Pagėgių krašto menininkų sueiga
Pusiaužiemio suėjimas sukvietė ne itin didelį būrį menininkų, tačiau atėjusieji turėjo ką vienas kitam pasakyti. Kadangi 2014-ieji yra Arklio metai, renginio dalyviai atsinešė po šių metų simbolį, o Pagėgių savivaldybės kultūros centro etninės veiklos specialistė Aksavera Mikšienė papasakojo apie arklio reikšmę lietuvio šeimoje, juk 2014-ieji – dar ir Šeimos metai.
Kiekvienas dalyvis, kaip ir buvo sutarta, į renginį atskubėjo nešinas arkliuku ar žirgeliu, o štai Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkė Valentina Zdanevičienė atsinešė iš karoliukų suvertą laimės pasagą. Irenos Jurgaitienės arkliukas buvo surištas iš šieno, Rita Vidraitė arkliuką pavertė kalėdiniu meduoliu, o jos mama tautiniu ornamentu „žirgeliu“ papuošė anūkams megztas pirštines. „Žirgelio“ ornamentą panaudojo ir Elvyra Šulcienė, apmegzdama vazą. Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai. Vida Gečienė liko ištikima vašeliu nertiems darbams – ji nunėrė ne tik arkliuką bei laimės pasagą. Edmundas ir Svetlana Jašinskai prisipažino pasiilgstantys mielų vaikystės žaislų – medinių supamų ar jojamų arkliukų, todėl pasinaudodami proga pagamino ir net pademonstravo, kaip reikėtų tokį žirgelį valdyti.
Tradiciškai menininkų sueigoje nutarta kaskart išmokti kažką naujo. Šį kartą megzti su šakute mokė stoniškietė Stasė Petrauskienė. Pasak patyrusios mezgėjos, jos megztomis skraistėmis, šaliais puošiasi moterys iš daugelio šalių.
Pagėgių krašto liaudies meno draugijos įkūrėjai Valdas Gečas ir Ignas Incius padėkojo etninės veiklos specialistei Aksaverai Mikšienei už draugijos veiklos kuravimą bei krašto menininkėms Irenai Jurgaitienei ir Irenai Ramanauskienei už surengtas autorines parodas. Padėkota ir krašto menininkei Irenai Čiužauskienei, kurios darbais – rištais sodais, girliandomis – buvo išpuošta visa Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia.

Salės sieną papuošė stoniškietės Stasės Petrauskienės paveikslas, kuriame išsiuvinėti gražuoliai žirgai.
Pagal krašto menininkų sutarimą naujai padarytų darbų parodos turėtų būti organizuojamos du kartus per metus. Pirmajai 2014 metų parodai savo darbus pristatė drožėjas Edmundas Jašinskas, dekoratorė iš šiaudų Irena Čižauskienė, medžio dirbinių meistras Vaclovas Barkauskas. Paroda bus papildyta kitų krašto tautodailininkų darbais bei veiks kultūros centro mažojoje salėje iki vasario vidurio.
Kadangi neturime sąlygų mažąją salę laikyti nuolat atrakintą, maloniai prašome parodos lankytojus kreiptis į kultūros darbuotojus, dirbančius pastato antrame aukšte, kurie jums maloniai praves nedidelę ekskursiją ir pristatytas kiekvieną darbą.
Svetlana Jašinskienė