Nuo kitų metų duomenys apie sugautas žuvis turės būti registruojami mobiliojoje programėlėje eLaimikis

Šių metų gegužę startavo nauja programėlė eLaimikis, skirta žvejybos duomenų rinkimui ir kontrolei. Tai inovatyvus, žvejų mėgėjų duomenų rinkimui ir kontrolei skirtas įrankis, kurio tikslas – surinkti ir sisteminti duomenis apie žvejų mėgėjų išvykimus į Baltijos jūrą, jų skaičių bei duomenis apie sugautą laimikį. Ši informacija leis nustatyti žuvų išteklių dydžio ir populiacijos būklę Baltijos jūroje ir priekrantėje.

Šiuo metu programėlės pagalba teikti duomenis tiek vykdant mėgėjišką žvejybą laivu, tiek žvejojant nuo kranto nėra privaloma – skatinamas geranoriškas žvejų mėgėjų įsitraukimas, išbandant naujosios programėlės veikimą. Tačiau, nuo 2025 m. sausio 1 d. įsigaliojus Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių pakeitimams, duomenys apie mėgėjų žvejybos metu sugautą laimikį turės būti registruojami mobiliojoje programoje eLaimikis.

,,Inovatyvus žvejų mėgėjų žvejybos duomenų rinkimas yra būtinas, siekiant užtikrinti ilgalaikį Baltijos jūros biologinių išteklių išsaugojimą, valdymą ir tvarų naudojimą. Neturint kokybiškų duomenų, nebus galima įvertinti mėgėjų žvejybos poveikį Baltijos jūros žuvų ištekliams ir tuo pačiu argumentuotai derėtis su Europos Komisija dėl žvejybos reguliavimo priemonių“,– pabrėžia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Mobiliojoje programėlėje fiksuojami duomenys apie žvejybos pradžios ir pabaigos laiką, sugauto laimikio rūšį, dydį ir svorį. Taip pat prašoma pateikti informaciją, ar žuvis paleista, ar pasilikta. Patvirtinus žvejybos metu suvestus duomenis, jie automatiškai patenka į Žuvininkystės tarnybos Žuvininkystės duomenų informacinę sistemą (ŽDIS).

Jeigu žvejyba vykdoma laivu Baltijos jūroje, už laive esančių žvejų mėgėjų duomenų ir jų sugauto laimikio registravimą mobiliojoje programėlėje ir pateikimą ŽDIS bei pateiktų duomenų teisingumą yra atsakingas laivo kapitonas. Žvejojantys nuo kranto asmenys į programėlę duomenis suveda patys.

Mobiliosios programėlės atsisiuntimas iš Google „Play“ arba „Apple Store“ parduotuvių yra nemokamas. Naudotojo atpažinimas atliekamas per elektroninių viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“, spaudžiant aktyvų mygtuką „Prisijungti per el. valdžios vartus“.

Mobiliojoje programėlėje suvesti asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos teisės aktais bei Žuvininkystės tarnybos asmens duomenų apsaugos taisyklėmis.

Mobiliosios programėlės eLaimikis kūrėja ir valdytoja yra Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Projektas įgyvendintas iš Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo lėšų pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021-2027 metų programos pirmojo prioriteto „Tausios žvejybos skatinimas ir vandens biologinių išteklių atkūrimas ir išsaugojimas“ priemonę „Kontrolė ir įsipareigojimų vykdymo užtikrinimas“.

Žemės ūkio min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite