Pagėgių krašto menininkų sueiga

Pusiaužiemio suėjimas sukvietė ne itin didelį būrį menininkų, tačiau atėjusieji turėjo ką vienas kitam pasakyti. Kadangi 2014-ieji yra Arklio metai, renginio dalyviai atsinešė po šių metų simbolį, o Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė papasakojo apie arklio reikšmę lietuvio šeimoje, juk 2014-ieji – dar ir Šeimos metai.

Susirinkusius menininkus megzti šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė.

Kiekvienas dalyvis, kaip ir buvo sutarta, į renginį atskubėjo nešinas arkliuku ar žirgeliu, o štai Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkė Valentina Zdanevičienė atsinešė iš karoliukų suvertą laimės pasagą. Irenos Jurgaitienės arkliukas buvo surištas iš šieno, Rita Vidraitė arkliuką pavertė kalėdiniu meduoliu, o jos mama tautiniu ornamentu „žirgeliu“ papuošė anūkams megztas pirštines. „Žirgelio“ ornamentą panaudojo ir Elvyra Šulcienė, apmegzdama vazą. Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai. Vida Gečienė liko ištikima vašeliu nertiems darbams – ji nunėrė ne tik arkliuką bei laimės pasagą. Edmundas ir Svetlana Jašinskai prisipažino pasiilgstantys mielų vaikystės žaislų – medinių supamų ar jojamų arkliukų, todėl pasinaudodami proga pagamino ir net pademonstravo, kaip reikėtų tokį žirgelį valdyti.
Tradiciškai menininkų sueigoje nutarta kaskart išmokti kažką naujo. Šį kartą megzti su šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė. Pasak patyrusios mezgėjos, jos megztomis skraistėmis, šaliais puošiasi moterys iš daugelio šalių.
Pagėgių krašto liaudies meno draugijos įkūrėjai Valdas Gečas ir Ignas Incius padėkojo etninės veiklos specialistei Aksaverai Mikšienei už draugijos veiklos kuravimą bei krašto menininkėms Irenai Jurgaitienei ir Irenai Ramanauskienei už surengtas autorines parodas. Padėkota ir krašto menininkei Irenai Čiužauskienei, kurios darbais – rištais sodais, girliandomis – buvo išpuošta visa Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia.

Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai.

Pagal krašto menininkų sutarimą naujai padarytų darbų parodos turėtų būti organizuojamos du kartus per metus. Pirmajai 2014 metų parodai savo darbus pristatė drožėjas Edmundas Jašinskas, dekoratorė iš šiaudų Irena Čižauskienė, medžio dirbinių meistras Vaclovas Barkauskas. Paroda bus papildyta kitų krašto tautodailininkų darbais bei veiks kultūros centro mažojoje salėje iki vasario vidurio.
Kadangi neturime sąlygų mažąją salę laikyti nuolat atrakintą, maloniai prašome parodos lankytojus kreiptis į kultūros darbuotojus, dirbančius pastato antrame aukšte, kurie jums maloniai praves nedidelę ekskursiją ir pristatytas kiekvieną darbą.

Svetlana Jašinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite