Pagėgių gatvėmis žygiavo pasieniečiai

Penktadienį VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai 17-ą kartą minėjo savo profesinę šventę. Renginys sulaukė nemažo miestelėnų susidomėjimo. Į iškilmingą ceremonialą, vykusį Pagėgių kultūros centre, gausiai rinkosi pareigūnai ir jų artimieji, mat buvo teikiami apdovanojimai, padėkos.

Paradinėmis uniformomis pasipuošusi pasieniečių eisena sudomino ne vieną miestelėną.

Gerins sąlygas
Šventė prasidėjo iškilminga pareigūnų eisena, lydima smalsių praeivių žvilgsnių. Paskui Tauragės vaikų meno pučiamųjų orkestrą paradinėmis uniformomis pasipuošę pareigūnai žygiavo nuo Pagėgių rinktinės štabo į Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčią, kur specialiai jiems buvo laikomos šv. Mišios. Po Mišių eisena atžygiavo į Pagėgių kultūros centrą, kur įvyko oficialioji renginio dalis.
Pareigūnus sveikinęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis pasidžiaugė, kad Pagėgių rinktinė dažniausiai minima iš gerosios pusės.
„Ką reikėtų padaryti, kad pareigūnų gyvenimas būtų geresnis, kad jie neemigruotų iš Lietuvos? Džiugu, kad neseniai pavyko patvirtinti LR vidaus statuto įstatymo pakeitimus, kurie turėtų pagerinti pareigūnų darbo sąlygas. Manau, kad nuo 2017 m. turėtų ženkliai padidėti pasieniečių atlyginimai.
Smagu, kad Pagėgiuose išspręstos sienos apsaugos problemos, pastatyta moderni įranga ir rinktinės darbas gali būti pavyzdžiu kitiems. Visos Lietuvos sienų sutvarkyti taip greitai nepavyks, bet darbai vyksta, tik tam reikia laiko. Artėja laikotarpis, kai reikės atnaujinti ir modernizuoti turimą techniką. Manau kad su tuo susijusias finansines problemas pavyks išspręsti. Tai nebus sunku padaryti, kadangi Pagėgių rinktinei vadovauja energingas ir komunikabilus vadas“, – sveikindamas pareigūnus kalbėjo K. Komskis.
Prisimindamas VSAT atkūrimą, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, renginio metu prisiminė savo tarnybą. Jis pasakojo, kad tuomet specialiosios priemonės ir ginkluotė buvo labai menka, o pažeidėjų užkardymui buvo naudojami neveiksnūs įstatymai. „Gerai pamenu 1991 m. sausio 13 d., kai pačiam teko būti poste, nors tuo metu vyko pučas ir ne vienas paliko tarnybą. Buvo išties pavojingas laikotarpis, kai net tekdavo slėpti uniformą bei informaciją, kur dirbu. Tuo metu dirbome tokiomis sąlygomis, kokios buvo, bet žinojome, kad ateis geresni laikai. Džiugu šiandien salėje matyti tokį gausų jaunų, išsilavinusių pasieniečių būrį. Sveikinu jus profesinės šventės proga ir linkiu sėkmės tarnyboje“, – kalbėjo meras V. Komskis.

Oficialioji renginio dalis pradėta „Tautiška giesme“.

Demonstravo techniką
Po svečių sveikinimų, prie scenos išsirikiavo eilė pareigūnų, kurie buvo apdovanoti už ilgametį darbą bei už sėkmingą tarnybą. VSAT Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis, pasidžiaugė, kad jo žodžiai buvo išgirsti.
„Galbūt ne visada yra galimybių mus paremti, bet padėtis Pagėgiuose gerėja. Žinoma, reikia finansų technikai atnaujinti. Belieka laukti, kad ašie pinigai mus pasieks, nes LR vidaus statuto įstatymas jau yra patvirtintas“, – sakė R. Timinskis, kuris įteikė plunksnakotį ir padėką Seimo vicepirmininkui, linkėdamas pasirašyti tik gerus dokumentus.
Oficialiąją šventės dalį užbaigė grupės „Vairas“ koncertas. Po kurio Pagėgių kultūros centro kieme visi norintieji galėjo apžiūrėti pasieniečių naudojamą techniką stebėti kinologų tarnybinių šunų parodomąją programą. Nemažai miestelėnų dėmesio sulaukė užliejamose teritorijose naudojamas laivas ant oro pagalvės, amfibija, visureigis su mobilia termovizoriaus įranga, keturratis motociklas bei tarnyboje naudojami šaunamieji ginklai. Į renginį atvykę svečiai buvo vaišinami čia pat išvirta pasienietiška koše bei žuviene.

Pagėgių kultūros centro kieme buvo demonstruojama VSAT tarnyboje naudojama technika.

Renginys Palangoje
Oficialiai Pasieniečių diena minima birželio 29-ąją. Šia proga įvairūs renginiai buvo organizuojami Palangoje, kur profesinę šventę minėjo maždaug 4000 VSAT tarnautojų ir darbuotojų. Šiemet Pasieniečių diena sutampa su 95-mečiu, kai buvo pradėta kurti Lietuvos valstybės sienos apsaugos sistema. Mat 1920-ųjų vasario 1 d. buvo pradėtas formuoti I parubežinis (pasienio) pulkas, kuriam vadovauti buvo paskirtas pulkininkas leitenantas Petras Kubiliūnas. Taip pat buvo paminėtas 25-metis, kai Nepriklausomybę atgavusi Lietuva vėl pradėjo kurti savo sienų apsaugos struktūrą, t. y. dabartinę VSAT.
Oficiali Pasieniečių dienos data – birželio 29-oji – Lietuvoje pirmą kartą buvo paminėta 1922-aisiais. Tų metų sausį tuometis Lietuvos krašto apsaugos ministras Petras Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino profesinę pasieniečių dieną – birželio 29-ają – kaip Pasienio pulko šventę. 1999 m. Pasieniečių dienos minėjimas buvo atkurtas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir jos padaliniuose ji vėl pradėta kasmet minėti birželio 29-ąją.
Šiandien VSAT priklauso vidaus reikalų sistemai ir kontroliuoja, kad Šengeno sutarties valstybių išorės sienos saugumas atitiktų griežčiausius reikalavimus. Lietuvos, Šengeno erdvės narės, pasieniečių pagrindinė misija – tarnauti visuomenei garantuojant viešąjį saugumą valstybės sienos apsaugos, pagal kompetenciją – nelegalios migracijos procesų kontrolės ir saugomų objektų srityse.
Strateginis VSAT veiklos tikslas – Šengeno teisyno reikalavimus atitinkanti Lietuvos valstybės sienos apsauga bei nelegalios migracijos procesų kontrolė.
Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1 763 km. Lietuvos pasieniečiai saugo ir kontroliuoja apie dešimtadalį visos Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos, t. y. 1 tūkst. 70 km.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite