Pagėgiai šurmuliavo „Laiko labirintuose“

Savaitgalį Pagėgiai tradiciškai buvo panirę į „Laiko labirintus“ – vyko kiekvieną rudenį organizuojama krašto šventė. Šiemetinės šventė tema buvo rudens gėrybės ir Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejus.

Pagėgių krašto šventės iš kitų miestų švenčių išsiskiria marga šventine eisena miestelio gatvėmis.

 

Sportiškiausias Tarybos narys
Šventė prasidėjo sportiniais renginiais. Prie Pagėgių pagrindinės mokyklos naujai pastatytame sporto aikštyne, varžėsi 10 krepšinio entuziastų komandų Pagėgių savivaldybės mero taurei laimėti. Jaunimo grupėje iki 16 m. nepralenkiama buvo pagėgiškių komanda „Pasmerkti“. Antrą ir trečią vietas pasidalijo komandos „Meškučiai“ iš Natkiškių ir „Nemylimi“ iš Lumpėnų. 16 m. ir vyresniųjų grupėje triumfavo Lumpėnų „Topoliai“, finale įveikę Pagegių „Draugus“. Trečioji vieta atiteko „Abiturientams“ iš Pagėgių.
Bėgimo sporto mėgėjai savo jėgas išbandyti galėjo bėgdami iš Mikytų į Pagėgius. 16-35 m. amžiaus vyrų grupėje greičiausiai iš Mikytų į Pagėgius atskuodė Karolis Gečas, aplenkęs šilutiškį Robertą Petraitį ir trečią vietą užėmusį lumpėniškį Ovidijų Kriaučiūną. Moterų 16-35 m. amžiaus grupėje nepralenkiama buvo Erika Petrikauskaitė. Antrą ir trečiąją vietas pasidalijo Auksė Tvejorinaitė ir Rasa Sabaliauskaitė.
Amžiaus grupėje virš 35 m. prizinį trejetuką sudarė: daugkartinė nugalėtoja Daiva Kaubrienė aplenkusi Ritą Gečienę ir Loretą Gečienę. Tokio pat amžiaus vyrų grupėje pirmąją ir antrąją vietas pasidalijo Eligijus Kriaučiūnas ir Aloyzas Urbikas. Trečias šioje grupėje atbėgo ir sportiškiausio Pagėgių savivaldybės tarybos nario vardą pelnė Edgaras Kuturys.

Donelaitiškos krikštynos Pagėgių stuboje.

„Krištoliniai obuoliai“ – 4 bendruomenių atstovams
Pagėgių krašto šventė oficialiai buvo pradėta šventine eisena miestelio gatvėmis, kurios priešakyje žengė Šilutės vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras ir choreografinė grupė „Pamarys“. Parado dalyvius miestelėnai ir svečiai palydėjo į Pagėgių kultūros namų aikštę, kur stovėjo scena ir prasidėjo šventiniai renginiai.
Tradiciškai buvo apdovanoti gražiausiai besitvarkantys Pagėgių krašto gyventojai. Metų ūkio titulą šiais metais laimėjo ūkininkai Regina ir Algimantas Obrikai. Gražiausios sodybos titulą pelnė Lumpėnuose gyvenantys Irena ir Arvydas Kelneriai. Už gražiausiai tvarkomą daugiabučio teritoriją Pagėgių savivaldybėje apdovanoti Vilniaus g. 8 daugiabučio namo pirmo, antro ir trečio butų gyventojai.
Už geriausiai atspindėtą šventės temą (K. Donelaičio 300 m. sukakčiai) seniūnijų kiemeliuose, Pagėgių savivaldybės mero K. Komskio specialiais „Krištoliniais obuoliais“ buvo apdovanotos Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių ir Lumpėnų bendruomenės.
Koncertinėje šventės dalyje renginio žiūrovams šoko ir dainavo įvairūs kolektyvai: Pagėgių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Marguva“, Šilgalių kaimo folkloro kolektyvas „Kamana“, Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių choras, Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“.
Vakarinėje renginio dalyje koncertavo Stasys Liupkevičius su „Armonika“, grupės „MG International“ bei „POP Ladies“.
Krašto šventę vainikavo UAB „Klaipėdos mėsinės“ dovanoti šventiniai fejerverkai.

Simonas SKUTULAS

Krašto ūkininkai savo rudens gėrybes demonstravo persirengę K. Donelaičio „Metų“ personažais.

Lumpėniškiai savo seniūnijos pavadinimą užrašė , anot jų pačių, ne vokiškai, o prūsiškai.

Šventės proga susirinkusius pasveikino Savivaldybės meras Virgilijus Komskis ir Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite