OKONOMIYAKI. Kas tai?

Papasakosime istoriją apie neįprastą blyną iš makaronų, kuris, anot kulinarijos tendencijų prognozuotojų, yra karščiausia šių metų sensacija. „Okonomiyaki“ – taip vadinasi japonų sugalvotas pikantiško skonio blynas, kuris gaminamas iš daugybės įvairių sudėtinių dalių.

„Okonomiyaki“ blyneliai, kurie kartais palaikomi japoniška pica ar omletu, gaminami iš įvairių produktų: miltų, kiaušinių, kopūstų, kumpio, krevečių ar kitų jūros gėrybių. Patiekalas dažniausiai būna pagardintas saldžiu padažu ar majonezu, džiovintais jūros dumbliais ir džiovintos žuvies dribsniais, žalumynais.

„Okonomiyaki“ blyneliai kepami, voliojami džiūvėsėliuose, aptepami padažais ir vėl kepami, juose susipynusi netikėčiausių skonių paletė. Šis patiekalas nepaprastai skanus, nes jo išorė traški, o vidus ypač minkštas ir sultingas.

„Okonomiyaki“ reiškia „ko norėtumėte kepto?“ Šis pavadinimas ir padiktuoja, kad žmonės savo nuožiūra gali rinktis sudedamąsias dalis bei padažus, čia pat vietoje sumaišyti ir iškepti. Daugiau nei 30 tūkst. restoranų Japonijoje gamina „Okonomiyaki“ blynus, kurie paruošiami dviem skirtingais būdais. Pirmasis vadinamas Osakos stiliumi – labiausiai paplitęs, nes gaminant viskas sumaišoma į tešlą ir kepama. Antrasis būdas vadinamas Hirošima, kai blynas skrudinamas, ant jo uždėjus pasirinktus produktus. Pabandykite ir jūs pasigaminti šį patiekalą.

„Okonomiyaki“ blyneliai pagal Hirošimos receptą

Okono.JPG Japonų sugalvotas pikantiško skonio blynas „okonomiyaki“, išvertus iš japonų kalbos, reiškia: „Ko norėtumėte kepto?“.

Japonų sugalvotas pikantiško skonio blynas „okonomiyaki“, išvertus iš japonų kalbos, reiškia: „Ko norėtumėte kepto?“.

2 porcijoms reikės:

100 g „Kauno grūdų“ aukščiausios rūšies kvietinių miltų;

160 ml vandens arba vištienos sultinio;

3 kiaušinių;

2 pakelių „Kauno grūdų“ greitai paruošiamų makaronų;

300 g juostelėmis supjaustyto kopūsto;

75 g šparaginių pupelių;

6 juostelės rūkytos kiaulienos, susmulkintos 8 cm juostelėmis;

100 g neapdorotų krevečių, supjaustytų 1 cm gabalėliais.

Pagardinimui: majonezo, sojos padažo (geriau rinktis tą, kuriame mažiau druskos), „Teriyaki“ padažo, jūros dumblių dribsnių, susmulkintų žalumynų ir kt.

Gaminame

Į dubenį suberkite miltus, įpilkite vandens arba sultinio, įmuškite 1 kiaušinį ir viską išmaišykite iki vientisos masės. Supjaustykite kopūstą, šparagines pupeles, krevetes, rūkytos kiaulienos juosteles. Į aliejumi pateptą įkaitintą keptuvę pilkite tešlą ir iškepkite 2 blynelius (2 porcijos). Ant iškeptų blynelių dėkite paruoštus produktus. Kai kopūstai šiek tiek suminkštės, apverskite blynelius ir mentele prispaudę dar šiek tiek pakepkite.

Karštu vandeniu užpilkite į dubenį sudėtus „Kauno grūdų“ greitai paruošiamus makaronus ir palaikykite iki 1 min., kol jie šiek tiek suminkštės. Tada makaronus nusausinkite, sudėkite į keptuvę ir apkepinkite. Vėliau ant apkepintų makaronų dėkite jau paruoštus blynelius. Keptuvėje atskirai išsikepkite 2 likusius kiaušinius, jiems iškepus, ant viršaus vėl dėkite „Okonomiyaki“ blynelius su greitai paruošiamų makaronų padu. Viską pakepinkite dar apie 1 min., patiekalą pabarstykite druska, patepkite majonezu, „Teriyaki“ ar sojos padažu, pabarstykite jūros dumblių dribsniais ar žalumynais.

Inga Lebrikaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite