Nuspręsta – Šilutės muziejus įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą

Daugiausiai diskusijų praėjusiame Šilutės rajono tarybos posėdyje sukėlė projektas dėl Šilutės muziejaus pastato, esančio Lietuvininkų g. 36 įtraukimo į privatizuojamų objektų sąrašą. Nors būta įvairių pasiūlymų, 13 tarybos narių balsais nutarta pradėti ruošti dokumentus dėl muziejaus pastato privatizavimo.

Šilutės muziejaus pastatą, kuris yra valstybės saugomas kultūros paminklas, rajono politikai nusprendė įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.

Tarybai buvo pateikti svarstyti du projektai. Viename siūloma patvirtinti visą parengtą privatizuojamų objektų sąrašą, kitame – iš šio sąrašo išbraukti Šilutės muziejaus pastatą. Diskusijos metu atsirado ir trečias pasiūlymas – kuriam laikui atidėti šio Tarybos sprendimo projekto svarstymą.
Tarybos narys Edvardas Vitkauskas atkreipė dėmesį, kad muziejaus pastatas nėra eilinis objektas – tai valstybės saugomas kultūros paminklas. Per visą laiką privatizuoti tik keli panašūs objektai: buvusi Žvejų užeiga, namas Lietuvininkų g. 4, buvusi „Eglutės“ sanatorija. Ir visų jų likimas liūdnas. Anot E. Vitkausko, muziejaus pastate saugotina viskas. Ir langinės, ir grindys, ir čerpės, ir krosnys, ir net tinkas. Atiduoti tokį pastą rizikinga. Be to, gauta nemažai pasiūlymų dėl jo panaudojimo. Čia norėtų įsikurti „Heidės“, Šilutės gražinimo draugijos. Eksponatams saugoti jį pageidautų pasilikti ir pats Šilutės muziejus. Politikas siūlė išbraukti šitą paminklą iš privatizuojamų objektų sąrašo, ar bent jau neskubėti Šilutės muziejaus įtraukti į šį sąrašą. Panašią nuomonę pareiškė ir Tarybos narys Algirdas Balčytis bei Arvydas Jakas, teigdami, kad muziejaus privatizavimas neišgelbės Savivaldybės nuo skolų, o laikui bėgant gali atsirasti gerų pasiūlymų ir idėjų, kaip panaudoti statinį.
Tuo tarpu valdančiosios daugumos atstovas Saulius Stankevičius sakė, kad nepaisant visuomeninės ir istorinės bei kultūrinės pastato vertės jį reikia įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, kad būtų galima bent kiek sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus ir atsiskaityti su įmonėmis, kurios po kelerius metus negauna pinigų už atliktus darbus. Anot S. Stankevičiaus, ir privatizavus Lietuvininkų 36 g. esantį pastatą, naujieji jo savininkai turės laikytis visų reikalavimų, kurie keliami valstybės saugomiems objektams. Kad privatizuoti vertingi pastatai nebūtinai sunyksta, S. Stankevičiui pritarė ir opozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Į diskusiją įsitraukė Šilutės rajono meras Šarūnas Laužikas ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad privatizavimo procesas užtrunka ilgiau kaip metus, todėl atsiradus geresniam pasiūlymui negu privatizacija pastatą visuomet bus galima išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo. Savivaldybės vadovams pasiūlius balsuoti, 13 posėdžio dalyvių pasisakė už muziejaus įtraukimą į privatizuojamų objektų sąrašą ir tolimesnės diskusijos šiuo klausimu buvo nutrauktos.

Vaidotas VILKAS

Hits: 83

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite