Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Daiva Žebelienė – nuotraukoje antra iš dešinės.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio.

Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m. pateikusi (pasirašiusi) Savivaldybės administracijai UAB „Toluta” komercinius pasiūlymus ir šios bendrovės vardu su Savivaldybės administracija pasirašiusi darbų rangos sutartis.

D. Žebelienė yra UAB „Toluta“ direktorė. Minimu laiku ji buvo Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, išrinkta į Savivaldybės tarybą pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ kandidatų sąrašą.

Jau esame informavę, kad du šio komiteto atstovai Savivaldybės taryboje D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas priklauso valdančiajai daugumai. Pagal koalicijos sutartį šis komitetas buvo delegavęs tuometę Saugų seniūnę Dalią Rudienę į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Neseniai šio komiteto iniciatyva skandaluose neminėta ir blogu darbu negarsėjusi D. Rudienė buvo atleista iš pareigų, nes į jas pretendavo D. Žebelienė. 25 narių Savivaldybės taryba tik 13 balsų (minimalus skaičius) persvara atleido iš pareigų D. Rudienę. Liepos 15 d.  buvo sušauktas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis: vos, vos, kaip sakoma, per plauką, tik 13 balsų slaptu balsavimu D. Žebelienė paskirta Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Pirmadienį, liepos 26 d., D. Žebelienė pradės eiti šias pareigas. Politikas, paskirtas dirbti į tokias pareigas, netenka Tarybos nario mandato. D. Žebelienę Savivaldybės taryboje pakeis Vladas Kainovaitis.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų dėl D. Žebelienės elgesio dar teks palaukti. Priminsime, kad liepos 14 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai už panašų elgesį jau įvertino kitą Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Tomą Budrikį, konstatavusi, kad politikas atstovavo savo valdomai UAB „Stomeda“, pasirašė su Savivaldybe rangos darbų sutartį, užsiėmė neteisėtu atstovavimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimą atstovauti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Arkivyskupas G. Grušas išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku

2021 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas išrinktas naujuoju Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininku. Jį išrinko Europos vyskupų konferencijų pirmininkai, susirinkę į plenarinę asamblėją Romoje. Arkivyskupas Gintaras Linas Grušas, kuriam rugsėjo 23 d. sukako 60 metų, CCEE pirmininko poste pakeičia italų kardinolą Angelo Bagnasco, vadovavusį šiai organizacijai nuo 2016 iki 2021 metų. Plenarinės asamblėjos Romoje metu išrinkti ir du nauji CCEE vicepirmininkai: Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Hollerich ir Tarptautinės šventųjų Kirilo ir Metodijaus vyskupų konferencijos Belgrade pirmininkas vyskupas Ladislav

Saulių Bukantą – į „Auksinės krivūlės riterius“

Šilutės r. savivaldybės taryba svarstys, ar teikti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininko Sauliaus Bukanto kandidatūrą Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“. Šis apdovanojimas teikiamas Savivaldos dienos proga. S. Bukantas Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininku išrinktas 2017 m. Jis  organizuoja įvairius renginius, į įvairias iniciatyvas įtraukdamas įvairaus amžiaus bendruomenės narius. Savo dideliu noru ir užsidegimu prisidėjo prie naujų bendruomenės namų įkūrimo ir atidarymo šventės. Uostadvario kaime įrengė vaikų žaidimų aikštelę, prisidėjo išleidžiant Stasio Mėlinausko knygą „Rusnė Šaktarpio skaitiniai“, kartu su

Taip pat skaitykite