Nuspręsta – Šilutės muziejus įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą

Daugiausiai diskusijų praėjusiame Šilutės rajono tarybos posėdyje sukėlė projektas dėl Šilutės muziejaus pastato, esančio Lietuvininkų g. 36 įtraukimo į privatizuojamų objektų sąrašą. Nors būta įvairių pasiūlymų, 13 tarybos narių balsais nutarta pradėti ruošti dokumentus dėl muziejaus pastato privatizavimo.

Šilutės muziejaus pastatą, kuris yra valstybės saugomas kultūros paminklas, rajono politikai nusprendė įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą.

Tarybai buvo pateikti svarstyti du projektai. Viename siūloma patvirtinti visą parengtą privatizuojamų objektų sąrašą, kitame – iš šio sąrašo išbraukti Šilutės muziejaus pastatą. Diskusijos metu atsirado ir trečias pasiūlymas – kuriam laikui atidėti šio Tarybos sprendimo projekto svarstymą.
Tarybos narys Edvardas Vitkauskas atkreipė dėmesį, kad muziejaus pastatas nėra eilinis objektas – tai valstybės saugomas kultūros paminklas. Per visą laiką privatizuoti tik keli panašūs objektai: buvusi Žvejų užeiga, namas Lietuvininkų g. 4, buvusi „Eglutės“ sanatorija. Ir visų jų likimas liūdnas. Anot E. Vitkausko, muziejaus pastate saugotina viskas. Ir langinės, ir grindys, ir čerpės, ir krosnys, ir net tinkas. Atiduoti tokį pastą rizikinga. Be to, gauta nemažai pasiūlymų dėl jo panaudojimo. Čia norėtų įsikurti „Heidės“, Šilutės gražinimo draugijos. Eksponatams saugoti jį pageidautų pasilikti ir pats Šilutės muziejus. Politikas siūlė išbraukti šitą paminklą iš privatizuojamų objektų sąrašo, ar bent jau neskubėti Šilutės muziejaus įtraukti į šį sąrašą. Panašią nuomonę pareiškė ir Tarybos narys Algirdas Balčytis bei Arvydas Jakas, teigdami, kad muziejaus privatizavimas neišgelbės Savivaldybės nuo skolų, o laikui bėgant gali atsirasti gerų pasiūlymų ir idėjų, kaip panaudoti statinį.
Tuo tarpu valdančiosios daugumos atstovas Saulius Stankevičius sakė, kad nepaisant visuomeninės ir istorinės bei kultūrinės pastato vertės jį reikia įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, kad būtų galima bent kiek sumažinti Savivaldybės įsiskolinimus ir atsiskaityti su įmonėmis, kurios po kelerius metus negauna pinigų už atliktus darbus. Anot S. Stankevičiaus, ir privatizavus Lietuvininkų 36 g. esantį pastatą, naujieji jo savininkai turės laikytis visų reikalavimų, kurie keliami valstybės saugomiems objektams. Kad privatizuoti vertingi pastatai nebūtinai sunyksta, S. Stankevičiui pritarė ir opozicijos atstovas Steponas Kazlauskas.
Į diskusiją įsitraukė Šilutės rajono meras Šarūnas Laužikas ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Jie atkreipė dėmesį į tai, kad privatizavimo procesas užtrunka ilgiau kaip metus, todėl atsiradus geresniam pasiūlymui negu privatizacija pastatą visuomet bus galima išbraukti iš privatizuojamų objektų sąrašo. Savivaldybės vadovams pasiūlius balsuoti, 13 posėdžio dalyvių pasisakė už muziejaus įtraukimą į privatizuojamų objektų sąrašą ir tolimesnės diskusijos šiuo klausimu buvo nutrauktos.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite