„Padovanok gyvenimą…“

Su tokiu užrašu ketvirtadienį aikštėje prie Šilutės kultūros ir pramogų centro vėl stovėjo Nacionalinio kraujo centro ryškių spalvų palapinė ir automobilis. Neatlygintinai duoti kraujo žmonės kantriai laukė ilgoje eilėje. Birželio pabaigoje čia kraujo davė 56 vyrai, jaunuoliai, moterys, merginos. Šįkart 56 donorai jau buvo priimti iki 15 val., tad jų skaičius iki pavakarės dar išaugo.

Ne tik šie, bet ir dar kelios dešimtys žmonių kantriai stovėjo eilėje, kad galėtų neatlygintinai duoti kraujo.

Baltų ir raudonų spalvų palapinė, raudonais chalatais vilkinčios darbuotojos – iš tolo galima pastebėti, kad čia laukiama donorų. „Šilutiškiai labai aktyvūs, kantrūs, geranoriški, jų donorystė – didelis įnašas gelbstint žmonių gyvybes. Labai džiaugiamės tuo, kai tik atvykstame į šį miestą“, – kalbėjo medikės, viena per kitą girdamos Šilutės rajono žmones.
Žinoma, rajono, nes eilutėje prieš 14 val. stovėjo ir pažįstamų žmonių iš atokių rajono vietovių. Laučių bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė, stovėjusi eilutės beveik gale, nei stebėjosi, nei pyko, kad teks dar ilgai čia užtrukti. Visada geros nuotaikos ir besišypsanti jauna moteris sakė, kad praėjusį kartą duoti kraujo nepavyko – kažkas netiko. Tačiau šįkart ji buvo kantri. Turėtų pavykti. „Duodama kraujo aš padedu kitiems, galbūt kada nors taip man pagelbės…“ – sakė S. Dauskartė. Garsi kultūros darbuotoja, jau gulėdama donoro kėdėje, kaip įprasta moterims, nesutiko fotografuotis. Toje kėdėje su medicinos įranga vaizdas specifinis. Tačiau apsimokėjo pamatyti jos džiaugsmą, jos šypseną ir išgirsti, kad moteris supranta donorystės svarbą.
Eilėje stovėjo ir aukšti vyrai, ir jaunuoliai, moterys pačiame jėgų žydėjime bei merginos. Gal nedera tiek stebėtis, tačiau dabar žmonės nemėgsta ilgų eilių, o kai jose stovi, pasipiktinimo būna daug. Šioje eilėje niekas neištarė nė menkiausio pasipiktinimo žodelio. Ėmė donorų anketas, pildė, davė kraujo tyrimui, bendravo su gydytoju, nes… iki 15 val. net 13 geradarių išgirdo ačiū – šįkart jų sveikatos būklė ir tyrimai lėmė, kad duoti kraujo nebuvo leista. Užtenka ir pakilusio kraujospūdžio, o jeigu kraujyje žemas hemoglobino kiekis, jeigu neparėjo pusė metų nuo pasidarytos tatuiruotės, jeigu serga cukralige, jeigu dabar vartoja vaistus, – šių kraujo neima.

Palapinėje donorams skirtos kėdės nuolat buvo užimtos, dirbo medikės, laborantė, gydytojas ir kiti specialistai.

„Būtinai parašykite, kad labai geri Šilutės karšto žmonės, kantrūs. Žiūrėkite, saulėje stovi kokia ilga eilė, o juk jiems dar teks palūkėti. Ačiū jiems už tai“, – kalbėjo atsisveikindamos Nacionalinio kraujo centro medikės, kurių šiluma, dėkingumas, šypsenos ir buvo vienintelis atlygis žmonėms, atėjusiems duoti kraujo.
Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite