Orai: naktys su šalnomis, vėsios ir lietingos dienos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artimiausių dienų orus.

  • Balandžio 18 d., ketvirtadienį, dieną daugelyje rajonų lietus, vyraus trumpas ir nedidelis. Vėjas šiaurinių krypčių, 6-11 m/s. Temperatūra 7-12 laipsnių šilumos.
  • Balandžio 19 d., penktadienį, naktį daug kur trumpi krituliai, dieną vietomis nedidelis lietus. Vėjas naktį šiaurinių krypčių, 5-10 m/s, dieną šiaurės vakarų, vakarų, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 0-4 laipsniai šilumos, ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur 1-6 laipsniai šalčio, dieną 5-10 laipsnių šilumos.
  • Balandžio 20 d., šeštadienį, vietomis, didesnė tikimybė pietiniuose rajonuose, palis. Vėjas besikeičiančios krypties, 5-10 m/s. Naktį daugelyje rajonų šalnos 0-5, dirvos paviršiuje – iki 9 laipsnių šalčio, dieną 5-10 laipsnių šilumos.

Balandžio 17 d. šalyje ir toliau stebimas vandens lygio svyravimas, iki 20 cm per parą. Vandens temperatūra upėse siekia 7-14, ežeruose – 5-11, Kuršių mariose – 8, Baltijos jūroje – 7 laipsnius šilumos. Numatomas tolesnis vandens lygio svyravimas. Pietvakarinėje ir pietinėje dalyje – kilimas.

Apie šalną

Meteo.lt praneša, kad Lietuvoje – žydėjimo ir sodinimo metų laikas, todėl ypač aktualios tampa šalnų prognozės. Deja, bet šalnų (dirvos paviršiuje) prognozavimas gerokai sudėtingesnis nei oro temperatūros, kadangi šalnų stiprumas labai priklauso ir nuo vietinių veiksnių: dirvožemio tipo, vietovės reljefo, oro ir dirvos drėgmės, debesuotumo ir kt. Sinoptikai perspėja, kad artimiausiomis šios savaitės naktimis ir toliau bus fiksuojamos šalnos: ore vietomis, o dirvos paviršiuje daugelyje rajonų šalnos sieks iki 1–6 laipsnių šalčio. Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra teigiama (vegetacijos periodas). Ne vegetacijos, o kitu laikotarpiu neigiama temperatūra vadinama tiesiog šalčiu, o ne šalna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite