Pagėgių krašto ūkininkai negaus 550 tūkstančių eurų

Šiais metais visa Pagėgių savivaldybės teritorija priskirta potvynių užliejamoms žemėms, todėl ūkininkams kompensacinė išmoka už hektarą sumažėja iki 28 eurų. Mažo nepalankumo vietovėse ši išmoka yra numatyta 46 eurai už hektarą. Skirtumas – 18 eurų už hektarą mažiau. Pagėgių ūkininkams skirtoji išmoka sumažėja beveik 550 tūkst. eurų. Suma nemenka, nes prilygsta beveik 2 milijonams litų.

Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės įsakymu, išleistu šių metų balandžio 1 d., nurodyta, kad potvynių užliejamose teritorijose kompensacinė išmoka yra 28 Eur už ha. Prie potvynių užliejamų teritorijų, kuriose kliūtis ūkininkavimui sukelia periodiškai pasikartojantys potvyniai arba yra reali šių potvynių grėsmė, priskiriamos (…) Pagėgių savivaldybėje Lumpėnų, Natkiškių, Pagėgių, Stoniškių ir Vilkyškių seniūnijos. Dalis minimų teritorijų potvynių niekada nesulaukė, jų čia nebuvo ir vargu ar bus. Tačiau tokį žemių statusą, matyt, lemia ir tai, kad realus potvynis apsemia didelę dalį teritorijos, ją apskaičiavus procentais, visos žemės ir prilygintos užliejamoms. Mažo nepalankumo vietovėse už hektarą šiemet priklausytų 46 eurai. Tačiau Pagėgių krašto žemės tokio statuso jau neturi. Ūkininkai jau gauna išmokų avansus, iki kitų metų pavasario turėtų gauti visas šių metų išmokas, tad jau nebeverta tikėtis atgauti tai, kas atimta.
Pagėgių savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis „Pamarį“ informavo, kad pernai Pagėgių krašto ūkininkai gavo 4 milijonus 91 tūkstantį eurų išmokų, dar 1,354 milijono eurų sudarė kompensacinė išmoka už ūkininkavimą mažiau palankiose vietovėse. Šiais metais, kai visos žemės priskirtos užliejamoms, už hektarą bemokės po 28 eurus, ūkininkus pasieks tik 880 tūkstančių eurų šių išmokų, o negaunama suma sudarys 550 tūkstančių eurų. Kam dar aiškiau litais, tai negaunama suma bus beveik 2 milijonai litų.
Suma – didelė. A. Uselis paaiškino, kad, skiriant išmokas, esama daugybės įvairių kriterijų, vertinimo reikalavimų ir viso kito, kad nelengva visa tai suprasti. Pirmiausia dominuoja stambių ūkių, bendrovių, net pieno, mėsos perdirbimo įmonių duomenys, iš jų susiformuoja vaizdas, kad žemės ūkyje – tiesiog klestėjimas. Ir A. Uselis paminėjo tą patį, ką girdėjome Šilutės rajone: nuo 2018 metų peržiūrės žemių statusą, Pagėgių krašto žemės gali nepatekti į mažiau palankias ūkininkauti, gal būsią tik palankios ūkininkauti ir užliejamos, tai dabar esant užliejamų teritorijų sąraše ir po 2018 metų dar už hektarą mokėtų po tuos 28 eurus. „Geriau žvirblis rankoj…“ – svarstė A. Uselis.
Pagėgių krašte, anot vedėjo, vyrauja gyvulininkystė: ūkininkai laiko ir parduoda veršelių, jaučių, turi karvių, parduoda pieno. Tačiau galvijų pardavimas pelnų neneša, pieno kainos šiais metais mažėjo katastrofiškai. Tačiau Pagėgių krašto ūkininkai per praėjusius metus galvijų skaičių padidino beveik tūkstančiu, nes, anot vedėjo, reikia kažkaip pragyventi. Dabartinių duomenų apie laikomų galvijų skaičių dar nėra, o ankstesnių metų būtų tokie: 2009 m. – 14,5 tūkst., 2013 m. – 18 tūkst., 2014 m. – 19,2 tūkst.; 2013 m. laikyta 7,3 tūkst. karvių, 2014 m. – 7,6 tūkst. Tačiau šie skaičiai nereiškia, kad ūkininkų gyvenimas gerėjo ir gerėjo. Mėsinių galvijų, veršelių pardavimas ne vieną gelbėjo iš skolų, dengė nuostolius. „Ūkininkas, gavęs europinės paramos, turi vykdyti sutarties sąlygas, suktis kaip išmano, nes sutarties nevykdymas gresia tuo, kad gali tekti grąžinti gautąją paramą…“ – aiškino A. Uselis realią situaciją ir retoriškai klausė, iš ko ūkininkas grąžintų tą gautąją europinę paramą. Šito kiekvienas bijo. Tad laikomų galvijų bandos didinamos kad išgyvenus.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite