Niekalas už 20 tūkstančių

Triuškinančios specialistų kritikos viešojo svarstymo metu sulaukė Savivaldybėje visuomenei pristatytas Šilutės miesto centro detalusis planas. Laimėjusi konkursą, jį už beveik 67 tūkst. litų, parengė UAB „Archimetras“ iš Kauno. Kritikų nuomone, jeigu darbas nebus tinkamai perdarytas, plano rengėjai žadėtųjų pinigėlių negaus, nes dabartinis rezultatas tesąs vertas šiukšlių dėžės…

Bendruomenės nariai bandė aiškintis, ką projekto rengėjai numatė daryti su jų pastatais.

„Atsižvelgiant į paveldosaugos reikalavimus užtikrinama optimali kokybinė plėtra, sudaromos palankios sąlygos žmonių gyvenimo kokybei gerinti. Numatomas labai teigiamas trumpalaikis ir ilgalaikis ekonominis poveikis centrinei miesto daliai. Patikrinus ir apjungus jau galiojančius sprendimus, aiškesnės taps vystymosi galimybės…“
Maždaug tokiais nieko nereiškiančiais žodžiais visuomenei savo parengtą detalųjį centrinės Šilutės miesto dalies planą pristatė projekto vadovas Laurynas Byla ir jį atlydėję specialistai.
Reakcijos ilgai laukti nereikėjo. Jeigu į viešąjį svarstymą atėję miestiečiai tik gūžčiojo pečiais ir klausinėjo, kur plane dingo jų pastatai ar įvažiavimai į kiemus, tai specialistai rėžė iš peties. „20 metų dirbame teritorijų planavimo srityje ir esame padarę, ko gero, du trečdalius Šilutės miesto detaliųjų planų. Iš pradžių bandėme žiūrėti ir surašyti pastabas, bet, patikėkite, gerbiama Šilutės bendruomene, Savivaldybės darbuotojai, nėra ką parašyti… Tėra vienas nuoširdus noras pasakyti: išmeskime šitą darbą į šiukšlių dėžę, nes toliau negalėsime nei dirbti, nei planuoti, nei gyventi“, – pasipiktinusi ir pasiteiravusi kiek metų architektūros srityje dirba projekto vadovas, kalbėjo UAB „Nemuno deltos projektai“ architektė Alma Čepienė.
Jai antrino kolega Gintautas Tamošaitis, taip ir nesupratęs, kodėl darant planą pažeisti teisine tvarka numatyti reikalavimai. Kodėl jo mastelis stambesnis, negu reikalauja užduotis. Kas pripaišyta Atgimimo alėjoje, kad panašu, jog vietoje visuomet čia buvusio pėsčiųjų tako atsiras važiuojamoji kelio dalis.

Projekto vadovui Laurynui Bylai teko išklausyti nemažai specialistų priekaištų.

Neatsiliko ir architektas Egidijus Vidrinskas, kuriam buvo neaišku, kas atsiras dabartinio kultūros ir pramogų centro vietoje, kuo numatyta užstatyti automobilių stovėjimo aikštelę Kaimo reikalų skyriaus kieme.
Specialistai neįstengė suprasti, kur numatytos gatvės, kur šaligatviai, kur stovėjimo aikštelės, želdiniai. Kodėl šiuo metu Atgimimo alėjoje kylančio ir visus reikalavimus atitinkančio statinio vietoje šiame detaliajame plane pažymėti seni garažai ir užstatymui numatyta vieta. Plane nepažymėti esantys statiniai, bet pažymėti tie, kurių jau nebėra.
Nesuprantama, kodėl projektuojant Šilokarčemos kvartalą neatsižvelgta į įvykusio architektūrinio konkurso, kurio nugalėtojų prizams Savivaldybė skyrė nemažus pinigus, rezultatus. Nors projekto vadovas L. Byla tvirtino, kad konkursinius projektus nagrinėjo, tačiau juose pateikti siūlymai ir idėjos detaliajame plane atgarsio nerado.
„Nieko nėra, ponai mielieji. Panašu, kad Šilokarčemos kvartale nieko nedarysime. Gal ir gerai, nereikės investuoti…“ – prisipažinusi, kad pritrūko kantrybės, iš plano rengėjų šaipėsi A. Čepienė.
Šie priekaištai – tik dalis karčių žodžių, kuriuos išgirdo Šilutės miesto centrinės dalies detaliojo plano rengėjai. Kai kas ir žodžių pritrūko. Paklaustas, ką galėtų pasakyti apie pristatomą projektą, Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas teištarė: „Tyliu…“

UAB „Nemuno deltos projektai“ architektė Alma Čepienė tvirtino, kad tokio projekto vieta – šiukšlių dėžėje.

„Mažiausia kaina atspindėjo rezultatą“, – pakomentavo pristatytą projektą vyriausiasis rajono architektas Edmundas Benetis. Anot jo, jis jau pavargo visiems aiškinti, kad tas detalusis planas niekinis ir jį reikia perdaryti. Tiek kūrėjams, tiek užsakovams apie tai jis ne sykį kalbėjęs dar šio plano rengimo metu. Pasak E. Benečio, šį kartą praktika pasirašyti sutartį su mažiausią kainą konkurse pasiūliusia įmone nepasiteisino. Paklaustas, kad bus toliau, Edmundas Benetis paaiškino, kad išeitys yra dvi: arba rengėjai pataisys savo kūrinį, arba negaus numatyto atlygio, o planą teks rengti kitiems, greičiausiai paskelbus naują konkursą.

Vaidotas VILKAS

Hits: 110

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite