Pagėgių gatvėmis žygiavo pasieniečiai

Penktadienį VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai 17-ą kartą minėjo savo profesinę šventę. Renginys sulaukė nemažo miestelėnų susidomėjimo. Į iškilmingą ceremonialą, vykusį Pagėgių kultūros centre, gausiai rinkosi pareigūnai ir jų artimieji, mat buvo teikiami apdovanojimai, padėkos.

Paradinėmis uniformomis pasipuošusi pasieniečių eisena sudomino ne vieną miestelėną.

Gerins sąlygas
Šventė prasidėjo iškilminga pareigūnų eisena, lydima smalsių praeivių žvilgsnių. Paskui Tauragės vaikų meno pučiamųjų orkestrą paradinėmis uniformomis pasipuošę pareigūnai žygiavo nuo Pagėgių rinktinės štabo į Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčią, kur specialiai jiems buvo laikomos šv. Mišios. Po Mišių eisena atžygiavo į Pagėgių kultūros centrą, kur įvyko oficialioji renginio dalis.
Pareigūnus sveikinęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis pasidžiaugė, kad Pagėgių rinktinė dažniausiai minima iš gerosios pusės.
„Ką reikėtų padaryti, kad pareigūnų gyvenimas būtų geresnis, kad jie neemigruotų iš Lietuvos? Džiugu, kad neseniai pavyko patvirtinti LR vidaus statuto įstatymo pakeitimus, kurie turėtų pagerinti pareigūnų darbo sąlygas. Manau, kad nuo 2017 m. turėtų ženkliai padidėti pasieniečių atlyginimai.
Smagu, kad Pagėgiuose išspręstos sienos apsaugos problemos, pastatyta moderni įranga ir rinktinės darbas gali būti pavyzdžiu kitiems. Visos Lietuvos sienų sutvarkyti taip greitai nepavyks, bet darbai vyksta, tik tam reikia laiko. Artėja laikotarpis, kai reikės atnaujinti ir modernizuoti turimą techniką. Manau kad su tuo susijusias finansines problemas pavyks išspręsti. Tai nebus sunku padaryti, kadangi Pagėgių rinktinei vadovauja energingas ir komunikabilus vadas“, – sveikindamas pareigūnus kalbėjo K. Komskis.
Prisimindamas VSAT atkūrimą, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, renginio metu prisiminė savo tarnybą. Jis pasakojo, kad tuomet specialiosios priemonės ir ginkluotė buvo labai menka, o pažeidėjų užkardymui buvo naudojami neveiksnūs įstatymai. „Gerai pamenu 1991 m. sausio 13 d., kai pačiam teko būti poste, nors tuo metu vyko pučas ir ne vienas paliko tarnybą. Buvo išties pavojingas laikotarpis, kai net tekdavo slėpti uniformą bei informaciją, kur dirbu. Tuo metu dirbome tokiomis sąlygomis, kokios buvo, bet žinojome, kad ateis geresni laikai. Džiugu šiandien salėje matyti tokį gausų jaunų, išsilavinusių pasieniečių būrį. Sveikinu jus profesinės šventės proga ir linkiu sėkmės tarnyboje“, – kalbėjo meras V. Komskis.

Oficialioji renginio dalis pradėta „Tautiška giesme“.

Demonstravo techniką
Po svečių sveikinimų, prie scenos išsirikiavo eilė pareigūnų, kurie buvo apdovanoti už ilgametį darbą bei už sėkmingą tarnybą. VSAT Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis, pasidžiaugė, kad jo žodžiai buvo išgirsti.
„Galbūt ne visada yra galimybių mus paremti, bet padėtis Pagėgiuose gerėja. Žinoma, reikia finansų technikai atnaujinti. Belieka laukti, kad ašie pinigai mus pasieks, nes LR vidaus statuto įstatymas jau yra patvirtintas“, – sakė R. Timinskis, kuris įteikė plunksnakotį ir padėką Seimo vicepirmininkui, linkėdamas pasirašyti tik gerus dokumentus.
Oficialiąją šventės dalį užbaigė grupės „Vairas“ koncertas. Po kurio Pagėgių kultūros centro kieme visi norintieji galėjo apžiūrėti pasieniečių naudojamą techniką stebėti kinologų tarnybinių šunų parodomąją programą. Nemažai miestelėnų dėmesio sulaukė užliejamose teritorijose naudojamas laivas ant oro pagalvės, amfibija, visureigis su mobilia termovizoriaus įranga, keturratis motociklas bei tarnyboje naudojami šaunamieji ginklai. Į renginį atvykę svečiai buvo vaišinami čia pat išvirta pasienietiška koše bei žuviene.

Pagėgių kultūros centro kieme buvo demonstruojama VSAT tarnyboje naudojama technika.

Renginys Palangoje
Oficialiai Pasieniečių diena minima birželio 29-ąją. Šia proga įvairūs renginiai buvo organizuojami Palangoje, kur profesinę šventę minėjo maždaug 4000 VSAT tarnautojų ir darbuotojų. Šiemet Pasieniečių diena sutampa su 95-mečiu, kai buvo pradėta kurti Lietuvos valstybės sienos apsaugos sistema. Mat 1920-ųjų vasario 1 d. buvo pradėtas formuoti I parubežinis (pasienio) pulkas, kuriam vadovauti buvo paskirtas pulkininkas leitenantas Petras Kubiliūnas. Taip pat buvo paminėtas 25-metis, kai Nepriklausomybę atgavusi Lietuva vėl pradėjo kurti savo sienų apsaugos struktūrą, t. y. dabartinę VSAT.
Oficiali Pasieniečių dienos data – birželio 29-oji – Lietuvoje pirmą kartą buvo paminėta 1922-aisiais. Tų metų sausį tuometis Lietuvos krašto apsaugos ministras Petras Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino profesinę pasieniečių dieną – birželio 29-ają – kaip Pasienio pulko šventę. 1999 m. Pasieniečių dienos minėjimas buvo atkurtas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir jos padaliniuose ji vėl pradėta kasmet minėti birželio 29-ąją.
Šiandien VSAT priklauso vidaus reikalų sistemai ir kontroliuoja, kad Šengeno sutarties valstybių išorės sienos saugumas atitiktų griežčiausius reikalavimus. Lietuvos, Šengeno erdvės narės, pasieniečių pagrindinė misija – tarnauti visuomenei garantuojant viešąjį saugumą valstybės sienos apsaugos, pagal kompetenciją – nelegalios migracijos procesų kontrolės ir saugomų objektų srityse.
Strateginis VSAT veiklos tikslas – Šengeno teisyno reikalavimus atitinkanti Lietuvos valstybės sienos apsauga bei nelegalios migracijos procesų kontrolė.
Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1 763 km. Lietuvos pasieniečiai saugo ir kontroliuoja apie dešimtadalį visos Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos, t. y. 1 tūkst. 70 km.

Simonas SKUTULAS

Hits: 107

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite