Pagarba žuvusiems JAV kareiviams

Macikų kapinėse įvyko Antrajame pasauliniame kare žuvusių JAV karių atminimui pagerbti skirta ceremonija. Šiose kapinėse Amžinam poilsiui yra atgulę trys amerikiečių lakūnai, kalėję Macikų lageryje.

JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Robert‘as Silberstein‘as į ceremonijos dalyvius kreipėsi lietuviškai.

JAV karių pagerbimo ceremonija Macikų kapinėse prasidėjo pažintimi su Macikų lagerio muziejumi. Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė papasakojo apie lagerį ir čia kalėjusiuosius. Ceremonija kapinėse buvo pradėta trimito garsais. Ceremonijoje dalyvavo JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Robert‘as Silberstein‘as, JAV ambasados gynybos ir sausumos pajėgų atašė pulkininkas Jeffrey L. Jennette‘as, JAV ambasados Gynybos ryšių pareigūnas Damian‘as Sergiu‘sas Antonescu, Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas, flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Klaipėdos įgulos kapelionas majoras Remigijus Monstvilas, Šilutės r. savivaldybės, seniūnijos atstovai. Prie paminklo žuvusiems padėti gėlių vainikai.
Klaipėdos jūrų pajėgų karininkas ir ceremonijos vadovas Audrius Vitkauskas žodį tarti pakvietė JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotoją R. Silberstein‘ą, kuris į susirinkusius kreipėsi lietuvių kalba: „Paskutinį gegužės pirmadienį buvo minima Jungtinių Valstijų valstybinė šventė „Atminimo diena“ (Memorial Day). Tą dieną prisimename JAV ginkluotose pajėgose tarnavusius ir žuvusius vyrus ir moteris, savo gyvybes paaukojusius ginant puoselėjamas vertybes. Netrukus, liepos 4-ąją amerikiečiai švęs Nepriklausomybės dieną. Abi šios datos: viena rimta, kita džiaugsminga skirtos paminėti, ką šiandien mums reiškia laisvė. Didelė garbė ir privilegija šiandien man teko pagerbti trijų amerikiečių karių atminimą. Jie atgulė Amžino poilsio šioje vietoje, šalia mūsų draugų ir sąjungininkų lietuvių, taip pat pasiaukojusių kovotojų už laisvę ir nepriklausomybę. Pagerbdami Antrojo pasaulinio karo žuvusių seržantų George B. Walker, Walter Nies ir vyresniojo seržanto William F. Teaff atminimą kartu prisimename ir kitus karius, kurie sumokėjo aukščiausiąja kaina už kitų žmonių laisvę“.
JAV atstovas atkreipė dėmesį, kad šiandien laisvei grasinama teroristiniais išpuoliais, interneto cenzūra, pilietinės visuomenės veiklos ribojimu, Krymo okupacija ir panašiais veiksmais. JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas R. Silberstein‘as kvietė nepamiršti puoselėti ir ginti laisvės, visada prisiminti žuvusius dėl laisvės.

Padėtas vainikas nuo karinių jūrų pajėgų.

Nustebinti, kad JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas kalba lietuviškai, pasidomėjome, ar nebuvo sunku išmokti šios kalbos. Ponas R. Silberstein‘as patikino, kad lietuvių kalba, nors ir nėra lengva, tačiau labai graži. Lietuvių kalbos pradėjo mokytis prieš daugiau nei metus Vašingtone, įgūdžius tobulino Lietuvoje. Be lietuvių, jis moka dar 7 pasaulio kalbas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite