Nuspręsta – Šilutės muziejus įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą

Daugiausiai diskusijų praėjusiame Šilutės rajono tarybos posėdyje sukėlė projektas dėl Šilutės muziejaus pastato, esančio Lietuvininkų g. 36 įtraukimo į privatizuojamų objektų sąrašą. Nors būta įvairių pasiūlymų, 13 tarybos narių balsais nutarta pradėti ruošti dokumentus dėl muziejaus pastato privatizavimo.

Šilutės muziejaus pastatą, kuris yra valstybės saugomas kultūros paminklas, rajono politikai nusprendė įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.

Tarybai buvo pateikti svarstyti du projektai. Viename siūloma patvirtinti visą parengtą privatizuojamų objektų sąrašą, kitame – iš šio sąrašo išbraukti Šilutės muziejaus pastatą. Diskusijos metu atsirado ir trečias pasiūlymas – kuriam laikui atidėti šio Tarybos sprendimo projekto svarstymą.
Tarybos narys Edvardas Vitkauskas atkreipė dėmesį, kad muziejaus pastatas nėra eilinis objektas – tai valstybės saugomas kultūros paminklas. Per visą laiką privatizuoti tik keli panašūs objektai: buvusi Žvejų užeiga, namas Lietuvininkų g. 4, buvusi „Eglutės“ sanatorija. Ir visų jų likimas liūdnas. Anot E. Vitkausko, muziejaus pastate saugotina viskas. Ir langinės, ir grindys, ir čerpės, ir krosnys, ir net tinkas. Atiduoti tokį pastą rizikinga. Be to, gauta nemažai pasiūlymų dėl jo panaudojimo. Čia norėtų įsikurti „Heidės“, Šilutės gražinimo draugijos. Eksponatams saugoti jį pageidautų pasilikti ir pats Šilutės muziejus. Politikas siūlė išbraukti šitą paminklą iš privatizuojamų objektų sąrašo, ar bent jau neskubėti Šilutės muziejaus įtraukti į šį sąrašą. Panašią nuomonę pareiškė ir Tarybos narys Algirdas Balčytis bei Arvydas Jakas, teigdami, kad muziejaus privatizavimas neišgelbės Savivaldybės nuo skolų, o laikui bėgant gali atsirasti gerų pasiūlymų ir idėjų, kaip panaudoti statinį.
Tuo tarpu valdančiosios daugumos atstovas Saulius Stankevičius sakė, kad nepaisant visuomeninės ir istorinės bei kultūrinės pastato vertės jį reikia įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, kad būtų galima bent kiek sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus ir atsiskaityti su įmonėmis, kurios po kelerius metus negauna pinigų už atliktus darbus. Anot S. Stankevičiaus, ir privatizavus Lietuvininkų 36 g. esantį pastatą, naujieji jo savininkai turės laikytis visų reikalavimų, kurie keliami valstybės saugomiems objektams. Kad privatizuoti vertingi pastatai nebūtinai sunyksta, S. Stankevičiui pritarė ir opozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Į diskusiją įsitraukė Šilutės rajono meras Šarūnas Laužikas ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad privatizavimo procesas užtrunka ilgiau kaip metus, todėl atsiradus geresniam pasiūlymui negu privatizacija pastatą visuomet bus galima išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo. Savivaldybės vadovams pasiūlius balsuoti, 13 posėdžio dalyvių pasisakė už muziejaus įtraukimą į privatizuojamų objektų sąrašą ir tolimesnės diskusijos šiuo klausimu buvo nutrauktos.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite