Nuolatos besišypsantis Valdas Lacko – kylanti Lietuvos muzikos žvaigždė

Šio rusniškio pavardę šiandien žmonės žino visoje Lietuvoje. Išgarsėjęs savo talentu kurti dainas ir dainuoti Pamario krašte, išplaukė ir į didžiuosius vandenis – šiemet Eurovizijos konkurso atrankos pirmajame etape tarp trylikos dalyvių buvo ketvirtas. Valdas Lacko mielai sutiko papasakoti „Pamario“ skaitytojams apie save ir savo muzikinį kelią.

Valdas Lacko – Eurovizijos atrankos konkurso scenoje. Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

Valdas Lacko – Eurovizijos atrankos konkurso scenoje.
Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

Visas gyvenimas Rusnės saloje
Jauno žmogaus gyvenimo istorija trumpa, tačiau ne paprasta. Šiandien Valdo Lacko pavardė daugeliui asocijuojasi su daina ir muzika, tad vargu ar kas prisimena, kad Valdas, besimokydamas Rusnės vidurinėje mokykloje, užsiiminėjo sunkiąja atletika, yra dalyvavęs profesionalų čempionatuose, pagerino ne vieną Lietuvos sunkiosios atletikos suaugusiųjų rekordą.
Nors niekas šeimoje negrojo jokiu muzikos instrumentu, tačiau mama turėjo dainų sąsiuvinį, kuriame buvo surašyti jos mėgstamiausių dainų žodžiai. Valdas mielai dainuodavo kartu su mama. Dar lankant Rusnės darželį buvo pastebėta jo puiki muzikinė klausa ir balsas. Kaip ir daugelio būsimų atlikėjų, pradžių pradžia buvo ,,Dainų dainelėje“. Vėliau savo gabumus demonstravo ne vienoje muzikinėje TV laidoje su grupe „Karčema“, koncertuoja su Šilutės vaikų pop choru „Spindulys“.
,,Šiandien aš esu profesionaliai muzikuojantis atlikėjas. Iš muzikos pragyventi galima. Reikia tik norėti. Aš pats kuriu dainų tekstus ir muziką, esu sukūręs daugybę dainų. Esu išleidęs muzikinį albumą „Nauja pradžia“, kuriame septyniolika dainų. Jau esame įrašę pusę naujo albumo, tačiau darbas sulėtėjo dėl dalyvavimo Eurovizijos projekte. Pavasario pabaigoje jis turėtų pasirodyti“, – pasakojo Valdas.
Ir vėl į Euroviziją
,,Apsispręsti dalyvauti 2017 metų Eurovizijos atrankoje buvo paprasčiau. Dainą jau turėjau. Ją kūrė ankstesnę „eurovizinę“ dainą rašiusi lietuvių komanda – kompozitorius Paulius Jasiūnas, su kuriuo ruošiame naują mano albumą, ir tekstų autorė Monika Ratomskytė. Daina geresnė ar blogesnė už praėjusių metų konkursui pateiktą? Na, tegul sprendžia komisija ir televizijos žiūrovai. Aš pats manau, kad kūrinys modernesnis ir europietiškesnis. Daina vadinasi „It’s so unfair“ (liet. tai taip neteisinga, kitą savaitę turėtų pasigirsti ir lietuviška dainos versija – aut. pastaba), – pasakojo Valdas. – Kai antrą kartą dalyvauji konkurse, žinai, kur eiti, kur ir kada vyksta filmavimai, ir stilistų bei grimuotojų darbą geriau supranti ir vertini. Buvau pavadintas nuoširdžiu, charizmatišku, pozityviu dainininku. Manau, tai nėra blogai. Aš niekam nieko nepavydžiu, stengiuosi su visais gerai sutarti. Žmonėms būna dažnai keista, kodėl aš visada šypsausi. Bet aš toks buvau ir mokykloje. Pernai Eurovizijos projekte daugelis stebėjosi, kad solistas iš provincijos vaikšto toks laimingas, prie visų prieina, pasikalba, jam viskas gerai… Taip, konkurencija yra, bet juk bendrauti reikia. Aš žiūriu per kitą prizmę – žiūriu į ateitį. O jei kas ir nesiseka, stengiuosi viską pamiršti ir eiti toliau. Štai kitame LRT projekte teko susitikti ir Eriką Jennings, ir Aistę Pilvelytę… Jos draugiškai bendravo su manimi“.
Paklaustas, ar komisijos narių vertinimai po pasirodymo nenuvylė, atsakė: „Buvo maloniai netikėta“. Ir pridūrė, kad tiki savimi ir žiūrovų palaikymu.
Kai esi žinomas
„Valdai, populiarumas padeda ar trukdo?“ Jis atsakė: ,,Meluočiau, jei sakyčiau, kad tai neturi reikšmės. Tai, kad esu žinomas, padėjo išplėsti mano koncertų geografiją, atsirado daugiau pažinčių ir reklamos: šiandien koncertuojame jau ne tik Šilutės rajone ar aplinkiniuose miesteliuose, teko ne vieną kartą vykti į Panevėžio rajoną, Marijampolę, kitus miestus. Gatvėje sutikti žmonės sveikinasi (kartais ne tik Šilutėje), skatina ir toliau atstovauti rajonui, bandyti savo jėgas“.

Kylanti Lietuvos muzikos žvaigždė Valdas Lacko apsilankė „Pamario“ laikraščio redakcijoje. Petro Skutulo nuotr.

Kylanti Lietuvos muzikos žvaigždė Valdas Lacko apsilankė „Pamario“ laikraščio redakcijoje.
Petro Skutulo nuotr.

Paklaustas, ar ir šiemet organizuos koncertą „Širdies balsas“, skirtą Pasaulinei filosofijos dienai, Valdas atsakė teigiamai. Tik pakvies dar daugiau iš rajono kilusių dainų atlikėjų ir svečių. „Juos taip pat reikia skatinti pasirodyti, kelti profesionalumą, nes buvo taip, kad jaunieji Šilutės dainininkai vienas apie kitą nebuvo net girdėję“, – sakė Valdas.
V. Lacko atliekamos dainos šiandien skamba per radiją, norintieji gali jų pasiklausyti įsijungę YoyTube. Dainuojantį Valdą galime išvysti bendruomenės ,,Rusnės sala“ organizuojamose šventėse ir renginiuose, kartu su šeima dalyvauja ,,Šilutės mamyčių klubo“ organizuojamose šventėse ir kituose renginiuose. Dainuoja vestuvėse ir jubiliejuose, tačiau neatsisako aplankyti ir vaikus, gyvenančius Saugų vaikų globos namuose.
Sėkmės paslaptis
Kai Valdo paklausiau, kaip jis trimis žodžiais galėtų apibūdinti savo sėkmės paslaptį, jis nedvejodamas išvardijo: „Pirma – nuoširdumas, antra – kruopštumas, trečia – atkaklumas“. Ką čia ir bepridursi…
Valdas sakė: „Jei kartais kiti pasinaudoja mano nuoširdumu, aš moku susigrąžinti tai, kas iš manęs buvo atimta. Jei jau aš imuosi kokio darbo, stengiuosi jį atlikti gerai ir iki galo. Ir eidamas į Eurovizijos atranką, turiu ambicijų. Einu tuo keliu vienas, esu laisvesnis, tai šimtaprocentinė laisvė – tik pats atsakai už save. Vainora apsisprendė – televizijos šviesos – ne jai“.
Atsisveikindama palinkėjau Valdui kūrybiškumo kuriant naujas dainas, sėkmės tolimesniuose Eurovizijos atrankos etapuose – šiemet pakilti dar aukščiau. Tegul į televizijos eterį beįsiveržiančių naujų miestų, tokių kaip Pasvalys, Plungė, skambesį tvirtai įsilieja ir Rusnės, ir Valdo Lacko vardas.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite