Nuspręsta – Šilutės muziejus įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą

Daugiausiai diskusijų praėjusiame Šilutės rajono tarybos posėdyje sukėlė projektas dėl Šilutės muziejaus pastato, esančio Lietuvininkų g. 36 įtraukimo į privatizuojamų objektų sąrašą. Nors būta įvairių pasiūlymų, 13 tarybos narių balsais nutarta pradėti ruošti dokumentus dėl muziejaus pastato privatizavimo.

Šilutės muziejaus pastatą, kuris yra valstybės saugomas kultūros paminklas, rajono politikai nusprendė įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.

Tarybai buvo pateikti svarstyti du projektai. Viename siūloma patvirtinti visą parengtą privatizuojamų objektų sąrašą, kitame – iš šio sąrašo išbraukti Šilutės muziejaus pastatą. Diskusijos metu atsirado ir trečias pasiūlymas – kuriam laikui atidėti šio Tarybos sprendimo projekto svarstymą.
Tarybos narys Edvardas Vitkauskas atkreipė dėmesį, kad muziejaus pastatas nėra eilinis objektas – tai valstybės saugomas kultūros paminklas. Per visą laiką privatizuoti tik keli panašūs objektai: buvusi Žvejų užeiga, namas Lietuvininkų g. 4, buvusi „Eglutės“ sanatorija. Ir visų jų likimas liūdnas. Anot E. Vitkausko, muziejaus pastate saugotina viskas. Ir langinės, ir grindys, ir čerpės, ir krosnys, ir net tinkas. Atiduoti tokį pastą rizikinga. Be to, gauta nemažai pasiūlymų dėl jo panaudojimo. Čia norėtų įsikurti „Heidės“, Šilutės gražinimo draugijos. Eksponatams saugoti jį pageidautų pasilikti ir pats Šilutės muziejus. Politikas siūlė išbraukti šitą paminklą iš privatizuojamų objektų sąrašo, ar bent jau neskubėti Šilutės muziejaus įtraukti į šį sąrašą. Panašią nuomonę pareiškė ir Tarybos narys Algirdas Balčytis bei Arvydas Jakas, teigdami, kad muziejaus privatizavimas neišgelbės Savivaldybės nuo skolų, o laikui bėgant gali atsirasti gerų pasiūlymų ir idėjų, kaip panaudoti statinį.
Tuo tarpu valdančiosios daugumos atstovas Saulius Stankevičius sakė, kad nepaisant visuomeninės ir istorinės bei kultūrinės pastato vertės jį reikia įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, kad būtų galima bent kiek sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus ir atsiskaityti su įmonėmis, kurios po kelerius metus negauna pinigų už atliktus darbus. Anot S. Stankevičiaus, ir privatizavus Lietuvininkų 36 g. esantį pastatą, naujieji jo savininkai turės laikytis visų reikalavimų, kurie keliami valstybės saugomiems objektams. Kad privatizuoti vertingi pastatai nebūtinai sunyksta, S. Stankevičiui pritarė ir opozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Į diskusiją įsitraukė Šilutės rajono meras Šarūnas Laužikas ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad privatizavimo procesas užtrunka ilgiau kaip metus, todėl atsiradus geresniam pasiūlymui negu privatizacija pastatą visuomet bus galima išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo. Savivaldybės vadovams pasiūlius balsuoti, 13 posėdžio dalyvių pasisakė už muziejaus įtraukimą į privatizuojamų objektų sąrašą ir tolimesnės diskusijos šiuo klausimu buvo nutrauktos.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite