Orai su lietumi ir iki 9 laipsnių šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjančiomis dienomis, kaip kinta klimatas pasaulyje.

  • Vasario 22 d., ketvirtadienį, dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Rytą kai kur rūkas. Vėjas pietų, pietryčių, 7-12 m/s. Aukščiausia temperatūra 4-9 laipsniai šilumos.
  • Vasario 23 d., penktadienį, lietus, naktį vyraus nedidelis. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietinių krypčių, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 1-6, dieną – 4-9 laipsniai šilumos.
  • Vasario 24 d., šeštadienį, daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Naktį ir rytą kai kur rūkas. Vėjas naktį pietinių krypčių, 4-9 m/s, dieną pietryčių, pereinantis į pietų, pietvakarių,  9-14 m/s, vietomis gūsiai 15-20 m/s. Temperatūra naktį 0-5, dieną 8-13 laipsnių šilumos.

Vasario 21 d. šalyje ir toliau stebimas vandens lygio kritimas iki 49 cm per parą. Stichinis vandens lygis stebimas Leitėje ties Kūlynais 267 cm (stichinio riba 245 cm) ir Nemuno atšakoje Atmatoje ties Rusne 306 cm (stichinio riba 288 cm). Numatomas vandens lygio svyravimas.

Pasaulio temperatūra pirmą kartą peržengė 1,5 laipsnio ribą

Remiantis „Copernicus“ klimato kaitos tarnybos duomenimis, nuo 2023 m. vasario iki 2024 m. sausio (12 mėnesių laikotarpiu) pasaulio temperatūra buvo net 1,52 °C aukštesnė už tą, kuri vidutiniškai buvo priešindustriniu laikotarpiu (1850-1900 m.). Pasaulinio vandenyno paviršiaus temperatūra taip pat pasiekė aukščiausią kada nors užfiksuotą vidurkį.

2023 metų antroje pusėje pasaulis beveik kasdien pradėjo viršyti 1,5 °C ribą. Tai nemaža dalimi lėmė įsibėgėjęs El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne (kai vandens paviršius būna šiltesnis nei vidutiniškai, kuris šildo visą regioną bei išderina būdingų orų sistemas).

Kol kas pasiekta riba nepažeidžia Paryžiaus susitarimo (nes 30 metų klimatinis vidurkis dar neperžengė 1,5 laipsnio), tačiau tai nėra labai džiuginantis faktas. Papildomas pusės laipsnio atšilimas labai padidina riziką, kad bus peržengtas vadinamasis „lūžio taškas“ , galintis turėti katastrofiškų ir negrįžtamų pasekmių kai kuriems planetos aspektams. Žmonija prisitaikys, tačiau tai nieko gero nereiškia planetos florai ir faunai.

Prognozuojama, kad artimiausiais mėnesiais (greičiausiai pavasario pabaigoje) El Niño galop baigsis, todėl pasaulinė temperatūra kuriam laikui gali sąlyginai stabilizuotis. Vis dėlto pasaulio šiltėjimą labiausiai lemia auganti šiltnamio dujų koncentracija (paprastai sakant, antropogeninė tarša), todėl jau dabar manoma, jog tik laiko klausimas, kada pilnai peržengsime 1,5-2,0 laipsnių ribą.

Lietuvoje dėl globalaus šiltėjimo auga labai karštų vasaros dienų ir tropinių naktų skaičius, sniego danga žiemą išsilaiko kur kas trumpiau, dažniau kartojasi mažasniegės ir šiltos žiemos, dažnėja sausringi laikotarpiai, daug fiksuojama šilumos rekordų. Tapo dažnesni ir labai staigūs oro temperatūros svyravimai (iš šilumos į šaltį ir atvirkščiai), daugėja kitų pavojingų meteorologinių reiškinių (intensyvios liūtys, škvalai, viesulai, kruša ir kt.). Lygtis paprasta: daugiau šilumos atmosferoje, daugiau sukaupiama potencialios energijos, daugiau pavojingų meteorologinių reiškinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Taip pat skaitykite