Nukentėjusiems nuo korovaniruso pandemijos – papildomai 45 mln. eurų lengvatinėms paskoloms

Žemės ūkio ir žuvininkystės srityse veikiantys ūkio subjektai, dėl COVID-19 protrūkio susidūrę su apyvartinio kapitalo trūkumu, vėl gali gauti finansavimą lengvatinėms paskoloms ir užtikrinti savo veiklos tęstinumą. Jiems valstybė papildomai skyrė 44 mln. 818 tūkst. eurų – šios lėšos jau pradedamos skolinti.

Praėjusiais metais pagal Nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) administruojamą skatinamąją finansinę priemonę lengvatinių paskolų už 88,5 mln. eurų suteikta beveik 700 nuo COVID-19 nukentėjusių ūkio subjektų. Žemės ūkio ministerija inicijavo, kad paskolų priemonei įgyvendinti papildomai būtų skirta dar beveik 45 mln. eurų mln. Eur.

Dėl paskolų kreiptis gali įvairūs ūkiai

„Praėjusiais metais dėl paskolų kreipėsi labai įvairūs ūkio subjektai: augalininkystės, gyvulininkystės, paukštininkystės, akvakultūros, daržininkystės, pienininkystės ūkiai bei ūkininkai, mišrūs ūkiai, švelniakailių žvėrelių augintojai. Matome, kad nepriklausomai nuo veiklos srities, pandemija turėjo įtakos įvairių ūkių situacijai. Todėl gautos lengvatinės paskolos jiems padeda užtikrinti veiklos tęstinumą“, – sako ŽŪPGF l. e. direktorės pareigas Romalda Globienė.

Šiuo metu jau yra atrinkti pirmieji priemonės įgyvendinime 2021 m. dalyvausiantys finansų tarpininkai ir gali būti pradėtas lėšų skolinimo procesas.

Kaip teikiamos paskolos

Paskolos ūkio subjektams, susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu, yra teikiamos per atrinktus finansų tarpininkus, kurių sąrašas nuolat atnaujinimas ŽŪPGF interneto svetainėje www.garfondas.lt. Paskolos yra teikiamos iki 2021 m. birželio 30 d.

Paskolos suma vienam paskolos gavėjui negalės viršyti 1 mln. eurų. Ji bus teikiama ne ilgesniam kaip 36 mėnesių laikotarpiui. Galimas paskolos grąžinimo atidėjimas – iki 12 mėnesių. Jai taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 proc. Paskolos administravimo mokestis siekia iki 2 proc., tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų. Paskola suteikiama neįkeičiant turto.

Paskolos pagal šią priemonę vienam ūkio subjektui gali būti suteikiamos tik vieną kartą, vertinant nuo priemonės įgyvendinimo pradžios – 2020 m. rugpjūčio mėnesio.

Žemės ūkio ministerijos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite