Orai: dienomis – menka šiluma, naktys – su šalnomis

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artimiausių dienų orus: šilumos bus mažai, naktimis laukiama šalnų.

  • Balandžio 15 d., pirmadienį, žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9-14 m/s, daug kur gūsiai 15-20 m/s, pajūryje iki 23 m/s. Temperatūra naktį 1-6 laipsniai šilumos, dieną –  6-11 laipsnių.
  • Balandžio 16 d., antradienį, naktį vietomis, dieną daug kur palis. Naktį kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 4-9 m/s, dieną pietiniuose rajonuose pietų, pietvakarių, 10-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra naktį 0-5 laipsniai šilumos, ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur šalnos 1-5 laipsniai šalčio, dieną 4-9, kai kur 10-12 laipsnių šilumos.
  • Balandžio 17 d., trečiadienį, daug kur palis, vyraus trumpas, nedidelis lietus. Vėjas daugiausia vakarų, naktį 5-10 m/s, dieną 7-12 m/s. Temperatūra naktį 0-5 laipsniai šilumos, vietomis šalnos 1-3 laipsniai šalčio, dieną 5-10 laipsnių šilumos.

Didžiojoje šalies dalyje stebimas vandens lygio kritimas, iki 38 cm per parą. Pietvakarinėje dalyje vietomis nedidelis (4-8 cm) kilimas. Vandens temperatūra upėse yra 8-14, ežeruose –  5-13, Kuršių mariose – 9-10, Baltijos jūroje – 8 laipsniai šilumos. Numatomas nedidelis vandens lygio svyravimas, daugiausia kritimas.

Balandžio pirmasis dešimtadienis buvo rekordiškai šiltas

Dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 10,4 °C – tai šilčiausias pirmasis balandžio dešimtadienis per visą Lietuvos modernių meteorologinių stebėjimų istoriją. Iki šiol šilčiausias buvo 1984 m. (8,1 °C). Žemiausia oro temperatūra, -2,5 °C,  registruota balandžio 4 d. Šilutėje. Ypatingai šilta buvo dešimtadienio pabaigoje – registruoti 8, 9 ir 10 dienų nauji šilumos rekordai Lietuvoje: 8 d. 25,4 °C (Druskininkai), 9 d. 28,4 °C (Birštonas, tai ir karščiausia dešimtadienio diena), 10 d. 27,0 °C (Šalčininkai).

Vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje buvo 16 mm. Didžiojoje šalies dalyje kritulių kiekis neviršijo 15 mm. Mažiausiai kritulių teko Šeduvai (4,3 mm), o didžiausias kiekis registruotas Švenčionyse (49,4 mm) ir Dūkšte (48,0 mm). Balandžio 3 d. vietomis Rytų Lietuvoje registruoti pavojingo lietaus atvejai, stipriausias lietus fiksuotas Dūkšte – 32,8 mm/12 val. Praėjusį dešimtadienį saulė Lietuvoje vidutiniškai švietė 40,3 val.: nuo 31 val. Klaipėdoje iki 55,4 val. Varėnoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite