Nuolatos besišypsantis Valdas Lacko – kylanti Lietuvos muzikos žvaigždė

Šio rusniškio pavardę šiandien žmonės žino visoje Lietuvoje. Išgarsėjęs savo talentu kurti dainas ir dainuoti Pamario krašte, išplaukė ir į didžiuosius vandenis – šiemet Eurovizijos konkurso atrankos pirmajame etape tarp trylikos dalyvių buvo ketvirtas. Valdas Lacko mielai sutiko papasakoti „Pamario“ skaitytojams apie save ir savo muzikinį kelią.

Valdas Lacko – Eurovizijos atrankos konkurso scenoje. Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

Valdas Lacko – Eurovizijos atrankos konkurso scenoje.
Vytenio Radžiūno (LRT) nuotr.

Visas gyvenimas Rusnės saloje
Jauno žmogaus gyvenimo istorija trumpa, tačiau ne paprasta. Šiandien Valdo Lacko pavardė daugeliui asocijuojasi su daina ir muzika, tad vargu ar kas prisimena, kad Valdas, besimokydamas Rusnės vidurinėje mokykloje, užsiiminėjo sunkiąja atletika, yra dalyvavęs profesionalų čempionatuose, pagerino ne vieną Lietuvos sunkiosios atletikos suaugusiųjų rekordą.
Nors niekas šeimoje negrojo jokiu muzikos instrumentu, tačiau mama turėjo dainų sąsiuvinį, kuriame buvo surašyti jos mėgstamiausių dainų žodžiai. Valdas mielai dainuodavo kartu su mama. Dar lankant Rusnės darželį buvo pastebėta jo puiki muzikinė klausa ir balsas. Kaip ir daugelio būsimų atlikėjų, pradžių pradžia buvo ,,Dainų dainelėje“. Vėliau savo gabumus demonstravo ne vienoje muzikinėje TV laidoje su grupe „Karčema“, koncertuoja su Šilutės vaikų pop choru „Spindulys“.
,,Šiandien aš esu profesionaliai muzikuojantis atlikėjas. Iš muzikos pragyventi galima. Reikia tik norėti. Aš pats kuriu dainų tekstus ir muziką, esu sukūręs daugybę dainų. Esu išleidęs muzikinį albumą „Nauja pradžia“, kuriame septyniolika dainų. Jau esame įrašę pusę naujo albumo, tačiau darbas sulėtėjo dėl dalyvavimo Eurovizijos projekte. Pavasario pabaigoje jis turėtų pasirodyti“, – pasakojo Valdas.
Ir vėl į Euroviziją
,,Apsispręsti dalyvauti 2017 metų Eurovizijos atrankoje buvo paprasčiau. Dainą jau turėjau. Ją kūrė ankstesnę „eurovizinę“ dainą rašiusi lietuvių komanda – kompozitorius Paulius Jasiūnas, su kuriuo ruošiame naują mano albumą, ir tekstų autorė Monika Ratomskytė. Daina geresnė ar blogesnė už praėjusių metų konkursui pateiktą? Na, tegul sprendžia komisija ir televizijos žiūrovai. Aš pats manau, kad kūrinys modernesnis ir europietiškesnis. Daina vadinasi „It’s so unfair“ (liet. tai taip neteisinga, kitą savaitę turėtų pasigirsti ir lietuviška dainos versija – aut. pastaba), – pasakojo Valdas. – Kai antrą kartą dalyvauji konkurse, žinai, kur eiti, kur ir kada vyksta filmavimai, ir stilistų bei grimuotojų darbą geriau supranti ir vertini. Buvau pavadintas nuoširdžiu, charizmatišku, pozityviu dainininku. Manau, tai nėra blogai. Aš niekam nieko nepavydžiu, stengiuosi su visais gerai sutarti. Žmonėms būna dažnai keista, kodėl aš visada šypsausi. Bet aš toks buvau ir mokykloje. Pernai Eurovizijos projekte daugelis stebėjosi, kad solistas iš provincijos vaikšto toks laimingas, prie visų prieina, pasikalba, jam viskas gerai… Taip, konkurencija yra, bet juk bendrauti reikia. Aš žiūriu per kitą prizmę – žiūriu į ateitį. O jei kas ir nesiseka, stengiuosi viską pamiršti ir eiti toliau. Štai kitame LRT projekte teko susitikti ir Eriką Jennings, ir Aistę Pilvelytę… Jos draugiškai bendravo su manimi“.
Paklaustas, ar komisijos narių vertinimai po pasirodymo nenuvylė, atsakė: „Buvo maloniai netikėta“. Ir pridūrė, kad tiki savimi ir žiūrovų palaikymu.
Kai esi žinomas
„Valdai, populiarumas padeda ar trukdo?“ Jis atsakė: ,,Meluočiau, jei sakyčiau, kad tai neturi reikšmės. Tai, kad esu žinomas, padėjo išplėsti mano koncertų geografiją, atsirado daugiau pažinčių ir reklamos: šiandien koncertuojame jau ne tik Šilutės rajone ar aplinkiniuose miesteliuose, teko ne vieną kartą vykti į Panevėžio rajoną, Marijampolę, kitus miestus. Gatvėje sutikti žmonės sveikinasi (kartais ne tik Šilutėje), skatina ir toliau atstovauti rajonui, bandyti savo jėgas“.

Kylanti Lietuvos muzikos žvaigždė Valdas Lacko apsilankė „Pamario“ laikraščio redakcijoje. Petro Skutulo nuotr.

Kylanti Lietuvos muzikos žvaigždė Valdas Lacko apsilankė „Pamario“ laikraščio redakcijoje.
Petro Skutulo nuotr.

Paklaustas, ar ir šiemet organizuos koncertą „Širdies balsas“, skirtą Pasaulinei filosofijos dienai, Valdas atsakė teigiamai. Tik pakvies dar daugiau iš rajono kilusių dainų atlikėjų ir svečių. „Juos taip pat reikia skatinti pasirodyti, kelti profesionalumą, nes buvo taip, kad jaunieji Šilutės dainininkai vienas apie kitą nebuvo net girdėję“, – sakė Valdas.
V. Lacko atliekamos dainos šiandien skamba per radiją, norintieji gali jų pasiklausyti įsijungę YoyTube. Dainuojantį Valdą galime išvysti bendruomenės ,,Rusnės sala“ organizuojamose šventėse ir renginiuose, kartu su šeima dalyvauja ,,Šilutės mamyčių klubo“ organizuojamose šventėse ir kituose renginiuose. Dainuoja vestuvėse ir jubiliejuose, tačiau neatsisako aplankyti ir vaikus, gyvenančius Saugų vaikų globos namuose.
Sėkmės paslaptis
Kai Valdo paklausiau, kaip jis trimis žodžiais galėtų apibūdinti savo sėkmės paslaptį, jis nedvejodamas išvardijo: „Pirma – nuoširdumas, antra – kruopštumas, trečia – atkaklumas“. Ką čia ir bepridursi…
Valdas sakė: „Jei kartais kiti pasinaudoja mano nuoširdumu, aš moku susigrąžinti tai, kas iš manęs buvo atimta. Jei jau aš imuosi kokio darbo, stengiuosi jį atlikti gerai ir iki galo. Ir eidamas į Eurovizijos atranką, turiu ambicijų. Einu tuo keliu vienas, esu laisvesnis, tai šimtaprocentinė laisvė – tik pats atsakai už save. Vainora apsisprendė – televizijos šviesos – ne jai“.
Atsisveikindama palinkėjau Valdui kūrybiškumo kuriant naujas dainas, sėkmės tolimesniuose Eurovizijos atrankos etapuose – šiemet pakilti dar aukščiau. Tegul į televizijos eterį beįsiveržiančių naujų miestų, tokių kaip Pasvalys, Plungė, skambesį tvirtai įsilieja ir Rusnės, ir Valdo Lacko vardas.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite