Orai sušils, bet ir bus ir lietaus  

Pirmadienį ties Lietuva įsitvirtins aukšto slėgio laukas, o iš pietvakarių ims plūsti beveik vasariška šiluma.

Diena bus saulėta ir sausa, tačiau pietryčių vėjas pūs labai aktyviai, pasieks 8–13 m/s greitį. Pagaliau ir virš Šilutės krašto jau mėlynas dangus, bent toks jis pirmadienio rytą, pučia vėjelis, bet bus gerokai šilčiau nei savaitgalį.

Lietuvoje ties rytiniais rajonais, aplink Uteną ir Vilnių, temperatūra kils iki 18–21, Panevėžyje ir Šiauliuose šils iki 20–22 laipsnių. Tuo metu tikros šilumos galima tikėtis šalies pietvakariuose, aplink Kauną, Marijampolę, Tauragę, Šilutę ir Klaipėdą galima sulaukti  22–23 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį pietryčių vėjas šiek tiek aprims. Tęsis palankus metas stebėti žvaigždes, nes dangus išliks beveik giedras. Rytiniuose rajonuose paryčiais atvės iki 7–9, o vakariniame pakraštyje temperatūra sieks 10–12 laipsnių šilumos. Dieną toliau lepins saulės spinduliai, lietaus tikėtis neverta. Bus dar truputį šilčiau: nuo 19–22 laipsnių šilumos rytiniuose rajonuose iki 23–25 laipsnių šalies pietvakariuose. Pietryčių vėjas ir šią dieną bus stiprus, įsibėgės iki 9–14 m/s.

Trečiadienį prognozuojama dar viena labai graži diena. Nors danguje praplauks keli balti debesys, tačiau lietaus tikimybė bus nedidelė. Pietryčių, rytų vėjas naktį pūs 7–12 m/s greičiu, dieną vėl stiprės iki 9–14 m/s. Temperatūra ir toliau labai džiugins: naktį vės iki 7–12 laipsnių, o dieną palepins vasariška 20–25 laipsnių šiluma, aukščiausios reikšmės bus fiksuojamos vakarinėje šalies pusėje.

Nuo ketvirtadienio sinoptinė situacija keisis, atslinks drėgmės pritvinkę debesys. Naktį lietus pirmiausia pasieks rytinius ir pietinius rajonus, o dieną lis beveik visoje šalyje. Pūs labai stiprus vėjas, dieną pietryčių gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s, kai kur 22 m/s. Temperatūra naktį kris iki 6–11, dieną sušils tik iki 12–17 laipsnių.

Penktadienį vėjas gerokai aprims. Naktis bus lietinga, o dieną nulis daugiausia trumpai. Naktį bus tarp 5 ir 10 laipsnių, dieną daug kur sušils iki 15–20, pajūryje – iki 12–14 laipsnių. Kol kas pagal dabartinius duomenis savaitgalį orai bus sausesni, palis tik trumpai. Temperatūra vėl kils aukščiau.

Meteo.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite