Ožkos suplaukė į „Tikrų kleckų balių“

Gegužės 14-osios pavakarę Pagryniuose esanti Jeronimo užeiga svetingai priėmė arti 120 svetelių. „Pamario ožkų“ komisaras Marijus Budraitis paskelbė: jau devintą kartą Šilutė sulaukė tokios humoristinės šventės, tradiciškai rengiamos Spaudos dienos proga. Į „Tikrų kleckų balių“ susirinkusi publika šiemet išsiskyrė svečių gausa ir įvairove. Dalyvavo net trys tikri merai ir vienas taip pasivadinęs.

Nors šiemet „Pamario ožkos“ buvo surengtos jau devintą kartą, visiems pažįstami vietos politikai Arvydas Jakas ir Algirdas Balčytis tradiciškai susikibo publikai aiškindami, kas ta ožka. „Arvydai, ožka – tai ne kaziolai ir ožiai, bet žuvis“, – springo juoku Algirdas. Prie mikrofono vėl veržėsi A. Jakas…
Kokia tai ožka, priminė kvietimą puošusi žuvis, paverta iešmu su užrašu: Pamario ožka. Iš tikrųjų po žodžiu OŽKA iš pradžių būta užšifruota: originalių žurnalistų kūrybinė asociacija, Spaudos dienos proga šmaikščiai įvertinanti metų įdomiausius įvykius, politikus, jų poelgius bei kalbas. Tada vietos televizijos laidų kūrėjas Marijus Budraitis, atsitraukęs nuo eilėraščių rašymo, panyra į humoro gelmes. Devintųjų „Pamario ožkų“ baliuje buvo paskelbtos 9 šmaikščios nominacijos, pretendentai jas gauti bei nugalėtojai.
Kas alkanas juoksis? Tad po darbo į renginį sugužėję svečiai silkę su neluptomis virtomis bulvėmis, ragavo šaltienos, lašinių su raugintais agurkais, srėbė tikro rūgpieno, o netrukus ant stalų gulė karšti vėdarai, kugelis, cepelinai, menės centre ant tikros ugnies spirgėjo kiaušinienė su spirgais. Ne vienam taukai per barzdą varvėjo.
Tarp svečių – vietos valdžia ir politikai, verslo ir kitų sričių garsenybės. Kaip politikoje įprasta – keturi dideli stalai reiškė keturias dideles frakcijas. Anot „Pamario ožkų“ komisaro M. Budraičio, viską pasako frakcijų turtai. Bene ilgiausią stalą apsėdo frakcija, turinti Šilutės uostą, Rusnės salą, polderius, regioninę ligoninę, banką, baldų ir sūrių gamyklas, valdanti elektros ūkį ir t. t. Kita frakcija – įtakingiausia. Čia vietą rado Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius, tikri Tauragės, Pagėgių ir Neringos merai Sigitas Mičiulis, Virginijus Komskis ir Darius Jasaitis, šalia jų įsitaisė ir „tikras“ vietinis meras Vytautas Laurinaitis. Įtakingųjų frakcijoje dar buvo Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius.
Trečioji frakcija – ta, kurios esą bijo visos kitos: „Šilutės naujienų“ ir „Pamario“ laikraščių redakcijų, vietos televizijos ir „Šarūno reklamos“ kolektyvai kartu su bibliotekos damomis bei kažkodėl prie šios frakcijos prisiglaudusia porele Alvidu Šimelioniu ir Arūnu Pupšiu…
„Mišrūnų“ frakcija turėjo Europos Parlamento narį Bronį Ropę, trumpam į vicemero postą vėl sugrįžusį Virgilijų Pozingų, autobusų parką, kredito uniją su visais kioskeliais, žemės ūkio mokykla ir … „Pamario“ orkestru. Vakaro kleckų grupė šįkart buvo garsieji „Sadūnai“.
9 nominacijos
„Metų sodininko“ nominacijos nugalėtoju tapo A. Jakas, nusprendęs į teisiamųjų suolą pasodinti V. Pozingį ir merą V. Laurinaitį už galimai netiesos sakymą per vietinę televiziją ir už tiesioginį medetkų sėklų platinimą ir jų poluliacijos praplėtimą Pamario krašte artėjant rinkimams. Nugalėtojui teko žurnalo „Mūsų sodai“ prenumerata ir pundelis Vainute tikro mero V. Laurinaičio užaugintų ridikėlių. Nugalėtojui pavydėjo kiti dar trys pretendentai: rajono socialdemokratai ir jų lyderis Sigitas Šeputis, į Civilinės saugos skyriaus vedėjo kėdę pasodinę A. Gorodecką, „Šilutės krašto“ frakcija ir Šarūnas Laužikas, savo politiniame saulėlydyje sėkmingai atlikęs vicemerų persodinimo operaciją, po kurios sužaliavo V. Pozingio sėkmės ir pinigų medis…
„Metų dirigentu“ paskelbtas socialdemokratų ateities rezervas Arūnas Pupšys, gana sėkmingai atliekantis pagrindinio dirigento partijoje funkcijas, priverčiantis skyriaus elitą atnaujinti ir keisti koncertinį repertuarą. „Metų dirigento“ licenciją A. Pupšiui išduos Vainuto seniūnijos Jono Budrecko patentų kontora. Voką atplėšęs ir šį nugalėtoją paskelbęs Neringos tikras meras D. Jasaitis pripažino, kad Šilutės krašto politikai bus tikri profesionalai, atlaikę dvejus rinkimus galės pakonsultuoti ir neringiškius.
„Metų ekstrasensu“ nominuotas Steponas Kazlauskas, Šilutės TV laidoje paskelbęs spiritizmo seanso metu Miško gatvėje sužinojęs, kad po 2-3 dienų gėrimo A. Jakas pasekė savo remiamo rašytojo pėdomis ir sukūrė dviejų puslapių rinkiminę odę „Balsai perkami bendrabučiuose“. Dovanų S. Kazlauskas gavo baltas pirštines, žvakę ir lėkštę, kad sužinotų, ar partija „Tvarka ir teisingumas“ pateks kitą kadenciją į Seimą.
Nominacijos „Metų drąsa“ nugalėtoju pripažintas „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas, pinigų keitimo išvakarėse visas savo litų atsargas atnešęs ne į biblioteką, o ne į banką. Nominantą paskelbęs tikras Pagėgių meras V. Komskis padėkojo Šilutei už prieš 15 metų suteiktą nepriklausomybę, kai tos laisvės esama tiek trumpai, tokių ožkų renginio pagėgiškiai neturi. Kai Šilutės sulauks 10-ųjų ožkų, gal Pagėgiai irgi ką nors turės. P. Skutulas apdovanotas dalykiniais litų konvertavimo į eurus pietumis su bankininku Aidu Rageliu, o bibliotekininkės įteikė pinigams taupyti skirtas ilgas kojines…
Pagerbimas
M. Budraitis kreipėsi į naująjį vicemerą V. Pozingį, prašydamas atnešti dvi kėdes su minkštomis pagalvėlėmis, ant kurių pasodino „Šilutės naujienų“ redaktorę Skirmantę Galvydę ir „Pamario“ laikraščio redaktorių P. Skutulą. Šalia priklaupė M. Budraitis ir „Šarūno reklamos“ savininkas Šarūnas Stancikas. Užtat už jų nugarų buvo sustatyti trys tikri kaimyniniai merai ir „tikras“ Šilutės meras.
Kvapus skleidė merų rankose ant medinių lentelių patiesti ir nepajudinamai pritvirtinti rūkyti unguriai. Nuotrauka prisiminimui su potekste, kas yra tikroji valdžia…
Kitų nominacijų nugalėtojai
Aštuntą kadenciją Neringos savivaldybės tarybos narys, Lietuvos buriuotojų asociacijos prezidentas Arūnas Burkšas paskelbė, kad „Metų sportininko“ vardas tenka merui V. Laurinaičiui, kuris nepralenkiamas ėjimo rungtyje, nes apėjęs daugumos daugiabučių namų laiptines ir pabendravęs su būsimais rinkėjais prie tikro mero šokolado ir arbatos puodelio. Dovanų nugalėtojas gavo tikro mero kefyro „10 vietų“, tikro mero draugų dešros, tikro mero sūrio „Liliputas“ ir tikro mero šokoladinio kremo „Nutela“.
Seimo vicepirmininkas K. Komskis atplėšė voką ir paskelbė „Metų pirkinio“ nominantą – savivaldybę, nupirkusią kalvystės šedevrą – vartus H. Šojaus dvaro ansambliui, kuriuos kritiškai įvertino pats kalvystės ir paminklų nepriklausomos ekspertizės aljanso „Pas Algirdą“ vyriausiasis ekspertas Algirdas Balčytis, lakoniškai reziumavęs: „Dvarui netinka. Fermai būtų geri“. Čia A. Balčytis, dovanų gavęs buteliuką, neištvėrė ir pasipiktino: „Butelka yra – stikliuko nėra…“ M. Budraitis nuramino: „Kelyje laukia policija su stikliukais….“
Seimo narys Artūras Skardžius neparagintas apdovanojo M. Budraitį: „Pamario ožkoms – nuo Seimo ožių“ ir paskelbė „Metų porą“. Tai – valdančiosios koalicijos idealusis mero Vytauto ir direktoriaus Sigito tandemas, kurio takoskyra neįsivaizduojama net didžiausio fantasto memuaruose. A. Skardžius palinkėjo Šilutei Alfredo ir Sigito tandemo.
„Metų gaisrininko“ vardą irgi pelnė savivaldybė, sugebėjusi užgesinti tarp UAB „Žibų“ ir Audriaus Endzino kilusį gaisrą Rusnės renovuojamuose kultūros namuose. Gaisro gesinimas savivaldybei atsiėjo 200 tūkst. litų.
„Metų skolininku“ paskelbtas be konkurencijos. Tiesa, ne A. Jakas – tai V. Pozingis, per Užgavėnes ant marių ledo grojusią kantri muzikos grupę „Karčema“ palikęs be honoraro, žodžiu, „ant ledo“.
Šventei baigiantis šalia jos organizatoriaus ir nominacijų kūrėjo M. Budraičio radosi ir P. Skutulas, pasidžiaugęs, kad šventė aprėpia jau ir gretimus rajonus, ko gero, anuos teksią ir prijungti prie Šilutės. Iš už marių bitelių sunešto medaus indelį P. Skutulas grąžino Neringos merui D. Jasaičiui.
Buvo ir kitokių dovanų. Visko buvo: ir „Sadūnų“ dainų, ir smagios muzikikės, ir geros nuotaikos, o juoko – už visus metus. Ačiū už tai, Marijau!

Stasė SKUTULIENĖ

unguriai.38.margskardzius.38.marg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite