Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Daiva Žebelienė – nuotraukoje antra iš dešinės.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21 d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio.

Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m. pateikusi (pasirašiusi) Savivaldybės administracijai UAB „Toluta” komercinius pasiūlymus ir šios bendrovės vardu su Savivaldybės administracija pasirašiusi darbų rangos sutartis.

D. Žebelienė yra UAB „Toluta“ direktorė. Minimu laiku ji buvo Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, išrinkta į Savivaldybės tarybą pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ kandidatų sąrašą.

Jau esame informavę, kad du šio komiteto atstovai Savivaldybės taryboje D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas priklauso valdančiajai daugumai. Pagal koalicijos sutartį šis komitetas buvo delegavęs tuometę Saugų seniūnę Dalią Rudienę į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Neseniai šio komiteto iniciatyva skandaluose neminėta ir blogu darbu negarsėjusi D. Rudienė buvo atleista iš pareigų, nes į jas pretendavo D. Žebelienė. 25 narių Savivaldybės taryba tik 13 balsų (minimalus skaičius) persvara atleido iš pareigų D. Rudienę. Liepos 15 d.  buvo sušauktas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis: vos, vos, kaip sakoma, per plauką, tik 13 balsų slaptu balsavimu D. Žebelienė paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Pirmadienį, liepos 26 d., D. Žebelienė pradės eiti šias pareigas. Politikas, paskirtas dirbti į tokias pareigas, netenka Tarybos nario mandato. D. Žebelienę Savivaldybės taryboje pakeis Vladas Kainovaitis.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų dėl D. Žebelienės elgesio dar teks palaukti. Priminsime, kad liepos 14 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai už panašų elgesį jau įvertino kitą Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Tomą Budrikį, konstatavusi, kad politikas atstovavo savo valdomai UAB „Stomeda“, pasirašė su Savivaldybe rangos darbų sutartį, užsiėmė neteisėtu atstovavimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimą atstovauti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatai palankesnė mityba: kaip ją užtikrinti?

Visų norime būti sveiki ir labai ilgai gyventi. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo įvairių veiksnių? Gera žinia ta, kad kai kuriuos iš jų, mes tikrai galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, mitybą. Kiekvienas iš mūsų mitybą gali paversti palankesne sveikatai. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip tai padaryti? Greitą maistą ruoškite patys Greitas maistas, toks kaip gruzdintos bulvytės ar mėsainiai, savo skoniu bei aromatais yra pavergęs milijonus žmonių visame pasaulyje. Ir nors visi puikiai žino, kad tokie patiekalai tikrai nėra draugiški sveikatai,

Keičiasi Šilutės koronaviruso patikros punkto darbo laikas

Atsižvelgiant į išaugusį sergamumą COVID-19 liga ir padidėjusias testavimo apimtis, nuo sausio 26 dienos iki vasario 5 dienos Šilutės koronaviruso patikros punktas (Rusnės g. 1) ilgina darbo laiką:c darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 val.; šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. sekmadieniais nuo 8.00 iki 13 val.   Užsiregistruoti PGR tyrimui galima interneto puslapyje koronastop.lrv.lt arba paskambinus į Karštąją koronos liniją numeriu 1808. Pacientams, kurie planine tvarka guldomi į VšĮ Šilutės ligoninę (operacijoms, planiniams ištyrimams), PGR testai atliekami be registracijos.

Minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Šiandien, sausio 27-ąją, minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. 1945-ųjų sausio 27-ąją buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Didžiausioje nacių koncentracijos ir naikinimo stovykloje nužudyta per 1,5 mln. žmonių, iš jų  per 1 mln. – žydų. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Lietuvoje, dažnai padedami lietuvių kolaborantų, išžudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais yra pripažinti maždaug 800 lietuvių. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Iš viso per

Orai: vėl prognozuoja pūgą 

Meteo.lt informuoja apie artėjančias orų permainas: bus įvairių kritulių, smarkės vėjai, galima pūga. Sausio 27-osios, ketvirtadienio, naktį laukia krituliai. Vietomis plikledis, rūkas, šerkšnas, silpna lijundra. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s. Temperatūra 0-5 laipsniai šalčio, vakarinėje šalies pusėje kai kur 1-3 laipsniai šilumos. Dieną krituliai, vyraus lietus, šlapdriba. Kai kur rūkas, plikledis. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai 15-20 m/s. Temperatūra 0-4 laipsniai šilumos. Sausio 28 d., penktadienį,  daugelyje rajonų krituliai, dieną kai kur trumpa pūga. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis

Taip pat skaitykite