NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje.

Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse.

„NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo nugalėtojo taurė čia įteikta estui Rauno Rappu. Suomis Jari Jaakkola žengė ant antrosios vietos laiptelio, o Raul Laanisto finišavo trečias.

Ne itin gausi čia buvo ir „Crosskart Xtreme“ klasė. Iš trijų dalyvių geriausią rezultatą finale pasiekė Janis Baumanis. Antrą rezultatą parodė estė Liis Talivere. Trečiasis pasirodymą baigė latvis Elvijs Zakitis.

Startavo ir būrys lietuvių

„NEZ Super 2000“ klasėje į Vilkyčius susirinkusi publika jau turėjo ką palaikyti, mat čia startavo būrys lietuvių. Tiesa, į finalą pavyko patekti ne visiems. Vienus sustabdė klaidos, kitus – techninės problemos. Finale geriausiai pasirodė latvis Ivo Gabrans, antrą poziciją čia išplėšė Deividas Vareika, o trečias buvo Ligitas Kordušas, kuris išvakarėse lipo ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato ketvirtame etape. Beje, finale ilgą laiką į prizininkų gretas taikėsi vienas iš greičiausių šios klasės dalyvių Marko Muru, tačiau jis po kelių kontaktų su varžovais apgadino savo „Honda Civic“ ir buvo priverstas sustoti.

„Pirma dienos pusė man buvo šiek tiek banguota. Klaidų padariau ir pats, teko turėti ir šiek tiek kontaktų. Kiek geriau viskas pradėjo sektis nuo trečios kvalifikacijos. Pusfinaliuose taip pat niekur neįsivėliau. Finale irgi viskas pavyko gana neblogai. Su minimaliais gedimais, bet svarbiausia, kad pabaigėme pasirodymą sėkmingai. Pradžioje galvojau, kad finale į Džokerį važiuosiu iš paskos varžovų, bet jie ėmė stumdytis tarpusavyje ir sulėtėjo, negalėjau važiuoti taip greitai kaip galiu, todėl pasukau į Džokerį. Taip pat šiek tiek susikabinome su Ligitu Kordušu. Tačiau viskas gerai. Iki pirmosios vietos šiek tiek pritrūko, tačiau rezultatu esu patenkintas“, – pasakojo antrosios vietos laimėtojas Deividas Vareika.

Laurynas Diržininkas – antras

Klasėje „NEZ Super 1600“ į finalą pateko trys lietuviai. Itin apmaudžiai durys į paskutinį mūšį užsidarė Ryčiui Rutkauskui su „Audi A1“. Iki tol pakankamai greitai važiavęs lietuvis dar pusfinalio starte nusuko sankabą ir jam teko pakuotis daiktus kelionei namo.

Finaliniame važiavime lietuviai nerado būdų kaip įveikti estą Janno Ligur. Nors publika dideles viltis dėjo į Lauryną Diržininką, jis finale finišavo antras. Šis pilotas ne veltui vadinamas publikos numylėtiniu. Po finišo jis sustojo prieš didžiąją žiūrovų tribūną, išlipo iš automobilio ir nusilenkė žiūrovams. Pastarųjų minia jį apdovanojo gausiais aplodismentais. Trečiąją poziciją šioje klasėje iškovojo trylikametis lietuvis Rytis Gurklys.

„Diena visiškai ne pagal planą. Važiavimai buvo nesėkmingi. Tai pristabdydavo lėtesni varžovai, tai patys padarydavome klaidų. Kartą neveikė pasikalbėjimo įranga, todėl nepasukau į Džokerio ratą. Už tai gavau 30 sekundžių baudos. Tai šiek tiek komplikavo reikalus. Teko ir gauti į šoną nuo varžovo. Nedaug trūko, kad varžybų apskritai būtume nebaigę. Finalui turėjome ir Džokerio rato strategiją, tačiau mano pagrindinis varžovas Janno Liguras irgi stebėjo, ką darysiu aš. Teko koreguoti savo veiksmus pagal jį, nes jis važiavo priekyje. Gal ne viskas pavyko, ne viskas sekėsi, bet džiugu, kad pavyko finišuoti trejetuke“, – kalbėjo Rytis Gurklys.

Triumfavo estai

„NEZ 4WD“ klasėje į Vilkyčius susirinkusi publika turėjo pagrįstų vilčių tikėtis Pauliaus Pleskovo pergalės. Nors pradžioje pilotas demonstravo pagirtiną tempą, tačiau antroje kvalifikacijoje, važiuodamas rikiuotės priekyje jis tiesiog ėmė ir sustojo. Paaiškėjo, kad jo fordo variklis nusprendė, jog lenktynių jam jau pakaks. Po tokio apmaudaus Pauliaus Pleskovo pasitraukimo finale lietuvių neliko. Čia nepateko ir kitas lietuvis Eligijus Abartis.

Finale itin gražų važiavimą parodė ir nugalėtoju tapo estas Arvo Kask. „Mitsubishi Lancer EVO VI“ vairavęs pilotas jau po starto išsigelbėjo iš labai pavojingos situacijos, kai pastumtas varžovų vos nesupylė savo bolido į metalinius trasos atitvarus. Po šios aštrios situacijos estas įgavo sportinio pykčio ir iniciatyvą išlaikė iki pat šachmatinės vėliavos mosto. Dėkodamas žiūrovams už palaikymą jis po finišo sustojo prie visų žiūrovų tribūnų ir kiekvienoje iš jų išpiešė po kelias „saulutes“ ant žvyro, per duris mojuodamas ranka publikai. Toks esto gestas buvo palydėtas dar griausmingesnėmis žiūrovų ovacijomis.

Antroje vietoje čia finišavo kitas estas Mark Tikkerbar, o trečiosios vietos laiptelį užėmė Latvijos lenktynininkas Edijs Ošs. Taigi, šįkart pirmosios vietos nugalėtojams Vilkyčiuose skambėjo Latvijos ir Estijos nacionaliniai himnai, o lietuviams savo ambicijas teks palikti kitiems NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etapams.

Varžybų organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite