Orai: iki 22 laipsnių šiluma, lietus

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artimiausių dienų orus.

  • Birželio 6 d., ketvirtadienį, naktį buvo 10-15 laipsnių šilumos. Dieną kai kur, daugiausia rytiniuose rajonuose, trumpas lietus. Vėjas vakarinių krypčių, 7-12 m/s. Temperatūra 18-23 laipsniai šilumos.
  • Birželio 7 d., penktadienį, naktį vietomis, dieną daug kur trumpas lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 6-11, vietomis 12-14, dieną 17-22 laipsniai šilumos.
  • Birželio 8 d., šeštadienį, naktį vietomis, dieną daug kur trumpi lietūs, kai kur perkūnija. Vėjas naktį silpnas, dieną pietų, pietvakarių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 7-12, pajūryje iki 14, dieną 17-22 laipsniai šilumos.

Vandens temperatūra upėse siekia 17-21, ežeruose – 18-22, Kuršių mariose – 20-21, Baltijos jūroje – 14-16 laipsnių šilumos.

Gegužė buvo labai šilta bei sausesnė ir saulėtesnė nei vidutiniškai

Vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 15,4 °C. Tai antra pagal šiltumą gegužė (kartu su 2013 m.) nuo 1961 m. Šilčiausia buvo 2018 m. gegužė (16,4 °C). Be to, šių metų pavasaris buvo pats šilčiausias nuo 1961 m. (vidutinė oro temperatūra 9,4 °C), iki šiol buvo 2014 m. pavasaris (8,6 °C). Aukščiausia paros oro temperatūra registruota gegužės 30 d. Jonavoje 30,6 °C, o žemiausia gegužės 12 d. Varėnoje -3,2 °C.

Vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje buvo apie 34,9 mm, tačiau pasiskirstymas buvo labai netolygus. Didžiojoje šalies dalyje kritulių kiekis neviršijo 35 mm. Daugiausiai kritulių per mėnesį iškrito Skuode (77,9 mm) ir Tauragėje (71,6 mm), o mažiausiai – Lazdijuose (11,4 mm). Stipriausia liūtis registruota gegužės 25 d. Skuode, kai per 1 val. 10 min. iškrito 45,5 mm (o tai yra daugiau nei viso mėnesio norma).

Saulės spindėjimo vidutinė trukmė Lietuvoje buvo 335 val. Ilgiausiai Saulė švietė Šilutėje, 366,3 val., o trumpiausiai – Varėnoje, 314,2 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite