Olimpinėms žaidynėms Paryžiuje ir Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui skirtoje monetoje – auksą laimėjusios sporto šakos

Lietuvos bankas liepos 3 d. į apyvartą išleidžia kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą XXXIII olimpinėms žaidynėms Paryžiuje ir Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui. Naujoji olimpinė moneta pristatyta Prancūzijos ambasadoje Vilniuje. Renginyje dalyvavo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard, olimpinis čempionas Romas Ubartas, olimpinių žaidynių debiutantas burlentininkas Rytis Jasiūnas, kiti Lietuvos sportininkai, dalyvausiantys Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„1924 m. Prancūzijos sostinė tapo pirmuoju miestu, kuriame olimpinė ugnis degė du kartus. Tose prieš amžių įvykusiose žaidynėse pirmą kartą dalyvavo Lietuva. Įsilieję į olimpinę šeimą tapome visaverte ir lygiaverte laisvojo pasaulio dalimi. Simboliška, kad, praėjus šimtui metų, olimpiadą Paryžius rengs jau trečią kartą, joje vėl dalyvaus mūsų sportininkai, o Lietuvos bankas išleidžia jau aštuntąją kolekcinę monetą, skirtą olimpinėms žaidynėms“, – sako Gediminas Šimkus, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

„Labai gražią tradiciją turime, kad prieš kiekvienas olimpines žaidynes išleidžiama vis nauja kolekcinė moneta. Simboliška, nes šiemet ji skirta ne tik artėjančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, bet ir Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui. Šįkart įamžintos sporto šakos, kurių atstovai tapo Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos olimpiniais čempionais. Tai išties įprasmina mūsų kelią minint simbolinį šimtmetį“, – tvirtina Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Monetos averse Lietuvos olimpinio judėjimo 100-metis išreiškiamas vaizduojant disko metimo, šaudymo, plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės rungtis – tai sporto šakos, kurių sportininkai Nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvai laimėjo aukso medalius.

Monetos reverse meninėmis priemonėmis pavaizduota olimpinė ugnis – tarsi sportininkų stiprybės ir ryžto alegorija, šalia – abstrahuotos sportininkų figūros. Fone – stadiono, bėgimo takelių ir Paryžiaus simbolio – Eifelio bokšto – fragmentai. Šios kolekcinės monetos dailininkė – Eglė Žemaitė.

20 eurų sidabro monetas 2000 vnt. tiražu nukaldino Lietuvos monetų kalykla. Moneta yra 38,61 mm skersmens, 28,28 g masės (svorio), jos pardavimo kaina – 85 Eur su PVM. Išankstinis šios monetos pardavimas pradėtas nuo birželio 26 d. 8 val. Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt. Nuo liepos 3-iosios monetą bus galima įsigyti ne tik el. parduotuvėje, bet ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Lietuvos banko olimpinė serija pradėta leisti 1996 m., tada buvo nukaldinta 50 litų sidabro moneta, skirta olimpinėms žaidynėms Atlantoje (JAV), joje pavaizduoti krepšininkai. 2000 m. Sidnėjaus olimpinėms žaidynėms skirtoje monetoje įamžintas disko metimas, 2004 m. Atėnų – dviračių sportas, 2008 m. Pekino – bėgimas, 2012 m. Londono – buriavimas, 2016 m. Rio de Žaneiro – plaukimas, o 2021 m. Tokijo – irklavimas.

Monetose įamžinamos sporto šakos, kuriose Lietuvos sportininkų pasiekimai tarptautinėse sporto varžybose yra aukšti, o kiekvienos monetos atvaizdas parenkamas bendradarbiaujant su LTOK.

Lietuvos banko inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite