NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje.

Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse.

„NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo nugalėtojo taurė čia įteikta estui Rauno Rappu. Suomis Jari Jaakkola žengė ant antrosios vietos laiptelio, o Raul Laanisto finišavo trečias.

Ne itin gausi čia buvo ir „Crosskart Xtreme“ klasė. Iš trijų dalyvių geriausią rezultatą finale pasiekė Janis Baumanis. Antrą rezultatą parodė estė Liis Talivere. Trečiasis pasirodymą baigė latvis Elvijs Zakitis.

Startavo ir būrys lietuvių

„NEZ Super 2000“ klasėje į Vilkyčius susirinkusi publika jau turėjo ką palaikyti, mat čia startavo būrys lietuvių. Tiesa, į finalą pavyko patekti ne visiems. Vienus sustabdė klaidos, kitus – techninės problemos. Finale geriausiai pasirodė latvis Ivo Gabrans, antrą poziciją čia išplėšė Deividas Vareika, o trečias buvo Ligitas Kordušas, kuris išvakarėse lipo ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato ketvirtame etape. Beje, finale ilgą laiką į prizininkų gretas taikėsi vienas iš greičiausių šios klasės dalyvių Marko Muru, tačiau jis po kelių kontaktų su varžovais apgadino savo „Honda Civic“ ir buvo priverstas sustoti.

„Pirma dienos pusė man buvo šiek tiek banguota. Klaidų padariau ir pats, teko turėti ir šiek tiek kontaktų. Kiek geriau viskas pradėjo sektis nuo trečios kvalifikacijos. Pusfinaliuose taip pat niekur neįsivėliau. Finale irgi viskas pavyko gana neblogai. Su minimaliais gedimais, bet svarbiausia, kad pabaigėme pasirodymą sėkmingai. Pradžioje galvojau, kad finale į Džokerį važiuosiu iš paskos varžovų, bet jie ėmė stumdytis tarpusavyje ir sulėtėjo, negalėjau važiuoti taip greitai kaip galiu, todėl pasukau į Džokerį. Taip pat šiek tiek susikabinome su Ligitu Kordušu. Tačiau viskas gerai. Iki pirmosios vietos šiek tiek pritrūko, tačiau rezultatu esu patenkintas“, – pasakojo antrosios vietos laimėtojas Deividas Vareika.

Laurynas Diržininkas – antras

Klasėje „NEZ Super 1600“ į finalą pateko trys lietuviai. Itin apmaudžiai durys į paskutinį mūšį užsidarė Ryčiui Rutkauskui su „Audi A1“. Iki tol pakankamai greitai važiavęs lietuvis dar pusfinalio starte nusuko sankabą ir jam teko pakuotis daiktus kelionei namo.

Finaliniame važiavime lietuviai nerado būdų kaip įveikti estą Janno Ligur. Nors publika dideles viltis dėjo į Lauryną Diržininką, jis finale finišavo antras. Šis pilotas ne veltui vadinamas publikos numylėtiniu. Po finišo jis sustojo prieš didžiąją žiūrovų tribūną, išlipo iš automobilio ir nusilenkė žiūrovams. Pastarųjų minia jį apdovanojo gausiais aplodismentais. Trečiąją poziciją šioje klasėje iškovojo trylikametis lietuvis Rytis Gurklys.

„Diena visiškai ne pagal planą. Važiavimai buvo nesėkmingi. Tai pristabdydavo lėtesni varžovai, tai patys padarydavome klaidų. Kartą neveikė pasikalbėjimo įranga, todėl nepasukau į Džokerio ratą. Už tai gavau 30 sekundžių baudos. Tai šiek tiek komplikavo reikalus. Teko ir gauti į šoną nuo varžovo. Nedaug trūko, kad varžybų apskritai būtume nebaigę. Finalui turėjome ir Džokerio rato strategiją, tačiau mano pagrindinis varžovas Janno Liguras irgi stebėjo, ką darysiu aš. Teko koreguoti savo veiksmus pagal jį, nes jis važiavo priekyje. Gal ne viskas pavyko, ne viskas sekėsi, bet džiugu, kad pavyko finišuoti trejetuke“, – kalbėjo Rytis Gurklys.

Triumfavo estai

„NEZ 4WD“ klasėje į Vilkyčius susirinkusi publika turėjo pagrįstų vilčių tikėtis Pauliaus Pleskovo pergalės. Nors pradžioje pilotas demonstravo pagirtiną tempą, tačiau antroje kvalifikacijoje, važiuodamas rikiuotės priekyje jis tiesiog ėmė ir sustojo. Paaiškėjo, kad jo fordo variklis nusprendė, jog lenktynių jam jau pakaks. Po tokio apmaudaus Pauliaus Pleskovo pasitraukimo finale lietuvių neliko. Čia nepateko ir kitas lietuvis Eligijus Abartis.

Finale itin gražų važiavimą parodė ir nugalėtoju tapo estas Arvo Kask. „Mitsubishi Lancer EVO VI“ vairavęs pilotas jau po starto išsigelbėjo iš labai pavojingos situacijos, kai pastumtas varžovų vos nesupylė savo bolido į metalinius trasos atitvarus. Po šios aštrios situacijos estas įgavo sportinio pykčio ir iniciatyvą išlaikė iki pat šachmatinės vėliavos mosto. Dėkodamas žiūrovams už palaikymą jis po finišo sustojo prie visų žiūrovų tribūnų ir kiekvienoje iš jų išpiešė po kelias „saulutes“ ant žvyro, per duris mojuodamas ranka publikai. Toks esto gestas buvo palydėtas dar griausmingesnėmis žiūrovų ovacijomis.

Antroje vietoje čia finišavo kitas estas Mark Tikkerbar, o trečiosios vietos laiptelį užėmė Latvijos lenktynininkas Edijs Ošs. Taigi, šįkart pirmosios vietos nugalėtojams Vilkyčiuose skambėjo Latvijos ir Estijos nacionaliniai himnai, o lietuviams savo ambicijas teks palikti kitiems NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etapams.

Varžybų organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite