Pagąsdinti draugą norėjęs šilutiškis vos nesukėlė tragedijos: sudegino namus, kuriuose buvo žmonių

Šilutiškis Mantas Šarka iš dalies pripažįsta, kad tyčia padegė ir iki pamatų supleškino draugo namus. Vyras žinojo, kad viduje yra žmonių, – degė šviesa ir sklido muzika, bet tai nuo baisaus nusikaltimo jo neatgrasė.

Klaipėdos apygardos teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje 34 metų M.Šarka kaltinamas pasikėsinimu itin žiauriai nužudyti daugiau kaip du žmones, turto sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu, rengimusi padaryti nusikaltimą. Trys žmonės liko gyvi tik atsitiktinai. Vyro laukia ilgi metai už grotų.

Rado apdegusį buteliuką

Dukart teistas, tris vaikus turintis, išsituokęs, pastaruoju metu nedirbęs M.Šarka teisme savo kaltę pripažino iš dalies ir tikino, kad nieko sudeginti ar nužudyti nenorėjo, tik pagąsdinti dėl skolos ir perspėti, kad nevaikščiotų skųstis į policiją.

Viskas vyko šįmet vasarį Švėkšnos miestelyje. Pirmasis bandymas pagąsdinti užfiksuotas vasario 14-osios naktį. Iš Šilutės namo grįžęs Rimantas verandoje prie malkų krūvos pastebėjo apdegusį plastikinį buteliuką. Šiek tiek apsvilusi buvo durų apačia. Dar vieną tokį buteliuką jis pamatė ir kieme. Teisme kalbėjęs vyras teigė, kad keistą radinį nufotografavo, bet į policiją nesikreipė, nes esą jo pasakojimai apie tokius niekus pareigūnams būtų sukėlę tik juoką. Jam nekilo jokių įtarimų, kas galėjo šitaip pasielgti, nes esą neturėjo priešų, kas galėtų ryžtis tokiam baisiam žingsniui.

Žmonės išbėgo per langą

Antrasis padegimas po savaitės baigėsi daug liūdniau. „Dieną miegojau, vakare apie vienuoliktą atsikėliau ir ėmiau žiūrinėti feisbuką. Buvo prisijungęs mano klasiokas, pakviečiau jį atvažiuoti, jei nesimiega. Klausėmės muzikos, jis su mano drauge žaidė kortomis „Durnių“, aš vėl pasiėmiau telefoną.

Apie penktą ryto išgirdau tarsi barkštelėjimą į langą. Atitraukiau užuolaidą ir matau – veranda dega, ugnis iki stogo. Puoliau į garažą gesintuvo, bet iš jaudulio drebančiomis rankomis nepajėgiau atrakinti durų, o ugnis jau ir ant stogo. Iš lauko pusės išdaužiau langą, kad mano draugė ir bičiulis galėtų išlipti, pats dar šokau į namus ir surinkau dokumentus. Turėjo būti ko nors užpilta, kad taip greitai ugnis įsidegė. Be to, pūtė stiprus vėjas“, – pasakojo Rimantas. Namas sudegė iki pamatų.

Nuskriaudė buvusią mokytoją

Didesnė dalis namo priklausė Rimanto motinai, ji pati gyveno kitur. Moteris teigė, kad M.Šarką pažįsta seniai, – ji dirbo mokytoja vietos mokykloje, kurioje jis mokėsi. „Su juo kildavo daug problemų – buvo neprognozuojamas ir nevaldomas, bet tikėjausi, kad išaugs ir pasikeis į gera“, – kalbėjo moteris ir tikino, kad jokie ryšiai su buvusiu mokiniu jos nesiejo, jokių problemų nebuvo kilę. Ji nežinojo ir apie sūnaus santykius su Mantu. Apie pirmąjį pasikėsinimą padegti namus sūnus nebuvo prasitaręs.

M.Šarka kaltę pripažino iš dalies ir tikino, kad neketino sudeginti namo.  „Sudegė ne tiktai stogas ir sienos, ten buvo daug visokių daiktų – liko tik pelenų krūva. Ten buvo ir mano neįgaliojo vežimėlis, kurį virtuvėje remontavo sūnus. Ir tas sudegė. Iki miestelio negalėdavau nueiti. Geri žmonės, giminės, kaimynai, draugai sudėjo pinigų, kad nusipirkčiau naują“, – teisme graudinosi moteris. Patirtą turtinę žalą ji įvertino beveik 75 tūkst. eurų. Mažesnė sudegusio namo dalis priklausė giminaičiui, kuris jau keletą metų gyvena užsienyje. Būstas buvo tuščias, tačiau apdraustas. „Lietuvos draudimas“ nukentėjusiajam sumokėjo daugiau kaip 16 tūkst. eurų žalos atlyginimo ir jis jokių pretenzijų nebeturi.

Lankė negera nuojauta

Nors teisme iš ugnies gniaužtų laimingai ištrūkęs ir savo draugę bei bičiulį išgelbėjęs Rimantas tikino, kad po gaisro M.Šarkos neįtarė, per apklausas jis kalbėjo šiek tiek kitaip. Tada teigė, jog iš aplinkinių buvo girdėjęs Mantą kalbant, kad jis esą yra ožys, mat bičiulį skundžia policijai, todėl reikėtų jį įmesti į upę. Svarstė, gal tokios kalbos kilo dėl motinai priklausančio miško, kuriame buvo iškirsta nemažai eglių, gal dėl 200 eurų skolos. Vis dėlto po pirmojo bandymo padegti jis ėmė saugotis. „Buvo kažkokia nuojauta. Tad miegodavau dieną, o naktį kuo nors užsiimdavau, namuose degdavo šviesa“, – teisme kalbėjo Rimantas. Pasak jo, paskutinį kartą su draugu Mantu jie buvo susitikę vasario pradžioje ir normaliai pabendravo. M.Šarka parodymus teiks po visų liudytojų ir penkių nukentėjusiųjų apklausos.

Paskelbė lrytas.lt, autorė Aušra Pilaitienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje savanorystės programą baigė dvi savanorės

Šauniosios Elzė Gružaitė ir Gabija Sragauskaitė baigė 6 mėnesių trukmės jaunimo savanoriškos tarnybos programą Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje. Šios savanorystės programos baigimo proga jaunosioms savanorėms įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės, dėkota už nuoširdų prisidėjimą organizuojant bibliotekos kultūrinį ir profesinį darbą. Merginos džiaugėsi, kad turėjo puikią galimybę susipažinti su bibliotekos veiklomis ir įgyti naujos patirties. Dėkojame Elzei ir Gabijai už svarią pagalbą vykdant įvairias veiklas ir tikimės, kad įgytos žinios pravers ateityje! Jaunimo savanoriška tarnybos programa skirta 14-29 metų amžiaus jaunimui,

Kokia yra mulčerių paskirtis?

Mulčeriai yra specializuota žemės ūkio ir sodininkystės įranga, skirta augalų likučių, šakų, žolės ir kitų organinių medžiagų smulkinimui bei paskirstymui po dirvos paviršių. Šie įrenginiai yra neatsiejama dalis tvaraus ūkininkavimo praktikos, nes jie padeda pagerinti dirvožemio kokybę, sumažinti piktžolių augimą ir apsaugoti dirvą nuo erozijos.   Mulčerių veikimo principas  Mulčeriai naudoja įvairius mechaninius būdus organinėms medžiagoms smulkinti. Paprastai jie yra varomi traktoriaus, bet tai taip pat gali būti individualūs arba nešiojami įrenginiai. Mulčerių veikimo principas pagrįstas greitai besisukančiais peiliais arba

Kaip pirkti automobilį internetu?

Pirkti  automobilį internetu tampa vis populiaresnis būdas dėl jo patogumo ir galimybės palyginti įvairius pasiūlymus, be poreikio vykti į fizines parduotuves. Tačiau šis procesas taip pat turi savų iššūkių ir rizikų, kurių svarbu nepamiršti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sėkmingai įsigyti automobilį internetu.  Kaip pirkti automobilį internetu?   1. Tyrimo etapas Prieš pradedant paieškas, svarbu aiškiai nusistatyti, kokio tipo automobilio jums reikia. Apsvarstykite savo biudžetą, reikiamas funkcijas (pvz., degalų sąnaudas, erdvę, saugumo funkcijas) ir pageidaujamą markę ar modelį. Naudokite internetines svetaines

Nuo bausmės besislapstantis šilutiškis norėjo gauti VSAT leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje

Vileikių pasienio užkardos pasieniečiams įkliuvo šilutiškis, kuris už padarytą nusikalstamą veiką buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, tačiau vengė ją atlikti. 2023 m. spalį policija paskelbė jo paiešką. Liepos 22 d., pirmadienio popietę, į Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardą atvyko 34-erių šilutiškis, pageidavęs gauti leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Kam vyrui prireikė tokio leidimo (galbūt žvejybai Nemune, kurios viduriu eina valstybės siena su Rusija) ir ar būtų jį gavęs, taip ir nepaaiškėjo. Tikrindami šilutiškio pateiktus asmens dokumentus pasieniečiai nustatė,

Taip pat skaitykite