Orai: vėl daugės sniego, kils pūga

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis šią savaitę, kokia bus gruodžio, pirmojo žiemos mėnesio, pirmoji pusė, o antroji, panašu, bus šiltesnė.

Lapkričio 27 d., pirmadienį, kai kur truputį pasnigs. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 5-10 m/s. Temperatūra dieną 1-6 laipsniai šalčio.

Lapkričio 28 d., antradienį, vietomis nedidelis sniegas. Vėjas naktį šiaurės vakarų, vakarų, dieną vakarų, pietvakarių, 6-11 m/s. Temperatūra naktį bus 4-9, dieną – 0-5 laipsniai šalčio.

Lapkričio 29 d., trečiadienį, daug kur pasnigs, dieną vietomis kils pūga. Vėjas naktį rytinių krypčių, 5-10 m/s, dieną šiaurės, šiaurės vakarų, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 3-8, rytuose kai kur 9-11, dieną – 1-6 laipsniai šalčio.

Doc. Gintauto Stankūnavičiaus pasaulio orų apžvalga ir prognozės

Storiausia sniego danga susidarė šalies rytuose ir šiaurės rytuose – 15-20 cm, taip pat šiaurės vakaruose (12-16 cm). Tiesa, vėliau užėjus lietui ji smarkiai suplonėjo ir vietomis rytiniuose rajonuose ir Žemaičių aukštumoje siekė 7-12 cm, kitur 0-5 cm, o pajūryje ir pamaryje – be sniego. Šis gilus buvęs ciklonas traukiasi į rytus, orai toliau šals. Pragiedrėjus antradienio naktį vietomis (daugiausia šiaurinėje dalyje) oro temperatūra kris iki -10 °C ir žemiau.

Tačiau kitas ciklonas, pirmadienį sustiprėjęs virš šiaurinės Italijos ir praslinkęs per rytinę Vidurio Europos ir vakarinę Ukrainos dalį, savo kritulių zona (sniegas) trečiadienį pasieks rytinę Lietuvą, todėl Rytų ir Šiaurės rytų Lietuvoje ne tik snigs, bet ir pustys, o oro temperatūra sieks 3-8 laipsnius šalčio.

Antroje savaitės pusėje vėl stiprės eilinis pietinis ciklonas virš Alpių regiono ir apie penktadienį savo kritulių zona (sniegu) pasieks Lietuvą. Apibendrinant savaitgalio ir kitos savaitės orus galima teigti, kad greitai atlydžio nesulauksime, o sniego danga ypač rytiniuose ir šiauriniuose rajonuose palaipsniui storės.

Prasidėjusią savaitę šalčiau nei įprasta bus šiaurinėje ir vakarinėje Europos dalyje, ypač Skandinavijoje, Suomijoje ir šiaurės vakarinėje Rusijos dalyje. Aukštesnė nei daugiametė oro temperatūra bus pietiniame Balkanų pakraštyje, rytinėje Viduržemio jūros regiono dalyje bei Juodosios jūros regione. Jeigu didesnėje Europos dalyje laukiamas ankstyvas orų atšalimas, tai rytinėje ir centrinėje JAV dalyje oro temperatūra bus gerokai aukštesnė už daugiametę. Ypač Teksase, Arkanzase, Luizianoje ir Misisipėje, kur dienos oro temperatūra kils iki 20-25 laipsnių šilumos.

Ilgalaikių oro prognozių duomenys rodo, kad šaltesni, nei įprastai orai šiaurinėje Europos dalyje (ir Baltijos regione) išsilaikys pirmą gruodžio mėnesio pusę, o šiltesnių orų Lietuvoje galėtume tikėtis antroje gruodžio pusėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite