Pagarba žuvusiems JAV kareiviams

Macikų kapinėse įvyko Antrajame pasauliniame kare žuvusių JAV karių atminimui pagerbti skirta ceremonija. Šiose kapinėse Amžinam poilsiui yra atgulę trys amerikiečių lakūnai, kalėję Macikų lageryje.

JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Robert‘as Silberstein‘as į ceremonijos dalyvius kreipėsi lietuviškai.

JAV karių pagerbimo ceremonija Macikų kapinėse prasidėjo pažintimi su Macikų lagerio muziejumi. Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė papasakojo apie lagerį ir čia kalėjusiuosius. Ceremonija kapinėse buvo pradėta trimito garsais. Ceremonijoje dalyvavo JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Robert‘as Silberstein‘as, JAV ambasados gynybos ir sausumos pajėgų atašė pulkininkas Jeffrey L. Jennette‘as, JAV ambasados Gynybos ryšių pareigūnas Damian‘as Sergiu‘sas Antonescu, Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas, flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Klaipėdos įgulos kapelionas majoras Remigijus Monstvilas, Šilutės r. savivaldybės, seniūnijos atstovai. Prie paminklo žuvusiems padėti gėlių vainikai.
Klaipėdos jūrų pajėgų karininkas ir ceremonijos vadovas Audrius Vitkauskas žodį tarti pakvietė JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotoją R. Silberstein‘ą, kuris į susirinkusius kreipėsi lietuvių kalba: „Paskutinį gegužės pirmadienį buvo minima Jungtinių Valstijų valstybinė šventė „Atminimo diena“ (Memorial Day). Tą dieną prisimename JAV ginkluotose pajėgose tarnavusius ir žuvusius vyrus ir moteris, savo gyvybes paaukojusius ginant puoselėjamas vertybes. Netrukus, liepos 4-ąją amerikiečiai švęs Nepriklausomybės dieną. Abi šios datos: viena rimta, kita džiaugsminga skirtos paminėti, ką šiandien mums reiškia laisvė. Didelė garbė ir privilegija šiandien man teko pagerbti trijų amerikiečių karių atminimą. Jie atgulė Amžino poilsio šioje vietoje, šalia mūsų draugų ir sąjungininkų lietuvių, taip pat pasiaukojusių kovotojų už laisvę ir nepriklausomybę. Pagerbdami Antrojo pasaulinio karo žuvusių seržantų George B. Walker, Walter Nies ir vyresniojo seržanto William F. Teaff atminimą kartu prisimename ir kitus karius, kurie sumokėjo aukščiausiąja kaina už kitų žmonių laisvę“.
JAV atstovas atkreipė dėmesį, kad šiandien laisvei grasinama teroristiniais išpuoliais, interneto cenzūra, pilietinės visuomenės veiklos ribojimu, Krymo okupacija ir panašiais veiksmais. JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas R. Silberstein‘as kvietė nepamiršti puoselėti ir ginti laisvės, visada prisiminti žuvusius dėl laisvės.

Padėtas vainikas nuo karinių jūrų pajėgų.

Nustebinti, kad JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas kalba lietuviškai, pasidomėjome, ar nebuvo sunku išmokti šios kalbos. Ponas R. Silberstein‘as patikino, kad lietuvių kalba, nors ir nėra lengva, tačiau labai graži. Lietuvių kalbos pradėjo mokytis prieš daugiau nei metus Vašingtone, įgūdžius tobulino Lietuvoje. Be lietuvių, jis moka dar 7 pasaulio kalbas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite