Padidinkite savo el. parduotuvės saugumą: 5 žingsniai

Kasmet paskelbiamos naujos interneto svetainių kūrimo tendencijos – į vartotoją orientuoti dizaino sprendimai, turinio rekomendacijos, kūrybiški organiško srauto pritraukimo būdai. Vis dėlto, šįmet didelė dalis dėmesio skiriama ne tik dizainui, bet ir duomenų saugumui užtikrinti.  Kitaip tariant, tik maksimaliai saugi interneto svetainė šiandien patraukli reikliam vartotojui. Virtualioje erdvėje galite rasti daugybę sumanių būdų pagerinti apsaugos sistemą, tačiau atrinkome 5 išties efektyvius ir nesunkiai įgyvendinamus ekspertų rekomenduojamus veiksmus. Kokie jie?

1. Maksimaliai saugus serveris

Efektyvi kiekvieno projekto aplinka prasideda nuo tinkamo serverio parinkimo. Svarbiausias kriterijus – visapusis saugumas. Be to, serveris turėtų būti pakankamai galingas tam, kad galėtumėte užtikrinti nepertraukiamą internetinės platformos darbą ir pasiekiamumą. Talpindami savo įrangą ar ją nuomodamiesi sertifikuotame, pripažintame duomenų centre, nenusivilsite. Pavyzdžiui, TIER III sertifikatą turintys duomenų centrai privalo užtikrinti pasaulinio lygmens standartus atitinkančius virtualaus ir fizinio saugumo nuostatus.

Kokį serverį rinktis? Nors rinkoje yra ne vienas novatoriškas variantas, vidutiniams ir didesniems projektams geriausia rinktis tuos serverius, kurie turi tik vienam vartotojui skirtus resursus (RAM, CPU, kt.). Keli populiarūs variantai – debesijos, arba vadinamieji Cloud serveriai bei dedikuoto serverio nuoma. Dedikuoti – idealus variantas itin dideliems, specifinių konfigūracijų reikalaujantiems projektams.

2. Perėjimas prie HHTPS

Kitas žingsnis, jei jo dar nežengėte – perėjimas nuo HTTP prie HTTPS protokolo. Papildoma S raidė koduoja žodį „saugus“. Šia pažymėtos interneto svetainės, kurios turi SSL sertifikatą. SSL (angl. k. Secure Sockets Layer) – technologija, kuri užtikrina saugų duomenų kelią tarp kelių skirtingų sistemų. Sertifikatą, kaip ir bet kokią papildomą serverių valdyme naudojamą programinę įrangą, galite iš pasirinkto patikimo paslaugos teikėjo užsisakyti internetu. Taip išvengsite kenkėjiškų atakų informacijos perdavimo metu ir net pagerinsite savo SEO rezultatus.

3. Investicija į antivirusines programas bei įskiepius

Kalbant apie programinę įrangą, svarbu investuoti į papildomus saugumo sprendimus. Nors profesionalūs duomenų centrai teikia maksimalias fizinės įrangos saugumo garantijas bei apsaugą nuo virtualių DDoS atakų, tai tikrai nėra riba. Turėdami prieigą prie savo serverio, galite įdiegti ir papildomas programas. Jei savo projektą valdote per WordPress platformą, čia taip pat yra itin didelis kenkėjiškus veiksmus blokuojančių įskiepių asortimentas.

4. Pasirūpinimas vartotojo saugumu

Specialistai pastebi, kad duomenų saugumas šiandien yra abipusio darbo rezultatas. Žinoma, didžiąją dalį turi atlikti prekių ženklų savininkai, tačiau vartotojas irgi turi prisidėti. Kaip paskatinti pirkėjus – interneto svetainės lankytojus labiau įsitraukti į šį procesą?

IT ekspertai rekomenduoja apsvarstyti išorinio programavimo (angl. k. front-end) sprendimus. Keli elementarūs pavyzdžiai:

  • įvedami reikalavimai slaptažodžiui (raidės, skaičiai, simbolių kiekis);
  • dviejų žingsnių autentifikavimas (papildomas žingsnis, patvirtinantis vartotojo tapatybę).

Atrodytų, tai paprasti sprendimai, tačiau jie turi išties daug įtakos. Juk sudėtingus slaptažodžius daug sunkiau atspėti, o dviejų žingsnių autentifikavimas apsaugo paskyrą net ir tokiu atveju. Negalvokite, kad papildomi reikalavimai vartotoją atgraso. Priešingai, atsakingas pirkėjas įvertins papildomas pastangas, pasijaus saugiau.

5. Reguliarus duomenų kopijų kūrimas

Galiausiai, reikėtų pasirūpinti sprendimais, kurie leistų efektyviai valdyti didelį informacijos srautą. Kertinis momentas čia – kopijų kūrimas (angl. k. data backup). Reguliariai kopijuojama informacija neplanuotų trikdžių atveju suteikia galimybę atkurti svarbius verslo ir vartotojų duomenis – nuo užsakymų iki prekių aprašymų ir kt. Tai automatizuotas procesas, kurio kasdien nė nepastebėsite, bet prireikus būtent tai išgelbės nuo duomenų netekimo. Jei informacijos kiekis itin didelis, siūloma kopijas laikyti atskirame serveryje.

IT specialistai pabrėžia – internetinio projekto saugumas šiandien nebėra pasirinkimas, tai nekvestionuojama kokybiškos, patikimos paslaugos dalis. Saugią ir, priešingai, nesaugią aplinką atskiria ne tik įgudusi profesionalo, bet ir vartotojo akis. Techniškai ir vizualiai „tvarkinga“ svetainė gerina prekės ženklo įvaizdį, pasitikėjimą pačiu produktu ar paslauga.

pr2022/092

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite