Pagarba žuvusiems JAV kareiviams

Macikų kapinėse įvyko Antrajame pasauliniame kare žuvusių JAV karių atminimui pagerbti skirta ceremonija. Šiose kapinėse Amžinam poilsiui yra atgulę trys amerikiečių lakūnai, kalėję Macikų lageryje.

JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Robert‘as Silberstein‘as į ceremonijos dalyvius kreipėsi lietuviškai.

JAV karių pagerbimo ceremonija Macikų kapinėse prasidėjo pažintimi su Macikų lagerio muziejumi. Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė papasakojo apie lagerį ir čia kalėjusiuosius. Ceremonija kapinėse buvo pradėta trimito garsais. Ceremonijoje dalyvavo JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Robert‘as Silberstein‘as, JAV ambasados gynybos ir sausumos pajėgų atašė pulkininkas Jeffrey L. Jennette‘as, JAV ambasados Gynybos ryšių pareigūnas Damian‘as Sergiu‘sas Antonescu, Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas, flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Klaipėdos įgulos kapelionas majoras Remigijus Monstvilas, Šilutės r. savivaldybės, seniūnijos atstovai. Prie paminklo žuvusiems padėti gėlių vainikai.
Klaipėdos jūrų pajėgų karininkas ir ceremonijos vadovas Audrius Vitkauskas žodį tarti pakvietė JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotoją R. Silberstein‘ą, kuris į susirinkusius kreipėsi lietuvių kalba: „Paskutinį gegužės pirmadienį buvo minima Jungtinių Valstijų valstybinė šventė „Atminimo diena“ (Memorial Day). Tą dieną prisimename JAV ginkluotose pajėgose tarnavusius ir žuvusius vyrus ir moteris, savo gyvybes paaukojusius ginant puoselėjamas vertybes. Netrukus, liepos 4-ąją amerikiečiai švęs Nepriklausomybės dieną. Abi šios datos: viena rimta, kita džiaugsminga skirtos paminėti, ką šiandien mums reiškia laisvė. Didelė garbė ir privilegija šiandien man teko pagerbti trijų amerikiečių karių atminimą. Jie atgulė Amžino poilsio šioje vietoje, šalia mūsų draugų ir sąjungininkų lietuvių, taip pat pasiaukojusių kovotojų už laisvę ir nepriklausomybę. Pagerbdami Antrojo pasaulinio karo žuvusių seržantų George B. Walker, Walter Nies ir vyresniojo seržanto William F. Teaff atminimą kartu prisimename ir kitus karius, kurie sumokėjo aukščiausiąja kaina už kitų žmonių laisvę“.
JAV atstovas atkreipė dėmesį, kad šiandien laisvei grasinama teroristiniais išpuoliais, interneto cenzūra, pilietinės visuomenės veiklos ribojimu, Krymo okupacija ir panašiais veiksmais. JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas R. Silberstein‘as kvietė nepamiršti puoselėti ir ginti laisvės, visada prisiminti žuvusius dėl laisvės.

Padėtas vainikas nuo karinių jūrų pajėgų.

Nustebinti, kad JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas kalba lietuviškai, pasidomėjome, ar nebuvo sunku išmokti šios kalbos. Ponas R. Silberstein‘as patikino, kad lietuvių kalba, nors ir nėra lengva, tačiau labai graži. Lietuvių kalbos pradėjo mokytis prieš daugiau nei metus Vašingtone, įgūdžius tobulino Lietuvoje. Be lietuvių, jis moka dar 7 pasaulio kalbas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite