Pagėgių krašto menininkų sueiga

Pusiaužiemio suėjimas sukvietė ne itin didelį būrį menininkų, tačiau atėjusieji turėjo ką vienas kitam pasakyti. Kadangi 2014-ieji yra Arklio metai, renginio dalyviai atsinešė po šių metų simbolį, o Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė papasakojo apie arklio reikšmę lietuvio šeimoje, juk 2014-ieji – dar ir Šeimos metai.

Susirinkusius menininkus megzti šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė.

Kiekvienas dalyvis, kaip ir buvo sutarta, į renginį atskubėjo nešinas arkliuku ar žirgeliu, o štai Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkė Valentina Zdanevičienė atsinešė iš karoliukų suvertą laimės pasagą. Irenos Jurgaitienės arkliukas buvo surištas iš šieno, Rita Vidraitė arkliuką pavertė kalėdiniu meduoliu, o jos mama tautiniu ornamentu „žirgeliu“ papuošė anūkams megztas pirštines. „Žirgelio“ ornamentą panaudojo ir Elvyra Šulcienė, apmegzdama vazą. Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai. Vida Gečienė liko ištikima vašeliu nertiems darbams – ji nunėrė ne tik arkliuką bei laimės pasagą. Edmundas ir Svetlana Jašinskai prisipažino pasiilgstantys mielų vaikystės žaislų – medinių supamų ar jojamų arkliukų, todėl pasinaudodami proga pagamino ir net pademonstravo, kaip reikėtų tokį žirgelį valdyti.
Tradiciškai menininkų sueigoje nutarta kaskart išmokti kažką naujo. Šį kartą megzti su šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė. Pasak patyrusios mezgėjos, jos megztomis skraistėmis, šaliais puošiasi moterys iš daugelio šalių.
Pagėgių krašto liaudies meno draugijos įkūrėjai Valdas Gečas ir Ignas Incius padėkojo etninės veiklos specialistei Aksaverai Mikšienei už draugijos veiklos kuravimą bei krašto menininkėms Irenai Jurgaitienei ir Irenai Ramanauskienei už surengtas autorines parodas. Padėkota ir krašto menininkei Irenai Čiužauskienei, kurios darbais – rištais sodais, girliandomis – buvo išpuošta visa Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia.

Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai.

Pagal krašto menininkų sutarimą naujai padarytų darbų parodos turėtų būti organizuojamos du kartus per metus. Pirmajai 2014 metų parodai savo darbus pristatė drožėjas Edmundas Jašinskas, dekoratorė iš šiaudų Irena Čižauskienė, medžio dirbinių meistras Vaclovas Barkauskas. Paroda bus papildyta kitų krašto tautodailininkų darbais bei veiks kultūros centro mažojoje salėje iki vasario vidurio.
Kadangi neturime sąlygų mažąją salę laikyti nuolat atrakintą, maloniai prašome parodos lankytojus kreiptis į kultūros darbuotojus, dirbančius pastato antrame aukšte, kurie jums maloniai praves nedidelę ekskursiją ir pristatytas kiekvieną darbą.

Svetlana Jašinskienė

Hits: 65

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite