Pagėgiai šurmuliavo „Laiko labirintuose“

Savaitgalį Pagėgiai tradiciškai buvo panirę į „Laiko labirintus“ – vyko kiekvieną rudenį organizuojama krašto šventė. Šiemetinės šventė tema buvo rudens gėrybės ir Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejus.

Pagėgių krašto šventės iš kitų miestų švenčių išsiskiria marga šventine eisena miestelio gatvėmis.

 

Sportiškiausias Tarybos narys
Šventė prasidėjo sportiniais renginiais. Prie Pagėgių pagrindinės mokyklos naujai pastatytame sporto aikštyne, varžėsi 10 krepšinio entuziastų komandų Pagėgių savivaldybės mero taurei laimėti. Jaunimo grupėje iki 16 m. nepralenkiama buvo pagėgiškių komanda „Pasmerkti“. Antrą ir trečią vietas pasidalijo komandos „Meškučiai“ iš Natkiškių ir „Nemylimi“ iš Lumpėnų. 16 m. ir vyresniųjų grupėje triumfavo Lumpėnų „Topoliai“, finale įveikę Pagegių „Draugus“. Trečioji vieta atiteko „Abiturientams“ iš Pagėgių.
Bėgimo sporto mėgėjai savo jėgas išbandyti galėjo bėgdami iš Mikytų į Pagėgius. 16-35 m. amžiaus vyrų grupėje greičiausiai iš Mikytų į Pagėgius atskuodė Karolis Gečas, aplenkęs šilutiškį Robertą Petraitį ir trečią vietą užėmusį lumpėniškį Ovidijų Kriaučiūną. Moterų 16-35 m. amžiaus grupėje nepralenkiama buvo Erika Petrikauskaitė. Antrą ir trečiąją vietas pasidalijo Auksė Tvejorinaitė ir Rasa Sabaliauskaitė.
Amžiaus grupėje virš 35 m. prizinį trejetuką sudarė: daugkartinė nugalėtoja Daiva Kaubrienė aplenkusi Ritą Gečienę ir Loretą Gečienę. Tokio pat amžiaus vyrų grupėje pirmąją ir antrąją vietas pasidalijo Eligijus Kriaučiūnas ir Aloyzas Urbikas. Trečias šioje grupėje atbėgo ir sportiškiausio Pagėgių savivaldybės tarybos nario vardą pelnė Edgaras Kuturys.

Donelaitiškos krikštynos Pagėgių stuboje.

„Krištoliniai obuoliai“ – 4 bendruomenių atstovams
Pagėgių krašto šventė oficialiai buvo pradėta šventine eisena miestelio gatvėmis, kurios priešakyje žengė Šilutės vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras ir choreografinė grupė „Pamarys“. Parado dalyvius miestelėnai ir svečiai palydėjo į Pagėgių kultūros namų aikštę, kur stovėjo scena ir prasidėjo šventiniai renginiai.
Tradiciškai buvo apdovanoti gražiausiai besitvarkantys Pagėgių krašto gyventojai. Metų ūkio titulą šiais metais laimėjo ūkininkai Regina ir Algimantas Obrikai. Gražiausios sodybos titulą pelnė Lumpėnuose gyvenantys Irena ir Arvydas Kelneriai. Už gražiausiai tvarkomą daugiabučio teritoriją Pagėgių savivaldybėje apdovanoti Vilniaus g. 8 daugiabučio namo pirmo, antro ir trečio butų gyventojai.
Už geriausiai atspindėtą šventės temą (K. Donelaičio 300 m. sukakčiai) seniūnijų kiemeliuose, Pagėgių savivaldybės mero K. Komskio specialiais „Krištoliniais obuoliais“ buvo apdovanotos Pagėgių, Stoniškių, Natkiškių ir Lumpėnų bendruomenės.
Koncertinėje šventės dalyje renginio žiūrovams šoko ir dainavo įvairūs kolektyvai: Pagėgių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Marguva“, Šilgalių kaimo folkloro kolektyvas „Kamana“, Pagėgių meno ir sporto mokyklos jaunių choras, Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“.
Vakarinėje renginio dalyje koncertavo Stasys Liupkevičius su „Armonika“, grupės „MG International“ bei „POP Ladies“.
Krašto šventę vainikavo UAB „Klaipėdos mėsinės“ dovanoti šventiniai fejerverkai.

Simonas SKUTULAS

Krašto ūkininkai savo rudens gėrybes demonstravo persirengę K. Donelaičio „Metų“ personažais.

Lumpėniškiai savo seniūnijos pavadinimą užrašė , anot jų pačių, ne vokiškai, o prūsiškai.

Šventės proga susirinkusius pasveikino Savivaldybės meras Virgilijus Komskis ir Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite