Ožkos suplaukė į „Tikrų kleckų balių“

Gegužės 14-osios pavakarę Pagryniuose esanti Jeronimo užeiga svetingai priėmė arti 120 svetelių. „Pamario ožkų“ komisaras Marijus Budraitis paskelbė: jau devintą kartą Šilutė sulaukė tokios humoristinės šventės, tradiciškai rengiamos Spaudos dienos proga. Į „Tikrų kleckų balių“ susirinkusi publika šiemet išsiskyrė svečių gausa ir įvairove. Dalyvavo net trys tikri merai ir vienas taip pasivadinęs.

Nors šiemet „Pamario ožkos“ buvo surengtos jau devintą kartą, visiems pažįstami vietos politikai Arvydas Jakas ir Algirdas Balčytis tradiciškai susikibo publikai aiškindami, kas ta ožka. „Arvydai, ožka – tai ne kaziolai ir ožiai, bet žuvis“, – springo juoku Algirdas. Prie mikrofono vėl veržėsi A. Jakas…
Kokia tai ožka, priminė kvietimą puošusi žuvis, paverta iešmu su užrašu: Pamario ožka. Iš tikrųjų po žodžiu OŽKA iš pradžių būta užšifruota: originalių žurnalistų kūrybinė asociacija, Spaudos dienos proga šmaikščiai įvertinanti metų įdomiausius įvykius, politikus, jų poelgius bei kalbas. Tada vietos televizijos laidų kūrėjas Marijus Budraitis, atsitraukęs nuo eilėraščių rašymo, panyra į humoro gelmes. Devintųjų „Pamario ožkų“ baliuje buvo paskelbtos 9 šmaikščios nominacijos, pretendentai jas gauti bei nugalėtojai.
Kas alkanas juoksis? Tad po darbo į renginį sugužėję svečiai silkę su neluptomis virtomis bulvėmis, ragavo šaltienos, lašinių su raugintais agurkais, srėbė tikro rūgpieno, o netrukus ant stalų gulė karšti vėdarai, kugelis, cepelinai, menės centre ant tikros ugnies spirgėjo kiaušinienė su spirgais. Ne vienam taukai per barzdą varvėjo.
Tarp svečių – vietos valdžia ir politikai, verslo ir kitų sričių garsenybės. Kaip politikoje įprasta – keturi dideli stalai reiškė keturias dideles frakcijas. Anot „Pamario ožkų“ komisaro M. Budraičio, viską pasako frakcijų turtai. Bene ilgiausią stalą apsėdo frakcija, turinti Šilutės uostą, Rusnės salą, polderius, regioninę ligoninę, banką, baldų ir sūrių gamyklas, valdanti elektros ūkį ir t. t. Kita frakcija – įtakingiausia. Čia vietą rado Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, tikri Tauragės, Pagėgių ir Neringos merai Sigitas Mičiulis, Virginijus Komskis ir Darius Jasaitis, šalia jų įsitaisė ir „tikras“ vietinis meras Vytautas Laurinaitis. Įtakingųjų frakcijoje dar buvo Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius.
Trečioji frakcija – ta, kurios esą bijo visos kitos: „Šilutės naujienų“ ir „Pamario“ laikraščių redakcijų, vietos televizijos ir „Šarūno reklamos“ kolektyvai kartu su bibliotekos damomis bei kažkodėl prie šios frakcijos prisiglaudusia porele Alvidu Šimelioniu ir Arūnu Pupšiu…
„Mišrūnų“ frakcija turėjo Europos Parlamento narį Bronį Ropę, trumpam į vicemero postą vėl sugrįžusį Virgilijų Pozingų, autobusų parką, kredito uniją su visais kioskeliais, žemės ūkio mokykla ir … „Pamario“ orkestru. Vakaro kleckų grupė šįkart buvo garsieji „Sadūnai“.
9 nominacijos
„Metų sodininko“ nominacijos nugalėtoju tapo A. Jakas, nusprendęs į teisiamųjų suolą pasodinti V. Pozingį ir merą V. Laurinaitį už galimai netiesos sakymą per vietinę televiziją ir už tiesioginį medetkų sėklų platinimą ir jų poluliacijos praplėtimą Pamario krašte artėjant rinkimams. Nugalėtojui teko žurnalo „Mūsų sodai“ prenumerata ir pundelis Vainute tikro mero V. Laurinaičio užaugintų ridikėlių. Nugalėtojui pavydėjo kiti dar trys pretendentai: rajono socialdemokratai ir jų lyderis Sigitas Šeputis, į Civilinės saugos skyriaus vedėjo kėdę pasodinę A. Gorodecką, „Šilutės krašto“ frakcija ir Šarūnas Laužikas, savo politiniame saulėlydyje sėkmingai atlikęs vicemerų persodinimo operaciją, po kurios sužaliavo V. Pozingio sėkmės ir pinigų medis…
„Metų dirigentu“ paskelbtas socialdemokratų ateities rezervas Arūnas Pupšys, gana sėkmingai atliekantis pagrindinio dirigento partijoje funkcijas, priverčiantis skyriaus elitą atnaujinti ir keisti koncertinį repertuarą. „Metų dirigento“ licenciją A. Pupšiui išduos Vainuto seniūnijos Jono Budrecko patentų kontora. Voką atplėšęs ir šį nugalėtoją paskelbęs Neringos tikras meras D. Jasaitis pripažino, kad Šilutės krašto politikai bus tikri profesionalai, atlaikę dvejus rinkimus galės pakonsultuoti ir neringiškius.
„Metų ekstrasensu“ nominuotas Steponas Kazlauskas, Šilutės TV laidoje paskelbęs spiritizmo seanso metu Miško gatvėje sužinojęs, kad po 2-3 dienų gėrimo A. Jakas pasekė savo remiamo rašytojo pėdomis ir sukūrė dviejų puslapių rinkiminę odę „Balsai perkami bendrabučiuose“. Dovanų S. Kazlauskas gavo baltas pirštines, žvakę ir lėkštę, kad sužinotų, ar partija „Tvarka ir teisingumas“ pateks kitą kadenciją į Seimą.
Nominacijos „Metų drąsa“ nugalėtoju pripažintas „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas, pinigų keitimo išvakarėse visas savo litų atsargas atnešęs ne į biblioteką, o ne į banką. Nominantą paskelbęs tikras Pagėgių meras V. Komskis padėkojo Šilutei už prieš 15 metų suteiktą nepriklausomybę, kai tos laisvės esama tiek trumpai, tokių ožkų renginio pagėgiškiai neturi. Kai Šilutės sulauks 10-ųjų ožkų, gal Pagėgiai irgi ką nors turės. P. Skutulas apdovanotas dalykiniais litų konvertavimo į eurus pietumis su bankininku Aidu Rageliu, o bibliotekininkės įteikė pinigams taupyti skirtas ilgas kojines…
Pagerbimas
M. Budraitis kreipėsi į naująjį vicemerą V. Pozingį, prašydamas atnešti dvi kėdes su minkštomis pagalvėlėmis, ant kurių pasodino „Šilutės naujienų“ redaktorę Skirmantę Galvydę ir „Pamario“ laikraščio redaktorių P. Skutulą. Šalia priklaupė M. Budraitis ir „Šarūno reklamos“ savininkas Šarūnas Stancikas. Užtat už jų nugarų buvo sustatyti trys tikri kaimyniniai merai ir „tikras“ Šilutės meras.
Kvapus skleidė merų rankose ant medinių lentelių patiesti ir nepajudinamai pritvirtinti rūkyti unguriai. Nuotrauka prisiminimui su potekste, kas yra tikroji valdžia…
Kitų nominacijų nugalėtojai
Aštuntą kadenciją Neringos savivaldybės tarybos narys, Lietuvos buriuotojų asociacijos prezidentas Arūnas Burkšas paskelbė, kad „Metų sportininko“ vardas tenka merui V. Laurinaičiui, kuris nepralenkiamas ėjimo rungtyje, nes apėjęs daugumos daugiabučių namų laiptines ir pabendravęs su būsimais rinkėjais prie tikro mero šokolado ir arbatos puodelio. Dovanų nugalėtojas gavo tikro mero kefyro „10 vietų“, tikro mero draugų dešros, tikro mero sūrio „Liliputas“ ir tikro mero šokoladinio kremo „Nutela“.
Seimo vicepirmininkas K. Komskis atplėšė voką ir paskelbė „Metų pirkinio“ nominantą – savivaldybę, nupirkusią kalvystės šedevrą – vartus H. Šojaus dvaro ansambliui, kuriuos kritiškai įvertino pats kalvystės ir paminklų nepriklausomos ekspertizės aljanso „Pas Algirdą“ vyriausiasis ekspertas Algirdas Balčytis, lakoniškai reziumavęs: „Dvarui netinka. Fermai būtų geri“. Čia A. Balčytis, dovanų gavęs buteliuką, neištvėrė ir pasipiktino: „Butelka yra – stikliuko nėra…“ M. Budraitis nuramino: „Kelyje laukia policija su stikliukais….“
Seimo narys Artūras Skardžius neparagintas apdovanojo M. Budraitį: „Pamario ožkoms – nuo Seimo ožių“ ir paskelbė „Metų porą“. Tai – valdančiosios koalicijos idealusis mero Vytauto ir direktoriaus Sigito tandemas, kurio takoskyra neįsivaizduojama net didžiausio fantasto memuaruose. A. Skardžius palinkėjo Šilutei Alfredo ir Sigito tandemo.
„Metų gaisrininko“ vardą irgi pelnė savivaldybė, sugebėjusi užgesinti tarp UAB „Žibų“ ir Audriaus Endzino kilusį gaisrą Rusnės renovuojamuose kultūros namuose. Gaisro gesinimas savivaldybei atsiėjo 200 tūkst. litų.
„Metų skolininku“ paskelbtas be konkurencijos. Tiesa, ne A. Jakas – tai V. Pozingis, per Užgavėnes ant marių ledo grojusią kantri muzikos grupę „Karčema“ palikęs be honoraro, žodžiu, „ant ledo“.
Šventei baigiantis šalia jos organizatoriaus ir nominacijų kūrėjo M. Budraičio radosi ir P. Skutulas, pasidžiaugęs, kad šventė aprėpia jau ir gretimus rajonus, ko gero, anuos teksią ir prijungti prie Šilutės. Iš už marių bitelių sunešto medaus indelį P. Skutulas grąžino Neringos merui D. Jasaičiui.
Buvo ir kitokių dovanų. Visko buvo: ir „Sadūnų“ dainų, ir smagios muzikikės, ir geros nuotaikos, o juoko – už visus metus. Ačiū už tai, Marijau!

Stasė SKUTULIENĖ

unguriai.38.margskardzius.38.marg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite