Niekalas už 20 tūkstančių

Triuškinančios specialistų kritikos viešojo svarstymo metu sulaukė Savivaldybėje visuomenei pristatytas Šilutės miesto centro detalusis planas. Laimėjusi konkursą, jį už beveik 67 tūkst. litų, parengė UAB „Archimetras“ iš Kauno. Kritikų nuomone, jeigu darbas nebus tinkamai perdarytas, plano rengėjai žadėtųjų pinigėlių negaus, nes dabartinis rezultatas tesąs vertas šiukšlių dėžės…

Bendruomenės nariai bandė aiškintis, ką projekto rengėjai numatė daryti su jų pastatais.

„Atsižvelgiant į paveldosaugos reikalavimus užtikrinama optimali kokybinė plėtra, sudaromos palankios sąlygos žmonių gyvenimo kokybei gerinti. Numatomas labai teigiamas trumpalaikis ir ilgalaikis ekonominis poveikis centrinei miesto daliai. Patikrinus ir apjungus jau galiojančius sprendimus, aiškesnės taps vystymosi galimybės…“
Maždaug tokiais nieko nereiškiančiais žodžiais visuomenei savo parengtą detalųjį centrinės Šilutės miesto dalies planą pristatė projekto vadovas Laurynas Byla ir jį atlydėję specialistai.
Reakcijos ilgai laukti nereikėjo. Jeigu į viešąjį svarstymą atėję miestiečiai tik gūžčiojo pečiais ir klausinėjo, kur plane dingo jų pastatai ar įvažiavimai į kiemus, tai specialistai rėžė iš peties. „20 metų dirbame teritorijų planavimo srityje ir esame padarę, ko gero, du trečdalius Šilutės miesto detaliųjų planų. Iš pradžių bandėme žiūrėti ir surašyti pastabas, bet, patikėkite, gerbiama Šilutės bendruomene, Savivaldybės darbuotojai, nėra ką parašyti… Tėra vienas nuoširdus noras pasakyti: išmeskime šitą darbą į šiukšlių dėžę, nes toliau negalėsime nei dirbti, nei planuoti, nei gyventi“, – pasipiktinusi ir pasiteiravusi kiek metų architektūros srityje dirba projekto vadovas, kalbėjo UAB „Nemuno deltos projektai“ architektė Alma Čepienė.
Jai antrino kolega Gintautas Tamošaitis, taip ir nesupratęs, kodėl darant planą pažeisti teisine tvarka numatyti reikalavimai. Kodėl jo mastelis stambesnis, negu reikalauja užduotis. Kas pripaišyta Atgimimo alėjoje, kad panašu, jog vietoje visuomet čia buvusio pėsčiųjų tako atsiras važiuojamoji kelio dalis.

Projekto vadovui Laurynui Bylai teko išklausyti nemažai specialistų priekaištų.

Neatsiliko ir architektas Egidijus Vidrinskas, kuriam buvo neaišku, kas atsiras dabartinio kultūros ir pramogų centro vietoje, kuo numatyta užstatyti automobilių stovėjimo aikštelę Kaimo reikalų skyriaus kieme.
Specialistai neįstengė suprasti, kur numatytos gatvės, kur šaligatviai, kur stovėjimo aikštelės, želdiniai. Kodėl šiuo metu Atgimimo alėjoje kylančio ir visus reikalavimus atitinkančio statinio vietoje šiame detaliajame plane pažymėti seni garažai ir užstatymui numatyta vieta. Plane nepažymėti esantys statiniai, bet pažymėti tie, kurių jau nebėra.
Nesuprantama, kodėl projektuojant Šilokarčemos kvartalą neatsižvelgta į įvykusio architektūrinio konkurso, kurio nugalėtojų prizams Savivaldybė skyrė nemažus pinigus, rezultatus. Nors projekto vadovas L. Byla tvirtino, kad konkursinius projektus nagrinėjo, tačiau juose pateikti siūlymai ir idėjos detaliajame plane atgarsio nerado.
„Nieko nėra, ponai mielieji. Panašu, kad Šilokarčemos kvartale nieko nedarysime. Gal ir gerai, nereikės investuoti…“ – prisipažinusi, kad pritrūko kantrybės, iš plano rengėjų šaipėsi A. Čepienė.
Šie priekaištai – tik dalis karčių žodžių, kuriuos išgirdo Šilutės miesto centrinės dalies detaliojo plano rengėjai. Kai kas ir žodžių pritrūko. Paklaustas, ką galėtų pasakyti apie pristatomą projektą, Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas teištarė: „Tyliu…“

UAB „Nemuno deltos projektai“ architektė Alma Čepienė tvirtino, kad tokio projekto vieta – šiukšlių dėžėje.

„Mažiausia kaina atspindėjo rezultatą“, – pakomentavo pristatytą projektą vyriausiasis rajono architektas Edmundas Benetis. Anot jo, jis jau pavargo visiems aiškinti, kad tas detalusis planas niekinis ir jį reikia perdaryti. Tiek kūrėjams, tiek užsakovams apie tai jis ne sykį kalbėjęs dar šio plano rengimo metu. Pasak E. Benečio, šį kartą praktika pasirašyti sutartį su mažiausią kainą konkurse pasiūliusia įmone nepasiteisino. Paklaustas, kad bus toliau, Edmundas Benetis paaiškino, kad išeitys yra dvi: arba rengėjai pataisys savo kūrinį, arba negaus numatyto atlygio, o planą teks rengti kitiems, greičiausiai paskelbus naują konkursą.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite