Pagėgių krašto menininkų sueiga

Pusiaužiemio suėjimas sukvietė ne itin didelį būrį menininkų, tačiau atėjusieji turėjo ką vienas kitam pasakyti. Kadangi 2014-ieji yra Arklio metai, renginio dalyviai atsinešė po šių metų simbolį, o Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė papasakojo apie arklio reikšmę lietuvio šeimoje, juk 2014-ieji – dar ir Šeimos metai.

Susirinkusius menininkus megzti šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė.

Kiekvienas dalyvis, kaip ir buvo sutarta, į renginį atskubėjo nešinas arkliuku ar žirgeliu, o štai Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkė Valentina Zdanevičienė atsinešė iš karoliukų suvertą laimės pasagą. Irenos Jurgaitienės arkliukas buvo surištas iš šieno, Rita Vidraitė arkliuką pavertė kalėdiniu meduoliu, o jos mama tautiniu ornamentu „žirgeliu“ papuošė anūkams megztas pirštines. „Žirgelio“ ornamentą panaudojo ir Elvyra Šulcienė, apmegzdama vazą. Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai. Vida Gečienė liko ištikima vašeliu nertiems darbams – ji nunėrė ne tik arkliuką bei laimės pasagą. Edmundas ir Svetlana Jašinskai prisipažino pasiilgstantys mielų vaikystės žaislų – medinių supamų ar jojamų arkliukų, todėl pasinaudodami proga pagamino ir net pademonstravo, kaip reikėtų tokį žirgelį valdyti.
Tradiciškai menininkų sueigoje nutarta kaskart išmokti kažką naujo. Šį kartą megzti su šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė. Pasak patyrusios mezgėjos, jos megztomis skraistėmis, šaliais puošiasi moterys iš daugelio šalių.
Pagėgių krašto liaudies meno draugijos įkūrėjai Valdas Gečas ir Ignas Incius padėkojo etninės veiklos specialistei Aksaverai Mikšienei už draugijos veiklos kuravimą bei krašto menininkėms Irenai Jurgaitienei ir Irenai Ramanauskienei už surengtas autorines parodas. Padėkota ir krašto menininkei Irenai Čiužauskienei, kurios darbais – rištais sodais, girliandomis – buvo išpuošta visa Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia.

Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai.

Pagal krašto menininkų sutarimą naujai padarytų darbų parodos turėtų būti organizuojamos du kartus per metus. Pirmajai 2014 metų parodai savo darbus pristatė drožėjas Edmundas Jašinskas, dekoratorė iš šiaudų Irena Čižauskienė, medžio dirbinių meistras Vaclovas Barkauskas. Paroda bus papildyta kitų krašto tautodailininkų darbais bei veiks kultūros centro mažojoje salėje iki vasario vidurio.
Kadangi neturime sąlygų mažąją salę laikyti nuolat atrakintą, maloniai prašome parodos lankytojus kreiptis į kultūros darbuotojus, dirbančius pastato antrame aukšte, kurie jums maloniai praves nedidelę ekskursiją ir pristatytas kiekvieną darbą.

Svetlana Jašinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite