Pagėgiai šurmuliavo „Laiko labirintuose“

Savaitgalį Pagėgiai tradiciškai buvo panirę į „Laiko labirintus“ – vyko kiekvieną rudenį organizuojama krašto šventė. Šiemetinės šventė tema buvo rudens gėrybės ir Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejus.

Pagėgių krašto šventės iš kitų miestų švenčių išsiskiria marga šventine eisena miestelio gatvėmis.

 

Sportiškiausias Tarybos narys
Šventė prasidėjo sportiniais renginiais. Prie Pagėgių pagrindinės mokyklos naujai pastatytame sporto aikštyne, varžėsi 10 krepšinio entuziastų komandų Pagėgių savivaldybės mero taurei laimėti. Jaunimo grupėje iki 16 m. nepralenkiama buvo pagėgiškių komanda „Pasmerkti“. Antrą ir trečią vietas pasidalijo komandos „Meškučiai“ iš Natkiškių ir „Nemylimi“ iš Lumpėnų. 16 m. ir vyresniųjų grupėje triumfavo Lumpėnų „Topoliai“, finale įveikę Pagegių „Draugus“. Trečioji vieta atiteko „Abiturientams“ iš Pagėgių.
Bėgimo sporto mėgėjai savo jėgas išbandyti galėjo bėgdami iš Mikytų į Pagėgius. 16-35 m. amžiaus vyrų grupėje greičiausiai iš Mikytų į Pagėgius atskuodė Karolis Gečas, aplenkęs šilutiškį Robertą Petraitį ir trečią vietą užėmusį lumpėniškį Ovidijų Kriaučiūną. Moterų 16-35 m. amžiaus grupėje nepralenkiama buvo Erika Petrikauskaitė. Antrą ir trečiąją vietas pasidalijo Auksė Tvejorinaitė ir Rasa Sabaliauskaitė.
Amžiaus grupėje virš 35 m. prizinį trejetuką sudarė: daugkartinė nugalėtoja Daiva Kaubrienė aplenkusi Ritą Gečienę ir Loretą Gečienę. Tokio pat amžiaus vyrų grupėje pirmąją ir antrąją vietas pasidalijo Eligijus Kriaučiūnas ir Aloyzas Urbikas. Trečias šioje grupėje atbėgo ir sportiškiausio Pagėgių savivaldybės tarybos nario vardą pelnė Edgaras Kuturys.

Donelaitiškos krikštynos Pagėgių stuboje.

„Krištoliniai obuoliai“ – 4 bendruomenių atstovams
Pagėgių krašto šventė oficialiai buvo pradėta šventine eisena miestelio gatvėmis, kurios priešakyje žengė Šilutės vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras ir choreografinė grupė „Pamarys“. Parado dalyvius miestelėnai ir svečiai palydėjo į Pagėgių kultūros namų aikštę, kur stovėjo scena ir prasidėjo šventiniai renginiai.
Tradiciškai buvo apdovanoti gražiausiai besitvarkantys Pagėgių krašto gyventojai. Metų ūkio titulą šiais metais laimėjo ūkininkai Regina ir Algimantas Obrikai. Gražiausios sodybos titulą pelnė Lumpėnuose gyvenantys Irena ir Arvydas Kelneriai. Už gražiausiai tvarkomą daugiabučio teritoriją Pagėgių savivaldybėje apdovanoti Vilniaus g. 8 daugiabučio namo pirmo, antro ir trečio butų gyventojai.
Už geriausiai atspindėtą šventės temą (K. Donelaičio 300 m. sukakčiai) seniūnijų kiemeliuose, Pagėgių savivaldybės mero K. Komskio specialiais „Krištoliniais obuoliais“ buvo apdovanotos Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių ir Lumpėnų bendruomenės.
Koncertinėje šventės dalyje renginio žiūrovams šoko ir dainavo įvairūs kolektyvai: Pagėgių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Marguva“, Šilgalių kaimo folkloro kolektyvas „Kamana“, Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių choras, Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“.
Vakarinėje renginio dalyje koncertavo Stasys Liupkevičius su „Armonika“, grupės „MG International“ bei „POP Ladies“.
Krašto šventę vainikavo UAB „Klaipėdos mėsinės“ dovanoti šventiniai fejerverkai.

Simonas SKUTULAS

Krašto ūkininkai savo rudens gėrybes demonstravo persirengę K. Donelaičio „Metų“ personažais.

Lumpėniškiai savo seniūnijos pavadinimą užrašė , anot jų pačių, ne vokiškai, o prūsiškai.

Šventės proga susirinkusius pasveikino Savivaldybės meras Virgilijus Komskis ir Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite