OKONOMIYAKI. Kas tai?

Papasakosime istoriją apie neįprastą blyną iš makaronų, kuris, anot kulinarijos tendencijų prognozuotojų, yra karščiausia šių metų sensacija. „Okonomiyaki“ – taip vadinasi japonų sugalvotas pikantiško skonio blynas, kuris gaminamas iš daugybės įvairių sudėtinių dalių.

„Okonomiyaki“ blyneliai, kurie kartais palaikomi japoniška pica ar omletu, gaminami iš įvairių produktų: miltų, kiaušinių, kopūstų, kumpio, krevečių ar kitų jūros gėrybių. Patiekalas dažniausiai būna pagardintas saldžiu padažu ar majonezu, džiovintais jūros dumbliais ir džiovintos žuvies dribsniais, žalumynais.

„Okonomiyaki“ blyneliai kepami, voliojami džiūvėsėliuose, aptepami padažais ir vėl kepami, juose susipynusi netikėčiausių skonių paletė. Šis patiekalas nepaprastai skanus, nes jo išorė traški, o vidus ypač minkštas ir sultingas.

„Okonomiyaki“ reiškia „ko norėtumėte kepto?“ Šis pavadinimas ir padiktuoja, kad žmonės savo nuožiūra gali rinktis sudedamąsias dalis bei padažus, čia pat vietoje sumaišyti ir iškepti. Daugiau nei 30 tūkst. restoranų Japonijoje gamina „Okonomiyaki“ blynus, kurie paruošiami dviem skirtingais būdais. Pirmasis vadinamas Osakos stiliumi – labiausiai paplitęs, nes gaminant viskas sumaišoma į tešlą ir kepama. Antrasis būdas vadinamas Hirošima, kai blynas skrudinamas, ant jo uždėjus pasirinktus produktus. Pabandykite ir jūs pasigaminti šį patiekalą.

„Okonomiyaki“ blyneliai pagal Hirošimos receptą

Okono.JPG Japonų sugalvotas pikantiško skonio blynas „okonomiyaki“, išvertus iš japonų kalbos, reiškia: „Ko norėtumėte kepto?“.

Japonų sugalvotas pikantiško skonio blynas „okonomiyaki“, išvertus iš japonų kalbos, reiškia: „Ko norėtumėte kepto?“.

2 porcijoms reikės:

100 g „Kauno grūdų“ aukščiausios rūšies kvietinių miltų;

160 ml vandens arba vištienos sultinio;

3 kiaušinių;

2 pakelių „Kauno grūdų“ greitai paruošiamų makaronų;

300 g juostelėmis supjaustyto kopūsto;

75 g šparaginių pupelių;

6 juostelės rūkytos kiaulienos, susmulkintos 8 cm juostelėmis;

100 g neapdorotų krevečių, supjaustytų 1 cm gabalėliais.

Pagardinimui: majonezo, sojos padažo (geriau rinktis tą, kuriame mažiau druskos), „Teriyaki“ padažo, jūros dumblių dribsnių, susmulkintų žalumynų ir kt.

Gaminame

Į dubenį suberkite miltus, įpilkite vandens arba sultinio, įmuškite 1 kiaušinį ir viską išmaišykite iki vientisos masės. Supjaustykite kopūstą, šparagines pupeles, krevetes, rūkytos kiaulienos juosteles. Į aliejumi pateptą įkaitintą keptuvę pilkite tešlą ir iškepkite 2 blynelius (2 porcijos). Ant iškeptų blynelių dėkite paruoštus produktus. Kai kopūstai šiek tiek suminkštės, apverskite blynelius ir mentele prispaudę dar šiek tiek pakepkite.

Karštu vandeniu užpilkite į dubenį sudėtus „Kauno grūdų“ greitai paruošiamus makaronus ir palaikykite iki 1 min., kol jie šiek tiek suminkštės. Tada makaronus nusausinkite, sudėkite į keptuvę ir apkepinkite. Vėliau ant apkepintų makaronų dėkite jau paruoštus blynelius. Keptuvėje atskirai išsikepkite 2 likusius kiaušinius, jiems iškepus, ant viršaus vėl dėkite „Okonomiyaki“ blynelius su greitai paruošiamų makaronų padu. Viską pakepinkite dar apie 1 min., patiekalą pabarstykite druska, patepkite majonezu, „Teriyaki“ ar sojos padažu, pabarstykite jūros dumblių dribsniais ar žalumynais.

Inga Lebrikaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite