Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Daiva Žebelienė – nuotraukoje antra iš dešinės.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21 d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio.

Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m. pateikusi (pasirašiusi) Savivaldybės administracijai UAB „Toluta” komercinius pasiūlymus ir šios bendrovės vardu su Savivaldybės administracija pasirašiusi darbų rangos sutartis.

D. Žebelienė yra UAB „Toluta“ direktorė. Minimu laiku ji buvo Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, išrinkta į Savivaldybės tarybą pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ kandidatų sąrašą.

Jau esame informavę, kad du šio komiteto atstovai Savivaldybės taryboje D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas priklauso valdančiajai daugumai. Pagal koalicijos sutartį šis komitetas buvo delegavęs tuometę Saugų seniūnę Dalią Rudienę į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Neseniai šio komiteto iniciatyva skandaluose neminėta ir blogu darbu negarsėjusi D. Rudienė buvo atleista iš pareigų, nes į jas pretendavo D. Žebelienė. 25 narių Savivaldybės taryba tik 13 balsų (minimalus skaičius) persvara atleido iš pareigų D. Rudienę. Liepos 15 d.  buvo sušauktas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis: vos, vos, kaip sakoma, per plauką, tik 13 balsų slaptu balsavimu D. Žebelienė paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Pirmadienį, liepos 26 d., D. Žebelienė pradės eiti šias pareigas. Politikas, paskirtas dirbti į tokias pareigas, netenka Tarybos nario mandato. D. Žebelienę Savivaldybės taryboje pakeis Vladas Kainovaitis.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų dėl D. Žebelienės elgesio dar teks palaukti. Priminsime, kad liepos 14 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai už panašų elgesį jau įvertino kitą Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Tomą Budrikį, konstatavusi, kad politikas atstovavo savo valdomai UAB „Stomeda“, pasirašė su Savivaldybe rangos darbų sutartį, užsiėmė neteisėtu atstovavimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimą atstovauti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Kartelinių susitarimų bylos – kaip pasirinkti teisininkus?

Nors šiandien galima pasidžiaugti ne viena novatoriška verslo rinka ir auginantį bendradarbiavimą palaikančiais verslais, vis dar pasitaiko nesąžiningos konkurencijos atvejų. Kai kurie verslai, nenorėdami dalintis rinka, sudaro horizontalius ir vertikalius susitarimus su įvairiose verslo grandyse veikiančiomis bendrovėmis. Konkurencijos teisės specialistai vis aktyviau dalinasi informacija, siekia sukurti kuo efektyvesnę prevencijos sistemą, aktualią Lietuvoje ir globaliu mastu veikiantiems verslams. Kartais teisės ekspertų pagalbos prireikia ne tik užtikrinant konkurencijos teisės atitiktį, bet ir sprendžiant nesąžiningų sandorių padarinius ginčuose. Kaip žinoti, kokią komandą pasirinkti

Taip pat skaitykite