Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: ar žinote, kaip taisyklingai jas plauti?

Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi. Ji paaiškina, kaip paprasčiausias rankų plovimas apsaugo nuo virusinių ligų, bei primena, kaip taisyklingai plauti rankas.

Šį sezoną dažniau plaukite rankas

„Kasmet prasidėjus rudens sezonui vaistinėse pastebime, kad žmonės jau rugsėjį pradėjo ruoštis peršalimo ligų sezonui bei ieškoti vitaminų ir maisto papildų imuniteto stiprinimui. Tačiau lygiai taip pat jau sulaukiame pirmosios bangos virusinėmis ligomis užsikrėtusių žmonių. Šiuo sezonu itin paprasta susirgti gripu ir koronavirusu paprasčiausiai nesilaikant rankų higienos, kadangi po vasaros dauguma sugrįžome į mokymosi įstaigas, biurus, taip pat pradėjome daugiau naudotis viešuoju transportu. Visose šiose vietose lytėjimo būdu galime lengvai pasigauti ligų sukėlėjus“, – pasakoja vaistininkė Toma Gečienė.

Šį sezoną padidėjus virusinių ligų rizikai, vaistininkė pataria rankas plauti dažniau ir kruopščiau, nes būtent tai gali padėti apsisaugoti nuo gripo ir koronaviruso.

„Jeigu išlipote iš viešojo transporto ar išėjote iš kitos viešos įstaigos ir greitu metu neturėsite, kur nusiplauti rankas, nelieskite jomis savo veido, įskaitant burnos, nosies ir akių. Tokiais atvejais visada geriausia su savimi turėti antiseptinę priemonę, kuri gali sunaikinti ligų sukėlėjus ir neleisti virusui patekti į organizmą“, – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.

Svarbiausios rankų plovimo taisyklės

„Nuo vaikystės tenka girdėti, kaip svarbu plauti rankas, tačiau ne kiekvienas iki šiol žino, kaip taisyklingai tai daryti. Nepakanka rankų pakišti po tekančiu vandeniu. Mes turime jas nuprausti taip kruopščiai, kad neliktų ligų sukėlėjų, todėl svarbu atsakingai muilu ištrinti bei nuplauti ne tik delnus, bet ir tarpupirščius, panages. Todėl ir pats rankų plovimo procesas tampa ilgesnis – jis turi trukti ne keletą sekundžių, bet visą minutę laiko“, – pasakoja vaistininkė T. Gečienė bei įvardija svarbiausias 10 taisyklių, kaip teisingai plauti rankas.

  1. Nuskalaukite rankas po tekančiu vandeniu iš čiaupo.
  2. Skysto muilo dozatoriaus rankenėlę spustelkite ne pirštais, o alkūne, dilbiu arba išorine plaštakos puse. Taip išvengsite papildomų prisilietimų prie galimai nešvaraus ir ligų sukėlėjų turinčio dozatoriaus paviršiaus.
  3. Muilą trinkite tarp delnų, darykite tai sukamaisiais judesiais.
  4. Dešinįjį delną uždėkite ant kairiosios plaštakos išorinės pusės. Taip patrinkite rankas, ir pakartokite judesius sukeitę jas vietomis.
  5. Trinkite delną į delną sukryžiavę abiejų rankų pirštus, kad trintųsi tarpupirščiai.
  6. Sukamaisiais judesiais su viena ranka patrinkite nykštį, vėliau tą patį pakartokite su kita ranka.
  7. Pirštų galiukais patrinkite priešingos rankos delną, vėliau tą patį pakartokite su kita ranka.
  8. Muiluotas rankas nuplaukite po vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo pat riešo iki pirštų galiukų.
  9. Rankas nusausinkite vienkartiniu rankšluosčiu arba servetėle.
  10. Jeigu vandens čiaupas yra užsukamas, užsukite jį panaudoto vienkartinio rankšluosčio ar servetėlės pagalba, kad išvengtumėte nešvarumų ir ligų sukėlėjų.
Pranešimą spaudai parengė UAB „Eurovaistinė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išrinkti dienos stovyklą vaikui?

Renkantis dienos stovyklą vaikui būtina atsižvelgti į jo amžių ir pomėgius. Pavyzdžiui, aktyviam, sportuojančiam vaikui puikiai tiktų sporto stovykla, o menais besidominčiam – dailės stovykla. Labai svarbu pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko interesus, kad jie mėgautųsi stovykloje praleistu laiku ir gautų kuo daugiau naudos iš pasisemtos patirties. Tėvai gali įtraukti savo vaikus į sprendimų priėmimo procesą, kad jie pasirinktų stovyklą, kurioje vaikas mielai lankytųsi. Vieta ir tvarkaraštis taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dienos stovyklos vaikams.

Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą. Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti

Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę. Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų. Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai? Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų,

Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

generatorius

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį. Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą? Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros. Prieš

Taip pat skaitykite