Oro kondicionieriai – ne  tik komfortas. Kokia dar jų nauda?

Nors ir ruduo atskubėjo, tačiau dažnas tautietis vis tiek domisi oro kondicionieriais, kurie gali tarnauti visus metus. Žinoma, vasarą aktualiausias būna vėsinimas.  

kondicionieriaiFunkcionalūs oro kondicionieriai vis dažniau vadinami būtina įranga kiekvienuose namuose. Naujos statybos patalpose jie dažniausiai komponuojami kaip būtina įranga. Senose atsiduria vis dažniau, kadangi pergyventi vasaros kaitras sudėtingiau. O meteorologai teigia, kad lietuviškos vasaros su metais bus vis kaitresnės, tad ir oro kondicionieriai ilgainiui taps būtinybe.

Karščio smūgiai – didelės sveikatos problemos

Vasaros metu medikams dažnai tenka kovoti su karščio smūgių padariniais. Dažniausiai jie ištinka senyvo amžiaus asmenis  arba vaikus, taip pat žmones, kurių KMI yra didesnis arba kurie turi širdies ligų. Blogiausia, kad tokie smūgiai gali baigtis labai blogai. Ne tik nemalonia savijauta esamuoju metu, tačiau ir rimtais padariniais, kurie lydės visą gyvenimą.

Oro kondicionierius gali padėti išvengti organizmo perkaitimo, tad nesant didelei karščio apkrovai – žmogaus kūnas kur kas lengviau pergyvena ilgai besitęsiančias kaitras. Įsigyti modernius oro kondicionierius bei gauti nemokamą ir išsamią konsultaciją, kaip išsirinkti galite čia: https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/oro-kondicionieriai/.

Tai yra ilgaamžis pirkinys, tad iš karto reikia apgalvoti visus poreikius. Verta investuoti į įrangą, kuri ne tik vėsina, tačiau ir šildo, taip pat valo orą.

Pagalba tiems, kurie turi alergiją

Kaip jau minėjome,  oro kondicionieriai ne tik padeda pasirūpinti patalpų mikroklimatu, tačiau ir valo orą. Tai yra puiki pagalba tiems, kurie jautrūs dulkių erkutėms arba įvairioms žiedadulkėms. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ne visi oro kondicionieriai turi tokią funkciją, tad renkantis reikia domėtis konkretaus modelio galimybėmis.

Mažiau drėgmės namuose

Oro kondicionieriai iš dalies veikia ir kaip sausintuvai. Patogu, kad nereikia įsigyti kelių prietaisų, kad komfortas namuose būtų aukščiausio lygio. Optimalus drėgmės lygis patalpose turėtų siekti nuo 40 iki 60 proc. Kai jis yra per didelis,  gali atsirasti kvėpavimo takų problemų. Tuomet žmonės dažniau skundžiasi bloga miego kokybe, jiems sunku susikaupti. O pervis blogiausia, kad patalpose gali įsimesti pelėsis bei rastis nemalonus kvapas.

Išvengiama vabzdžių patalpose

Jeigu planuojate vėdinti patalpas atvėrę langus (nors tai yra labai energiškai nefunkcionalu), nepamirškite, kad ne tik į patalpas įsileisite daugiau šilumos nei jos išeis su skersvėju, tačiau taip pat tikėtina, kad priskirs įvairių vabzdžių. Tai daugelį žmonių ne tik gąsdina, tačiau ir gali sukelti įvairių ligų, trukdyti naktimis kokybiškai išsimiegoti.

Puiki miego kokybė

Kai namuose yra žmogaus fiziologijai tinkama temperatūra (kuri turėtų vyrauti nuo +18 iki +24 laipsnių), miego kokybė bus kur kas geresnė. Lygiai taip pat ir atlikti kasdieninius darbus jums seksis kur kas geriau. Svarbu, kad namuose būtų žmogaus poreikiams tinkama temperatūra visus metus, ne tik žiemą, kai dažniausiai šildomasi šilumos siurbliais.

Šildo rudenį, pavasarį ir net žiemą!

Galiausiai, atskiro dėmesio verti yra tokie oro kondicionieriai, kurie ne tik vėsina, tačiau taip pat ir šildo. Ankstyvą pavasarį bei vėlyvą rudenį, kol dar nėra jungiama pagrindinė namų šildymo įranga, oro kondicionieriai tampa puikia alternatyva. Ji užtikrina namų komfortą, tačiau nereikalauja nei laiko, nei didelių sąnaudų. Rinkoje yra įrenginių, kurie efektyviai šildo net iki +30°C! Tad galite būti ramūs, kad pasirinkę tokius prietaisus turėsite šilumos šaltinį ir vėsiausiomis žiemos naktimis.

pr2023/179

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite