Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Daiva Žebelienė – nuotraukoje antra iš dešinės.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21 d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio.

Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m. pateikusi (pasirašiusi) Savivaldybės administracijai UAB „Toluta” komercinius pasiūlymus ir šios bendrovės vardu su Savivaldybės administracija pasirašiusi darbų rangos sutartis.

D. Žebelienė yra UAB „Toluta“ direktorė. Minimu laiku ji buvo Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, išrinkta į Savivaldybės tarybą pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ kandidatų sąrašą.

Jau esame informavę, kad du šio komiteto atstovai Savivaldybės taryboje D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas priklauso valdančiajai daugumai. Pagal koalicijos sutartį šis komitetas buvo delegavęs tuometę Saugų seniūnę Dalią Rudienę į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Neseniai šio komiteto iniciatyva skandaluose neminėta ir blogu darbu negarsėjusi D. Rudienė buvo atleista iš pareigų, nes į jas pretendavo D. Žebelienė. 25 narių Savivaldybės taryba tik 13 balsų (minimalus skaičius) persvara atleido iš pareigų D. Rudienę. Liepos 15 d.  buvo sušauktas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis: vos, vos, kaip sakoma, per plauką, tik 13 balsų slaptu balsavimu D. Žebelienė paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Pirmadienį, liepos 26 d., D. Žebelienė pradės eiti šias pareigas. Politikas, paskirtas dirbti į tokias pareigas, netenka Tarybos nario mandato. D. Žebelienę Savivaldybės taryboje pakeis Vladas Kainovaitis.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų dėl D. Žebelienės elgesio dar teks palaukti. Priminsime, kad liepos 14 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai už panašų elgesį jau įvertino kitą Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Tomą Budrikį, konstatavusi, kad politikas atstovavo savo valdomai UAB „Stomeda“, pasirašė su Savivaldybe rangos darbų sutartį, užsiėmė neteisėtu atstovavimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimą atstovauti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite