Pagėgiškiams būtinos reabilitacijos paslaugos

Lapkričio 8 d. Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Loreta Razutienė viešėjo RF Kaliningrado srities Gusevo (anksčiau – Gumbinė) miesto administracijoje.

Susitikimo tikslas – pasiruošti būsimam savivaldybių administracijų bendradarbiavimui, pasirašant susitarimų protokolus bei aptarti abiem pusėms svarbaus bendro projekto rengimą.
Susitikimo metu pasidžiaugta Tarptautinių ir tarpregioninių ryšių regioninės agentūros, vadovaujamos Alos Ivanovos, Tilžėje organizuota konferencija, kurios metu ir užsimezgė draugiški ir dalykiniai ryšiai su Gusevo administracija.
Pagėgių savivaldybės atstovėms buvo aprodytas miestas, supažindinta su jo istorijos faktais, pristatyta šio miesto ateitis – šalia veikiantis investuotojo „GS Group“ pramoninis „Technopolis GS“ ir kuriamas gyvenamasis kvartalas darbuotojams. Investuotojas gamina aukščiausios kokybės informacinių technologijų ir ryšių sistemų gaminius.
Aplankyta miesto ligoninė, kurioje veikia Kaliningrado srities kraujagyslių ligų gydymo centras, aptarnaujantis 9 rajonus. Su šios ligoninės gydytojais ir aptarta būsimo projekto koncepcija, bei pasirašytas bendradarbiavimo protokolas.
D. Butvydienė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad kol kas su kaimynais tik pasidalinta planais ir siekiais. Dabar to užtenka, nes dar net nepaskelbta Europos Sąjungos finansuojama programa, dar tik tariamasi rengti paraišką, kuri galėtų būti teikiama nebent kitais metais, konkrečių rezultatų Pagėgiai ir Gusevas gal tikėtis 2018 metais.
Abi savivaldybės norėtų išplėtoti ir modernizuoti pacientams būtiną reabilitacijos paslaugą: pirktų modernios įrangos, kurtų bei plėstų tam skirtus centrus. D. Butvydienė pasakojo, kad į Pagėgių slaugos ligoninę patenka vis daugiau insultą patyrusių pacientų. Tokiam žmogui būtina reabilitacija, daug įvairių procedūrų. Tam reikalingos ir patalpos, ir šiuolaikinė įranga.
Pagėgiškiai planuoja slaugos ligoninę perkelti į šalia kultūros centro esančias buvusio pirminės sveikatos priežiūros centro patalpas, tad reikia viską paruošti, sutvarkyti, įsigyti įrangos minėtam reabilitacijos centrui.
Kaimynai Guseve labiau suinteresuoti būtent asmenų po insulto reabilitacija, jie pageidautų ir lauko treniruoklių. Pagėgiškiams labai praverstų kokybiška reabilitacija ir insultą patyrusiems, ir bendroji reabilitacija po traumų, kitų ligų. Norima į pagalbą ligoniams telkti savanorius.
Tikimasi, kad bendras dviejų savivaldybių projektas suteiktų galimybę keistis medikų, reabilitacijos specialistų grupėmis, dalintis patirtimi, naujovėmis, mokytis vieniems iš kitų. Bendras Pagėgių ir Gusevo administracijų būsimasis projektas aptariamas iš anksto, nes, anot D. Butvydienės, abi pusės suinteresuotos pasiekti geriausią rezultatą, kuris būtų naudingiausias gyventojams.
Stasė Rimaitė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba gyvuoja tris dešimtmečius 

Lygiai prieš 30 metų, birželio 1 d., tuometinės Ekonomikos ministerijos nutarimu buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Veiklos trisdešimtmečio proga į šios tarnybos Šilutės biurą susirinko šios organizacijos kūrimo iniciatoriai, pirmasis jos vadovas, aktyviausi šių laikų parteriai. Kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras. Konsultantų prireikė, kai masiškai kūrėsi privatūs ūkiai VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė priminė biuro kūrimosi istoriją, papasakojo apie dabartinę veiklą. Tuo metu masiškai steigėsi privatūs ūkininkų ūkiai.

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas. Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros

Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais). Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė) Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Laistome augalus: kaip nuobodžią rutiną paversti malonia pramoga?

Perfrazuojant garsią frazę iš vieno filmo, „su dideliu augalų kiekiu ateina ir didžiulė atsakomybė juos prižiūrėti“. Kai balkonus ir terasas jau puošia galybė gėlių, o šiltnamiuose ir daržuose jau įsitaisė visų mėgstami agurkai, pomidorai bei kitos daržovės, jiems reikia vis daugiau priežiūros, taip pat – ir pakankamai vandens. Gresiančią nuobodžią laistymo rutiną ir tampomus kibirus su vandeniu galima paversti netgi visai malonia pramoga, rašoma „Fiskars“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau tam reikėtų įsiminti kelias svarbias taisykles, kurių nepaveiks net ir nepastovios oro

Taip pat skaitykite