Pagėgių krašto menininkų sueiga

Pusiaužiemio suėjimas sukvietė ne itin didelį būrį menininkų, tačiau atėjusieji turėjo ką vienas kitam pasakyti. Kadangi 2014-ieji yra Arklio metai, renginio dalyviai atsinešė po šių metų simbolį, o Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė papasakojo apie arklio reikšmę lietuvio šeimoje, juk 2014-ieji – dar ir Šeimos metai.

Susirinkusius menininkus megzti šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė.

Kiekvienas dalyvis, kaip ir buvo sutarta, į renginį atskubėjo nešinas arkliuku ar žirgeliu, o štai Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkė Valentina Zdanevičienė atsinešė iš karoliukų suvertą laimės pasagą. Irenos Jurgaitienės arkliukas buvo surištas iš šieno, Rita Vidraitė arkliuką pavertė kalėdiniu meduoliu, o jos mama tautiniu ornamentu „žirgeliu“ papuošė anūkams megztas pirštines. „Žirgelio“ ornamentą panaudojo ir Elvyra Šulcienė, apmegzdama vazą. Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai. Vida Gečienė liko ištikima vašeliu nertiems darbams – ji nunėrė ne tik arkliuką bei laimės pasagą. Edmundas ir Svetlana Jašinskai prisipažino pasiilgstantys mielų vaikystės žaislų – medinių supamų ar jojamų arkliukų, todėl pasinaudodami proga pagamino ir net pademonstravo, kaip reikėtų tokį žirgelį valdyti.
Tradiciškai menininkų sueigoje nutarta kaskart išmokti kažką naujo. Šį kartą megzti su šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė. Pasak patyrusios mezgėjos, jos megztomis skraistėmis, šaliais puošiasi moterys iš daugelio šalių.
Pagėgių krašto liaudies meno draugijos įkūrėjai Valdas Gečas ir Ignas Incius padėkojo etninės veiklos specialistei Aksaverai Mikšienei už draugijos veiklos kuravimą bei krašto menininkėms Irenai Jurgaitienei ir Irenai Ramanauskienei už surengtas autorines parodas. Padėkota ir krašto menininkei Irenai Čiužauskienei, kurios darbais – rištais sodais, girliandomis – buvo išpuošta visa Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia.

Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai.

Pagal krašto menininkų sutarimą naujai padarytų darbų parodos turėtų būti organizuojamos du kartus per metus. Pirmajai 2014 metų parodai savo darbus pristatė drožėjas Edmundas Jašinskas, dekoratorė iš šiaudų Irena Čižauskienė, medžio dirbinių meistras Vaclovas Barkauskas. Paroda bus papildyta kitų krašto tautodailininkų darbais bei veiks kultūros centro mažojoje salėje iki vasario vidurio.
Kadangi neturime sąlygų mažąją salę laikyti nuolat atrakintą, maloniai prašome parodos lankytojus kreiptis į kultūros darbuotojus, dirbančius pastato antrame aukšte, kurie jums maloniai praves nedidelę ekskursiją ir pristatytas kiekvieną darbą.

Svetlana Jašinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite