Naujos kokybiškos padangos ne tik išgelbės jums gyvybę, bet ir sutaupys pinigų

Padangų montavimas ir keitimas, tai svarbi automobilio priežiūros dalis. Kiekvieną pavasarį ir rudenį svarbu pasirūpinti žieminių ir vasarinių padangų keitimu. Nors daugeliui sezoninių padangų montavimas tampa paskutinės minutės galvos skausmu, padangas keisti reikia ne tik pagal metų laikus, bet ir joms nusidėvėjus.

Nusidėvėjus padangomis išauga eismo įvykių tikimybė, prailgėja stabdymo kelias bei sunaudojama daugiau degalų. Tuo tarpu naujos padangos ne tik gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų, bet ir sutaupyti pinigų. Tai investicija, kuri ilgainiui atneš daugiau naudos jūsų automobiliui ir jums. Šiame straipsnyje aptarsime kada laikas keisti padangas, kodėl naujos padangos ilgainiui pigiau nei senos ir kaip išsirinkti tinkamas.

 

Kada laikas keisti padangas?

Kelių eismo taisyklių numatyta tvarka automobilių savininkai padangas privalo keisti pavasarį (balandžio 1–10 d.) ir rudenį (lapkričio 1–10 d.). Tačiau padangas patariama atnaujinti, kuomet jų protektoriaus lygis sumažėja ir nusidėvi.

„Leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm, o vasarinių padangų 1,6 mm. Mažesnis nei leistinas protektoriaus gylis ženkliai sumažina padangų sukibimą su keliu ir kelia eismo įvykių grėsmę.”

Tinkamas protektoriaus gylis itin reikšmingas blogų eismo sąlygų metu. Važiuojant šlapia, pašalusia ar apsnigta kelio danga su netinkamu protektoriaus lygiu rizikuojama nesuvaldyti automobilio, prailgėja stabdymo kelias ir galima nuvažiuoti nuo kelio.

Padangų protektoriaus lygį galite patikrinti patys. Pirmiausiai apžiūrėkite padangas ir įsitikinkite, jog jos nėra nusidėvėjusios vienoje pusėje, nėra matomų guzų, suskeldėjimų ar įstrigusiu dalių. Tuomet pasiimkite liniuotę ir įdėkite ją tarp padangų griovelių. Dažnai gamintojai patys išlieja papildomus griovelius, rodančius saugų protektoriaus lygį.

Pastebėjus pažeidimų ar nusidėvėjimą, apsilankykite sertifikuotame automobilių servise. „Toptis“ autoserviso specialistai ne tik pasirūpins padangų keitimu ir montavimu, bet ir pakonsultuos jus apie tinkamą padangų priežiūrą. Jie atliks nuodugnią padangų analizę ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą pagal jūsų vairavimo įpročius ir biudžetą.

Apsilankykite: „Toptis“ padangų keitimas.

 

Kodėl padangos nusidėvi?

Padangų gyvavimo laikas priklauso nuo to, kiek nuvažiuojate kilometrų, jūsų vairavimo stiliaus, kelio dangos. Tačiau kelios priežastys gali pagreitinti padangų nusidėvėjimą ir dėl to jas gali tekti keisti dažniau.

  • Padangos šonai dyla greičiau nei centrinė dalis – tai reiškia, jog padangų oro slėgis yra per mažas.
  • Dyla centrinė padangos dalis – tokiu atveju tikėtina, jog padangoje yra per didelis slėgis.
  • Nudilusi viena padangos dalis – tai gali signalizuoti apie padangų slėgio problemas ar tai, jog blogai subalansuoti ratai, yra geometrijos neatitikimų.

Vienu ar kitu atveju, svarbu ne tik atnaujinti padangas, bet ir pasirūpinti, jog problema būtų kuo greičiau išspręsta.

 

Kodėl reikia keisti padangas ir kaip naujos padangos padeda sutaupyti pinigų?

Pirmiausia, padangas privaloma keisti dėl saugumo. Žiemos metu, važiuojant pašalusiu ar apsnigtu keliu, ratų su kelio danga sukibimas sumažėja. Be papildomo protektoriaus rizikuojama nesuvaldyti automobilio.

Tačiau saugumas tik viena monetos pusė. Vairuojant su tinkamomis, naujomis padangomis taip pat sutaupote pinigų. Visų pirma, naujos padangos ilgiau tarnaus, jos taip pat gali padėti sumažinti kuro išlaidas.

“A klasės padangos (aukščiausios klasės padangos pagal Europos Sąjungos standartus) gali padėti sutaupyti iki 7,5 proc. degalų palyginus su B klasės padangomis. Jos turi geresnį sukibimą ir trumpesnį stabdymo kelią.”

 

Kaip išsirinkti tinkamas padangas?

Dažniausiai padangos yra skirstomos į tris kategorijas:

  • Premium klasės padangos
  • Vidutinės klasės padangos
  • Ekonomiškos padangos

Pagrindiniai šių kategorijų skirtumai yra kaina ir kokybė. Aukščiausios klasės padangos yra pagamintos taip, kad suteiktų geriausią vairavimo patirtį, leistų nuvažiuoti dešimtis tūkstančių kilometrų ir užtikrinti keleivių saugumą ir mažas kuro sąnaudas.

Vidutinės klasės padangos siūlo geriausią santykį tarp kainos ir kokybės ir tinka tiems, kurie ieško kokybės, bet nenori viršyti biudžeto. Tuo tarpu ekonomiškos padangos, tai pigiausias ir ne visuomet aukščiausios kokybės pasirinkimas. Į šią kategoriją įeina dėvėtos, restauruotos padangos. Rinkdamiesi žemiausias kainas, ne visuomet išlošite. Su dėvėtomis ar prastai restauruotomis padangomis rizikuojate sukelti eismo įvykį, taip pat jas būtina keisti dažniau.

Išsirinkti jums tinkamiausias padangas padės sertifikuoti padangų pardavėjai ar autoserviso darbuotojai. Radus padangas, „Toptis“ pasirūpins padangų montavimu, balansavimu ir saugojimu. Apsilankykite!

pr2021/110

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite