Pagėgių krašto vandens autobusas – parodoje „Adventur 2014“

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vykusioje tarptautinėje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“ VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras originaliu stendu pristatė parodos lankytojams Pagėgių krašto turizmo naujienas.

Šiemet parodos lankytojams pagėgiškiai pasiūlė ir naują turizmo paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu Nemuno upe.

Naujasis turizmo sezonas Pagėgių krašte prasidės vandens autobuso krikštynų švente, kuri vyks birželio 22 d. Nemune, Rambyno kalno papėdėje. Todėl parodos lankytojai buvo kviečiami atvykti į Pagėgių kraštą ir vasaros sezono metu išbandyti naujai teikiamą paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu numatoma stabtelėti vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas, be to, turistų laukia ir kitų atrakcijų. Kelionių organizatoriai ir kiti turizmo verslo atstovai džiaugėsi išgirdę apie planuojamus pasiplaukiojimus neįprastu vandens transportu Nemuno upe ir jau nekantraudami laukia, kol tai galės išbandyti.
Beje, Pagėgių krašto gyventojai kviečiami dalyvauti vandens autobuso vardo suteikimo konkurse, daugiau informacijos apie šį konkursą artimiausiu metu bus paskelbta Pagėgių savivaldybės tinklalapyje.
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė parodos dalyvius kvietė aplankyti atnaujintą, įdomią ir informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei originalųjį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Parodoje daugiausia dėmesio sulaukė rugpjūčio 1-9 d. organizuojamas profesionalių dailininkų pleneras ,,Donelaičio žemės ženklai“ ir rugpjūčio 11 d. vyksianti Sueiga pas Martyną Jankų. Šiemet Sueigos metu vyks poetinė impresija ,,METŲ šviesoje“, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.


Pasiilgusiems gamtos ir ramybės buvo pasiūlyta pakeliauti po Rambyno regioninį parką, užsukti į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, susipažinti su čia esančia ekspozicija bei pasinaudoti gido teikiamomis paslaugomis. Vyresnio amžiaus parodos lankytojai žinojo, kur yra šventas ir legendomis apipintas Rambyno kalnas, todėl mielai klausėsi pasakojimo apie tradicinę Joninių šventę ,,Tradicijų pynė pagal Vydūną“ ir birželio 23 d. žadėjo atvykti.
Be to, birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių vyks renginys ,,Piliakalnių legendos atgyja. Krašto žolinčių sueiga“. Toks renginys Pagėgių krašte organizuojamas pirmą kartą, tačiau stebint aktyvią Pagėgių krašto bendruomenių veiklą tikimasi, kad ilgainiui jis taps tradicinis. Vilkyškių bendruomenė kartu su dar keturiomis bendruomenėmis propaguoja Pagėgių krašto kulinarinį paveldą: renka vaistažoles, jas džiovina, ruošia mišinius, kuriuos vėliau ir realizuoja. Ne vienas vietos gyventojas bei į kraštą atvykstantys turistai ir svečiai iš kitų Lietuvos regionų yra ragavę senosios Prūsijos lobių – natūralių žolelių arbatų. Receptūras arbatų mišiniams sudaro vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. Šios arbatos dėl savo išskirtinės sudėties, skonio ir gydomųjų savybių sulaukia vis didesnio pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje.
Pagėgių krašto turizmo naujienas parodoje pristatė vietos veiklos grupės ,,Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė, Vilkyškių bendruomenės atstovas Bartas Giedraitis. Beje, pasiruošti parodai padėjo ir Pagėgių krašto turizmo paslaugų teikėjai: UAB ,,Agrūnė“, UAB ,,Sprangi ašaka“, UAB ,,Senoji giria“, UAB ,,Senasis Rambynas“ ir UAB ,,Lavirga“.

Ilona Meirė
VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite