Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas

Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įtraukti 2035 vaistiniai preparatai, priklausantys 853 vaistų grupėms.

Kainynas atnaujinamas dukart per metus

„Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra atnaujinamas du kartus per metus, siekiant užtikrinti pacientams gydymą reikalingomis veikliosiomis medžiagomis. Kainyne esančių vaistų skaičius nuolat svyruoja. Atsiranda naujų kompensuojamų vaistų, kai kurių kainyno grupių sudėtis keičiasi dėl visose ES šalyse atsirandančių laikinų tiekimo sutrikimų. Tačiau svarbu, kad kiekvienoje vaistų grupėje pacientai galėtų rasti jų ligai gydyti reikalingą veikliąją medžiagą, vaisto formą ir stiprumą. Galime pasidžiaugti, kad nepaisant tiekimo sutrikimų iššūkių, augant kompensuojamuosius vaistus vartojančių pacientų skaičiui ir PSDF biudžeto išlaidoms, vaistų ir jų grupių skaičius kainyne ne tik išlieka stabilus, bet ir papildomas naujomis vaistų grupėmis“, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

„Situacija kainyne stabili, veikliųjų medžiagų kiekis didėjantis, stebimi natūralūs pasikeitimai ir gamintojų konkurencija. Dėl visų vaistų, kurie neatitiko paciento priemokai taikomų reikalavimų, buvo kreiptasi į tiekėjus su prašymu sumažinti jų kainą ar pritaikyti nuolaidą. Tiekėjai pritaikė nuolaidas 349 vaistams. Dar 279 vaistai, nors ir neatitiko paciento priemokai taikomų reikalavimų, buvo palikti kompensuojamųjų vaistų kainyne, nes jie laikomi būtinaisiais ir jų negalima pakeisti kitais vaistais“– sako Neringa Norkūnaitė-Sasnauskienė, Valstybinės ligonių kasos prie SAM direktoriaus pavaduotoja.

Antrą praėjusiųjų metų pusmetį į Kompensuojamųjų vaistų kainyną buvo įtraukta 831 vaistų grupė ir 2011 vaistinių preparatų. Pirmą šių metų pusmetį – 838 vaistų grupės ir 2054 vaistiniai preparatai, o šių metų antrą pusmetį – 853 grupės ir 2035 preparatai.

Naujas mechanizmas

Praėjusiais metais Lietuvoje pradėtas taikyti naujas kompensuojamųjų vaistų atrankos mechanizmas. Juo nustatomos maksimalios pacientų priemokų „lubos“. Orientuojamasi į mažiausias vaistų kainas Europos Sąjungoje.

Maksimali paciento mokama priemoka negali viršyti 25 proc. vaisto bazinės kainos ir būti didesnė kaip 5,87 Eur.

Vaistų kainodaros pakeitimai pastaraisiais metais padėjo ženkliai sumažinti pacientų išlaidas vaistams ir racionaliau naudoti PSDF lėšas, įtraukiant naujus vaistus į kompensavimo sistemą bei plečiant kompensuojamuosius vaistus gaunančių pacientų grupes.

Pagal SAM Komunikacijos skyriaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite