Pagėgių gatvėmis žygiavo pasieniečiai

Penktadienį VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai 17-ą kartą minėjo savo profesinę šventę. Renginys sulaukė nemažo miestelėnų susidomėjimo. Į iškilmingą ceremonialą, vykusį Pagėgių kultūros centre, gausiai rinkosi pareigūnai ir jų artimieji, mat buvo teikiami apdovanojimai, padėkos.

Paradinėmis uniformomis pasipuošusi pasieniečių eisena sudomino ne vieną miestelėną.

Gerins sąlygas
Šventė prasidėjo iškilminga pareigūnų eisena, lydima smalsių praeivių žvilgsnių. Paskui Tauragės vaikų meno pučiamųjų orkestrą paradinėmis uniformomis pasipuošę pareigūnai žygiavo nuo Pagėgių rinktinės štabo į Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčią, kur specialiai jiems buvo laikomos šv. Mišios. Po Mišių eisena atžygiavo į Pagėgių kultūros centrą, kur įvyko oficialioji renginio dalis.
Pareigūnus sveikinęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis pasidžiaugė, kad Pagėgių rinktinė dažniausiai minima iš gerosios pusės.
„Ką reikėtų padaryti, kad pareigūnų gyvenimas būtų geresnis, kad jie neemigruotų iš Lietuvos? Džiugu, kad neseniai pavyko patvirtinti LR vidaus statuto įstatymo pakeitimus, kurie turėtų pagerinti pareigūnų darbo sąlygas. Manau, kad nuo 2017 m. turėtų ženkliai padidėti pasieniečių atlyginimai.
Smagu, kad Pagėgiuose išspręstos sienos apsaugos problemos, pastatyta moderni įranga ir rinktinės darbas gali būti pavyzdžiu kitiems. Visos Lietuvos sienų sutvarkyti taip greitai nepavyks, bet darbai vyksta, tik tam reikia laiko. Artėja laikotarpis, kai reikės atnaujinti ir modernizuoti turimą techniką. Manau kad su tuo susijusias finansines problemas pavyks išspręsti. Tai nebus sunku padaryti, kadangi Pagėgių rinktinei vadovauja energingas ir komunikabilus vadas“, – sveikindamas pareigūnus kalbėjo K. Komskis.
Prisimindamas VSAT atkūrimą, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, renginio metu prisiminė savo tarnybą. Jis pasakojo, kad tuomet specialiosios priemonės ir ginkluotė buvo labai menka, o pažeidėjų užkardymui buvo naudojami neveiksnūs įstatymai. „Gerai pamenu 1991 m. sausio 13 d., kai pačiam teko būti poste, nors tuo metu vyko pučas ir ne vienas paliko tarnybą. Buvo išties pavojingas laikotarpis, kai net tekdavo slėpti uniformą bei informaciją, kur dirbu. Tuo metu dirbome tokiomis sąlygomis, kokios buvo, bet žinojome, kad ateis geresni laikai. Džiugu šiandien salėje matyti tokį gausų jaunų, išsilavinusių pasieniečių būrį. Sveikinu jus profesinės šventės proga ir linkiu sėkmės tarnyboje“, – kalbėjo meras V. Komskis.

Oficialioji renginio dalis pradėta „Tautiška giesme“.

Demonstravo techniką
Po svečių sveikinimų, prie scenos išsirikiavo eilė pareigūnų, kurie buvo apdovanoti už ilgametį darbą bei už sėkmingą tarnybą. VSAT Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis, pasidžiaugė, kad jo žodžiai buvo išgirsti.
„Galbūt ne visada yra galimybių mus paremti, bet padėtis Pagėgiuose gerėja. Žinoma, reikia finansų technikai atnaujinti. Belieka laukti, kad ašie pinigai mus pasieks, nes LR vidaus statuto įstatymas jau yra patvirtintas“, – sakė R. Timinskis, kuris įteikė plunksnakotį ir padėką Seimo vicepirmininkui, linkėdamas pasirašyti tik gerus dokumentus.
Oficialiąją šventės dalį užbaigė grupės „Vairas“ koncertas. Po kurio Pagėgių kultūros centro kieme visi norintieji galėjo apžiūrėti pasieniečių naudojamą techniką stebėti kinologų tarnybinių šunų parodomąją programą. Nemažai miestelėnų dėmesio sulaukė užliejamose teritorijose naudojamas laivas ant oro pagalvės, amfibija, visureigis su mobilia termovizoriaus įranga, keturratis motociklas bei tarnyboje naudojami šaunamieji ginklai. Į renginį atvykę svečiai buvo vaišinami čia pat išvirta pasienietiška koše bei žuviene.

Pagėgių kultūros centro kieme buvo demonstruojama VSAT tarnyboje naudojama technika.

Renginys Palangoje
Oficialiai Pasieniečių diena minima birželio 29-ąją. Šia proga įvairūs renginiai buvo organizuojami Palangoje, kur profesinę šventę minėjo maždaug 4000 VSAT tarnautojų ir darbuotojų. Šiemet Pasieniečių diena sutampa su 95-mečiu, kai buvo pradėta kurti Lietuvos valstybės sienos apsaugos sistema. Mat 1920-ųjų vasario 1 d. buvo pradėtas formuoti I parubežinis (pasienio) pulkas, kuriam vadovauti buvo paskirtas pulkininkas leitenantas Petras Kubiliūnas. Taip pat buvo paminėtas 25-metis, kai Nepriklausomybę atgavusi Lietuva vėl pradėjo kurti savo sienų apsaugos struktūrą, t. y. dabartinę VSAT.
Oficiali Pasieniečių dienos data – birželio 29-oji – Lietuvoje pirmą kartą buvo paminėta 1922-aisiais. Tų metų sausį tuometis Lietuvos krašto apsaugos ministras Petras Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino profesinę pasieniečių dieną – birželio 29-ają – kaip Pasienio pulko šventę. 1999 m. Pasieniečių dienos minėjimas buvo atkurtas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir jos padaliniuose ji vėl pradėta kasmet minėti birželio 29-ąją.
Šiandien VSAT priklauso vidaus reikalų sistemai ir kontroliuoja, kad Šengeno sutarties valstybių išorės sienos saugumas atitiktų griežčiausius reikalavimus. Lietuvos, Šengeno erdvės narės, pasieniečių pagrindinė misija – tarnauti visuomenei garantuojant viešąjį saugumą valstybės sienos apsaugos, pagal kompetenciją – nelegalios migracijos procesų kontrolės ir saugomų objektų srityse.
Strateginis VSAT veiklos tikslas – Šengeno teisyno reikalavimus atitinkanti Lietuvos valstybės sienos apsauga bei nelegalios migracijos procesų kontrolė.
Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1 763 km. Lietuvos pasieniečiai saugo ir kontroliuoja apie dešimtadalį visos Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos, t. y. 1 tūkst. 70 km.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite