Naujos kokybiškos padangos ne tik išgelbės jums gyvybę, bet ir sutaupys pinigų

Padangų montavimas ir keitimas, tai svarbi automobilio priežiūros dalis. Kiekvieną pavasarį ir rudenį svarbu pasirūpinti žieminių ir vasarinių padangų keitimu. Nors daugeliui sezoninių padangų montavimas tampa paskutinės minutės galvos skausmu, padangas keisti reikia ne tik pagal metų laikus, bet ir joms nusidėvėjus.

Nusidėvėjus padangomis išauga eismo įvykių tikimybė, prailgėja stabdymo kelias bei sunaudojama daugiau degalų. Tuo tarpu naujos padangos ne tik gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų, bet ir sutaupyti pinigų. Tai investicija, kuri ilgainiui atneš daugiau naudos jūsų automobiliui ir jums. Šiame straipsnyje aptarsime kada laikas keisti padangas, kodėl naujos padangos ilgainiui pigiau nei senos ir kaip išsirinkti tinkamas.

 

Kada laikas keisti padangas?

Kelių eismo taisyklių numatyta tvarka automobilių savininkai padangas privalo keisti pavasarį (balandžio 1–10 d.) ir rudenį (lapkričio 1–10 d.). Tačiau padangas patariama atnaujinti, kuomet jų protektoriaus lygis sumažėja ir nusidėvi.

„Leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm, o vasarinių padangų 1,6 mm. Mažesnis nei leistinas protektoriaus gylis ženkliai sumažina padangų sukibimą su keliu ir kelia eismo įvykių grėsmę.”

Tinkamas protektoriaus gylis itin reikšmingas blogų eismo sąlygų metu. Važiuojant šlapia, pašalusia ar apsnigta kelio danga su netinkamu protektoriaus lygiu rizikuojama nesuvaldyti automobilio, prailgėja stabdymo kelias ir galima nuvažiuoti nuo kelio.

Padangų protektoriaus lygį galite patikrinti patys. Pirmiausiai apžiūrėkite padangas ir įsitikinkite, jog jos nėra nusidėvėjusios vienoje pusėje, nėra matomų guzų, suskeldėjimų ar įstrigusiu dalių. Tuomet pasiimkite liniuotę ir įdėkite ją tarp padangų griovelių. Dažnai gamintojai patys išlieja papildomus griovelius, rodančius saugų protektoriaus lygį.

Pastebėjus pažeidimų ar nusidėvėjimą, apsilankykite sertifikuotame automobilių servise. „Toptis“ autoserviso specialistai ne tik pasirūpins padangų keitimu ir montavimu, bet ir pakonsultuos jus apie tinkamą padangų priežiūrą. Jie atliks nuodugnią padangų analizę ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą pagal jūsų vairavimo įpročius ir biudžetą.

Apsilankykite: „Toptis“ padangų keitimas.

 

Kodėl padangos nusidėvi?

Padangų gyvavimo laikas priklauso nuo to, kiek nuvažiuojate kilometrų, jūsų vairavimo stiliaus, kelio dangos. Tačiau kelios priežastys gali pagreitinti padangų nusidėvėjimą ir dėl to jas gali tekti keisti dažniau.

  • Padangos šonai dyla greičiau nei centrinė dalis – tai reiškia, jog padangų oro slėgis yra per mažas.
  • Dyla centrinė padangos dalis – tokiu atveju tikėtina, jog padangoje yra per didelis slėgis.
  • Nudilusi viena padangos dalis – tai gali signalizuoti apie padangų slėgio problemas ar tai, jog blogai subalansuoti ratai, yra geometrijos neatitikimų.

Vienu ar kitu atveju, svarbu ne tik atnaujinti padangas, bet ir pasirūpinti, jog problema būtų kuo greičiau išspręsta.

 

Kodėl reikia keisti padangas ir kaip naujos padangos padeda sutaupyti pinigų?

Pirmiausia, padangas privaloma keisti dėl saugumo. Žiemos metu, važiuojant pašalusiu ar apsnigtu keliu, ratų su kelio danga sukibimas sumažėja. Be papildomo protektoriaus rizikuojama nesuvaldyti automobilio.

Tačiau saugumas tik viena monetos pusė. Vairuojant su tinkamomis, naujomis padangomis taip pat sutaupote pinigų. Visų pirma, naujos padangos ilgiau tarnaus, jos taip pat gali padėti sumažinti kuro išlaidas.

“A klasės padangos (aukščiausios klasės padangos pagal Europos Sąjungos standartus) gali padėti sutaupyti iki 7,5 proc. degalų palyginus su B klasės padangomis. Jos turi geresnį sukibimą ir trumpesnį stabdymo kelią.”

 

Kaip išsirinkti tinkamas padangas?

Dažniausiai padangos yra skirstomos į tris kategorijas:

  • Premium klasės padangos
  • Vidutinės klasės padangos
  • Ekonomiškos padangos

Pagrindiniai šių kategorijų skirtumai yra kaina ir kokybė. Aukščiausios klasės padangos yra pagamintos taip, kad suteiktų geriausią vairavimo patirtį, leistų nuvažiuoti dešimtis tūkstančių kilometrų ir užtikrinti keleivių saugumą ir mažas kuro sąnaudas.

Vidutinės klasės padangos siūlo geriausią santykį tarp kainos ir kokybės ir tinka tiems, kurie ieško kokybės, bet nenori viršyti biudžeto. Tuo tarpu ekonomiškos padangos, tai pigiausias ir ne visuomet aukščiausios kokybės pasirinkimas. Į šią kategoriją įeina dėvėtos, restauruotos padangos. Rinkdamiesi žemiausias kainas, ne visuomet išlošite. Su dėvėtomis ar prastai restauruotomis padangomis rizikuojate sukelti eismo įvykį, taip pat jas būtina keisti dažniau.

Išsirinkti jums tinkamiausias padangas padės sertifikuoti padangų pardavėjai ar autoserviso darbuotojai. Radus padangas, „Toptis“ pasirūpins padangų montavimu, balansavimu ir saugojimu. Apsilankykite!

pr2021/110

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite