnio amžiaus parodos lankytojai žinojo, kur yra šventas ir legendomis apipintas Rambyno kalnas, todėl mielai klausėsi pasakojimo apie tradicinę Joninių šventę ,,Tradicijų pynė pagal Vydūną“ ir birželio 23 d. žadėjo atvykti.
Be to, birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių vyks renginys ,,Piliakalnių legendos atgyja. Krašto žolinčių sueiga“. Toks renginys Pagėgių krašte organizuojamas pirmą kartą, tačiau stebint aktyvią Pagėgių krašto bendruomenių veiklą tikimasi, kad ilgainiui jis taps tradicinis. Vilkyškių bendruomenė kartu su dar keturiomis bendruomenėmis propaguoja Pagėgių krašto kulinarinį paveldą: renka vaistažoles, jas džiovina, ruošia mišinius, kuriuos vėliau ir realizuoja. Ne vienas vietos gyventojas bei į kraštą atvykstantys turistai ir svečiai iš kitų Lietuvos regionų yra ragavę senosios Prūsijos lobių – natūralių žolelių arbatų. Receptūras arbatų mišiniams sudaro vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. Šios arbatos dėl savo išskirtinės sudėties, skonio ir gydomųjų savybių sulaukia vis didesnio pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje.
Pagėgių krašto turizmo naujienas parodoje pristatė vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė, Vilkyškių bendruomenės atstovas Bartas Giedraitis. Beje, pasiruošti parodai padėjo ir Pagėgių krašto turizmo paslaugų teikėjai: UAB ,,Agrūnė“, UAB ,,Sprangi ašaka“, UAB ,,Senoji giria“, UAB ,,Senasis Rambynas“ ir UAB ,,Lavirga“.

Ilona Meirė
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite