„Padovanok gyvenimą…“

Su tokiu užrašu ketvirtadienį aikštėje prie Šilutės kultūros ir pramogų centro vėl stovėjo Nacionalinio kraujo centro ryškių spalvų palapinė ir automobilis. Neatlygintinai duoti kraujo žmonės kantriai laukė ilgoje eilėje. Birželio pabaigoje čia kraujo davė 56 vyrai, jaunuoliai, moterys, merginos. Šįkart 56 donorai jau buvo priimti iki 15 val., tad jų skaičius iki pavakarės dar išaugo.

Ne tik šie, bet ir dar kelios dešimtys žmonių kantriai stovėjo eilėje, kad galėtų neatlygintinai duoti kraujo.

Baltų ir raudonų spalvų palapinė, raudonais chalatais vilkinčios darbuotojos – iš tolo galima pastebėti, kad čia laukiama donorų. „Šilutiškiai labai aktyvūs, kantrūs, geranoriški, jų donorystė – didelis įnašas gelbstint žmonių gyvybes. Labai džiaugiamės tuo, kai tik atvykstame į šį miestą“, – kalbėjo medikės, viena per kitą girdamos Šilutės rajono žmones.
Žinoma, rajono, nes eilutėje prieš 14 val. stovėjo ir pažįstamų žmonių iš atokių rajono vietovių. Laučių bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė, stovėjusi eilutės beveik gale, nei stebėjosi, nei pyko, kad teks dar ilgai čia užtrukti. Visada geros nuotaikos ir besišypsanti jauna moteris sakė, kad praėjusį kartą duoti kraujo nepavyko – kažkas netiko. Tačiau šįkart ji buvo kantri. Turėtų pavykti. „Duodama kraujo aš padedu kitiems, galbūt kada nors taip man pagelbės…“ – sakė S. Dauskartė. Garsi kultūros darbuotoja, jau gulėdama donoro kėdėje, kaip įprasta moterims, nesutiko fotografuotis. Toje kėdėje su medicinos įranga vaizdas specifinis. Tačiau apsimokėjo pamatyti jos džiaugsmą, jos šypseną ir išgirsti, kad moteris supranta donorystės svarbą.
Eilėje stovėjo ir aukšti vyrai, ir jaunuoliai, moterys pačiame jėgų žydėjime bei merginos. Gal nedera tiek stebėtis, tačiau dabar žmonės nemėgsta ilgų eilių, o kai jose stovi, pasipiktinimo būna daug. Šioje eilėje niekas neištarė nė menkiausio pasipiktinimo žodelio. Ėmė donorų anketas, pildė, davė kraujo tyrimui, bendravo su gydytoju, nes… iki 15 val. net 13 geradarių išgirdo ačiū – šįkart jų sveikatos būklė ir tyrimai lėmė, kad duoti kraujo nebuvo leista. Užtenka ir pakilusio kraujospūdžio, o jeigu kraujyje žemas hemoglobino kiekis, jeigu neparėjo pusė metų nuo pasidarytos tatuiruotės, jeigu serga cukralige, jeigu dabar vartoja vaistus, – šių kraujo neima.

Palapinėje donorams skirtos kėdės nuolat buvo užimtos, dirbo medikės, laborantė, gydytojas ir kiti specialistai.

„Būtinai parašykite, kad labai geri Šilutės karšto žmonės, kantrūs. Žiūrėkite, saulėje stovi kokia ilga eilė, o juk jiems dar teks palūkėti. Ačiū jiems už tai“, – kalbėjo atsisveikindamos Nacionalinio kraujo centro medikės, kurių šiluma, dėkingumas, šypsenos ir buvo vienintelis atlygis žmonėms, atėjusiems duoti kraujo.
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite