Naujos kokybiškos padangos ne tik išgelbės jums gyvybę, bet ir sutaupys pinigų

Padangų montavimas ir keitimas, tai svarbi automobilio priežiūros dalis. Kiekvieną pavasarį ir rudenį svarbu pasirūpinti žieminių ir vasarinių padangų keitimu. Nors daugeliui sezoninių padangų montavimas tampa paskutinės minutės galvos skausmu, padangas keisti reikia ne tik pagal metų laikus, bet ir joms nusidėvėjus.

Nusidėvėjus padangomis išauga eismo įvykių tikimybė, prailgėja stabdymo kelias bei sunaudojama daugiau degalų. Tuo tarpu naujos padangos ne tik gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų, bet ir sutaupyti pinigų. Tai investicija, kuri ilgainiui atneš daugiau naudos jūsų automobiliui ir jums. Šiame straipsnyje aptarsime kada laikas keisti padangas, kodėl naujos padangos ilgainiui pigiau nei senos ir kaip išsirinkti tinkamas.

 

Kada laikas keisti padangas?

Kelių eismo taisyklių numatyta tvarka automobilių savininkai padangas privalo keisti pavasarį (balandžio 1–10 d.) ir rudenį (lapkričio 1–10 d.). Tačiau padangas patariama atnaujinti, kuomet jų protektoriaus lygis sumažėja ir nusidėvi.

„Leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm, o vasarinių padangų 1,6 mm. Mažesnis nei leistinas protektoriaus gylis ženkliai sumažina padangų sukibimą su keliu ir kelia eismo įvykių grėsmę.”

Tinkamas protektoriaus gylis itin reikšmingas blogų eismo sąlygų metu. Važiuojant šlapia, pašalusia ar apsnigta kelio danga su netinkamu protektoriaus lygiu rizikuojama nesuvaldyti automobilio, prailgėja stabdymo kelias ir galima nuvažiuoti nuo kelio.

Padangų protektoriaus lygį galite patikrinti patys. Pirmiausiai apžiūrėkite padangas ir įsitikinkite, jog jos nėra nusidėvėjusios vienoje pusėje, nėra matomų guzų, suskeldėjimų ar įstrigusiu dalių. Tuomet pasiimkite liniuotę ir įdėkite ją tarp padangų griovelių. Dažnai gamintojai patys išlieja papildomus griovelius, rodančius saugų protektoriaus lygį.

Pastebėjus pažeidimų ar nusidėvėjimą, apsilankykite sertifikuotame automobilių servise. „Toptis“ autoserviso specialistai ne tik pasirūpins padangų keitimu ir montavimu, bet ir pakonsultuos jus apie tinkamą padangų priežiūrą. Jie atliks nuodugnią padangų analizę ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą pagal jūsų vairavimo įpročius ir biudžetą.

Apsilankykite: „Toptis“ padangų keitimas.

 

Kodėl padangos nusidėvi?

Padangų gyvavimo laikas priklauso nuo to, kiek nuvažiuojate kilometrų, jūsų vairavimo stiliaus, kelio dangos. Tačiau kelios priežastys gali pagreitinti padangų nusidėvėjimą ir dėl to jas gali tekti keisti dažniau.

  • Padangos šonai dyla greičiau nei centrinė dalis – tai reiškia, jog padangų oro slėgis yra per mažas.
  • Dyla centrinė padangos dalis – tokiu atveju tikėtina, jog padangoje yra per didelis slėgis.
  • Nudilusi viena padangos dalis – tai gali signalizuoti apie padangų slėgio problemas ar tai, jog blogai subalansuoti ratai, yra geometrijos neatitikimų.

Vienu ar kitu atveju, svarbu ne tik atnaujinti padangas, bet ir pasirūpinti, jog problema būtų kuo greičiau išspręsta.

 

Kodėl reikia keisti padangas ir kaip naujos padangos padeda sutaupyti pinigų?

Pirmiausia, padangas privaloma keisti dėl saugumo. Žiemos metu, važiuojant pašalusiu ar apsnigtu keliu, ratų su kelio danga sukibimas sumažėja. Be papildomo protektoriaus rizikuojama nesuvaldyti automobilio.

Tačiau saugumas tik viena monetos pusė. Vairuojant su tinkamomis, naujomis padangomis taip pat sutaupote pinigų. Visų pirma, naujos padangos ilgiau tarnaus, jos taip pat gali padėti sumažinti kuro išlaidas.

“A klasės padangos (aukščiausios klasės padangos pagal Europos Sąjungos standartus) gali padėti sutaupyti iki 7,5 proc. degalų palyginus su B klasės padangomis. Jos turi geresnį sukibimą ir trumpesnį stabdymo kelią.”

 

Kaip išsirinkti tinkamas padangas?

Dažniausiai padangos yra skirstomos į tris kategorijas:

  • Premium klasės padangos
  • Vidutinės klasės padangos
  • Ekonomiškos padangos

Pagrindiniai šių kategorijų skirtumai yra kaina ir kokybė. Aukščiausios klasės padangos yra pagamintos taip, kad suteiktų geriausią vairavimo patirtį, leistų nuvažiuoti dešimtis tūkstančių kilometrų ir užtikrinti keleivių saugumą ir mažas kuro sąnaudas.

Vidutinės klasės padangos siūlo geriausią santykį tarp kainos ir kokybės ir tinka tiems, kurie ieško kokybės, bet nenori viršyti biudžeto. Tuo tarpu ekonomiškos padangos, tai pigiausias ir ne visuomet aukščiausios kokybės pasirinkimas. Į šią kategoriją įeina dėvėtos, restauruotos padangos. Rinkdamiesi žemiausias kainas, ne visuomet išlošite. Su dėvėtomis ar prastai restauruotomis padangomis rizikuojate sukelti eismo įvykį, taip pat jas būtina keisti dažniau.

Išsirinkti jums tinkamiausias padangas padės sertifikuoti padangų pardavėjai ar autoserviso darbuotojai. Radus padangas, „Toptis“ pasirūpins padangų montavimu, balansavimu ir saugojimu. Apsilankykite!

pr2021/110

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policijos pareigūnai įspėja: sukčiai nesnaudžia!

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuo 2022 m. pradžios dėl sukčiavimo, pagal LR baudžiamojo kodekso 182 straipsnį, pradėjo 28 ikiteisminius tyrimus. Pareigūnai pastebi, kad šios nusikalstamos veikos intensyvėja, todėl ragina gyventojus būti budriais ir neleisti sukčiams pasinaudoti jūsų patiklumu. Nespauskite gautos melagingos nuorodos! Per pirmąsias gegužės mėnesio dienas pareigūnai pradėjo 6 ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo atvejų. Gegužės 3 d. vyras, gim. 1974 m., telefonu gavęs „banko“ žinutę su nurodyta nuoroda, ją paspaudė ir, suvedęs prašomus savo banko duomenis, sąskaitoje

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Taip pat skaitykite